Şimdi Ara

EFSANELERDE BUGÜN : CHEVROLET NOVA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD de Drag yarışı deyince akla gelen ilk araba ne Camaro ne Mustang Ne de Charger dir. Karşınızda Amerikanın en çok tercih edilen drag aracı CHEVROLET NOVA 396!

8 silindirli 396 Cubic Inch yani bizim deyimimiz ile 6.5 litrelik motora tekabül eden Nova, üretimine 1968 yılında başlanıp 72 ye kadar kasa değiştirmeden üretilmiştir. Zaten Nova denince akla ilk jenerasyon Nova gelir.
    Nova İspanyolcada "gitmez" anlamına gelir gibi asılsız rivayetler sıkça kullanılır. Bu tamamen yalandır.Nova diğer muscle carlara oranla daha küçük bir araba olduğu için, yani daha hızlı ivmelendiği için Amerikan Draglarının vazgeçilmez efsane aracı haline gelmiştir. Günümüzde en meşhur olanı National Geographic te üne kavuşan "Murder Nova" dır.

Gelelim aracın teknik özelliklerine ;

Silindir hacmi :6489 cc
    Motor Gücü : 375 horsepower
    Tork : 563 Nm
    0-100 : 5.7 Saniye
    0-200 :26.9 Saniye

EFSANELERDE BUGÜN :  CHEVROLET NOVA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalper_ -- 22 Kasım 2017; 11:0:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu saatten sonra amerikan malını bedava verseler almam kullanmam okumam

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bu saatten sonra amerikan malını bedava verseler almam kullanmam okumam

Zaten onlarda meraklı değil böyle arabaları bedava vermeye hocam

• Astra 1.6 200hp bundan sadece 3sn geç mi 200 e çıkıyor ben mi yanlış biliyorum.

• Bizde 3 tane vardı fakat bu modelden değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bu saatten sonra amerikan malını bedava verseler almam kullanmam okumam

Kullandığın telefon, bilgisayar ne malı merak ediyorum

Samsung, LG bile olsa işletim sistemin Amerikan

• 5 Para etmez bir araba, chevy bu araçtan çok zarar etti satış yapabilmek için aracın her türden modelini üretti her yolu denediler ama onlarda beklenen satış rakamlarını yakalayamadı, özelliklede meksikada hiç satamadı, zaten isimden de kaybediyordu , daha sonra aldıkları bu olumsuz geri dönüşle beraber aracın üretimini durdurdular
  • Unalper olmasa otomobil genelde konu acan olmayacak.

• Bilgilendirici faydalı bir konu.Her otomobil meraklısının ilgisine layık böyle konularda forum genelinde artış olması temennisiyle.

Elinize emeğinize sağlık.

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    O yılların şanzımanları çok ağırlaştırıyordu arabayı.
    Mesela bir El Camino var, yaklaşık 200 beygir ve 2 ileri otomatik vites (Evet 2 ileri). Haliyle çok uzun şanzıman oranı aracı yavaş kılıyor. 1. viteste benim arabanın 3. vitesine denk oran var. 2. vites de benim arabanın 5. vitesine denk. Gerisini siz düşünün.
  • Eksik olmayın arkadaşlar. Sizler böyle güzel şeyler yazınca insanın daha çok paylaşım yapası geliyor. Bir şeyler öğrenmenize vesile olduysam ne mutlu bana. Kalın sağlıcakla

• Çok eksik bilgiler var.

1- Nova Chevroletin şahinidir. Ford un şahini Falcon ile rekabet etsin diye yapılmıştır.(Belirtelim. Ford mustang ford falcon üzerine yapılmıştır.)

2-) 62 den 79 a 4 jenerasyon üretilmiştir. 5. jenerasyon da vardır ancak bu arabalar la alakası yoktur. Japon üzerine marka çakmasıdır. Saymıyoruz.

3-) Verdiğin resimler. 3. jenerason Super Sport 396 opsiyonel motorlu novadır. fabrika çıkışı 350 bg dir.

En bulunmaz olanı Yenko Nova dır. 427 cu 450 beygir novadır. 37 tane üretilmiştir.

http://www.roadandtrack.com/car-culture/classic-cars/news/g5934/this-yenko-sc427-nova-is-one-of-ten-and-its-up-for-auction/

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Çok eksik bilgiler var.

1- Nova Chevroletin şahinidir. Ford un şahini Falcon ile rekabet etsin diye yapılmıştır.(Belirtelim. Ford mustang ford falcon üzerine yapılmıştır.)

2-) 62 den 79 a 4 jenerasyon üretilmiştir. 5. jenerasyon da vardır ancak bu arabalar la alakası yoktur. Japon üzerine marka çakmasıdır. Saymıyoruz.

3-) Verdiğin resimler. 3. jenerason Super Sport 396 opsiyonel motorlu novadır. fabrika çıkışı 350 bg dir.

En bulunmaz olanı Yenko Nova dır. 427 cu 450 beygir novadır. 37 tane üretilmiştir.

http://www.roadandtrack.com/car-culture/classic-cars/news/g5934/this-yenko-sc427-nova-is-one-of-ten-and-its-up-for-auction/

Akıl akıldan üstündür diye boşuna dememişler ellerinize sağlık. Yenko Camaro yu duydum da Yenko Nova yı inanın ilk defa duyuyorum hocam bilsem kesinlikle eklerdim. Resimdeki Nova nın ilk jenerasyon olmadığını biliyorum . Sadece Nova dendiği zaman akla ilk gelen bu kasa olduğu ,en çok bilinen kasa bu olduğu için bu resimleri koydum.Yalnız Nova ,Chevrolet'in şahinidir kısmına katılmıyorum Nova Falcon dan kat ve kat üstün bir araçtır bana göre .

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Bence kesin konuşmamalısın. Malum dönemlik olarak bazılarına düşman olup; sonra kıvırdıkları için 6 ay sonra bakmışsın kanka olmuşuz yeniden))

Daha önce onlarca kere gördük bunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocatepe -- 23 Kasım 2017; 0:33:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.