Şimdi Ara

-Egzozdan benzin akıyor- YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sadece yazları yazlıkta bakkala,civar köylere vs. gitmek için kullandığım 2005 model 1200 kmde kanuni tigrina 100üm var bugün çalışmadı ve çalıştırmak için ayakla teptiğimde egzozun delinmiş yerlerinden benzin aktığını farkettim , alev alma durumu olmaması için aküyü söktüm şimdi öyle duruyor. Sizce sorun ne olabilir , ne yapmam lazım ? serviste buraya uzak.

• Up
  • Motor hala yatıyor :) bilen biri yok mu ?
  • benzin açık kaldı da karbüratörden bir şekilde yol buldu(ayarsızdı) sibopun da açık kaldığı aralıktan girdi ve silindir yanma odası benzin doldu diyelim.zor bir ihtimal ama imkansız değil.uzun zaman yattı ise ve benzin açık kaldıysa.akü sökükken benzin boşalana kadar ayak marşı yapın.eğer yanma odsı doluysa bir kaç basmadan sonra boşalacaktrır.daha sonra aküyü bağlayıp çalıştırmayı deneyin.akü kolay kolay alevlendiremez benzini.yeterki şashe yapmasın.

• çalıştırmak için ayağınızla ne kadar teptiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

çalıştırmak için ayağınızla ne kadar teptiniz?

10-15 defa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tulumpa

benzin açık kaldı da karbüratörden bir şekilde yol buldu(ayarsızdı) sibopun da açık kaldığı aralıktan girdi ve silindir yanma odası benzin doldu diyelim.zor bir ihtimal ama imkansız değil.uzun zaman yattı ise ve benzin açık kaldıysa.akü sökükken benzin boşalana kadar ayak marşı yapın.eğer yanma odsı doluysa bir kaç basmadan sonra boşalacaktrır.daha sonra aküyü bağlayıp çalıştırmayı deneyin.akü kolay kolay alevlendiremez benzini.yeterki şashe yapmasın.

Detaylı yorumunuz için teşekkürler ama dediklerinizi yaptım benzin akmıyor yanlız çalışmıyorda.

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: tulumpa

benzin açık kaldı da karbüratörden bir şekilde yol buldu(ayarsızdı) sibopun da açık kaldığı aralıktan girdi ve silindir yanma odası benzin doldu diyelim.zor bir ihtimal ama imkansız değil.uzun zaman yattı ise ve benzin açık kaldıysa.akü sökükken benzin boşalana kadar ayak marşı yapın.eğer yanma odsı doluysa bir kaç basmadan sonra boşalacaktrır.daha sonra aküyü bağlayıp çalıştırmayı deneyin.akü kolay kolay alevlendiremez benzini.yeterki şashe yapmasın.

Detaylı yorumunuz için teşekkürler ama dediklerinizi yaptım benzin akmıyor yanlız çalışmıyorda.

bizim için uzaktan konuşmak kolay tabii...siz bana bakmayın.bir tamirci şartt olacak sanıırm. sinir bozucu bir durumdur eminim.inşallah çözülür.kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tulumpa -- 23 Ağustos 2011; 23:54:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

çalıştırmak için ayağınızla ne kadar teptiniz?

10-15 defa.

anladığım kadarıyla bujiniz ateşleme yapmadığı için çektiği benzini yakmadan direkt olarak egzos kanalına yönlendirmiş. Öncelikle bujinizi bir temizleyin. Daha sonrası için akünüzün akım değerine bakın. Zayıflamış akü bujinin marş anında çakmasını engelleyebilir. Akünüz de sağlam ise muhtemelen karbüratörünüzün hava ayarında bir problem var. Bunun içinde mecburen bir tamirciye ihtiyacınız olacak.
  • Hocam motor boğduğunda oluyor du bu durum benim motorda. Temizleme imkanınız varsa temizleyip tekrar deneyin çalıştırmayı bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.