Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
36
Favori
120.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7-8 sene öncesine kadar Vatan satıyordu zaten Edifier hoparlörleri. Muhtemelen firma Türkiye'de vardı, çekildi. Daha da dönmezler bence. Yazık oldu.
  • Vay be zaman ne çabuk geçiyor ilk başlarda ne hararetli konuşurduk burada. Ülkeye ilk gediği zamanlarda iyi bir şeye benziyor diye almıştım. O günden bu güne halen aktif şekilde kullanıyorum nazar değmesin taş gibi. Şimdi piyasa da olan cihazlara on çeker belli bir kalitesi olan markaydı ama çekip gittiler işte...
  • Aynı durumdayım üstad ..
  • SeneCa61 kullanıcısına yanıt
    Selam.ses işini çözdünuzmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanzi7575

Selam.ses işini çözdünuzmu
    özelden yazdım hocam
  • Bu forumun ilk açıldığı zamanı hatırlıyorum , ne güzel sohbetler paylaşımlar vardı. O zamanlar multimedya sistemlerini deli gibi araştırır her ay bir set alırdım. Zamanla daha mobil ihtiyaçlar çıktıkça önce masaüstü PC den sonra ses sistemlerinden vazgeçtim ve elden çıkarmaya basladim. Elimdeki son set olan x600u birkaç gün önce meraklısı bir arkadaşa 400 TL'ye sattım. Şu an elimde B&O' nun üretimi sabre cipli dac var ama sürecek hiçbir cihazım yok. yakın zamanda kafabantli bir kulaklık almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında ben de M3200 modelini kullanmıştım.
    Hiç iddialı olmayan bir modelde bile çok güzel ses almıştım.
    Çok berrak bir sesi vardı.
    Tasarımı da aile dostuydu , annemin gözüne hiç batmazdı.
    Şu an yana yakıla edifier ve microlab ürünlerine bakıyorum ama dolar öyle bir hal almış ki.
    Bu ürünlerin kullanıcıları da pek z5500 tayfası gibi değil.
    Sürekli internette dolaşmıyor ürünleri.
    Enteresan gerçekten
  • Markanın kullanıcılarıda setleri gibi karakter ve kaliteli olduğundandır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Edifier X3 TWS 19.99$'a aliexpresste satılıyor şuan tanıtım amaçlı ses kalitesi nasıldır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

S360Db modeli çıkmış yeni gördüm şahaser duruyor gözüm kaldı resmen, Hala X600'le devam 10 seneyi geçtik sanırım ufak ufak arada sesde kısılma oluyor sanırım kablolardan dolayı rahatsız edecek seviyede değil oda bu sene bi yükseltme düşünebilirim belki S350 Db modeline kullanan yok sanırım.
    S350 yi 8 senedir mutlu bir şekilde kullanıyorum.
  • cengo42 C kullanıcısına yanıt
    350Db modeli çok güzel olsa buralarda değerlendirirdim büyük ihtimalle
  • Edifier s350db satan varsa talibim. Bursa, Sakarya isa elden alabilirim.

• Arkadaşlar selam . Edifier s550 encore modelinin uzaktan kumandasını arıyorum. Alternatif akıllı kumanda bulamadığım için orjinalini arıyorum. Bu arada aynı setin büyük kontrolller kumandası elimde mevcut. İhtiyacı olan varsa verebilirim yurtdışından getirttim.

• Edifier s530 tarzında bişey arıyorum satan varsa ulaşabilirse sevinirim.

• Arkadaşlar bende X600 var, jak girişlerinden birisi bozuldu, nerede tamir ettirebilirim uygun bir yer bilen var mıdır?
  • Vay be 2 sene önce 700tlye edifier s730 bulmuştum,şu anki fiyatlarını bilmiyorum da şimdi almaya kalksam en az 2000 isterler herhalde.

• Cinderella Man C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu tür jak vb. parçaları elektronikçiler değiştirebilirler. Basit bir yapıları var genelde; devre kartına lehimlidirler. TV, teyp vs. tamir eden yerlere danışın derim.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    hocam sen öyle diyince bir elektronikçiye götürdüm, yapamadıklarını söylediler. hoparlör tamircisinde deneyeceğim şansımı bi de, 100-200 lira fiyat çekerlerse o da sıkıntı olur değmez diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeneCa61

özelden yazdım hocam

Alıntıları Göster
    Öncelikle kolay gelsin hocam yeri burası degil biliyorum ama işi bilen birine danışmak istedim bilgisayar masam büyük oldugu icin bilgisayarda kullandıgım razer hopörlerin kablosu kısa geliyor belli bir yerden sonra kablo kısa geldigi icin oldugu yerde kalıyor ben bu youtube lingini verdigim ürünün kablosunu nasıl uzata bilirim yapısı degişik oldugu icin anlayamadım şimdiden kolay gelin hocam
    https://www.youtube.com/watch?v=fbrqyrrtR8A

• quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

Öncelikle kolay gelsin hocam yeri burası degil biliyorum ama işi bilen birine danışmak istedim bilgisayar masam büyük oldugu icin bilgisayarda kullandıgım razer hopörlerin kablosu kısa geliyor belli bir yerden sonra kablo kısa geldigi icin oldugu yerde kalıyor ben bu youtube lingini verdigim ürünün kablosunu nasıl uzata bilirim yapısı degişik oldugu icin anlayamadım şimdiden kolay gelin hocam
    https://www.youtube.com/watch?v=fbrqyrrtR8A

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Anladığım kadarıyla subwoofer kontrol ünitesinden uydu hoparlörlere uzanmakta olan kablodan bahsetmektesiniz.

O kablonun adı PLC yada S Terminal olarak geçmekte. Bazı markalar jack yapısını farklı yapıyor, uygun kablo bulabilmek zorlaşıyor. Ayrıca bu tip kablolarda uzatma/ekleme kullandığınızda verim düşmekte.

Deneme yanılma yöntemiyle kablo bulmaktan başka pek şansınız yok. İstanbul Üsküdar tarafında hi-end ses sistemleri satan mağazalarda bulma imkanınız da olabilir.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.