Şimdi Ara

ARABAM ÇİĞ BENZİN ATIYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
68.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARABAM VW BORA 99 1.6 VE GEÇENLERDE ARABANIN EKSOZUNDAN BENZİN ATTIĞINI GÖRDÜM ACABA BUNUN NEDENİNİ BİLEN VAR MI?

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

• Motor soğukken atması normal.Sıcakken de atıyorsa bir problem var demektir!
  • Hocam önce bujileri kontrol ettir.Ateşlemede sorun olabilir.Sonra hava filtresine baktır.Çünkü tıkanmış olabilir ve pistonlara zengin karışım gidebilir.Normalde sanırım 1e 15 giden benzin hava karışımı hava filtren tıkalı ise 1 e 5-10 gidiyor olabilir.Buda bujilerin yakıtın hepsini yakamamasına neden olur. Enjeksiyonunda da sorun olabilir.
  • O EGZOSDAN ÇIKAN BENZİN DEĞİLDİR. MERAK ETME. ÇIKAN SUDUR.
    KATALİTİK KONVEKTÖRLÜ ARAÇLARDA EGZOS ÇIKIŞINA KADAR BENZİN ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

quote:

Orjinalden alıntı: serce

ARABAM VW BORA 99 1.6 VE GEÇENLERDE ARABANIN EKSOZUNDAN BENZİN ATTIĞINI GÖRDÜM ACABA BUNUN NEDENİNİ BİLEN VAR MI?

• quote:

ARABAM VW BORA 99 1.6 VE GEÇENLERDE ARABANIN EKSOZUNDAN BENZİN ATTIĞINI GÖRDÜM ACABA BUNUN NEDENİNİ BİLEN VAR MI?

egzozdan çiğ atılan benzini gözünle goremessinki...o eğzozdan damlayan(büyük olasılıkla damlayan suyun benzin olduğnu sandın) su aksine aracının beklenenden çok daha iyi çalıştığnı gösterir.

hiç bi sorun yok aracında
  • Araban işiyo. Yani su atıyo. motor ayarının iyi olduğunu gösteren normal ve iyi bir durum bu. Benzini yakmayıp çiğ atsa zaten performans düşer yakıt tüketimi artar.
  • SÜPER BİR AÇIKLAMA TEBRİKLER

quote:

Orjinalden alıntı: roverci

O EGZOSDAN ÇIKAN BENZİN DEĞİLDİR. MERAK ETME. ÇIKAN SUDUR.
    KATALİTİK KONVEKTÖRLÜ ARAÇLARDA EGZOS ÇIKIŞINA KADAR BENZİN ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

quote:

• benimkide işiyor opel astra cd yahuu
  • benzin attığına eminmisin...??? yoksa aşırı benzin kokusumu var?
    yanma iyi olmazsa aşırı koku olabilir.
    yetkili serviste yakıt ayarlardaki değişiklikleri araca takacakları soketle inceleyebilirler.
    ama bunan önce eksozdan ne attığına emin ol.

quote:

• Arkadaşlar,bende 2003 focus var.Zavoli sıralı lpg var üzerinde.İlk çalıştırınca kötü bir koku oluyor,bunun sebebi ne olabiliri acaba?Bujiler,yağ,yağ filtresi,hava filtresi değişeli 5000 km. civarı oldu.Bu arada ilk çalıştırmada araç tek marşta çalışmıyor genelde.Marş süresi uzun ve çalışınca sanki gürültülü bir çalışma oluyor.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyibe -- 2 Temmuz 2007; 1:07:44 >
  • Bence o çıkan sudur.

Ancak yüksek devirlerde çiğ benzin atar.
  • ARABANIZIN BUJI VE KABLOLARINI DEYİŞTİRİZ PROBLEM KALMAZ
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyibe

Arkadaşlar,bende 2003 focus var.Zavoli sıralı lpg var üzerinde.İlk çalıştırınca kötü bir koku oluyor,bunun sebebi ne olabiliri acaba?Bujiler,yağ,yağ filtresi,hava filtresi değişeli 5000 km. civarı oldu.Bu arada ilk çalıştırmada araç tek marşta çalışmıyor genelde.Marş süresi uzun ve çalışınca sanki gürültülü bir çalışma oluyor.
    Saygılar

2 gün önce aracı gaz ayarı yapılması için lpg takılan yere götürdüm,çekişte düşme vardı.Usta aracı benzine aldı,biraz gaz verdi bıraktı,aracın benzin değerlerinin problemli olduğunu,lpg benzin değerlerini taklit ettiği için lpg'de problem olduğunu söyledi.Ve servise gidip aracın benzin değerlerini düzeltmem gerektiğini söyledi.
    Servisi aradım,anlatabildiğim kadar anlattım,adam 95 ayarı yapılması lazım dedi.Sanırım 95 oktan 97 oktan anlamında.
    Peki başka bir ayar yapılması gerekirmi yakıtla ilgili.Yani yazılımsal olarak.
    Benim araçta ilk kalkışta titreme var,yokuşta stop etme problemi var.Artı ilk çalışırken marş süresi uzun ve ilk birkaç dakika kötü kokulu bir egzoz gazı var
    Saygılar

• araba dedinde mobillet olmasin o onlarda oluordu galiba daha dogrusu o tip moorlarda motor bogulunca eksozdan benzindamlar di
    eksozdan cikan su
    zaten benzin motordan yanmadan sivi halde ciksa bile eksozun sicakligindan buharlarsir benim kanimca
  • ilk çalıştırmada egzosda su çıkabilir.normal sürüş halindede bu olay gözlenebilir.bu motor ayarının iyi yapıldığı anlamı taşır bu halkımızın ve tamircilerin bildiği bir terim.bunun bilimsel yolu şudur;motor iç basıncı dış basınçtan(eksoz dışı)büyükse eksozdan su çıkar tersi olursa araba isretse O km olsun suyu göremezsiniz.
  • oto profösörü BAYRAM ÇİÇEK

kardeşim eger egzozdan benzin geliyorsa ben ne kadar tamircilerin hepsi egzozdan benzin gelmez Dİe söyledi senin motor contan yanık egzozdan gelen Antifrize suyu geliyordur diye söylediler motor kapak contası degişecek diye söylediler bense kendi imkanlarımla egzozda cıkan benzin karışımınıenzoktörle çekip tamirciye getirdim.Baktı bu gerçekmi dedi Şaka yapmıyorsun degilmi diyip enjektorleri kontrol ettiginde enjektorlerin aşırı derecde benzin kaçıırdıgını GÖRDÜ :) böylece arızamgiderilmiş oldu üstelik bu araç RENAULT CLİO (2005) MODEL KATALİZÖRLÜDÜR. Benzinli araçtır KİM NEDERSE DESİN
  • İŞİYOR
  • bendede 307 var. araba resmen benzini içiyor !!!! sıralı sistem lpg kullanıyorum. yani güya ilk çakışta benzini kullanıyor olmalı. ama benzin lpgden önce bitiyor....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.