Şimdi Ara

Düğün Salonlarında Çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
43
Cevap
2
Favori
24.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dügün salonlarında çalışmış olan yada nasıl oldugunu bilen var mı?

Yiyecek içecek getir götür yapılacak herhalde ama çalışma saatleri ve verilen ücretler hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim. Birde işin yoruculugu nasıldır.

Izmirde yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WynTra -- 9 Mayıs 2013; 15:47:50 >

• Yardım yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WynTra

Yardım yukarı
    düğün başı 15-20 lira oluyor genelde. mekan büyükse fiyatı da artabilir ama hiç tavsiye etmem. çok kalabalık ve gürültülü oluyor. üstüne üstlük düğüne gelenlerin seni restorant garsonu gibi kullanıp birşeyler istemesi de cabası
  • quote:

Yardım yukarı
    Tam olarak düğün salonunda çalışmadım ama, kameramanlık yapmıştım 2 ay, benim için rahattı sıkıntı yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

düğün başı 15-20 lira oluyor genelde. mekan büyükse fiyatı da artabilir ama hiç tavsiye etmem. çok kalabalık ve gürültülü oluyor. üstüne üstlük düğüne gelenlerin seni restorant garsonu gibi kullanıp birşeyler istemesi de cabası

O kadar az ise yapılmaz bir iş. 15 - 20 tl nedir ya Izmir Bornova'da en işlek düğün salonu burası
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Conquérant'

O kadar az ise yapılmaz bir iş. 15 - 20 tl nedir ya Izmir Bornova'da en işlek düğün salonu burası

yine de gidip konuşman gerekiyor tabi. oranın piyasasını bilemem. ben ortalama konuştum. buradakilere göre yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApeXiRubbEr

Tam olarak düğün salonunda çalışmadım ama, kameramanlık yapmıştım 2 ay, benim için rahattı sıkıntı yoktu.

Ne kadar alıyordunuz. Birde hergün düğün şarkıları dinlemek zor olsa :)
  • quote:

quote:

Ne kadar alıyordunuz. Birde hergün düğün şarkıları dinlemek zor olsa :)

Alıntıları Göster
    bu söyledğim ben 18-20 yaşındayken, çekim başı 30 TL alırdım, normalde rock&metal müzik dinlerim ilk başlarda baya zor olduğu düğün müzikleri filan ama alıştım sonra. Haftada 5. çekime gidiyodum ben ayda temiz 600 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: ApexiRubber

bu söyledğim ben 18-20 yaşındayken, çekim başı 30 TL alırdım, normalde rock&metal müzik dinlerim ilk başlarda baya zor olduğu düğün müzikleri filan ama alıştım sonra. Haftada 5. çekime gidiyodum ben ayda temiz 600 TL

Alıntıları Göster
    düğün başı en az 25 alıyordum. genelde 30 nadiren 40 ı görürdük. Fazla zor bir yanı yok lise talebesi için yapılabilir bir iş.
  • quote:

haftada 5 gün çalısıp ayda 600 tl mi? Böyleyse çok kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Meşhur Kel Adam :)

düğün başı en az 25 alıyordum. genelde 30 nadiren 40 ı görürdük. Fazla zor bir yanı yok lise talebesi için yapılabilir bir iş.

peki çalışma saatleri nasıldı ve haftada kaç gün çalışıyordunuz
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    8-10 sene önceden bahsediyorum, ayda 100 saat çalışıp 600 TL almak iyi bence, ev geçindirmiceksin sonuçta : )

• quote:

8-10 sene önceden bahsediyorum, ayda 100 saat çalışıp 600 TL almak iyi bence, ev geçindirmiceksin sonuçta : )

yuh 10sene öncesinde cok iyi paraymıs.

Benim asıl merak ettigim çalışma saatleri, çalışma günleri ve işin zor tarafları
  • 1 düğün bir gün boyuncamı sürüyor
  • quote:

1 düğün bir gün boyuncamı sürüyor
    ben çalştım.
    şimdi sadece düğün sırasında çalşmıyorsun.
    öğle üstü geliyorsun salona bi güzel süpürüyrorsun sonra kendi mıntıkana paspas atıyorsun. sonra masaları fln temizliyorsun. sandalyeleri tekrar aşağı indriyorsun. düğün saati gelene kdr takıl kafana göre sonra düğün yaklaşıyor. gelin damata pasta götür getirince onları kesen usta oluyor. pasta kesilirken çay çorba kola çerez neyse artık onu dağıtıyorsun bana göre en zevkli nokta burası. sonra pastaları dağıtırsın. ondan sonra tabakları toplicaksın. çöpleri falan. sonrasında sağda solda dikilirsin kızları kesersin.
    ben halaya bile girmiştim.
    herkes gidince sende gidersin. sabah gelince temizlik tekrardan başlıyor.
    aldıgın para düğün başı 30-40 arası değişir. birde bahşiş oluyor damat pasta keserken falan. ilk ayakların ağrır o kadar. geçici olarak yapılacak bir iş. ardkşlarınlada ortamı kurarsan fenasın

• quote:

Orijinalden alıntı: inFiniTyDark

ben çalştım.
    öğle üstü geliyorsun salona bi güzel süpürüyrorsun sonra kendi mıntıkana paspas atıyorsun. sonra masaları fln temizliyorsun. sandalyeleri tekrar aşağı indriyorsun. düğün saati gelene kdr takıl kafana göre sonra düğün yaklaşıyor. gelin damata pasta götür getirince onları kesen usta oluyor. pasta kesilirken çay çorba kola çerez neyse artık onu dağıtıyorsun bana göre en zevkli nokta burası. sonra pastaları dağıtırsın. ondan sonra tabakları toplicaksın. çöpleri falan. sonrasında sağda solda dikilirsin kızları kesersin.
    aldıgın para düğün başı 30-40 arası değişir. birde bahşiş oluyor damat pasta keserken falan. ilk ayakların ağrır o kadar. geçici olarak yapılacak bir iş. ardkşlarınlada ortamı kurarsan fenasın

Sonunda biri açık açık yazdı :)

1 yada 2 aylıgına çalısıcam zaten milet yiyip içerken o gürültüde kirlileri temizlemek eziyet yahu

Birde düğün aksam kacta baslayıp kacta bıtıyordu genelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WynTra -- 9 Mayıs 2013; 17:11:39 >

• quote:

quote:

ben çalştım.

Sonunda biri açık açık yazdı :)

1 yada 2 aylıgına çalısıcam zaten milet yiyip içerken o gürültüde kirlileri temizlemek eziyet yahu

Birde düğün aksam kacta baslayıp kacta bıtıyordu genelde

Alıntıları Göster
    inan ortam çok güzel. çünkü güzel güzel kızlar onlara artislik çabaları. zaman haraketli geçiyor. ben öğlen gidiyordk 3 e kdr fln temizlik sürüyordu. sona akşam 6-7den sonra geliyordum. işte davetlileri karşılıyosun falan. 11-12 gibi dağılıyor zaten.

ya gece süpürürsün yada sabah. orda nasıl bilmiyorm.
    sana tavsiyem biraz body yap beyaz gömlek siyah pantalon nebilim güvenin artar.

• quote:

quote:

tam hatırlamıyorum ama hocam 11-20 yada 6 - 23 gibi bişeydi saatler.Hangi günler düğün oluyor sadece haftasonları
  • quote:

inan ortam çok güzel. çünkü güzel güzel kızlar onlara artislik çabaları. zaman haraketli geçiyor. ben öğlen gidiyordk 3 e kdr fln temizlik sürüyordu. sona akşam 6-7den sonra geliyordum. işte davetlileri karşılıyosun falan. 11-12 gibi dağılıyor zaten.

1 ay gireyim göreyim ortama bakarım olmadı çıkarım. Kıyafet mecburidir demi serbest izin verilmez

• quote:

quote:

1 ay gireyim göreyim ortama bakarım olmadı çıkarım. Kıyafet mecburidir demi serbest izin verilmez

ewet uniformaları vardır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.