Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.127
Cevap
36
Favori
120.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzunca bir süredir Cambridge Soundworks'ün fps, gigaworks, megaworks gibi hoparlörlerini kullanıyorum. Şu an bilgisayarımda s750 uydulu thx550 bağlı durumda. 5.1 sistemden stereoya geçmek istediğim için sizlerden yardım almayım dedim. Yüksek ses peşinde değilim, düşük seslerde dahil, dengeli ve berrak bir sese ulaşabilirsem yeterli. Hoparlör bilgisayarda x-fi titanium ile müzik ağırlıklı kulanılacak.

Dinleme fırsatıda bulduğum Bose companion 20 ile yola çıktım. Dinlerken çok güzel bir etki bıraksada sesi çok fazla değiştirdiği için vazgeçtim. Bose sonrası değerlendirmelerim youtube üzerinden “Digital Stereophony”nin karşılaştırmaları yardımıyla oldu. Creative T20'nin sıfırını ya da temiz ikinci elini bulamadım, t40'ı da karşılaştırmaları dinledikten sonra değerlendirmeden çıkardım. Sonra boyutları büyütüp diğer markaların makul fiyatlı hoparlörlerini de yine karşılaştırmalar üzerinden değerlendirdim. Aslında r1280db’yi seçip kurtulacaktım ama karşılaştırmalarda seste bir tuhaflık hissedince r1700bt ve r1280t’yi listeye aldım. Hoparlörün bluetoothlu olması çok iyi olacak ama 1280t’nin garip şekilde 1280db’den daha dengeli ses verdiğini görmem aklımı karıştırdı ve onuda sizlere sormak istedim. 1700bt ise hem 1280db’den hem Presonus eris 3.5’ten daha keyifli geldi. Eris 3.5 tüm yorumlarda referans hoparlör olarak daha iyiydi ama 1700bt’nin sesi benim kulaklara daha hoş geldi (demekki o kadarda referans ses aramıyormuşum). 1280db’nin garip gelen yönünü de söyleyeyim, sese dair terimleri pek bilmem ama şöyle anlatsam olur herhalde; ses diğerlerine göre daha öndeymiş yani bana yakınmış gibi hissediliyor. Karşılaştırmalarda diğerleri, özellikle 1700bt, odada benden uzakta ve sesi odaya daha iyi dağıtıyor hissiyatı verdi. 1280db ise sanki bana daha yakın ve bu nedenlede ses odaya yayılmıyor gibi. 1280db’nin dijital ses girişi ve birazda üstündeki ayarlar durumu ne kadar değiştirir bilemiyorum. Eyyorlamam bu kadar : ) yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@ farma2000@ ünsal H.@ thuglife@ gorkem_gorkem@ konsilyer@ BilgisayarMeraklısı@ kronik@ Ingrid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 18 Ekim 2020; 14:7:4 >

• merhaba bende benzer tereddütler içindeyim. bu arada 1280db den sonra yeni versiyonu 10 dolar pahalı 139 dolara 1280 dbs ortaya çıktı bluetooth 5 desteği ile birlikte. aynı şekilde 1700 serisininde s versiyonu ortaya çıktı. bütçeye göre karar bizim...

https://www.edifier.com/us/en/speakers/r1280dbs

https://www.edifier.com/us/en/speakers/r1700bts-bluetooth-bookshelf-speakers

• Güzel bir güncelleme olmuş ama karar vermekte zorlaşıyor haliyle.

Bluetooth 5, yeni kumanda, subwoofer çıkışı gibi eklemeler var ama eminimki seste değişmiştir. Edifier'ın tüm sitelerinde yeni hoparlörler yok, daha tüm bölgelere satışa başlamamışlar galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 13 Kasım 2020; 18:53:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konudan pek bir yardım gelmedi ama netteki yorumlar ve youtube karşılaştırmarı yardımıyla r1700bt aldım.

Uzun yıllardır kullandığım cambridge sound works'ten de kısmen ayrılmış oluyorum. Fazla detaya girmeyeyim; stereo sistem yani 1700bt ile müzük dinlemek thx550+s700'den çok daha keyifli. Film ve oyunda ise s700'ler çok daha iyi. Elveda Cambridge.

@etayfun dostum teşekkür ederim. 1700bts çok daha iyi olacak gibiydi ama subwooferdan artık kurtulmak istemem ve bts'yi almak için daha çok beklemem gerekmesi beni bt'ye yönlendirdi.

• ARKADAŞLAR elimde adifer x3 kulaklık var ama bilmediğim bir şekide kulaklıklardan birinde daha az ses gelmeye başladı nasıl olduysada düzeltemedim birinde az birinde yüksek bunu nasıl düzeltebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

Konudan pek bir yardım gelmedi ama netteki yorumlar ve youtube karşılaştırmarı yardımıyla r1700bt aldım.

Uzun yıllardır kullandığım cambridge sound works'ten de kısmen ayrılmış oluyorum. Fazla detaya girmeyeyim; stereo sistem yani 1700bt ile müzük dinlemek thx550+s700'den çok daha keyifli. Film ve oyunda ise s700'ler çok daha iyi. Elveda Cambridge.

@etayfun dostum teşekkür ederim. 1700bts çok daha iyi olacak gibiydi ama subwooferdan artık kurtulmak istemem ve bts'yi almak için daha çok beklemem gerekmesi beni bt'ye yönlendirdi.

bende r1700bt almayı dusunuyorum. nerden ne kadara aldıgınızı ögrenebilirmiyim

• 1650'ye bossbilisim'den aldım. Yaklaşık üç haftada teslim edildi.

@XeyaL

• merhaba güle güle kullanın. Aldıgınız rakam oldukça iyi görünüyor. Bende amazon germany vergiyi ödeyince r1850db alan gruba katılmış gibiyim. süreci izliyoruz. umarım edifier'i birlite küllerinden canlandırırız...

• Edifier S360DB Amazon com.tr de stoğa girermi acaba derken 1 adet stokta yakalayıp siparişi bugün geçtim. Almanya depodan gönderilecek.S350DB stokta var yurtdışından ama Hi-res değil malesef.Gelsin bakalım

• Gagavuzz G kullanıcısına yanıt

Güle güle kullan hocam, Çok sevdiğim cihazlar bu ikiside 10 seneden fazladır X600 kullanıyorum değişiklik yapacak olsam bu tarz bi değişiklik olsun isterim.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.Evet iki cihazda gerçekten çok başarılı olarak lanse ediliyor 360da bazı değişiklere gitmişler tweeterleri fostex ile ortak çalışmada midleri ise dahada büyütüp alman klippel e paslamışlar ayrıca woofer 5.8Ghz olarak kablosuz üretilmiş.Ses çipinde ise  teksas instrument in 350db de kullandığının bir üst seviyesini kullanmışlar.Yani genel olarak ortaya ciddi kaliteli bir ürün çıkmış gibi duruyor.

• Selamlar

bossbilisim.com'dan Edifier 1280T alacağım. 9 gün teslim süresi diyor. 9 gün önemli değil de, bu firma ürünü gerçekten gönderiyor mu?

İnternette baya bir şikayet var ürün gecikti iptal ettim ulaşamıyorum vs. Acaba insanlar 1-2 gün içinde gelmedi diye mi şikayet etmiş, yoksa hiç mi göndermiyorlar tecrübesi olan varsa danışmak istedim.

• Herkese Merhaba

Edifier marka aktif bir hoparlör seti almaya karar verdim.

Listeme giren modeller şöyle:

Edifier S1000DB

Edifier R2000DB ( satın alacğaım fiyat %15 daha pahalı, S1000DB'ye oranla)

Edifier S2000pro ( satın alacğaım fiyat %25 daha pahalı, S1000DB'ye oranla )

Ev ofisimde laptop'ıma bağlı olarak kullanıyor olacağım seti, amacım kaliteli bir şekilde müzik dinlemek. Genel olarak Jazz, Blues, akustik müzikler dinlerim.

Tidal, Flac formatında dinleme yapıyor olacağım.

hangisini tercih etmeliyim sizce, artı eksikler konusunda yardımcı olabilir misiniz?

• merhaba, müzik dinlemeyi seven biriyim. tv için bir şeyler ararken Edifier R1280DB almaya karar verdim. ileride pikap vb bir şey alırsam da bağlarım çok uzun yıllar beni götürür diye düşünüyorum. tr'de hepsiburada'da gördüm 1750 TL yurtdışı 130 dolar. nereden almamı tavsiye edersiniz ? sevgiler.

• edifier 1850 db siparişi verildi.

• merhaba

güle güle kullanın, Amazon Germany'den edifier 1850 alanlar olarak arada ilginç bilgileri ayrı bir başlıkta paylaşmaya çalışıyoruz. mennun kalacağınızı ümit ediyorum.

• Edifier S1000DB satın aldım, Lenovo x260' laptop ile kullanıyorum şuan, 3.5mm kablosunu kullanarak.

Sizce dahili ses kartı ile kullanarak en yüksek verim alınabilir mi bu setten? harici bir ses kartı mı tavsiye edersiniz yoksa? öneriniz nedir?

• smhtnc S kullanıcısına yanıt
    bosbilisimden dun sparis verdim,fiyatlar gayet makul.yurtdisindan gumruk vergisi flan eklenince cokdaha pahalliya gelir.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.