Şimdi Ara

100 le giden araç fren köklenirse ne olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araba 100 le giderken fren köklemişse ne olur? Bence kayması gerekir ama birkaç kişiye sordum takla atar dediler. Niye takla atsın ki?

• Normal bir araba ise 40 metre civarlarinda durur
  • Durur ne olacak

Takla atar diyenlerle otomobil hakkında konuşmayın artık...
  • onlar fazla filim izlemiştir
  • Peki en kısa kaç saniyede durabilir abssiz bi araba kaymadan?
  • Düz bir yolda basarsan 40-45 mt sonra durur. Takla atmasının neredeyse imkanı yok lakin virajda köklerseniz takla atabilir pek tabi.
  • Bu 40 45 metreyi kaç saniyede alır araba? Onu sormuştum aslında.
  • Direksiyonu çevirip anda feeni köklerseniz aracın kasasına göre tabiki takla atabilir. Düm düz fren yaparsanız kayar kayar durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Durur ne olacak

Takla atar diyenlerle otomobil hakkında konuşmayın artık...

Jeep renegade ise arac havada 3'lü salto yapip yere bile inebilir
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Mesajı yazdıktan sonra aklıma direk bu gelmişti

O da jeep'in ayıbı, yapacak bişey yok
  • Fren balatalar felç kalabilir
  • Eğer yeni nesil aracsa esp abs varsa çok güzel bir biçimde durur sende hayret edersin. İlk uzun absli frenlememde aracın durmasina çok şaşırmıştım.
  • Araba durur arkadaşım takla falan nedir güvercin mi bu
  • Öyle bir şey olsa günde 100 arabanın istisnasız takla atması lazım
  • otomobil testi yapıp 100kph ile giderken ani fren yapıp duranların hepsi takla atıyor bu mantıkla
  • ABS olan arabamla denedim dörtlüler yandı dümdüz durdu sağa sola bişe kaymadan
  • Renegade belki takla atar
  • araca göre değişir.

güncel araçların çoğu biraz ilerde durur sağa çekersin
  • 100 ile giderken saniyede 27.5 metre yol alır. ani fren yapılması durumunda panik fren ortalaması 1.6 saniyede fren pedalına tam basıyoruz. aracında ortalama 35-45 metre fren mesafesi vardır 1.6 saniyedeki katettiği yol ile birlikte minimum 90 metre sonra durursunuz.

gelelim ani yaptığınız frende neler olur. abs yoksa debriyaja basmadan yaparsanız muhtemelen araba stop edecektir. abs yok ise eğer tekerleklerde kayma oluşur yönlendirme yapamazsınız fiziki olarak ne tarafa kaymaya başladıysa o tarafa kayar. abs olmadığı için araç stop eder direksiyon hareketi çok zorlaşır ayağınız frende kalırsa çekmezseniz frenlemede kaybolur her hangi bir yerden uçurumdan uçar herhangi bir taşa veya kaldırım kenarına çarpıp taklalar da atabilirsiniz. abs li araçta ise en büyük avantajınız arabaya yön vermeniz vede aracın ani stop etmesinin önüne geçmektedir. yine uçurumdan uçar bir yere çarpar taklalarda atabilirsiniz. bunlar en kötü senaryolar.

gelelim düz yolda ani fren yaptınız herhangi bir tehlike yoksa sonuç olarak arabaya hiç birşey olmaz araç durur.

• Bmw almak üzereyken borusana gidip 1.16i ile test sürüşüne çıkmıştım.

Satış temsilcisi araca öyle çok güveniyordu ki gazı kökleyip 100 km/h hıza çıkıp ardında direksiyonda ellerimi çekerek frene köküne kadar basmamı söyledi

ilk baş çekindim ama araba o kadar stabil şekilde durduki hayret ettik.
    tabi bu dedigim 2016 model 1.16i için geçerli 94 model brodwayde işler daha farklı ilerleyebilir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.