Şimdi Ara

DUNE SERİSİNİ SEVENLER TOPLULUĞU (Sorularınızı cevaplıyorum) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
25
Favori
24.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “ben gerektirdiğinde acı çektiririm. ama o yemin ediyorum ki acı çektirmekten zevk alıyor”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam olarak sonuna kadar gittiğin bir yol seni kesinlikle hiçbir yere ulaştırmaz. Bir dağın dağ olduğunu anlamak için o dağa yalnızca birazcık tırman. Dağın tepesinden dağı göremezsin."
    - Prenses Irulan'ın yazdığı "Muad'Dib: Aile Tefsirleri"nden

• “Kanun nedir? Hükmetmek mi? Kanun kaosu süzer, süzgeçten geçen nedir? Huzur mu? Kanun: en üst idealimiz ve en temel doğamız. Kanuna çok yakından bakma. Bakarsan, mantıklı kılıflar uyduran yorumları, kuralların yasal bir şekilde çarpıtılmasını, ve uygun örnekleri bulursun. Huzur bulursun ki huzur ölümün diğer adıdır.”

• Bukalemun kamufle olunca herkesten saklanabileceğini sanır.

• “Bir milyon yanlış tek bir doğru etmez," dedi. "Bir şeyin doğruluğu, kalıcılığıyla ispatlanır."

• “Mutlak Barış İçinde İnsan Doğası Gereği Kaosu Arzular”

• abi bu seri beni çekemedi ya. çok eski bir basımını sahaftan alıp okumuştum çeviriden kaynaklı olabilir, akmıyordu kitap.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Raistlin_Majere_

abi bu seri beni çekemedi ya. çok eski bir basımını sahaftan alıp okumuştum çeviriden kaynaklı olabilir, akmıyordu kitap.
    sarmal yayınlarsa çeviriden kaynaklı olabilir.

sarmal yayınları çok kötü

• Hocam ben bu seriyi okumak istiyorum ancak ben Müslüman biri olarak dini görüşüme uyar mı? Yani beni rahatsız edecek ifadeler var mı?
    İslam hakkında nasil bahsediyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracarys22

Hocam ben bu seriyi okumak istiyorum ancak ben Müslüman biri olarak dini görüşüme uyar mı? Yani beni rahatsız edecek ifadeler var mı?
    İslam hakkında nasil bahsediyor?
    müslümanları aşağılayacak bir şey yok zaten direk derin olarak islami konulara girmiyorlar hz. muhammed kuran gibi

• Hmmm anladım. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acaba hem ithaki den hem kabalcı dan okuyan var mıdır? Hangi çeviri daha iyidir?

Ilk kitabı kabalcı dan vardı elimde (gerçi bulamıyorum ama). Kabalcı nın hem kapakları daha hoş hem de ithaki den henüz 2 kitap çevirilmedi. Eğer aşırı bir fark yoksa kabalcidan devam etmek isteri.

• quote:

Orijinalden alıntı: miozet

Acaba hem ithaki den hem kabalcı dan okuyan var mıdır? Hangi çeviri daha iyidir?

Ilk kitabı kabalcı dan vardı elimde (gerçi bulamıyorum ama). Kabalcı nın hem kapakları daha hoş hem de ithaki den henüz 2 kitap çevirilmedi. Eğer aşırı bir fark yoksa kabalcidan devam etmek isteri.
    kabalcı ile ithakinin çevirmeni aynı kişi. çevirici ithakide eski çevirileri gözden geçirmiş. ikisini de gönül rahatlığıyla okuyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Muaddib

kabalcı ile ithakinin çevirmeni aynı kişi. çevirici ithakide eski çevirileri gözden geçirmiş. ikisini de gönül rahatlığıyla okuyabilirsin.

Alıntıları Göster
    Gözden geçirilmiş olduğunu biliyordum. Çok fark yoksa devam etmek isterim kabalcı dan. Teşekkür ederim cevap için

• “Sahip olduğun tüm gösterişli giysilere rağmen
    Yok bir cüppen, tanrının sarhoşluğunu
    Tutkunun yakıcılığını gizleyen!”

• okuyan/okumayan yorumlarınızı bekliyorum

• sicknessss kullanıcısına yanıt
    İthaki yayınlarının çevirisi kötü diyorlar doğru mu?
  • h4nnnnn kullanıcısına yanıt
    Ithaki nin cevirisi kabalci nin çevirisinin düzenlenmiş halidir. Sanirim çevirmenin kendisi düzenlemiş. Internetten doğrulayabilirsiniz çevirmen isimlerini.

Ben zamanında ilk kitabı kabalcidan almıştım. Geçen ay da kabalcı set aldım kapakları beğendiğin için.

• Ben müslümanım bu kitabı okursam kafir olur muyum

• quote:

Orijinalden alıntı: h4nnnnn

İthaki yayınlarının çevirisi kötü diyorlar doğru mu?
    bilmem. ithaki okumadim ben kabalci okudum da cevirmen ayniydi diye hatirliyorum. cok nedenini bilmemekle beraber genel bi nefret var Dune'un cevirmeni olan Dost Körpe icin. Dost Körpe yazinca gorursun zaten elestirileri.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.