Şimdi Ara

Dünya eskiden daha üstün teknolojiler görmüş olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
3
Favori
16.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela dünya'da eskiden bundan daha yüksek teknolojili ve daha modern bir hayat yaşanmış olması,sonradan bir savaş ya da dünyaya çarpan bir meteor benzerı şeylerle hayatın yeniden başlaması mümkünmüdür?
    diyorlar ya bir savaşla dünya gerileyecek veya dünya ya bişey çarpacak tüm teknoloji bitecek felan..
    Acaba bunun daha önce olmuş olması mantıklı mı?
    Eğer ileride olacaksa,önceden olmuş olması da mantıklıdır diye düşünüyorum.

• Öyle bir söylenti çıkmıştı bi ara.Mısır piramitlerinide bu teknoloji ile yaptıkları söylenmişti.Ne kadar doğru bilinmez.
  • Zannedilenden daha üstün bir teknoloji görmüş olabilir ama şu anki teknolojiden daha üstün bir teknoloji gördüğünü zannetmiyorum.

Ayrıca insan hakları konusunda geçmişteki bütün devirlerden daha ilerideyiz.
  • öyle bir şey olsaydı,illa ki bir kalıntı bir kanıt bulunurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daywalke®

öyle bir şey olsaydı,illa ki bir kalıntı bir kanıt bulunurdu.

Mısır piramitleri var

bence olmuş olabilir eski Mısır,Maya uygarlıklarında heykeller uzaylılara benziyo yani birileri gelip bu uygarlıklara ileri teknolojiyi öğretmiş olabilir
  • Maya uygarlıkları nasıl merak edıyorum ama :S
  • quote:

Mesela dünya'da eskiden bundan daha yüksek teknolojili ve daha modern bir hayat yaşanmış olması,sonradan bir savaş ya da dünyaya çarpan bir meteor benzerı şeylerle hayatın yeniden başlaması mümkünmüdür?
    diyorlar ya bir savaşla dünya gerileyecek veya dünya ya bişey çarpacak tüm teknoloji bitecek felan..
    Acaba bunun daha önce olmuş olması mantıklı mı?
    Eğer ileride olacaksa,önceden olmuş olması da mantıklıdır diye düşünüyorum.

bu görüşe ben de katılıyorum. dünyanın (belki de evrenin) tekrar tekrar big banglar yaşadığını düşünmekteyim.
  • dünyanın ortaya çıkmasından bu yana milyar yıllar geçti.Ama ne olduysa 1800 yıllardan sonra oldu.teknoloji had safhaya ulaştı.milyar yıldır ulaşılamayan teknolojiye son 200 yılda ulaşıldı ?
  • Mu veya Atlantis uygarlıklarının varlığı kanıtlanabilirse mümkün olabilir dediğiniz. Forumda Mu ve Atlantis ile ilgili geniş bilgiler mevcut sanırım.
  • ''Tanrıların arabaları'' diye bir kitap okumuştum türkçe okunuşuyle (erik vandaniken) isimli bir araştırmacı yazarın kitabı.Bunda cevabı olmayan bazı resimlere figurlere nesnelere yer veriyor.Bu nesne yada figürler anlaşılacağı üzere bir kaç bin yıllık.....Mesela paslanmayan demirden bir lahit var ,hatırlamıyorum ama bir kaç bin yıllık olmasına rağmen paslanmamış ve makine gibi bişi ile şekil de verilmiş.İnsanaoğlu demirin paslanmaması için gereken uygulamayı yakın zamanda bulabilmiştir.......
  • biz şanslı nesiliz...
  • Altantis ve mu uygarlıkları icin, cok ustun teknolojiye sahip oldukları soylenir... elbette komplodur, somut bir bilgi yok elimizde ama inanıyorum buna.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baar555

biz şanslı nesiliz...

eskiden daha cok kişiylen evlenbiliyorduk. şanşli sayilmayiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Zannedilenden daha üstün bir teknoloji görmüş olabilir ama şu anki teknolojiden daha üstün bir teknoloji gördüğünü zannetmiyorum.

Ayrıca insan hakları konusunda geçmişteki bütün devirlerden daha ilerideyiz.

eskiden padişahın yaşlı bir kadın yüzünden elinin kesilmesi gündemi varmış.
    şimdi yaşlı bir kadın çıksa. bilmem felanca devlet başkanı benim hakkıma tecavuz etti dese
    hadi lan ordan derler. sonra ogluna show yapğma lan. ananıda al get derler
    ...
    eskiden insanlar istediği igibi ibadet ederlermiş.
    şimdi ibadet eden gerici çağdışı olarak hakir görülüyor
    eskiden müslüman bir ülkede kiliseler yapılması yasak değilmiş. hatta teşvik edilirmiş
    hatta fethedilen yerlederki kiliseler ibadete devamn edermiş. onların ibadet yapması engellenmez miş. şimni kayseride bir kilise aç bakıyım bi göreyim aynı hoşgörü var mıdır
    aynı insan hakları varmıdır. başını bir ört bakıyım,
    başakakana bi laf de bakıyım senii kim adamdan sayar. adamdan saymayı kenra koy işkence edilmemeni işlerinin ters ters gitmemesi için dua edersin

• Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığını discorvery gibi belgesel kanallarında çok güzel canlandırmalarla anlatıyolar.

Yok o piramitleri uzaylılar getirmişti, yok o zaman teknoloji çok iyiydi bilmemneydi, bunlar faso fiso

Senin benim gibi adamlar taşıolar taşları bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 3 Haziran 2007; 18:56:55 >
  • uzaylılar mı getirmiş
  • uzaylılar getirecek bişey bulamamışlar mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığını discorvery gibi belgesel kanallarında çok güzel canlandırmalarla anlatıyolar.

Yok o piramitleri uzaylılar getirmişti, yok o zaman teknoloji çok iyiydi bilmemneydi, bunlar faso fiso

Senin benim gibi adamlar taşıolar taşları bu kadar basit

tonluk taşları hangi insan kaldırmış metrelerce yükseğe çıkarmış ve piramitlerdeki o tuzakları ve yılda sadece 1 kez ışığın aynı düzlemden yansımasını sağlayan düzenekleri kurmuşlar oldukça gelişmniş teknolojilerinin olduguna eminim

ayrıca şu mu ve atlantisle ilgili bikaç veri bulunsa çok gzel olur mu adasında taa o zamanlarda beyin ameliyatı gerçekleştirildiği sanılıyo ama hepsi hipotez aşamasında bi geçelerliği yok işte

• Dünya böyle bir teknoloji görmedi.

ama daha huzursuz bir dünyada yaşadığımız gerçek.

çünkü teknolojiyi elinde bulunduran ülkelerin çoğu aç gözlü saldırgan devletler.

ver ver doymuyorlar. fakir ülkelerin ekmeklerini kendi sofralarında paylaşıyorlar.

abd almanya fransa ingiltere açgözlü hepsi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.