Şimdi Ara

Dvd dosyalarını birleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
18.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dvd formatındaki 1'den çok videoyu birleştirmek istiyorum. Biliyorsunuz, bir videoyu dvd formatına çevirince birkaç dosya oluşuyor, ifo, vob, bup uzantılı. Bunları video_ts dosyasının içinde toplamaya kalkınca, diğer dosyalardaki dosya adları da aynı olduğu için üzerine yazıyor. Dosya adı değiştirildiği zaman da dosyalar açılmıyor. Forumda bahsedilen ve bildiğim diğer birleştirme programları ile de birleştirmeye çalıştım ama olmadı. Önce orjinal formatında birleştirip sonra dvd'ye çevirince görüntü kaybı oluyor.
    Bununla ilgili bir program veya yöntem varsa yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: haka

Selam arkadaşlar,
    Dvd formatındaki 1'den çok videoyu birleştirmek istiyorum. Biliyorsunuz, bir videoyu dvd formatına çevirince birkaç dosya oluşuyor, ifo, vob, bup uzantılı. Bunları video_ts dosyasının içinde toplamaya kalkınca, diğer dosyalardaki dosya adları da aynı olduğu için üzerine yazıyor. Dosya adı değiştirildiği zaman da dosyalar açılmıyor. Forumda bahsedilen ve bildiğim diğer birleştirme programları ile de birleştirmeye çalıştım ama olmadı. Önce orjinal formatında birleştirip sonra dvd'ye çevirince görüntü kaybı oluyor.
    Bununla ilgili bir program veya yöntem varsa yardımcı olabilir misiniz?

valla arkadaşım aynı detten bende müzdaripim .şöyleki ben anaconda 3 ü indirdim yaklaşık 4 gb hd rip 5+1 ama parçalanık çıktı dvd zip 4,0 dan tutta Any Video Converter Professional a kadar neler denedim neler eğer bir yol buldunsa banada haber ver.filmin içinde bir sürü vob ifo bup var anlamadım gitti

• Ben 2 dvd'deki (8cm lik küçük dvd) vob uzantılı video dosyalarını vobjoiner adlı programla tek vob dosyası haline getirdim. Sonra Cyberlink PowerProducer programıyla dvd yaptım. Belki yardımcı olur..
  • Aşağıdaki yazanlar başka bir forumdan alınmıştır. Benim işime yaradı. Çok hızlı ve sorunsuz bir şekilde birleştirme yapılabiliyor. Yazan arkadaşa teşekkür ediyorum.

"Program Kullanmadan İşletim sisteminden Dosya Birleştirme.
    Uzun yıllar önce bir yazılım uzmanı arkadaşımdan öğrendiğim ve belkide bir çoğunuzun bildiği hiç bir program kullanmadan avi,vob,mp3,mp4,Text gibi bir çok uzantılı parça dosyanız tek bir dosya haline getiriyorsunuz. Hemde bir kaç dakika içersinde(Birleştirmek istediğiniz boyut oranında süre uzamaktadır) birleştirebiliyorsunuz.
    Hiç uzatmadan yapmanız gerekenleri adı adım yazıyorum.
    İlk olarak birleştirmek istediğimiz dosyaları C: sürücüsüne kopyalıyoruz. Program files yada windows içine değil, sadece C: sürücüsüne kopyalıyoruz.Kolaylık açısından birleştiriceğiniz dosyalara numara veriniz mesela orjinalinden kopya 3 parça vob uzantılı filminiz var bunlara 1-2-3 gibi numara veriniz Bu tamamen kolaylık açısından dır. Birleştiriceğiniz dosya adları farklı olması hiç bir sorun teşkil etmez. Sisem birleştirme yaparken alfabetik sıraya göre gidiyor yani A harfi ilen başlayan verinizin birleştiriceğiniz dosyada en sonda olmasını istiyorsanız ona göre önleminizi alınız aksi takdirde birleştirdiğiniz veride sonda olmasını istediğiniz görüntü başta olabilir. Uzantıların aynı olması şarttır bir birinden farklı uzantıları birleştiremezsiniz.

Daha sonra

başlat > Çalıştır’ı tıklayıp cmd yazıp enter yapıp komut satırına girmeniz gerekli.

İkinci adımınız Komut satırına iki defa cd.. enter yapın ve c dizinine düşün....

Üçüncü Adımınız ise komut satırına şunları yazın

copy/b 1.VOB+2.VOB+3.VOB yazdıktan sonra Bir Boşluk bırakarak İstediğiniz ismi verip mesela Filmintamamı.VOB yazıp enter yapın kısa bir süre beklemenin ardından birleştirmenin yapıldığına dair bir mesaj alacaksınız.

Birleştirmek istediğiniz 3 parça VOB uzantılı dosyayı kopyaladığınız C: sürücüsüne bakın Filmintamamı.VOB olarak dosyanızı görüceksiniz.

Bunu dizilerin Tüm Sezonunu Tek bir dosya şekline getirmek içinde kullana bilirsiniz.(altyazılı olanlar için senkrazsonunuzu ayarlamanız gerekli)

Bu birleştirme Ne seste Ne görüntüde hiç bir veri kaybına neden olmaz. Bazı programlardaki gibi kesilmelerede yol açmaz Güvenle deniye bilirsiniz.

Anlatım tamamen tarafıma aittir. Bilen arkadaşlarımız olduğu kadar bilmiyen arkadaşlarımızında olduğu için anlatma ihtiyacı hissettim."

• abi allah razı olsun ya programsız işi hallettin sen ya

saolasın bir daha allah razı olsun çoıkk işime yaradı bak.

discovery megabelgesel set vardı

onu bilgisayardan izleyebiliyordum ancak ama şimdi

tek video dosyası haline getirip dilediğim yerde izliyorum abi çok saol

amv formatına döçnüştürüp mp4ümde Bile izleyebiliyorum

çok saol gerçekten herkezin okuması gereken bir şey

herşey program değil.. program bunları yazıyor aslında ama program indirmeden

bunları yapmak çokmu zor ?? :D hayır değilmiş :D
  • Hocam ben deniyoru m bunu olmadı ya dosya bulunamıyor diyo.. :S
  • Program olarak da ConvertXtoDVD yazılımını deneyebilirsiniz.
    Buradan yazılım hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Eyvallah dostum çok işime yaradı..
    Yapamayanlar, "CMD" yi YÖNETİCİ OLARAK çalıştırmayı denesinler..
  • vobjoiner bu işte muazzam.. 4 5 akika sürüyo filmi birleştirmesi
  • 3-4 yılda bir cevap yazılmış bu konuya son mesajdan 3 yıldan fazla olmuş.

Cmd ile kolayca oluyor dosya bulunamadı diyenler (cd..) iki noktayıda yazmanız gerekli yoksa c:\ satırına dusemiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Bu ücretsiz programlardan biri işine yarayabilir.

Aimersoft Video Converter Ultimate
    Any Video Converter
    Freemake Video Converter
  • quote:

Orijinalden alıntı: msolmaz38

Aşağıdaki yazanlar başka bir forumdan alınmıştır. Benim işime yaradı. Çok hızlı ve sorunsuz bir şekilde birleştirme yapılabiliyor. Yazan arkadaşa teşekkür ediyorum.

"Program Kullanmadan İşletim sisteminden Dosya Birleştirme.
    Uzun yıllar önce bir yazılım uzmanı arkadaşımdan öğrendiğim ve belkide bir çoğunuzun bildiği hiç bir program kullanmadan avi,vob,mp3,mp4,Text gibi bir çok uzantılı parça dosyanız tek bir dosya haline getiriyorsunuz. Hemde bir kaç dakika içersinde(Birleştirmek istediğiniz boyut oranında süre uzamaktadır) birleştirebiliyorsunuz.
    Hiç uzatmadan yapmanız gerekenleri adı adım yazıyorum.
    İlk olarak birleştirmek istediğimiz dosyaları C: sürücüsüne kopyalıyoruz. Program files yada windows içine değil, sadece C: sürücüsüne kopyalıyoruz.Kolaylık açısından birleştiriceğiniz dosyalara numara veriniz mesela orjinalinden kopya 3 parça vob uzantılı filminiz var bunlara 1-2-3 gibi numara veriniz Bu tamamen kolaylık açısından dır. Birleştiriceğiniz dosya adları farklı olması hiç bir sorun teşkil etmez. Sisem birleştirme yaparken alfabetik sıraya göre gidiyor yani A harfi ilen başlayan verinizin birleştiriceğiniz dosyada en sonda olmasını istiyorsanız ona göre önleminizi alınız aksi takdirde birleştirdiğiniz veride sonda olmasını istediğiniz görüntü başta olabilir. Uzantıların aynı olması şarttır bir birinden farklı uzantıları birleştiremezsiniz.

Daha sonra

başlat > Çalıştır’ı tıklayıp cmd yazıp enter yapıp komut satırına girmeniz gerekli.

İkinci adımınız Komut satırına iki defa cd.. enter yapın ve c dizinine düşün....

Üçüncü Adımınız ise komut satırına şunları yazın

copy/b 1.VOB+2.VOB+3.VOB yazdıktan sonra Bir Boşluk bırakarak İstediğiniz ismi verip mesela Filmintamamı.VOB yazıp enter yapın kısa bir süre beklemenin ardından birleştirmenin yapıldığına dair bir mesaj alacaksınız.

Birleştirmek istediğiniz 3 parça VOB uzantılı dosyayı kopyaladığınız C: sürücüsüne bakın Filmintamamı.VOB olarak dosyanızı görüceksiniz.

Bunu dizilerin Tüm Sezonunu Tek bir dosya şekline getirmek içinde kullana bilirsiniz.(altyazılı olanlar için senkrazsonunuzu ayarlamanız gerekli)

Bu birleştirme Ne seste Ne görüntüde hiç bir veri kaybına neden olmaz. Bazı programlardaki gibi kesilmelerede yol açmaz Güvenle deniye bilirsiniz.

Anlatım tamamen tarafıma aittir. Bilen arkadaşlarımız olduğu kadar bilmiyen arkadaşlarımızında olduğu için anlatma ihtiyacı hissettim."
    7 yıl sonra çok işime yaradı hocam. Teşekkürler

• msolmaz38 kullanıcısına yanıt

Sırf size şu mübarek Ramazan günlerinde Allah cc razı olsun diye yazabilmek için Donanım Habere üye oldum.

Önce olmadı sonra başka bir arkadaşın yazdığı "yapamayanalar Komut İstemini yönetici olarak açsın yönlendirmesi" ne uyarak yaptım ve oldu. Çok makbule geçti çok teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.