Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
36
Favori
120.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kumandada 2 eksi 2 artı ses düğmesi var. aynı işlevi mi görmekte bunlar yoksa bir farkı var mıdır ?

• Masa üstüne uygun çok amaçlı bir aktif hoparlör set almayı düşünüyorum. Bütçem 2000 civarlarında kalıyor. Temiz ve çok abartılı olmayan dengeli bir ses istiyorum. Bass tiz ve midler birbirini ezmemeli. Bluetooth olsun isterim. Optik gibi zengin girişler de güzel olur ama şart değil. Daha çok PC speaker olacak ama her türlü içerik tüketilecek gibi düşünmek lazım.

Alabileceğim modeller Presonus Eris 3.5 BT, 2. elde belki bulabilirsem Audioengine A2+ gibi modeller. Edifier'ların bir kısmı da bütçeme oturuyor. Presonus'ları bass tepkileri ve noise verdiği sebebiyle eleştirmişler gibi gördüm.

A2+'ta DAC'te var bilgisayarıma direkt USB bağlasam sanırım güzel ses alırım. Aslında her şeyi yapan model gibi görünüyor ama sıfırını 3000 altına bulmak pek mümkün görünmüyor. 2. elde de güven sorunu yaşıyorum. Yoksa sanırım beni mutlu edebilirdi.

Edifier'e bakınca ülklemiz online mağazalarını aradığımda makul ürün olarak şunu buldum

https://www.hepsiburada.com/edifier-r1850db-optic-girisli-bluetooth-subwoofer-cikisli-4-bas-unitesi-2-0-aktif-hoparlor-70w-rms-piyano-siyah-p-HBV00000XKH8L

Edifier'ler genelde FP olarak övülüyor ama yukarıdaki link dışında makul fiyatlar bulamadım. Amazon da her modeli göndermiyor sanırım.

Siz olsanız benim bütçemle ne yapardınız?

• Quattro kullanıcısına yanıt

Amazon.de üzerinden Edifier R1280DB bluetooth ve optik giriş özelliklerine sahip, her şey dahil 205€'ya geliyor. Satıcı ve göndericisi de Amazon. Düşünebillirsiniz bence kuru 10₺'den hesaplasanız 2050₺ yapıyor. Presonuslarda noise unbalanced kablo kullanıldığında oluyor diye biliyorum. Edifierlarda balanced bağlantı şekli yok yalnız. Tabi balanced bağlantı kurabilmek için ayrıca audio interface almanız gerekiyor. R1280'nin wooferı bu arada 4". Kıyaslama videolarında da Eris 4.5'tan daha çok hoşuma gitti sesi. Bende R1280T var. Tek sıkıntım audio interface kullandığım için balanced bağlantı şeklinin olmaması. Onun dışında gayet güzel.

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Balanced kullanmayacağım hocam en azından kısa vadede. Cihaz daha çok kullandığım hdmi monitörün ses çıkışına takılıp PC bağımlı çalışacak. Tabi bu kısım biraz gelecek sese bağlı eğer monitörden gelen ses daha kötü ise bilgisayara direkt RCA’dan da bağlayabilirim.
    İleride belki uygun maliyetli bir Dac de alıp optikten sisteme bağlayabilirim ama bugün bu yokmuş gibi düşünüyorum. Optik sanırım sinyal konusunda neredeyse bozmadan iletiyor o yüzden yöntem konusunda belki ideal çözüm olabilir.
    1280DB ve yeni çıkan s modeli aslında görünüş olarak hoşuma gitti.
    YouTube’da bir kanal var tüm hoparlörleri mikrofon karşısına yerleştirip kayıt alıyorlar. Orada sanki 1850 ve 1700 modelleri daha iyi çalıyordu. Lakin birebirde dinlemeden de anlaşılmaz tabi. Bir de 1700 ve 1850’nin RMS güçleri daha yüksek. Bu da kafamı kurcalıyor açıkçası.
    Diğer yandan s modelde Bluetooth 5 var muhtemelen kablosuz telefon bağlarsam daha iyi çalacak.
    Her gün bir sistem kafama daha çok yatıyor açıkçası epey kararsız kaldım. :)

O kanalı biliyorum digital stereophony yanlış hatırlamıyorsam. Şunu direkt söyleyebilirim; monitörün ses çıkışından gelen ses leş gibi. Ben bir kere kulaklık takıp denedim, daha da elimi sürmedim. Optik bağlantı için de iletim dijital olduğu için dac yanlış bir seçim olur. Dac zaten dijitalden analoga çevirmek amaçlı. Siz sesi dijital olarak gönderdiğinizde anologa çevirme işini bu sefer hoparlörün kendi içindeki dac yapıyor. O yüzden optik bağlantı kullanacaksanız dac çok yanlış bir seçim oluyor. Gerçi hoparlörün içindeki kendi dac'ı da ne kadar kalitelidir bilemem. İleride düzgün bir dac ya da ses kartı alıp hoparlöre analog bağlantı yapmanız daha kaliteli olur. Nitekim optik yani dijital iletim 5.1 kanalda lazım oluyor. Stereo bir sistemde tamamen gereksiz bence.

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Ben optik sonrası dac gerektiğini düşünemedim. Evet dediğiniz gibi çok gerekli olmayabilir hatta kötü de etkileyebilir.

Evet bahsettiğiniz kanalı izliyorum. Tabi o arkadaşın yöntemi de tartışılır ama kendimiz birebirde kıyas edemediğimizi düşünürsek yokluktan iyi oluyor. :)
  • Edifier s550 modelini düşünüyorum play decode alıp analogları optike çevirip kullanmak istiyorum fakat seste herhangibi kalite düşümü olur mu ?

Bende edifier 2730db 3 yollu modeli var ikinci el sahibinden.com dan denk geldi , fiyat performans ürünü , ses çok iyi kaliteli stüdyo kalitesinde , denk gelirse ondan daha iyi 2850 modelini al dicem ama Türkiye'de bulmak zor malasef, sana tavsiyem ikinci el Yamaha onkyo gibi markaların amfisi ile yer sorunun yoksa iyi markalardan kule hoparlor tavsiye ederim.2000 TL fiyata hepsini set olarak satanlar var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RazorXmia

Edifier s550 modelini düşünüyorum play decode alıp analogları optike çevirip kullanmak istiyorum fakat seste herhangibi kalite düşümü olur mu ?

Bana kalırsa analogu optige çevirmenin bir faydası yok onun yerine direk kaliteli RCA kablo ile giriş yap , illa optik kullanıcam diyorsan kaynaktan çevirmeden optik olarak çıkış al maksadın sadece muzikse dediğim gibi daha sağlıklı sonuç alirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: sawash35

Bana kalırsa analogu optige çevirmenin bir faydası yok onun yerine direk kaliteli RCA kablo ile giriş yap , illa optik kullanıcam diyorsan kaynaktan çevirmeden optik olarak çıkış al maksadın sadece muzikse dediğim gibi daha sağlıklı sonuç alirsin

Alıntıları Göster

Pc'de kullancam hocam genelde müzik birazda oyun , şöyle bi decoder buldum tavsiyede eden var ama bilemedim

Playvision Elektronik - MK 802, Measy rc11,Android

• quote:

Bende edifier 2730db 3 yollu modeli var ikinci el sahibinden.com dan denk geldi , fiyat performans ürünü , ses çok iyi kaliteli stüdyo kalitesinde , denk gelirse ondan daha iyi 2850 modelini al dicem ama Türkiye'de bulmak zor malasef, sana tavsiyem ikinci el Yamaha onkyo gibi markaların amfisi ile yer sorunun yoksa iyi markalardan kule hoparlor tavsiye ederim.2000 TL fiyata hepsini set olarak satanlar var .

O iş beni aşar diye düşündüm hocam. Çok ayrı bir dünya söylediğiniz. Orada 2000 lira bütçeye sığamam diye düşündüğümden hiç bakmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

O iş beni aşar diye düşündüm hocam. Çok ayrı bir dünya söylediğiniz. Orada 2000 lira bütçeye sığamam diye düşündüğümden hiç bakmadım.

Alıntıları Göster

Hocam bütçem 2000 TL demissiniz bende ondan dolayı önerdim , benim dediğimde zaten 2000tl tutuyor zaten toplamda hoparlör ve amfi

• sawash35 kullanıcısına yanıt
    2000 e örnek bir amfi ve hoparlör set (marka model) önerebilir misiniz hocam? Bakabileceğim forum vs. varsa o da çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

2000 e örnek bir amfi ve hoparlör set (marka model) önerebilir misiniz hocam? Bakabileceğim forum vs. varsa o da çok makbule geçer.

Örnek olarak letgodan bir link vereyim , edifier almasaydim bu ürünü alicaktim 2000e bıraktı bana, İzmir'de ama satan

https://www.letgo.com/tr-tr/i/sinema-sistemi_3aa6d940-b05a-47f8-8d20-1ea99667c34f

Araştırın sahibinden ve letgoda çok var böyle bir ilan ,

• quote:

Pc'de kullancam hocam genelde müzik birazda oyun , şöyle bi decoder buldum tavsiyede eden var ama bilemedim

Playvision Elektronik - MK 802, Measy rc11,Android

Alıntıları Göster

Kardeşim yanlış anlama neden o çeviriciyi kullanma gereksinimi duyuyorsun , amacım pcden daha kaliteli ses çıkışı sağlamaksa o ürün bir işine yaramaz , PC ye ses kartı alıcaksın kaliteli Asus xonar yada creative xfi gibi ,ses sisteminde hangi girişler mevcut ,

Bu kart oldukça kalitelidir mesela https://www.teknolojipazar.com/?Uid=12672&ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawash35 -- 19 Nisan 2021; 22:39:24 >

• RazorXmia kullanıcısına yanıt
    PCdeki mevcut ses kartı zaten dijital veriyi analoğa çeviriyor. Siz üstüne analog sinyali tekrar dijitale çevirirseniz her türlü kayıp olur. Her çevrime bir kayıp olarak bakabilirsiniz ki insanlar kalite bozulmasın diye 10 binlerce dolar verip dac (yada ses kartı diyebiliriz) alıyor.

Bu sebeple PC’de mevcutta bir optik çıkış varsa ve hoparlörlerde de optik giriş varsa direkt optik kablo ile bağlayın. Alacağınız ses hoparlörün içindeki dac (dijital analog converter) kadar kaliteli olur.

Yada diğer arkadaşın önerdiği gibi bir ses kartı yada daha kaliteli bir USB dac alıp hoparlörü analog olarak bağlayın. Ama arkadaşın önerdiği Asus xonar DG giriş seviyesi bir karttır. Mümkünse ikinci el daha üst bir kart yada dac alın.

Bunun dışında o bahsettiğiniz playvision dekoder, dijital sesi analoğa çevirir yani yapmak istediğiniz gibi sesi optik ile hoparlöre aktarmanıza yardımcı olamaz.
    O cihaz misal optik ses çıkışı olan tv yada ps4 gibi bir cihaza klasik 5.1 PC hoparlörü bağlamaya yarayan ve 5.1 ses almanıza yarayan bir dekoderdir.

• quote:

Kardeşim yanlış anlama neden o çeviriciyi kullanma gereksinimi duyuyorsun , amacım pcden daha kaliteli ses çıkışı sağlamaksa o ürün bir işine yaramaz , PC ye ses kartı alıcaksın kaliteli Asus xonar yada creative xfi gibi ,ses sisteminde hangi girişler mevcut ,

Bu kart oldukça kalitelidir mesela https://www.teknolojipazar.com/?Uid=12672&ref=Cimri&utm_source=Cimri&utm_medium=Cimri&utm_campaign=Cimri-fiyat-karsilastirma

Alıntıları Göster

Hocam bir arkadaş önerdide banada garip geldi önceden z906 ve creative x-fi fatality pro ikisilini kullandım o zaman , bir ses kartı alıp güzelce kullanmak lazım teşekkür ederim.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam iyi bir ses kartı alıp giriş yapayım , anakartım Gigabyte Z490 UD 4500mhz modeli olarak geçiyor hocam , Sizin tavsiyeniz nedir hocam ses kartı için ?

• quote:

Hocam bir arkadaş önerdide banada garip geldi önceden z906 ve creative x-fi fatality pro ikisilini kullandım o zaman , bir ses kartı alıp güzelce kullanmak lazım teşekkür ederim.

Alıntıları Göster

Ben yerinde olsam , diğer arkadaşa onerdigim gibi kaliteli bir av receiver ve 5.1 kule hoparlör takımı alır , pcden hdmı ile giriş yapar hem oyun hem müzikte üst düzey bir deneyim yasardim

• quote:

Ben yerinde olsam , diğer arkadaşa onerdigim gibi kaliteli bir av receiver ve 5.1 kule hoparlör takımı alır , pcden hdmı ile giriş yapar hem oyun hem müzikte üst düzey bir deneyim yasardim

Alıntıları Göster

Hocam bütçem kısıtlı 2.000 tl kadar max

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.