Şimdi Ara

DUNE SERİSİNİ SEVENLER TOPLULUĞU (Sorularınızı cevaplıyorum) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
25
Favori
24.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olursun. Sakın okuma.
  • Ben de bu seriye başlamayı düşünüyorum. Kitap okumayalı uzun bir süre oluyor. Klasik seri olan 6 kitabı almayı düşünüyorum. Sizce hangi yayın evinden almalıyım. Bir de fiyatlar nasıl? (İkinci el olarak satmak isteyen varsa pm atabilir)
  • Paul Muaddib kullanıcısına yanıt
    İthakinin 4 kitabını okuduk gerçekten güzel seri 2. Biraz sıksada beğendim. Diğer kitapları ne zaman basacak ithaki acaba
  • Arkadaşlar merhaba. Frank Herbert'in 6 serilik kitabından 4 tanesi ithaki tarafından çıkarılmış.
    Geri kalan ikisi ne zaman çıkar acaba? Ya da yayınlayacaklar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^rof

Ben de bu seriye başlamayı düşünüyorum. Kitap okumayalı uzun bir süre oluyor. Klasik seri olan 6 kitabı almayı düşünüyorum. Sizce hangi yayın evinden almalıyım. Bir de fiyatlar nasıl? (İkinci el olarak satmak isteyen varsa pm atabilir)
    ithaki basımları, dizgisi, okunaklı puntoları olsun son derece iyidir, tavsiyemdir.
    İmla hataları; harf eksiği-fazlası-yanlış harf yazımı gibi sorunlar da yok denecek
    kadar az.
  • Arkadaşlar Dune serisinin kitaplarını İthaki ve Kabalcı Yayınevinin çıkardığı kitaplardan karışık olarak okusak bir sorun olur mu? Mesela serinin ilk kitabını İthaki ikinci kitabını Kabalcı yayınevinden okumak gibi.
  • Paul Muaddib kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar bu seriyi okumak isteyen varsa ithaki yayınevi indirimde şu anhttps://www.ilknokta.com/frank-herbert/dune-seti-4-kitap-takim.htm
    ilk 4 kitap 85 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: healthypatient

Arkadaşlar Dune serisinin kitaplarını İthaki ve Kabalcı Yayınevinin çıkardığı kitaplardan karışık olarak okusak bir sorun olur mu? Mesela serinin ilk kitabını İthaki ikinci kitabını Kabalcı yayınevinden okumak gibi.
    Sorun olmaz. Zaten Kabalcı ile ithakinin çevirmeni aynı kişi. İthakide çevirmen eski çevirileri yeniden gözden geçirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylaylaylom -- 26 Nisan 2020; 22:37:18 >
  • Konu güzel. Ben de bu seriye hayranım. Bu seriye dair sorularınız varsa yanitlayabilirim
  • Arkadaşlar bende son zamanlarda bu seriye merak duymaya başladım ve tavsiyeler üzerine Kabalcı yayınlarından okuyacağım. Bazı kitapları temin ettim ancak 1. kitabı ve 5. kitabı hiç bir yerde bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RErdemU

Arkadaşlar bende son zamanlarda bu seriye merak duymaya başladım ve tavsiyeler üzerine Kabalcı yayınlarından okuyacağım. Bazı kitapları temin ettim ancak 1. kitabı ve 5. kitabı hiç bir yerde bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var mı?
    Kabalcı eski basım olduğu için Kitapyurdu gibi sitelerde pek bulunmaz. Nadirkitap.com sitesini öneririm. Sahaflar satış yaptigi için bu tür kitaplardan çok var. Dune serisi dahil tüm siparişlerim en geç 4 gün içerisinde elimde olmuştur.
  • 5. kitabı bulamıyorum satmak isteyen olur mu
  • 5. kitaba ulaşamıyorum.

satmak isteyen olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: byoqan

5. kitaba ulaşamıyorum.

satmak isteyen olur mu
    https://www.nadirkitap.com/

buradan sipariş edebilirsiniz.
  • Tüm seriyi okumak istiyordum fakat 5. kitap karaborsaya düştüğü için maalesef vazgeçtim. İthaki yayınları da 4 kitabı çıkarıp bıraktı o yüzden başlayamadan bitti sevdamız :D
  • yoursummerdreamz. kullanıcısına yanıt
    Filmi geliyor yakında, ithaki o zaman seriyi tamamlar deniyor

www.imdb.com/title/tt1160419/?ref_=fn_al_tt_1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahtant -- 27 Ağustos 2020; 19:54:10 >
  • İngilizce okuyan var mı?
  • Yaklaşık 3 yıl önce Dune ve Dune Mesihi kitaplarını okumuştum. Şimdi 3 ve 4. kitapları okuyacağım ama ilk 2 kitapta özellikle de ilk kitapta olan olayların ve karakterlerin detaylarını pek hatırlayamıyorum. İngilizce okumam da çok sıkıntılı o yüzden burada ilk 2 kitabı özellikle karakterleri özet geçebilir misiniz ya da bunun için Türkçe bir kaynak var mıdır?
  • Arkadaşlar ben bu seriyi ileride okumak istiyorum ama hala eksik olan kitaplar var ve yazar 7.kitabı yazamadan vefat etmiş. Sizce yakın zamanda diğer kitaplar çevirilir mi, bir de yarım kalmış deniyor ama gerçekten çok büyük bir yarım kalma mı var yoksa çok da mühim sayılmayacak yarım kalma mı?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.