Şimdi Ara

Dsmartta bazı kanalların zaman zaman gelip gitmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Yaklaşık 40 daireli bir apartmandayım. 10 günden beri bazı kanallar sabahları oluyor akşam hiç yok. Bazı kanllarda da ses var görüntü gidip geliyor. İstanbuldaki fırtına sonrasında sorun yaşanmaya başlandı. Ama şöyle bir durum var, apt tepesınde üç çanak var, onlara bağlı bir merkez var. Sadece dsmartlılar yaşıyor aptmanda bu sorunu. Sitenin uydu işlerinden sorumlu kişi geldi baktı. Hem çatıdaki uyduya hem de evdeki lnb kablosuna cihaz takıp baktı ama sinyal fule yakın. Fakat ben cihazın içinden çekmeyen kanallarda sinyale bakınca baya düşük. Dmsart sorun kablolardadır diyor, kabloya bakan usta sinyal sorunu yok diyor, ne yapmalıyım sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu sadece sizmi yaşıyorsunuz eger başka kişilerde yasıyorsa sorun merkezi sistemdedir canagın yonu oynamış olabilir eğer sınyalde problem yoksa lnbde veya merkezi sistem kutusunda olabilir bunlarında en net cozumu cıhazların birebir degişimiyle mumkun olucaktır.

• Cihazı başka bir yerde deneme şansınız yok mu?
  • Zaman zaman Digiturk de falan da oluyordu böyle şeyler,cihazı kapatıp kartı çıkarıp takmak yeterli olur diye düşünüyorum
  • Merhaba, sorunu benim dışımda iki 3 kişi daha yaşıyor. Aynı çanaktan yayın alan başkalarında yok sorun, yayını gidenler sadece dsmartlılar,.

• deadman92 kullanıcısına yanıt
    İşe yaramadı dedikleriniz maalesef ilk denediğim bunlardı

• abtani A kullanıcısına yanıt
    Olabilir belki. Sorun cihazda mı sizce yoksa lnb mi?

• Bence cihazlarınızın tunerlerinin zayıflığı.Komşunun cihazını sizin evde deneyin.(Konunun uzmanı değilim,bende ortak anten kullanılan apartmanda yaşayan bir kişiyim)
  • dsmart modüllü üyeyim.
  • Çanakla ilgili problem olabilir bende dsmart kullanıcısıyım bende de böyle sorunlar oluyordu sorun çanaktaki lnb den kaynaklanıyordu siyah ekran ses gidip gelmesi kırılmalar felan oluyodu lnb ye baksan iyi olur

• Canaktaki lnbden yapabilir gündüz olup aksam olmaması. şöyle bir durumda mevcut gündüzlerı tv izleyen sayısı az oldugu için merkezi kutuya daha az yuk binicektir aksamları insanlar tv ızleyeceklerı için cihazda olusan yogunluk sınyal kaybına ugrayabilir merkezı kutunun adaptorundede olabilir arıza aynı sekılde lndede mevcut olabilir bunun kesın cozumu parcaların değişimiyle olucaktır normal canak sıstemi olsaydı dıyeceklerım daha net olurdu merkezi sistemlerin arızalarına hiç bakmadım

• İmkanın varsa, işini bilen birini bul bazıları uğraşmadan para derdinde, çanaktaki hafif bir oynama lnb'nin ince ayarı gibi çok konu var. Bende d smart kullanıyorum çanağın önüne ağaç geliyordu, farklı bir yere aldık kanalları test ederken dediğiniz gibi arada bir ekran kararıyordu, antenci çanağı taktığı yerden söküp başka bir yere taktı ve üç haftadır bir sorun yok. D smartın kendi alıcısını kullanıyorum herkesin şikayet ettiği bbc kanalı 100 de 100 çekiyor fx kanallarlrı gündüz 100 de 77 akşamları 100 de 81-84 arasında değişiyor.
  • Sen en güzeli iptal et kurtul.

• Hocam hangi kanallarda sorun yaşıyorsunuz ?
  • Dsmart kanalları nedense gece 11 12 gibi siyallerinde artış oluyor %3 %4 bendede oluyo neden acaba?

• muhtemelen uydu kablosunda sıkıntı vardır. parçalı kablo kullanmışlardır. benim oturma odasında hiç sinyal gitmezken salonda sinyal ara ara gidip geliyor. böyle bir durumda kablonun tekrar çekilmesi lazım
  • Meehaba. Catıdaki merkezi dağıtıcıda sorun varmış, komşu değiştirti benim yayın da düzeldi. Burada sorun olacagını düşünmedim zira aynı hubı kullanan diğer sakinler bir sorun yaşamıyordu. Herkese çok teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.