Şimdi Ara

Ege'de büyük bir deprem mi geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Manisa'da bu aralar dönem dönem ciddi depremler meydana geliyor.

Seneler öncesinden sıcak su fışkırmaları ve asırlar öncesinden anadolunun en son sönen volkanik bölgenin Manisa'da olması düşündürüyor.

Depremler ara arada yaşansa ciddi şiddetleri ile tedirgin ediyor.

Bunlar fay hattının küçük sarsıntılarla enerjisini atması sonucu oluşanlar mı yoksa büyük bir depremin habercisi artçıları mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 28 Mayıs 2017; 20:5:16 >

• Manisa ve Çanakkale nerdeyse her hafta deprem oluyor.Sanırım birileri altını oyuyor yada deneyler yapılıyor bu bölgelerde
  • Celal Şengör'ün söylediğine göre kırılmayan tabaka varmış her an kırılabilir. 6-7 şiddetli deprem oluşturabilirmiş.
  • Ufak ufak olması daha iyi hep 3-4 olsa keşke Allah büyük depremlerden sakınsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Celal Şengör'ün söylediğine göre kırılmayan tabaka varmış her an kırılabilir. 6-7 şiddetli deprem oluşturabilirmiş.

Umarım yanılır ve böyle bir şey olmaz.
  • Haksızlık olursa depremler olur demiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkanlar sönmez.bakarsınız 1000 yıl sonra yine faliyete geçebilirler.
    Türkiye'de en aktif Nemrut Dağığı volkanıdır.. volkanik bir dağ ve hala sıcak buhar ve sülfür gazı çıkışı var. Bu arada 500 yılda bir patlıyormuş. En son patlama 1443'te olmuş. Yani eli kulağında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 28 Mayıs 2017; 21:34:24 >
  • Küçük depremler fayları rahatlatır diye biliyorum çünkü biranda boşalacak olan enerjinin kademeli bir şekilde boşaltılmasıdır aslında o küçük depremler. Ama tabi işin uzmanına sormak lazımç
  • İzmirin etrafını deniz kuşatacak ve yeni bir Yunan Adası oluşacak

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Küçük depremler fayları rahatlatır diye biliyorum çünkü biranda boşalacak olan enerjinin kademeli bir şekilde boşaltılmasıdır aslında o küçük depremler. Ama tabi işin uzmanına sormak lazımç

O öyle pek doğru değil galiba bizim bildiğimiz yanlış bir bilgi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İroniMan

Manisa ve Çanakkale nerdeyse her hafta deprem oluyor.Sanırım birileri altını oyuyor yada deneyler yapılıyor bu bölgelerde

Ne deneyleri kazmaları saçmalamayın. Basit bir tektonizma olayı. 24 kilometre derinde nereyi oyacak magmaya mı iniyorsun
  • 5 büyüklüğündeki deprem ile 6 büyüklüğündeki deprem arasında 30 kat fark fark var

4 leri 5 leri kafanıza takmayın

Ege icin cok normal

Ege'deki faylar 7 büyüklüğünde deprem üretmez

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

5 büyüklüğündeki deprem ile 6 büyüklüğündeki deprem arasında 30 kat fark fark var

4 leri 5 leri kafanıza takmayın

Ege icin cok normal

Ege'deki faylar 7 büyüklüğünde deprem üretmez

5 ile 6 arasındaki büyüklüğün bahsetiğiniz gibi ütopik olmasından ötürü kafama takıyorum.

Zira dün ki 5.1 bile ciddi düzeyde salladı.
  • Biraz daha olur sonra durur yerini yalova balıkkesir taraflarına bırakır.Orası sıkışıyor şuan manisa depremleri yüzünden

• Türkiye aslında aktif bir yanardağ kuşağında yer alıyor. Eski zamanlarda bu coğrafyada çokça patlamalar yaşandı söylenir. Divlit yanardağı aktif olan ama bir kaç yüzyıldır patlamayan bir yanardağ. (Bir kaç sene önce yapılan kazılarda patlama sonucu ölen, kaçmaya çalışan insanların izlerine rastlanılmıştı)

Link: http://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/manisa/gezilecekyer/lk-nsan-ayak-zler

Yakın bir zamanda tekrar faaliyete geçme ihtimali hiç de düşük değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ege de kırılmayan faylar var.Bu fayların asıl nedeni arap levhasının aşağıdan,kuzeydan diğer levhanın sıkıştırması.Kırılması daha iyi çünkü var olan enerji hapsolursa o kadar büyük şiddetle kırılıyor.Zaten faylanmanın yakın ve fazla olduğu yer de sıcak su çıkışlaro olur.Egede'de bu mevcut

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ruya amel edilmez(belki pisikolojik) ama bu " YAZ" aşağdaki illerde deprem olasılığı olabilir .

1-İSTANBUL

2-İZMİR

3-KONYA

4-DİYARBAKIR VEYA GAZİANTEP

5-BALIKESİR

EN İYİ "ALLAH " bilir, Rahmeti tecelli etsin..azabı değil..

• Youtuber olsam atacagim video heralde boyle birsey olurdu

Manisada deprem neden oluyor Turkiyenin gizli silah denemeleri

Yer altinda nukleer test yapiyoruz. Bla bla

Arkadan dombira caldirir sazanlari beklerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Haksızlık olursa depremler olur demiştim.

Bir bırakmadın şu düşünce sistemini be dostum

İnsanların yaptıkları ile ilgili değil bu olaylar. İnsan yokken bile volkanlar patlıyordu, dev tsunamiler oluyordu , buzul çağını yaşadı bu dünya.O zaman neyin haksızlığı vardı ?

Aslan kafasına göre ceza mı veriyordu diğer hayvanlara ? Mamutlar arsa mı cukkalıyordu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 29 Mayıs 2017; 10:7:27 >
  • ben geçenler allaha küfür ettim 10 dakika sonra deprem oldu aha dedim azrail beni almaya geldi deprem için allaha dua edin zira sığındığımız ev bile azraile hizmet ediyor

melih gökçekten açıklama bekleniyor ankarada olsaydı fetö yaptı derdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.