Şimdi Ara

DVB-T2 (digital karasal yayın) DESTEKLEYEN TV LERİ BURAYA YAZALIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
13
Favori
91.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar es7000mi lm660mı omu bumu derken dvb-t2 ve dijital karasal yayın gerçeği yüzüme tokat gibi çarptı. iş çok ciddi 2013 te başlayak ve 2015 te tamamen bitecek.

ne gereği var diyenler olabilir ama gayet zahmetsiz,çanaksız çunaksız bir şekilde izlenecek en az 24 tane yüksek çözünürlüklü karasal tv kanalından neden mahrum olalım.eğer tv de dvb-t2 destekleyen bir sistem olmazsa ekstra bir receiver almak gerekecek ki zaten tv sehpalarının üstünde bir bir cihaz daha koyacak yer yok.ben tv nin önünde playstation hariç hiçbirşey istemiyorum zaten tv değiştirme sebeplerimden biride uydu alıcıdan kurtulmaktı

bu iş benim tv almamı belki 1 sene erteleyebilir.

şuan piyasada popüler tvlerin neredeyse hiçbirinin dvb-t2 desteği yok. bence bu başlık altında dvb-t2 destekli tv leri yazalım.

DVB-T2 (digital karasal yayın) DESTEKLEYEN TV LERİ BURAYA YAZALIM

• birde nette şöyle birşey buldum.dünyada ilk bunlar yapmış... bilgisayarlar için dvb-t2 yayını izlemenize yarıyor müthiş bir alet. 10 yıl önce dev gibi tv kartlarını ve antenlerini hatırlıyorumda vayyyy beee teknoloji gerçektende ilerliyor. ilerde bu aparatlar dahada küçülüp bilgisayara entegre edilecek kucağınızdaki laptoptan hd tv izleyeceksiniz.

http://www.amazon.co.uk/PCTV-Systems-DVB-T2-nanoStick-Tuner/dp/B004C1176E

büyük ihtimalle bunun tv için olan versiyonları çıkacak
  • DVB-T2 Her ne kadar belirsizliğini korusada sanırım milyonlarca tv çöpe gitmez. bir çözüm yolu bulunur. tabi yeni tv alacaklar DVB-T2 destekleyen almalartı mantıklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: renevation

DVB-T2 Her ne kadar belirsizliğini korusada sanırım milyonlarca tv çöpe gitmez. bir çözüm yolu bulunur. tabi yeni tv alacaklar DVB-T2 destekleyen almalartı mantıklı olur

belirsizlik yok hocam herşey belli 1 senedir ankarada trt hd test yanını yapılıyor, bütün protokoller imzalandı,takvim hazır, yakında kanalların sırası için ihale yapılacak galiba

tv lerin çöpe gideceği falan yok olay şu tv niz bu dvb-t2 yi desteklemiyorsa ekstra modül almanız gerekecek ekstra modül demek ekstra para ve evde tv nin önünde ekstra bir kutu demek.

sanırım philips 5000 serisi dvbt2 destekliyor ama onlardada hd uydu alıcı, wifi , 3d yok oteller için üretilmiş tvler

http://www.philips.com.tr/c/otel-tv/5000-serisi-46-inc-mediasuite-lcd-dvb-t2-t-c-mpeg-2-4-46hfl5573d_10/prd/professional/

• Şimdi olmadığını nereden çıkardınız?
    Cihazda DVB C2 den de bahsetmiyor ama 40pfl5507 kablodaki Hd yayınları alıyor. Denemedim ama DVB T2 yayınları da almaması sürpriz olur.
  • sanırım lg lm960 dvb-t2 destekliyor
  • quote:

sanırım lg lm960 dvb-t2 destekliyor

evet destekliyor... hemde 1000 hz demekki artık hayalimizdeki tv bu oldu, ama anca 1,5-2 sene sonra alınabililecek fiyatlara gelir...işte incelemesi

http://www.testberichte.de/p/lg-electronics-tests/47lm960v-testbericht.html#datasheet
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

DVB-T2 Her ne kadar belirsizliğini korusada sanırım milyonlarca tv çöpe gitmez. bir çözüm yolu bulunur. tabi yeni tv alacaklar DVB-T2 destekleyen almalartı mantıklı olur

belirsizlik yok hocam herşey belli 1 senedir ankarada trt hd test yanını yapılıyor, bütün protokoller imzalandı,takvim hazır, yakında kanalların sırası için ihale yapılacak galiba

tv lerin çöpe gideceği falan yok olay şu tv niz bu dvb-t2 yi desteklemiyorsa ekstra modül almanız gerekecek ekstra modül demek ekstra para ve evde tv nin önünde ekstra bir kutu demek.

sanırım philips 5000 serisi dvbt2 destekliyor ama onlardada hd uydu alıcı, wifi , 3d yok oteller için üretilmiş tvler

http://www.philips.com.tr/c/otel-tv/5000-serisi-46-inc-mediasuite-lcd-dvb-t2-t-c-mpeg-2-4-46hfl5573d_10/prd/professional/

Philips hakkındaki bilgi Tamamen yanlış! Yeni aldığım 5007K da ,wi-fi ,uydu,karasal ve kablo alıcı var,5507 modelinde + 3d de var ,ama dvb-t var dvb-t2 farklı mı bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talin -- 23 Ağustos 2012; 21:09:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.nfyc

DVB-T2 özelliğine sahip 42LM860V LG Led Tv 3.799 TL
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-42lm860v-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,32559.html

iy güzelde 2.500 tl lere 47 inç tv alınabiliyorken 42 inç bir tv ye 3.700 tl vermekde koyar ya

bekle babam fiyatı düşsün en az 1 sene beklemek lazım

• kesinlikle katılıyorum zaten, bu konuyu tartışmaya açtım. T2 özellikli almayı planlamıyrm şimdi, beklemekte istemediğimden aşağıdaki soruyu sormuştum
    http://forum.donanimhaber.com/m_64954895/tm.htm

"T2 özellikli tv leri yazalım" demiş arkadaş, birtanesini yazayım dedim ;)
  • Yalnız şu T ve T2 kesinlikle ayni şeyler mi herkes emin mi?T nin yanında hiç 2 görmüyorum ?

Philips TR den:5007K

Dijital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-S2 MPEG4 HD,
    DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*, DVB-S HD+ desteği (Astra)
  • quote:

Orijinalden alıntı: talin

Yalnız şu T ve T2 kesinlikle ayni şeyler mi herkes emin mi?T nin yanında hiç 2 görmüyorum ?

Philips TR den:5007K

Dijital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*, DVB-S2 MPEG4 HD,
    DVB-T MPEG2*, DVB-T MPEG4*, DVB-S HD+ desteği (Astra)

T ve T2 kesinlikle farklı şeylerdir...

şuanki tvlerin çoğu dvb-t yi destekler zaten ama bizim ülkemizin seçtiği daha yeni olan DVB-T2 teknolojisidir.

bu ikisini birbirine karıştırmayın.
  • Ben de onu diyorum bir çok alette DVB-T var da T2 sini görmüyorum hiç!
  • T yazan heralde T2 de destekliyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 24 Ağustos 2012; 18:53:48 >
  • quote:

T yazan heralde T2 de destekliyor sanırım

tekrar yazıyorum desteklemez 2si farklı şeyler
  • Samsungun İngiltere ve Kuzey Avrupa (İskandinav) ülklerinde satılan modellerinde DVB-T2 destekli tuner var. Tükiyede satılacak tvlerde ne zaman DVB-T2 destekli tuner kullanılır bilmiyorum.

Almanyada yıllarca DVB-S ve sonra DVB-S2 tunerli (uydu yayını almaya uygun tuner) kullanılmış olmasına rağmen Samsung Türkiye bu modelleri ülkemize getirmemişti. En sonunda D(2011) ve ES (2012) serilerinde dvb-sli anakart standart oldu da , o zaman sonra ülkemize bu tip tvler gelmiş oldu.

Bu konuda , eğer tv üretici firmalar istemedikleri sürece Türkiye temsilcilerinden iş çıkacağını düşünmüyorum. Nasıl olsa satılıyor. Aynı dahili uydu alıcı özelliğinde olduğu gibi "her cihaz kendi işini yapmalı" , "dahili şeyle kolay bozulur dahili cihazın performansı düşük olur" gibi birkaç söylenti yayılır ortaya ve millet diğer ek cihaz , kablo , uzaktan kumanda ve çin işi dvb-T2 çözen ara kutuları kullanmaya devam eder.

• Dun teknosa'dan sony hx850 aldim. Kullanma kullavuzundan aynen yaziyorum: "hx tv model serilerinin tumunde 2.kusak t2 dijital video yayin teknolojisi bulunmaz. Dvb t2, hx850 televizyon modeli serilerinde bulunmaz. Dvb t2, hx853 televizyon modeli serilerinde bulunur"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycanata

Dun teknosa'dan sony hx850 aldim. Kullanma kullavuzundan aynen yaziyorum: "hx tv model serilerinin tumunde 2.kusak t2 dijital video yayin teknolojisi bulunmaz. Dvb t2, hx850 televizyon modeli serilerinde bulunmaz. Dvb t2, hx853 televizyon modeli serilerinde bulunur"

güzel bilgi şurdada aynı şeyi söylüyor

http://www.ferra.ru/ru/video/news/2012/05/28/Sony-BRAVIA-HX853/

TR de bu model satılıyormu....

• Okuduğım bazı kaynaklara göre, DVB-T tunerların bazıları DVB-T2 destekli olarak piyasaya sürülüyormuş fakat Türkiye'ye gelen televizyonlardaki tunerlardaki durum nedir, bilemiyorum...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.