Şimdi Ara

Düğün Salonlarında Çalışmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
2
Favori
24.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgi almak istiyen pm atabilir staj yapmışlığım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ludwig van Beethoven

Bilgi almak istiyen pm atabilir staj yapmışlığım var.

pm atamıyorum nedense benim profilde gizli buradan anlatırmısın detaylı

• Lise öğrencisi için uygun mudur bu iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inFiniTyDark

quote:

Orijinalden alıntı: WynTra

quote:

inan ortam çok güzel. çünkü güzel güzel kızlar onlara artislik çabaları. zaman haraketli geçiyor. ben öğlen gidiyordk 3 e kdr fln temizlik sürüyordu. sona akşam 6-7den sonra geliyordum. işte davetlileri karşılıyosun falan. 11-12 gibi dağılıyor zaten.

ya gece süpürürsün yada sabah. orda nasıl bilmiyorm.
    sana tavsiyem biraz body yap beyaz gömlek siyah pantalon nebilim güvenin artar.

1 ay gireyim göreyim ortama bakarım olmadı çıkarım. Kıyafet mecburidir demi serbest izin verilmez

ewet uniformaları vardır.

sizdede sadece haftasonlarımıydı düğünler

• 2009 yılında kameraman olarak çalışmıştım salonlarda. Acaip zevkli bir iş ortamda süper zaten herkes mutlu fakat kamera ağır olduğu için ilk günlerde kollarım çok ağrımıştı. Alıştığın zaman zevkli bir iştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orchuns

2009 yılında kameraman olarak çalışmıştım salonlarda. Acaip zevkli bir iş ortamda süper zaten herkes mutlu fakat kamera ağır olduğu için ilk günlerde kollarım çok ağrımıştı. Alıştığın zaman zevkli bir iştir.

sadece haftasonlarımı iş oluyordu

• konu yukarı

• quote:

quote:

quote:

quote:

inan ortam çok güzel. çünkü güzel güzel kızlar onlara artislik çabaları. zaman haraketli geçiyor. ben öğlen gidiyordk 3 e kdr fln temizlik sürüyordu. sona akşam 6-7den sonra geliyordum. işte davetlileri karşılıyosun falan. 11-12 gibi dağılıyor zaten.

ya gece süpürürsün yada sabah. orda nasıl bilmiyorm.
    sana tavsiyem biraz body yap beyaz gömlek siyah pantalon nebilim güvenin artar.

1 ay gireyim göreyim ortama bakarım olmadı çıkarım. Kıyafet mecburidir demi serbest izin verilmez

ewet uniformaları vardır.

sizdede sadece haftasonlarımıydı düğünler

yk hafta içide oluyor. bazen gündüz kına flnda oluyordu. çift düğün falan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orchuns

2009 yılında kameraman olarak çalışmıştım salonlarda. Acaip zevkli bir iş ortamda süper zaten herkes mutlu fakat kamera ağır olduğu için ilk günlerde kollarım çok ağrımıştı. Alıştığın zaman zevkli bir iştir.

sadece haftasonlarımı iş oluyordu

Geneli hafta sonu oluyordu arada sırada çıkarsa 1 veya 2 iş oluyordu hafta içi..
  • 1 aylık bir hort yapayım ben de düşünüyorum bu yaz düğün salonunda çalışmayı bir arkadaşım söyledi iyi para varmış ben de bir araştırayım dedim. Neler yaptırılıyo salonda, çok zor mu oluyor vs vs biraz daha bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert969

1 aylık bir hort yapayım ben de düşünüyorum bu yaz düğün salonunda çalışmayı bir arkadaşım söyledi iyi para varmış ben de bir araştırayım dedim. Neler yaptırılıyo salonda, çok zor mu oluyor vs vs biraz daha bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

üstte sorularının cevabını verdm
  • quote:

quote:

1 aylık bir hort yapayım ben de düşünüyorum bu yaz düğün salonunda çalışmayı bir arkadaşım söyledi iyi para varmış ben de bir araştırayım dedim. Neler yaptırılıyo salonda, çok zor mu oluyor vs vs biraz daha bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

Arkadaş sizin söylediğiniz fiyatın 2 katı civarında birşey söyledi. Bir de direk düğün salonuna gidip garson lazım mı ağabey diye dalayım mı?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaş sizin söylediğiniz fiyatın 2 katı civarında birşey söyledi. Bir de direk düğün salonuna gidip garson lazım mı ağabey diye dalayım mı?

ben 8 sene önce yapmıştım o işi ondan :)
    selam ver abi iş arıyorum eleman lazımmı iyi çalşırım de. sonucu bırak
    referans olrsa girme şansın artar

• quote:

Dügün salonlarında çalışmış olan yada nasıl oldugunu bilen var mı?

Yiyecek içecek getir götür yapılacak herhalde ama çalışma saatleri ve verilen ücretler hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim. Birde işin yoruculugu nasıldır.

Izmirde yaşıyorum.

Hangi semt?
  • geçen sene çalıştım istanbulda baya büyük düğün salonu düğün başı ücret 25 tl sadece pazar günü çalıştım 2 düğün =50 tl + 45 tl bahşiş =95 tl ama gece 2 de eve geldim
  • up
  • ben yakalsik 2 aydir dugun salonunda garsonluk yapiyorum. bir dugun 4 saat suruyor ve genelde sadece haftasonlari dugunler oluyor. hafta ici tek tuk cikarsa arada bi kina oluyo sadece. mesela cumartesi gunu atiyorum bi gunde max 3 dugun oluyo. saatleri soyle 12-4 arasi 4-8 arasi ve 8-12 arasi. yani totalde 12 saat calistiginda ayni gun icinde 3 dugune bedel oluyo. dugun basi ucret salon sahinin garson basina verdigi 35 lira. bunun haricinde birde damat pasta keserken damattan, damadin babasindan falan para bahsis koparmaya calisiyoruz. yani cok karli bi is. mesela 2 hafta once 1 gunde 230 lira gibi bi ucret almistim. tabi bu rakam o gun aldiginiz bahsislere gore degisiyo.
    simdi gelelim calisma sekline;
    ornegin bugunku dugun saat 8 de basliyo. biz garsonlar dugun baslamadan yarim saat/1 saat onceden salonda olup on hazirliklari yapiyoruz. onlarda soyle ki; dagitilacak servisler buyuk buyuk tepsilere tek tek aciliyo.yaklasik 200 250 tabak. millet gelince ilk olarak gelenlere seker kolonya dagitiliyo. sonra calgi cengi bos bos etrafta takiliniyo sigara falan icmeye cikiliyo. daha sonra pasta kesiminde pastayi damat ve gelinin onune getirip elindeki bicagi uzatirken damattan koparilabildigi kadar bahsis kopariliyo. pasta kesiminden sonra onceden hazirlanan servisler gelen konuklara dagitiliyo aradan 15 20 dk gectikten sonra elinde cop torbalariyla masa masa gezip copler toplaniyo. bu sirada garsonlarin arasindan en agzi calisan arkadas damadin en yakinini bulup mutfaga goturuyor "sana ikramimiz var amca" gibisinden mutfakta bu amcaya bi bardak meyve suyu ve bi tabak hazirlanan servislerden sunuluyo ve bahsis aliniyo. daha sonra etrafta dugun bitimine kadar bos bos takilir yada masalari ufaktan ufaktan duzenlemeye baslayabilirsiniz. dugun bitiminde salon aynen dugunden onceki temiz haline gelene kadar butun garson arkadaslarin elbirligiyle supurulur, mop, paspas cekilir ve temizlenir. en son olarak sef garson arkadas toplanan butun bahsisleri ve dugun basi ucretleri garson arkadaslara paylastirdiktan sonra is bitip eve donuluyo. isin en zor kismi sadece salon temizligidir. gerisi alinan ucretin yaninda teferruattir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BurhanÇam

ben yakalsik 2 aydir dugun salonunda garsonluk yapiyorum. bir dugun 4 saat suruyor ve genelde sadece haftasonlari dugunler oluyor. hafta ici tek tuk cikarsa arada bi kina oluyo sadece. mesela cumartesi gunu atiyorum bi gunde max 3 dugun oluyo. saatleri soyle 12-4 arasi 4-8 arasi ve 8-12 arasi. yani totalde 12 saat calistiginda ayni gun icinde 3 dugune bedel oluyo. dugun basi ucret salon sahinin garson basina verdigi 35 lira. bunun haricinde birde damat pasta keserken damattan, damadin babasindan falan para bahsis koparmaya calisiyoruz. yani cok karli bi is. mesela 2 hafta once 1 gunde 230 lira gibi bi ucret almistim. tabi bu rakam o gun aldiginiz bahsislere gore degisiyo.
    simdi gelelim calisma sekline;
    ornegin bugunku dugun saat 8 de basliyo. biz garsonlar dugun baslamadan yarim saat/1 saat onceden salonda olup on hazirliklari yapiyoruz. onlarda soyle ki; dagitilacak servisler buyuk buyuk tepsilere tek tek aciliyo.yaklasik 200 250 tabak. millet gelince ilk olarak gelenlere seker kolonya dagitiliyo. sonra calgi cengi bos bos etrafta takiliniyo sigara falan icmeye cikiliyo. daha sonra pasta kesiminde pastayi damat ve gelinin onune getirip elindeki bicagi uzatirken damattan koparilabildigi kadar bahsis kopariliyo. pasta kesiminden sonra onceden hazirlanan servisler gelen konuklara dagitiliyo aradan 15 20 dk gectikten sonra elinde cop torbalariyla masa masa gezip copler toplaniyo. bu sirada garsonlarin arasindan en agzi calisan arkadas damadin en yakinini bulup mutfaga goturuyor "sana ikramimiz var amca" gibisinden mutfakta bu amcaya bi bardak meyve suyu ve bi tabak hazirlanan servislerden sunuluyo ve bahsis aliniyo. daha sonra etrafta dugun bitimine kadar bos bos takilir yada masalari ufaktan ufaktan duzenlemeye baslayabilirsiniz. dugun bitiminde salon aynen dugunden onceki temiz haline gelene kadar butun garson arkadaslarin elbirligiyle supurulur, mop, paspas cekilir ve temizlenir. en son olarak sef garson arkadas toplanan butun bahsisleri ve dugun basi ucretleri garson arkadaslara paylastirdiktan sonra is bitip eve donuluyo. isin en zor kismi sadece salon temizligidir. gerisi alinan ucretin yaninda teferruattir.

İstanbul'da nerdesiniz eleman lazım mı başka?

• takıldığım bir pastanede arada düğün olunca bize söylüyor gidiyoruz bizde arkadaşlarla 30 falan normal ücreti alıyoruz bahşişlerde şans veya yeteneğinze kalmış güzel iş ben sevdim açıkcası

edit:benim en sevdiğim kısmı düğün sonrası kalan pasta bizim oluyordu şeker komasına gircem sanıyordum bi ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reul -- 8 Ağustos 2016; 1:17:24 >
  • istanbul pendikteyim. eleman lazim oldugunda sef arkadas bulup getiriyo genelde. ama zaten belli bi ekip oldugu icin eleman acigimiz pek olmuyo.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.