S

Onbaşı
29 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar çok rica ediyorum çözemedim bir türlü yadım... PC Masaüstü

Oyun oynarken 10 dk sonra ekran kapanıyor. PC çalışıyor ama ekran gidiyor mecbur kapatıyorum bende. Oynadığım oyun Call of Duty MW3 eski bir oyun ilk çıktığından beri oynuyorum. Eskiden böyle bir sorun yoktu görüntü ayarları hep aynı seviyede oynarım. 10dk oynayınca ekran kapanıyor, Format attım Windows 10 yükledim Ekran kartını güncelledim (GTX 550) yine de sorun düzelmedi.

PC windows 7 idi kendisi güncelleme yaptı windows 10 oldu bu sorun ondan sonra başladı sanırım. Belki yanlış güncelleme olmuştur diye kendim sıfırdan kurdum Windows 10'u.. Bana demeyin 7'yi geri yükle bakalım diye :(

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Herkese merhaba, Digiturk'ü iade ettim yerine uydu bakıyorum. bütçem 300e kadar ama fırsat ürünü bulursam daha da artar mesele para değil.. Biliyorsunuz bazı uydulardaki uygulamalar aslında yasal değil IPTV ve CCCAM olayları yüksek fiyatlı uydularda yok ondan bende düşük miktarlı uydulara bakıyorum. Şimdi burada önemli bir nokta var. Satın alacağımız zaman ürünleri inceliyorsunuz yok efendim şu var bu var neredeyse türk kahvesi bile pişiriyor deniyor makineleri satmak için. Ben bu reklamlara kanmayacak kadar kazık yedim bu uydu sektöründen. Ondan beklentilerimi buraya sıralayacağım, siz dostlarımdan bana en yakın cihazı önermenizi rica edeceğim.

1.IPTV sorunsuz çalışsın yok http değil yok rtsp bilmem ne ayrımı olmasın. Takılma geç açılma olmasın yeter. kaliteli linki bulurum ben
2.Media player MKV desteklesin mümkünse DTS ses codecli olsun. Türkçe altyazısı bozuk olmasın
3.Youtube sorunsuz çalışşsın kullanımı kolay olsun
4.CCCAM sorunsuz çalışsın WİFİ olmasa da hat çekerim sorun değil. Takılma sadece yayından mı olur makinenin payı nedir pek bilmiyorum aslında
5.Yetkili servis cevap versin yeni yazılımı vs desteği olsun.
6.Sadece bu uygulamalar olsun demiyorum "sorunsuz" çalışanını arıyorum

Biliyorum biraz zıbıkçı fıkrasına benzedi :)) ama idare edin yeter bu insanların bizi keklediği.. ben biraz ilgiliyim bu konuyla ondan ilgili arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum özellikle.. Teşekkürler şimdiden
Arkadaşlar İnca modem aldım (IM 333NX) ama bir türlü DNS değiştiremiyorum acaba bana yardımcı olabilir misiniz? Bu makinenin DNS değişim özelliği olmayabilir deniyor bu mümkün mü?

Yardımlarınız beni gereksiz bir masraftan kurtaracak... Şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar herkese merhaba

Benim sorunum şöyle HP notebook'um var daha önce Windows 7 formatı atmıştım sonra 8.1 yükledim. Bütün formatlarımı pc sıfır olacak şekilde yaparım temiz olsun maksat. Şimdiye kadar sorunla kaşılaşmadım ama bu 8.1 üstüne format atmak beni bitirdi :) internette ilgili videodan uygun yerleri tıkladım ama sorun şu ki

PC yeniden başlatılınca bios tuşu olan F9 a basıyorum, windowsu nasıl başlatmak istersiniz diye soruyor (Hird driver, cd rom, takılıysa usb) CD -dvdrom seçiyorum, format CD si takılı (eski format CD sini de denedim ) tamam diyorum ama pc kendiliğinden açılıyor. CD den başlatmıyor ne yaptıysam olmadı. Windows 10 u açıktan kurdum setup exe den program kurar gibi.. yine deniyorum CD den başlatmıyor USB denedim sonuç aynı..

yardımlarınız bekliyorum..Teşekkürler
Arkadaşlar bu kez ben yapmalıyım dedim ve elime geçen parçaları aldım ve toplamaya başladım. sonunda sistem açılıyor ama 15 saniye sonra kapanıyor çıkan ekran şekilde ki gibi.. bana pc yi bilgisayarcıya götür! dene daha iyi tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü kendim yapmak istiyorum.. neyi yanlış yada eksik yaptım?

1.resim de ekranım var

2. resimde ise eski hdd ide girişliydi ona converter aldım sata girişine bağladım

hdd tıkırtı yaparak çalışıyor acaba sorun mu var?

yardım rica ediyorum abilerim :)
Arkadaşlar fiyatı önemli değil bütçeme göre bulurum. Benim merak ettiği konu işin teknik kısmı... aşağıda yeni toplayacağım sistem var ona uygun hangi psu tercih etmeliyim. marka ve teknik özellik olarak yardım istiyorum.

anakart : asus h81m-c DDR3
işlemci: i3 4130 LGA 1150p
Ram: Kingston 4gb+2gb DDR3
Ekran kartı: Nvidia GTX 550
Arkadaşlar ASUS H81M-C DD3 (lga 1150) anakart aldım ona uygun işlemci arıyorum ucuz olması öncelikli tabi.. 6GB ram var ayrıca

satın aldığım arkadaş 1150 pin olan intel i3 4.nesil işlemci almamı söyledi ama piyasada 2.eli pek yok sizlerin de tavsiyesine ve bilgisine ihtiyacım var.

Ayrıca bu anakartımdaki lga ne anlama geliyor? bazı işlemciler vga olarak satılıyor alırsam sorun yaşar mıyım? birde 3. nesil nasıldır?

Şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar ben hemen ne yaptığımı anlatayım siz yapmadığımı bulup söyleyin lütfen..

İnternetten güncelle kısmına gelip "IP TV güncelle" yi seçiyorum site adı xsamba.com
kanallar yükleniyor ama çoğu kanal kapanmış zaten uzun ömürlü olmazlar. Kendim bulduğum güncel linkleri eklemek istiyorum ama o kısmı problemli.

1. internette bulduğum kanal listelerini bulup not defteri yapıp adını kanallar.txt yapıp usb ye attım. usb den güncelleme dediğim zaman güncellenmiştir uyarısı yapıyor ama kapatıp IPTV menüsüne girdiğim zaman kanal listesinin olmadığını görüyorum ne yaptıysam değiştiremedim

2. ftp den bağlanıp kanal listesini yükleyeyim dedim "FileZilla" adında programı indirip kurdum sunucu kısmına uydudaki ip adresini yazdım kullanıcı adına 1root" yazıp ok yapınca "ECONNREFUSED - Connection refused by server" ile bağlantı denemesi başarısız oldu. uyarısı veriyor.

atık yapacak bişey aklıma gelmiyor sizlerin bilgisine başvurmaktan başka... Makinem Hiremco Rocket
JRNG-S- v23.abs versiyonu yüklü
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 37
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.498 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.