Şimdi Ara

DVB-T2 (digital karasal yayın) DESTEKLEYEN TV LERİ BURAYA YAZALIM (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
563
Cevap
13
Favori
91.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stormeagle2

Dostum bu dvb-t2 midir nedir uydu alıcısı kullananlar için mi geçerlidir ? DVB için araştırma yaptım ama sadece ne olduğunu anlayabildim. Yani digitürk kullanıcıları falan bir şey yapması gerekiyor mu ? Yada digitürk kullananlarda dvb-t2 destekli tv almaları mı gerekiyor nedir işin özü.

DVB-T2 için digitürk'ün ihaleye girdiğini duymadım.

Dahili uydu alıcısı olan TV'lerde DVB-S ve DVB-S2 oluyor. Ayrıca bazı TV'lerde DVB-T2'de var.

Alacağınız TV'de DVB-S, DVB-S2, DVB-T ve DVB-T2 olursa, harici bir alıcı olmadan, hem uydu hemde dijital karasal yayın izleyebilirsiniz.

Eskiden analog yayınlar vardı ve halada var.
    Aşağıdaki tip antenlerle bu yayınları izleyebiliyorduk, daha sonra digital uydular çıkmaya başlayınca, yaygınlaştı ve aşağıdaki antenleri kimse kullanmaz oldu.
     DVB-T2 (digital karasal yayın) DESTEKLEYEN TV LERİ BURAYA YAZALIM

Ev anteni yada yukarıkine benzer çatıya yakılan antenler ile DVB-T2 yayınlarını alıp, digital uydu kalitesinde TV izleyebileceğiz.

Sony W805 modellerinde, Arçelik Beko LS-9377 ve LS-9378 modellerinde bu özellik var.
    Bazı arkadaşlar LG LA860V modelindede olduğunu söylüyor fakat LG Türkiye'deki web sitesinde, DVB-T2'ye ait birşey yazmamış.

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    Ama şifreli kanallar halen şifreli olarak kalacak sanırım.

Bir de digitürk nasıl DVB-T2 yayın vermez yada ihalesine girmez. Tonlarca para kazanan dsmart, digitürk, teledünya gibi aylık üyeliği olan kuruluşlar neden geçmiyor buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 31 Ekim 2013; 20:49:14 >
  • quote:

Bir de digitürk nasıl DVB-T2 yayın vermez yada ihalesine girmez. Tonlarca para kazanan dsmart, digitürk, teledünya gibi aylık üyeliği olan kuruluşlar neden geçmiyor buna.

Digital karasal yayında kanal sayısı sınırlı, 11 HD ve 33 SD yayın olacak diye biliyorum.

Eskiden analog yayında CINE5 şifreliydi, adamların tek bir kanalı vardı ve o kanalı satıyorlardı.

Fakat digiturk'te pek çok kanal var. DVB-T2'ye ait tüm kanal sinyallerini kiralaması gerekir. Sanırım bu yüzden bu ihaleye girmiyor olabilirler.

DVB-T2 kanal sayısı az olduğu için bir alternatif, belki uydunun yerini asla alamayabilir. Ama yinede büyük konuşmamak lazım, yarın 1 kasım yani Ankara ve Bursa'da DVB-T2 yayını başlayacak, fakat RTÜK'ten cihaz duyurusu yapılmadı, ve Türkiye'de DVB-T2 cihazda satılmıyor. Çok ilginç bir durum.

Daha önce Türkiye'de DVB-T yayın başlayacaktı, yalan oldu..... Umarım DVB-T2'de yalan olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

quote:

Digital karasal yayında kanal sayısı sınırlı, 11 HD ve 33 SD yayın olacak diye biliyorum.

Eskiden analog yayında CINE5 şifreliydi, adamların tek bir kanalı vardı ve o kanalı satıyorlardı.

Fakat digiturk'te pek çok kanal var. DVB-T2'ye ait tüm kanal sinyallerini kiralaması gerekir. Sanırım bu yüzden bu ihaleye girmiyor olabilirler.

DVB-T2 kanal sayısı az olduğu için bir alternatif, belki uydunun yerini asla alamayabilir. Ama yinede büyük konuşmamak lazım, yarın 1 kasım yani Ankara ve Bursa'da DVB-T2 yayını başlayacak, fakat RTÜK'ten cihaz duyurusu yapılmadı, ve Türkiye'de DVB-T2 cihazda satılmıyor. Çok ilginç bir durum.

Daha önce Türkiye'de DVB-T yayın başlayacaktı, yalan oldu..... Umarım DVB-T2'de yalan olmaz.

bugün firmadan biri ile görüştüm mahkemeden dolayı ne yazıkki yayınlar o beklediğimiz tarihlerde başlamayacakmış , onlarda rtükten haber bekliyorlarmış

• Hangi firmadan bilgi aldınız?
  • quote:

Hangi firmadan bilgi aldınız?

Anten a.ş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam samsung 46f 7000 modelini alacaktim yazinizi gordum
    bu tvde var mi bahsettiginiz ozellik
    yoksa almayim :s

• quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Tam samsung 46f 7000 modelini alacaktim yazinizi gordum
    bu tvde var mi bahsettiginiz ozellik
    yoksa almayim :s

F7000'i Ben sene başında almayı düşünüyordum. DVB-T2 olmayınca vazgeçmiştim. DVB-T2 çok önemli bir özellik mi tartışılır. Yani bana görede dahili uydu alıcısının olması önemli ve yeterli fakat DVT-2 yani dijital karasal yayında, 11 tane HD kanalın olması avantajlı kılıyor. Birde çubuk anten gibi oda içi antenlerle bu yayınları izleyebileceğiz. Eğer alacağınız TV'de DVB-T2 özelliği bulunursa, TV'nizin tek kumandası olur. Önümüzdeki senelerde harici uydu alcıları yani Next gibi firmalar DVB-S2 ve T2'li uydu alıcılarını çıkartırlar.

Yada alacağınız TV'de DVB-T2 yoksa aşağıdaki gibi bir cihaz alıp, bu yayınları izleyebilirsiniz:

Alacağınız TV'de DVB-T2 özelliği bulunursa, oda içi yada oda dışı anten alarak bu yayınları izleyebilirsiniz. Analog yayından farklı olarak, dijital kalitede yarın izlemiş olacaksınız aynı uydu gibi.

• 1 Kasımdaki t2 yayının başlama işi ne oldu ?
    Ankara'da izleyebilen var mi ? (onca test yayinini da "izledim" diyen bir Allah'in kulu cikmadi gerci)

bu da yalan mi oldu yoksam..
  • aynen test eden varmı inş bu da patlamaz. piyasaya cihazlar sürüldüğü an alıcam ama bi yayınları göremedik
  • quote:

Orijinalden alıntı: splater

1 Kasımdaki t2 yayının başlama işi ne oldu ?
    Ankara'da izleyebilen var mi ? (onca test yayinini da "izledim" diyen bir Allah'in kulu cikmadi gerci)

test yayını duyrulmuş
    http://www.antenas.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=8:ankara-test&catid=12:business-cat&Itemid=101

1-onu denemesi için t2 cihaz lazım
    sende bende olmayan cihazı adam test yayını izlemek için niye alsın

2-testi kuruluş yapıyor sinyal kalitesi nerde düşüyor nerde artıyor yayın kalitesi falan fistan. ha cihazı olan varsa oda yayını yakalar ve izler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultio_23 -- 2 Kasım 2013; 10:37:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ultio_23

quote:

test yayını duyrulmuş
    http://www.antenas.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=8:ankara-test&catid=12:business-cat&Itemid=101

2-testi kuruluş yapıyor sinyal kalitesi nerde düşüyor nerde artıyor yayın kalitesi falan fistan. ha cihazı olan varsa oda yayını yakalar ve izler

elbette cihaz lazim..

Benin sözüm baslikta t2 desteği oldugu soylenen (lg la860, vestel veya panasonic'in bazi modelleri gibi) tv'lere sahip olanlar icin.

Ornegin vestellerin bazi modelleri dvb-t2 degil de dvb-t mpeg olarak geciyor ki, bunlar icin t2 yayinlari yakalar deniyor.
    Yani hep soylenti.

Simdi illaki bu modellerden birisine sahip ve Ankara'da yaşayan arkadaşlardan somut cevaplar rica ediyoruz.

• quote:

quote:

quote:

test yayını duyrulmuş

elbette cihaz lazim..

Benin sözüm baslikta t2 desteği oldugu soylenen (lg la860, vestel veya panasonic'in bazi modelleri gibi) tv'lere sahip olanlar icin.

Ornegin vestellerin bazi modelleri dvb-t2 degil de dvb-t mpeg olarak geciyor ki, bunlar icin t2 yayinlari yakalar deniyor.
    Yani hep soylenti.

Simdi illaki bu modellerden birisine sahip ve Ankara'da yaşayan arkadaşlardan somut cevaplar rica ediyoruz.

Sayfanın en altında bulunan Tv kanal logolarının arasında Ulusal Kanal, Halk TV gibi kanallar yok, ne kadar yandaş medya varsa, hepsi bi arada.

• Kanallara bakınca... T-2 olmasa da olur
  • quote:

quote:

quote:

quote:

test yayını duyrulmuş

elbette cihaz lazim..

Yani hep soylenti.

Sayfanın en altında bulunan Tv kanal logolarının arasında Ulusal Kanal, Halk TV gibi kanallar yok, ne kadar yandaş medya varsa, hepsi bi arada.

Alıntıları Göster

ortada maddiyat söz konusu para olmadan olmaz o işler. test yayını ortakları t2 yayını başlayınca hem liste başı olacak ve büyük ihtimal digitürk gibi digital platformlara gerek duymayacak. yani bir daha yayın için kimseye para ödemeyecek. ama t2ye yeni katılanlar ortaklara ödeme yapacak gibi duruyor.

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    evet arkadaşım ne kadar yandaş medya varsa hepsi burada varsın olmaz olsun T2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 2 Kasım 2013; 20:51:54 >
  • bu plartformu luftfen siyasi kısır cekismelere alet etmeyinz..

• ati39 A kullanıcısına yanıt
    ulusal ve halk tv ni malii sebeplerden ötürü giremiyorlar t2 ye
    t2 ye kanalları rast gele almıyorlar
    parayı basan en üst sıralardan listeye giriyor..
  • Tuner/Alım/İletim
    •Dijital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*
    •Video Oynatma: NTSC, PAL, SECAM

buna göre benim tv karasal yayınları alacak mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanedantr

Tuner/Alım/İletim
    •Dijital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*
    •Video Oynatma: NTSC, PAL, SECAM

buna göre benim tv karasal yayınları alacak mı acaba

T2 olmalı
    T Olunca almıyor

DVB-T nerdenyse tüm tvlerde var ama asıl gerekli olan T2 Tuner..

bu arada nextin mini bordo renkli bir receiveri çıkmıs

DVB-C , DVB-T2 , DVB-S tunerli 3in1 combo diye 220-250 tl arası
    sanırım bu tip cihazlarla eksikliği digermeye çalışacağız
    ama tavsiyem hemen almayın donanım bakımından daha iyileri çıkacaktır mutlaka..?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.