Şimdi Ara

Egzamasi olanlar,yok mudur bu illetin tedavisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biliyorum siz doktor degilsiniz de,belki egzamasi olup duzgun tedavi olan vardir diye soruyorum.

Yillardan beri sacimda,kaşımda,kulagimda ve sakalimda egzama var, bazen gogsumde de oluyor.

Doktora gittim ilac(sampuan) filan yazdilar,kullaninca bir nebze olsa iyi geliyor da,kesin tedavisi yok mu?

Stresliyim onun da etkisi fazla galiba,bi de sac filan döker mi?Yas 19 bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben de küçükken yani 14-15 e kadar falan vardı. Kullanmadığım ilaç , krem , kocakarı ilacı kalmadı. Sonra dedim a.. korm böyle işin dedim saldım hiçbir şey yapmadım. Ellerimde vardı benim baya ama kanıyordu resmen parça parçaydı ellerim. Sonra kendiliğinden geçti. Cildiyeye git birde.
  • Yok. Bol bol su iç. Elocon pomat veya psorcutan kremini al. Bide şekerli yağlı yeme. Şişmansan zayıfla. Spor yap stresini at yoksa stresten çoğalıyor. 12 yıldır var ama dirsek ve bacaklarımda çıkıyor sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende de cikiyo mfuro diye bi krem var onu suruyorum ertesi gune geciyo. Bi dene istersen. 6 7 liralik bi krem.

• Hocam bunun çaresini doktora gitmekle bulamazsın. İlaç şirketleri bırakmıyorlar. Sözde kökten çaresi yok diyorlar, hep geçici çözümler, sonra tekrar çıkıyor. Sen ömür boyu bu ilaçları kullanıyorsun. İlaç şirketlerinin işine geliyor bu. Egzama, sedef, vitiligo, şeker vs hastalıklarının kökten tedavisi var. Ama piyasaya duyurtmuyorlar. Gano Excel’i bir araştır derim. Ben de sedef hastasıyım ama biraz masraflı olduğu için daha kullanmadım. Param olduğu zaman ileriki zamanlarda kullanmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayyan A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam.

• Stres en büyük etken hocam rahatlamaya bak sınav stresinden uzaklaşmaya çalış

• Bende ergenlikten sonra geçti şuanlık bir sıkıntı yok fakat kardeşim 9 yaşında onda da hiçbir şekilde azalma yok Kolsuz Agopa bile gittik o bile bi çara bulamadı,geçmiyorsa geçmiyor.
  • Benim bacaklarımda vardı. 13 14 yaşından sonra ilaç falan bıraktım 16 17 yaşlarımda tamamen geçti. Umarım seninde öyle olur gerçekten lanet bir şey
  • hocam geçmiş olsun.egzama ve sedef benzer rahatsızlıklar.ikisinde de dışardan deri üstünden ne sürersen sür geçici çözüm olur sonra tekrar çıkar.hertürlü krem, yağ sürmek vs dışardan deri üstüne sürdüğün herşey geçici çözüm.eğer krem içinde antibiyotik yada benzeri başka bişey varsa bu iç organları yorduğundan egzama iyleşir gibi gözükür kremi kestiğinde fazlalaşarak bile gelebilir.

bu işin çözümü dışardan deriye onu bunu sürmek değil.bu tamamen kan değerlerinle alakalı. karaciğerle alakası var. un ve şekeri komple kesiyorsun.unlu herşeyi kes.hertür ekmek,fırın ürünü,kuru yaş pastalar, bulgur pilavı prinç pilavı poğaça börek çörek...hertürlü buğdaylı ürün makarna da dahil kes.sıfırla.hertürlü şekerli ürünü kes.içinde şeker olan herşeyi sıfırla.mayalı içecekleri abartma bira gibi. şimdi liste dhaa bar ama tek tek yazamıycam.

kısaca yazayım.un şekeri asitli içecekler hertürlü hazır paket ürün.bisküvi çikolata vs hepsini sıfırla.et sebze sınır yok.kilo fazlanı ver. spor yap ve idrar rengini kontrol et.idrar rengim beyaza yakın olmalı sarardıkça suya aban. günde enaz 2lt su iç.biraz kilo verdikçe düzelmeler başlar ama bir günde mucize bekleme azar azar düzelicek.aslında egzama önemli değil.asıl olay iç organlardaki hasar.egzama sadece senin gördüğün asıl sorun iç organlar. dediğimi yaparsan iç organlarda düzelme de olur ve stres te burada önemli. stresi de azaltman lazım.

• oulmes O kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler hocam.

• allerset işe yararmı beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo Kalınski

Yok. Bol bol su iç. Elocon pomat veya psorcutan kremini al. Bide şekerli yağlı yeme. Şişmansan zayıfla. Spor yap stresini at yoksa stresten çoğalıyor. 12 yıldır var ama dirsek ve bacaklarımda çıkıyor sadece.

Şekerli yağlı yeme ne demek la geriye ne kalıyor zaten? Çok komik bir ifade bu Bir protein kalıyor o da protein kaynakları tek başına sadece protein ihtiva etmez.
  • İbrahim Saraçoğlu diyorum. Karabaş kürü efsane. Bir de inanmayacaksın ama dene bi bimdeki mavi capitol şampuan. Bir de pembe protex sıvı sabun. Dene bana dua edersin çok çektim ben. Ama stres çok arttırıyor malesef tamamen geçmesi stresten olabildigince kurtulmana bağlı.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    geriye dünya kadar yiyecek kalıyor. bidefa sebzeler olduğu gibi duruyo. badem hindistan cevizi ceviz. asıl yüklenilmesi gerekende sebzeler zaten.yağlı yeme derken mesela yağda kızartılmış besinler yeme diyor. yoksa balık yiyebilirsin.en yağlı balık somon dahi ye.gidip etin en yaplı kısmını bol bol kuyruk yağını yeme tabi.adam direkt 12den vuran tavsiyeler vermiş.bende araştırdım bu işleri biraz. sedef vardı bende bi ara. bi de alkali diyet diye bişey var. orda tavsiye edilenleri yapıncanda faydası oluyor.ph değeri alkaliye yakın su içince de faydası oluyor.ama bu kadar derinlere inmeye gerek yok.spor yani günlük 5km tempolu yürüyüş ve un şekeri kesmek de yeterli.ama kaçamaklar yapıyoz tabi.mesela buğdayı sıfırla yazdım eminim sıfırlayamaz.ama ne kadar sıfıra yaklaştırırsa kardır.

• Aynı dertten muzdaribim. Saç-sakal-kaş-burun ve kulağımda egzama var. Dermatit egzama diye geçer tıp dilinde. Kalıcı bir çözümü yok dendi şu ana kadar gittiğim bütün doktorlar tarafından. Eğer bir çözüme ulaşırsan lütfen beni haberdar et.

• quote:

Orijinalden alıntı: oulmes

geriye dünya kadar yiyecek kalıyor. bidefa sebzeler olduğu gibi duruyo. badem hindistan cevizi ceviz. asıl yüklenilmesi gerekende sebzeler zaten.yağlı yeme derken mesela yağda kızartılmış besinler yeme diyor. yoksa balık yiyebilirsin.en yağlı balık somon dahi ye.gidip etin en yaplı kısmını bol bol kuyruk yağını yeme tabi.adam direkt 12den vuran tavsiyeler vermiş.bende araştırdım bu işleri biraz. sedef vardı bende bi ara. bi de alkali diyet diye bişey var. orda tavsiye edilenleri yapıncanda faydası oluyor.ph değeri alkaliye yakın su içince de faydası oluyor.ama bu kadar derinlere inmeye gerek yok.spor yani günlük 5km tempolu yürüyüş ve un şekeri kesmek de yeterli.ama kaçamaklar yapıyoz tabi.mesela buğdayı sıfırla yazdım eminim sıfırlayamaz.ama ne kadar sıfıra yaklaştırırsa kardır.

Etin yaginin aslinda zarari yok hayvan otlayan hayvansa. Ustelik omega 3 oluyor balik yagindaki gibi bu sekil beslenen hayvanda. Surekli gdolu yem yiyorsa biraz daha kotu tabi. Su anda cogunlugu boyle zaten.

• Merhaba herkese yaklasık 1 yıl önce bu şikayetten dolayı 3-4 doktora gitmiş çaşitli damla (günde 3-4 defa ) hatda asit tarzı ve canını cok yakan bir damlayı bile doktor tavsıyesı ıle kulllandım ama hiçbir faydasını görmedim hepsi geçiçi çözüm 1 hafta kullan gectı dıyorsun sonra 1 ay sonra tekrar cıkıyor. ve dehşet bir kaşıntı ve akma.

ÇÖZÜMMMM
    Biraz internette araştırdım ve Sedef hastalarının kullandığı 'CORESATİN' adlı ilacı buldum 1 defa sürdüm ve ertesi gün yok egzama cıkma belırtısı gostedıgı an hemen suruyorum ve gecırıyor.
    ilaçta farklı kımyasallar oldugu ılerı suruluyor ama ayda 1 defa kullanmaktan bırsey olmayacını dusunuyorum
  • Maalesef tedavisi yok sadece ilerlemesi durdurulabiliyor.
  • Ergenken fln hic olmuyodu sonraları başladı banyo yapmayınca hemen azıyor baş burun bazen göğüs arası bugün bile saçı kazittim sirf bu yüzden sokacam derisine de genetigime de babama da soyuma sopuma da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.