Şimdi Ara

DVB-T2 (digital karasal yayın) DESTEKLEYEN TV LERİ BURAYA YAZALIM (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
563
Cevap
13
Favori
91.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

lcd-compare.com sitesinde LA860V modeli için şöyle yazıyor;
    http://www.lcd-compare.com/televiseur-LG47LA860V-LG-47LA860V.htm
    quote:

Tuner TNT (numérique) : 1 tuner TNT (DVB-T et DVB-T2 / Tuner Numérique Terrestre)
    Compatible TNT SD MPEG2 et TNT HD MPEG4 (flux de 2ème génération, utilisable avec des flux SD et HD)
    Explications sur la TNT HD et consultez notre guide sur le passage au tout numérique.

bu yazıdan tuner desteği var diyemi anlamalıyız.

Philips içinde şöyle denmiş;
    http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI47PFL7108K-PHILIPS-47PFL7108K.htm
    quote:

Tuner TNT (numérique) : 1 tuner TNT (DVB-T / Tuner Numérique Terrestre)
    Compatible TNT SD MPEG2 et TNT HD MPEG4 (flux de 2ème génération, utilisable avec des flux SD et HD)
    Explications sur la TNT HD et consultez notre guide sur le passage au tout numérique.

@hbasaran82
    @coderMX

Yabancı siteleri örnek göstermeyelim. Her ülkede tuner özelliği farklı olabilir. 1 Kasım'a çok az kaldı. 1 Kasım'da hangi TV DVB-T2 yayını gösteriyor ancak o zaman anlayabiliriz. 1 Kasım'da aksilik olmazsa Ankara ve Bursa'da DVB-T2 yayını başlayacak. Eğer başlamazsa herhangi bir TV alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

860v modelinde var oldugu hatta ankara ist. gibi sehirlerde yaşayanlar test yayınlarını izleyebildiklerini iddaa ediyorlardı

Test yayınını izleyebilenini ben forumda okumadım. Google'danda arşatırdım, test yayını izledim diyenini bulamadım.

vardı vardı kesin okumuştum
    hatta istanbul ve ankara için frekans bilgileri paylaşmıştım sayfanın birinde
    bundan 4/5 ay önce
    sanırım lg tv sayfalarının birindeydi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Bildiğim kadarıyla DVB-C:CABLE yani kablo, DVB-S:satellate yani uydu (standart çözünürlük),DVB-S2 : HD uydu (yüksek çözünürlük), DVB-T Teritorial yani karasal (standart çözünürlük),DVB-T2 Karasal (yüksek çözünürlük)

Hepimizin kullandığı TV. Lerin genelinde dvb-t zaten var. Ülkemizde başlayacak karasal yayında yanlış hatırlamıyorsam 24 standart, 8 hd kanal olacak. Yani 24 standart kanalı zaten izleyeceğiz. Bir TV.nin uzun süre kullanılacağı düşünülürse tabiki t2 destekli almak mantıklı ama sırf bu yüzden fazla fark ödemek mantıklı değil. Çünkü yeni nesil TV.lerin çoğuna USB stick ile bu özellik kazandırıla bilecek. Yani farklı bir kutu yada kumanda ihtiyacı olmayacak.

USB stick dediğin şey, bilgisayarlara özel.

Nerede olduğunu tam hatırlamıyorum ama TV. de karasal yayınla ilgili bir programda 3_4 ay evvel TV.lere takılan USB T2 modüllerini göstermişlerdi. Hatta eski nesil (USB desteği olmayan) TV.lerin ek kutu ile izleyebileceği anlatılmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mefisto-TR M kullanıcısına yanıt
    DVB-T2

Lg son harfi v olanlarda var la860v
    Philips son harfi s olanlarda var 8908s

her ülkeye farklı gidebilir tvlerin kod numaralarına bakmak gerekiyor ....

Lg

Modeli nasıl okunur ? Örnek 55LA660S
    55 - ekran boyutu çapraz inç
    L - arka ışık teknolojisi gösterir
    L - Led
    C - CCFL

A - modele yıl
    A - 2.013 Multimedya Led 3D
    N - 2.013 Led
    M - 2012 Multimedya Led 3D
    S - 2012 Akıllı Led
    W - 3D 2011 Kenar Led
    V - 2011 Kenar Led
    K - 2.011 CCFL arka ışık
    X - 2010 Full Led 3D
    E - Led 2010 Uç
    D - 2.010 CCFL
    H - 2.009 HCFL
    G - 2.008 CCFL
    F - 2007 / ve 2009 /
    C - 2005 Büyük
    B - 2004/2007 ve

6 - Serisi ve Sınıf
    9 - amiral gemisi serisi
    8 - üst serisi
    7 - En Serisi
    6 - orta seri
    5 - orta seri
    4 - Bütçe serisi
    3 - Bütçe Serisi
    2 - baz seti

6 - Alt
    0 - tasarım fark - gövde rengi , standı ve ekstralar
    9 - beyaz
    5 - PVR
    4 -
    3 -
    2 -
    1 - Gümüş
    0 - black

Ve - model kodu son harfi Tuner gösterir
    - Hayır bitiş noktası - DVB-T / C - Avrupa'da
    T - DVB-T/T2
    V - DVB-T2/C/S2
    S - DVB-T/C/S2 -
    U - HD Ready 1366x768
    N - DVB-T / C - sadece Norveç , Danimarka , Finlandiya, İsveç için
    W - DVB-T/T2/S - sadece Norveç için , Danimarka , Finlandiya, İsveç
    G - DVB - T / S - sadece İtalya
    A - DVB-T / C - Sadece İtalya
    H - DVB - T / C : 2
    C - ticari otel tv / LH250C , LH301C , LH201C /

-
    -
    -
    -
    -
    -
    Philips

Nasıl deşifre modelin kısaltmaya ? -Mesela 46PFL9705H/12
    46 - inç TV'nin çapraz
    PFL - aile televizyon bir göstergesi
    PFL - Philips Flat LCD / performans aralığı /
    PDL - Philips Design Line / tasarımcı sınırlı bir dizi /
    CIN - Philips sinema 21:09
    PES - Philips Essence Serie
    HFL - Otel Flat LCD / Profesional
    BİO - Philips Flat Plazma

9 - Serisi Sınıf TV ,büyük sayı ,üst sınıf TV
    9 - amiral gemisi serisi
    8 - Yüksek serisi
    7 - orta sınıf - üst düzey
    6 - orta sınıf
    5 - orta sınıf - alt düzey
    4 - Bütçe serisi
    3 - baz serisi

7 - küçük teknik ve işlevsel farklılıklar , bir aydınlatmalı ekran Ambilight - a ve diğer
    0 - Kullanıcı göstergesi . Tasarım farklılıklar ( çerçeve , çerçeve rengi , uzaktan kumanda ) . Genellikle bu farklı perakende zincirleri için özel versiyonları vardır.
    5, 6 , 7 , 8 , 9 - bireysel perakendeciler için özel - Uzman , Euronics , EP , Weltfunk , Media Markt / Saturn
    2, 3 - kanalize
    1 - nokta bayi veya promosyon ürünleri / bayi veya promosyon ürünleri
    0 - çekirdek performansı aralığı / ana aralığı

5 - modele yıllık gelişme . İstisnalartop modeller Aurea , 9900 ve 9980 olan
    1-2006 dönemi
    2-2007 dönemi
    3-2008 година
    4-2009 dönemi
    5 - 2010 Yılı dönemi
    6-2011 година
    7-2012 yılında
    8-2.013 година

H - modeli yerleşik tuner gösterir
    S - DVB - T2/C/S2
    K - DVB - T/C/S/S2 ( MPEG4 ) + desteği ( Astra )
    H - DVB - T / C ( MPEG - 4.HD AVC )
    T - DVB - T/T2/C ( MPEG4 ) - karasal HD
    C - DVB - T / C tasarım serisi / 7605S / Philips - LCD TV ve LED TV
    M - MHP Multimedya Ev Platformu - Vikipedi , MHP ve GEM için özgür ansiklopedi Giriş Net TV ile aynı değildir . Bu interaktif dijital tv ( IP üzerinden ) 'dir . Kullanılan : İtalya ( DVB - T ) , Kore ( DVB - S ) , Finlandiya ( DVB - T ) , Avusturya ( DVB-T/DVB-C ) , İspanya ( DVB - T ) , Belçika ( DVB - C ) , Polonya ( DVB-S2/DVB-C ) , Norveç ( DVB - T ) , Suudi Arabistan ( DVB - T ) , İsviçre ( DVB - C ) ve Tayvan ( DVB - T ) .
    SB - DVB - T1 ( MPEG4 )
    D - DVB - T ( MPEG2 ) + Analog kabelelen
    - Karakter eksikliğimodel sadece analog tuner olduğunu gösterir

/Çizgi sonra 12 basamak ürünün bölgesel işaret gösterir ve işlevselliği üzerinde bir etkisi var . Bunlar esas olarakayarlarında farklılıklar vardır .
    02 - İsviçre , Almanya , Avusturya , Çek Cumhuriyeti , Estonya , Letonya , Türkiye
    03 - Çin
    05 - Birleşik Krallık ve İrlanda
    08 - İtalya
    10 - Bütün Avrupa
    12 - Avrupa kıtasının ( hariç İngiltere ve IRL )
    58 - Doğu Avrupa - sadece 5 ve 4 serisi
    60 - Rusya , Doğu Avrupa ( eski SSCB ülkeleri ) .
    00 - ? evrensel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 7 Ekim 2013; 15:44:38 >

• LG 42LA860V modeli, dahaili uydu alıcısının kanal değişim hızını bilen var mı? SD ve HD yayınlarda kaç saniyede kanal değiştiriyor.

• 7 sayfa yazışmanın sonunda net olarak sonuçlar hala yok
    860v ve zt60 modelleri hariç sanırım hiç bir modelde t2 yok
    philipsin var olan modelleri zaten Türkiyede satılmıyor
    çok enteresan.. :)
  • benim lcd 32" toshiba regza var. malum ankarada test yayınlar başlamışken bir dvb-t2 tv aparatı alayım diyorum ama benim tv te usb girişi yok HDMI girişi var şimdi bu usb li olan kucuk aparatların hdmi lı olan var mıdır ki acep???
    karasal yayından ankarada tv izliyorum daha düzgün ceker ümidi ile dvb-t2 tv aparatı almak istiyorum zaten test olarak yayımlanmaya baslamıs kanallar 1 kasımda da takvine gore tam geciş yapacak... şimdidden alayı mdiyorum anlayan bir arkadaş yardımcı olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyologos

benim lcd 32" toshiba regza var. malum ankarada test yayınlar başlamışken bir dvb-t2 tv aparatı alayım diyorum ama benim tv te usb girişi yok HDMI girişi var şimdi bu usb li olan kucuk aparatların hdmi lı olan var mıdır ki acep???
    karasal yayından ankarada tv izliyorum daha düzgün ceker ümidi ile dvb-t2 tv aparatı almak istiyorum zaten test olarak yayımlanmaya baslamıs kanallar 1 kasımda da takvine gore tam geciş yapacak... şimdidden alayı mdiyorum anlayan bir arkadaş yardımcı olsa

HDMI girişinden çalışanda var. Çin sitelerinde 25-30 dolara filan satılıyor. Örneğin 24 dolara satılan bir ürünün bağlantısını paylaşıyorum.

• http://forum.samez.eu/topic.php?forum=10&topic=57&p=1

Samsung

Örneğin UE46ES6800SXXH üzerinde transkript model ve TV dizisi

U - aydınlatma türüne ( U - LED , L - CCFL , K - OLED )
    E -kıta ( - Avrupa E , A - Asya , Afrika , Avustralya , N - Kuzey Amerika, Kore , Güney Amerika , S - İran ) ait
    46-46 diyagonal "
    ES - modeli 2012, Kenar EH , LED - Doğrudan LED 2012:H - bütçe modeli S - İnce TV
    F - 2013 gelmektedir E - 2012 , D - 2011; C - 2010; B - 2009; A - 2008 - üretim yılı
    6 - bir dizi ( orta sınıf )
    8 - Altseri
    0 - renk
    0 - 7 T2 alıcısı takılmış ise T tuner , yüklü
    S - ( DVB-T/C/S2 ( MPEG4/HD ) ve CI + ) bir uydu alıcısı varlığına işaret

2013 yılında, biçimleri tuner ile ilgili Slovakya , Macaristan , Polonya ve Rusya için TV dizisi F Samsung aşağıdaki işaretleri tanıttı :
    (Emirates için geçerli değil , Meksika , Kore ve Çin dil )

1 . Rusça ( UE55F6650AV ) : AW - DVB-T / C , AK - DVB - T2 / C , AB - AT DVB - T2 / C / S2 , - 2 x DVB - T2 / C / S2
    - AW + AK , 5 - AK , 6 - AK + AB , 9 c 7 - Wink Profil katalogu TV AT 4 : Series

2 . Slovakya ( UE46F5570SS ) : AW - DVB-T / C , SS - DVB-T/C/S2 , AK - DVB - T2 / C , SB - DVB - T2 / C / S2 , ST - 2 x DVB - T2 / C S2 /
    - AW , 5 - AW + SS , 6 - AW + AK + SB , 7,8 - ST Wink Profil katalogu TV 4 : Series

3 . Polonya ( UE46F7000SL ) : AW - DVB-T / C , SS - DVB-T/C/S2 , SL - 2 x DVB-T / C / S2
    Series : 4,5 - AW , 6 - SS + AW , 7,8,9 - SL Wink Profil katalogu TV

4 . ABD, Kore vb. - AF - DTV Tuner / Dijital Yayın Alıcısı / Analog Tuner ve AR - DTV Tuner / Analog Tuner - dilin Tüm dizi

XXH - teslim alan kodunu ( TV'nin etiketi arkasındaki modelin son harfi )
    XXH - Doğu Avrupa ( Slovakya, Macaristan , Polonya , vb )
    XRU - Rusya
    XMA ( XXM ) - Malezya
    Xua - Ukrayna
    Xxc - İspanya
    XZG - Almanya , Avusturya ve İsviçre
    XMS - Asya
    Xxn - Belçika , Hollanda , Lüksemburg
    XBT - Baltık ( Litvanya , Letonya, Estonya )
    XXU - İngiltere
    XCS - Kazakistan
    XXE - Norveç, İsveç , Danimarka , Finlandiya
    Xzf - Fransa
    XZT - İtalya
    XZN - Arap ülkeleri
    XZA - Amerika Birleşik Devletleri
    XXY - Avustralya
    XXT - Hindistan, Tayland

• Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var. 1 Kasım'da yayın başlayınca, dvb-t li tv ler dijital karasal yayınları gösterebilecek mi. Teorik olarak Dvb-t li tv lerin sadece HD kanallar hariç dijital karasal yayınları göstermesi lazım değil mi. Dvb-t2 desteği olan tv ler, ek olarak HD dijital karasal yayınları da göstermesi lazım. Bu konuda bilgisi olan birisi var mı.

• cehaletimi mazur görün..
    lg 860 v var..dvbt-2 nin olduğunu lg mh de teyit etti(ama ne kadar güvenilir...ayrı...?)
    şimdi herhangi bir harici antene gerek varmı....? yoksa bu sinyalleri alacak anten görevi görecek zımbırtı..tv de dvbt-2 olduğu için ...direct yayınları alacakmı acaba...? extra bir antene gerek olacakmı yani...?
    teşekkürler
  • ben de emin olamadım 860V serilerinde DVB-T2 desteği olup olmadığını LG sitesinde de belirtmiyor.garip bir durum ...Arçelik yeni LS 9378 serilerinde var bu özellik ve belirtmiş bir şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 22 Ekim 2013; 21:02:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

cehaletimi mazur görün..
    lg 860 v var..dvbt-2 nin olduğunu lg mh de teyit etti(ama ne kadar güvenilir...ayrı...?)
    şimdi herhangi bir harici antene gerek varmı....? yoksa bu sinyalleri alacak anten görevi görecek zımbırtı..tv de dvbt-2 olduğu için ...direct yayınları alacakmı acaba...? extra bir antene gerek olacakmı yani...?
    teşekkürler

LG müşteri hizmetleri LA660S ve üzeri tüm LA serilerinde DVB-T2 var diyordu daha sonralarda ise sadece LA860V modelinde olduğunu belirtmişti. 1 Kasım'dan sonra ise hiç bir LED TV'mizde bu özellik yok diyebilirler!!!!
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    onlarda bizden öğreniyor bu bilgileri ama resmi site hala yazmıyor garip ....

LG --- V-S farkını yazdım forumda onlarda okumuş sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

onlarda bizden öğreniyor bu bilgileri ama resmi site hala yazmıyor garip ....

LG --- V-S farkını yazdım forumda onlarda okumuş sanırım

büyük ihtimal....
  • Bugün Vestel müşteri hizmetlerinden aradıları. Manisadan sabit telefondan arandım. Şuan satışta DVB-T2 özellikli LED TV yokmuş. Fakat DVB-T2 özellikli TV üzerinde çalışıyorlarmış ve yakında satışa çıkacakmış fakat tarih vermem doğru olmaz dedi. Üretim geliştirmelerine başlamışlar. Fakat daha satışa çıkmamış.

Arçelik müşteri hizmetleri ise LS-9377 ile LS-9378 modellerinde DVB-T2 özelliğinin olduğunu söyledi.
  • LS 9378 serilerinde var arkadaşlar DVB-T2....

• DVB-T2 için Kasım ayına sadece 1 gün kaldı. 1 Kasım'da Ankara ve Bursa'da bu yayın başlayacak diye biliyoruz fakat RTÜK DVB-T2 özelliği bulunmayan TV'ler için cihaz duyurusu yapmadı. İlginç değil mi? Acaba 1 kasım'da mı duyuru yapacaklar. Yoksa yalan mı olacak?

http://www.rtuk.org.tr/upload/File/K-Say%C4%B1salYay%C4%B1nFrekansPlan/2-DVB-T2FrekansPlan.pdf

http://www.antenas.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=8:ankara-test&catid=12:business-cat&Itemid=101

Aynı frekansı kullanarak, birden fazla verici noktasından, birden fazla HD ve SD yayını iletmeye imkân veren DVB-T2 tekniği karasal yayıncılıkta Türkiye’de ilk defa Anten AŞ tarafından uygulanmaya başlamıştır. UHF 31. kanaldan 2 adet HD ve 5 adet SD yayın iletilmektedir. Deneme yayınında yer alan kanallar Anten AŞ hissedarı yayıncı kuruluşlardır ve bu kanallar dönüşümlü olarak iletilecektir. Dikmen, Yenimahalle ve Hüseyingazi emisyon noktalarından başlatılan deneme yayınının en az 3 ay sürmesi planlanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 30 Ekim 2013; 16:32:58 >

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    Dostum bu dvb-t2 midir nedir uydu alıcısı kullananlar için mi geçerlidir ? DVB için araştırma yaptım ama sadece ne olduğunu anlayabildim. Yani digitürk kullanıcıları falan bir şey yapması gerekiyor mu ? Yada digitürk kullananlarda dvb-t2 destekli tv almaları mı gerekiyor nedir işin özü.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.