Şimdi Ara

Dünya dizelden vazgeçerken Türkiye'de satışlar hızla artıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
184
Cevap
0
Favori
9.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kenan_0

Benzinli 100km de 10 litre yakiyor dizel 5litre yakiyor.

Benzinli rampada boğuluyor dizel boğulmuyor.

Dizel motorlar daha güçlü.

Benzinli yumuşak kullanirsan daha az sert kullanirsan daha cok yakiyor. Dizel yumusakta kullansan sertte kullansan ayni yakiyor.

Benzinli kisin daha cok yazin daha az yakıyor. Dizel yaz kış ayni yakıyor.

Benzine ateş ile yaklaş yaniyor can tehkikesi yuksek. Yazin güneş altina koymaya 10 kere düşünürsün. Dizele roketatar ile gir yanmiyor güvenli.

Sonuç: tabiiii ki dizel. Bende dizel kullanıyorum. I love mazot.

1.4 Turbo benzinli aracımla 2014 model 2.0 tdi passatla kafa kafaya otoban boyunca delirttim yokuş diyorsanda sorun yok çok geriden geliyorsun artık 1.0 motorlar bile 1.6 tdi ile yarışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 4 Şubat 2018; 18:3:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünya dizelden vazgeçerken Türkiye'de satışlar hızla artıyor

Saçmalık haberin içinde. Fazla uzaklarda aramayın.

Sonra neden dizel araç satışı artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the flying dutchman -- 4 Şubat 2018; 18:3:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brky

quote:

Orijinalden alıntı: kenan_0

Benzinli 100km de 10 litre yakiyor dizel 5litre yakiyor.

Benzinli rampada boğuluyor dizel boğulmuyor.

Dizel motorlar daha güçlü.

Benzinli yumuşak kullanirsan daha az sert kullanirsan daha cok yakiyor. Dizel yumusakta kullansan sertte kullansan ayni yakiyor.

Benzinli kisin daha cok yazin daha az yakıyor. Dizel yaz kış ayni yakıyor.

Benzine ateş ile yaklaş yaniyor can tehkikesi yuksek. Yazin güneş altina koymaya 10 kere düşünürsün. Dizele roketatar ile gir yanmiyor güvenli.

Sonuç: tabiiii ki dizel. Bende dizel kullanıyorum. I love mazot.

Daha az yaktığı doğru... Ama sadece o kadar

Turbo benzinli diye bir şey var. Bugün 1.0 turbo benzinli, 1.6 dizeli rahatça tokatlıyor. Veriler ortada.

Dizel nereye daha güçlü ? Süper spor araçlar neden hep benzinli ? Madem dizel o kadar güçlü Ferrari, Lamborghini, Koenigsegg, Pagani, McLaren, Bmw m, Mercedes amg daha sayamayağım kadar çok araç çıkarsa ya dizel ? Çok über, süper güçlüymüş ya hani.

Ona bakarsan kışın dizel yakıt donuyor. Dolayısıyla bu bir ölçü değil.

Aga otomotivin babasısın sen surekli yorum yaz,herkes senden birşeyler ogrenmeli..Sen dizeli memleketinden ibaret mi sanıyorsun? Memleketinde ki dizel motoru bırak,o motora satılan dizel zaten avrupa normlarında kalitesinde dizel degil.Elin oglu ne dizel makinalar kullanıyor,getirde gecir icinden turbo benzinli arabanı görelim!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ruhsata işli olmayan LPG'leri de düşünürsek benzinli araç oranı daha da düşük çıkacaktır. Tüik emniyetin veritabanındaki kayıtlara bakarak bu oranı söylüyor.

Görünen köy kılavuz istemez. Küçük bahçe motorları ve motosikletler dışında benzin kullanan yok gibi bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BiggestNiko B kullanıcısına yanıt
    Tam olarak neyden bahsediyorsun ? Ne dediğim gayet açık, öğrenecek bir şey yok. Söylediklerim tüm dünya nın bildiği şeyler zaten. Ayrıca "Elin oğlu ne dizel makinalar" kullanıyormuş merak ettim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 4 Şubat 2018; 18:39:42 >
  • Kimse de demiyor bizim alt yapı elektrikli araç şarj nı kaldırılmıştır diye

• Bence teşhisi doğru yapamıyoruz.Asıl sorun akaryakıt fiyatları ve Vergiler.Araçlar öyle aman aman yakmıyor.Ha dizel ha benzinli sorun araçlarda değil bizim fiyatlarda

• Biz de acı ama gerçek, bu tarz hassas konulara ancak iyi arkası olan bir milletvekilli ya da bir bakan gizlice taşeron elektrikli araç istasyonları işine girecek, altyapıyı kurup, bölgeleri ayarlayacak. Ondan sonra tasarıyı sunup, onaylatır. Yani geleceğin rakipsiz ya da 2-3 rakipli opet, bp, gibi kendi zincirlerini kuracak, para basacak bir sebebi olacak önce. Yoksa hakkaniyet, insanlık, doğruluk falan nerede.

• Bizde sıkıntı üretim olmaması. Diğer ülkeler açığı hep diğer taraftan kazanarak amorti ediyorlar. Biz ise daima tüketim durumunda olunca ve pazar da o kadar gelişmiş olmayınca sonuç böyle oluyor.

• Ford internet sitesinde Focus için CO2 Emisyon değerlerine bakayım dedim. Benzin için verilen değerler dizel için verilenlerden fazla. Bu benzinli olanların doğaya daha zararlı olduğunu göstermiyor mu? Ben mi yanlış yorumluyurum. Bu durum diğer fırmaklar için de geçerli. Bilen varsa açıklayabilir mi?

1.6L Ti-VCT 125PS 139
    1.6L Ti-VCT 125PS PowerShift Otomatik 146
    1.5TDCi 120PS 99
    1.5TDCi 120PS PowerShift Otomatik 99

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trilemma -- 4 Şubat 2018; 19:41:44 >
  • 2100 de bırakırız. elektrikli araca vergiyi tamamen kaldırsınlar. her şey çözülür. yerli aracı elektirikli yapsın. vergiyi de kaldırsın. tamamdır.

ancak çevreyi yada bizi düşünen bir karar alıcı yok. hiçbir zaman da olmayacak. biz hakettiğimizi anlatmadıktan sonra...
  • trilemma T kullanıcısına yanıt
    karbon salınımını veriyor onlar sadece.karbonu canlılar da salıyor, dizelin esas zararı kanserojen nox2 türü gaz salınımlarından geliyor.bu bakımdan en iyisi lpg.
  • bir baba evladını bukadar öpmüyor beee...
    bzizimi koparıyorlar anlamadım ki ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunglao1

Bence teşhisi doğru yapamıyoruz.Asıl sorun akaryakıt fiyatları ve Vergiler.Araçlar öyle aman aman yakmıyor.Ha dizel ha benzinli sorun araçlarda değil bizim fiyatlarda

kesinlikle katılıyorum....
  • Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim açıklama için.

• Avrupa’da 2017de satılan her 100 araçtan 43 ü dizel . Kolay kolay bitmez dizel . En az 20 sene bu hakimiyet devam eder

• Malesef halkımız çevre kirliliği kavramına kültürüne ulaşamadığı için tek ölçüsü para, bu durumda 20 yıl önceki kurşunlu yakıtı ucuza satsalar onu kullanırlar, bilinç yokki yok ben havayı kirletiyorum çoluğumu çocuğumu kanser ediyorum diye

Dizel araç alır 2-3 sene sonra bakım için dpf falan sorun çıkarırsa gider bir de onu söktürür

Ne söylenebilir ki , artık söz de bitiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagozgilh -- 4 Şubat 2018; 19:52:49 >
  • 1.0 tsi ile bu değerleri gören biri olarak yarım litre az yakmak için 20 bin TL dizel farkı vermek benim gibi yılda taş çatlasa 10 bin km yapanlar için çok mantıklı değil. Yeni nesil benzinli araçlarla dizeller arasında tüketim açısından sanıldığı gibi bi uçurum kalmadı fakat bizim gibi akaryakıt zammından, yüksek vergilerden illallah etmiş bi milletteki "oww benzinli çok yakar" algısını yıkmak kolay değil. Sonuçta her ailenin ocağına incir ağacı dikmiş bi benzinli aracı olmuştur.

Dünya dizelden vazgeçerken Türkiye'de satışlar hızla artıyor

Dünya dizelden vazgeçerken Türkiye'de satışlar hızla artıyor

• Bütün motorlar sakin kullanımda az agresif kullanımda fazla yakıt sarfeder, dizel c-elysee ile aynı güzergahlarda sert kullanımda 700 km yi zor görürken sakin kullanımda 1000 km den fazla yol yaptım.

• Benzin ateş pahası olunca hangisi ucuz ve az yakıyorsa ona yöneliyoruz napalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.