Şimdi Ara

DSL Kopma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, birkaç senedir TT'nin verdiği ZyXEL VMG3312-B10B model modemi kullanıyoruz. Yıllardır IP alamama ve kopma sorunu yaşıyorum, sorunun Türk Telekom kaynaklı olduğunu düşünüyordum geçen haftalarda bir çağrı merkezi görevlisi sorunumu çözene kadar. DSL ışığı kırmızı yanıyor, modem IP alamıyor. Modem arayüzüne girildiğinde Internel_DSL'in devamı N/A haline dönüyor. Ayarlara girip PPP şifresini tekrar girince her şey düzeliyor. Ancak bu sorun gün aşırı meydana geliyor ve kritik anlarda olması can sıkabiliyor. Bu sorunun kaynağı nedir? Telekom mu yoksa modem mi? Nasıl bir çözüm izleyebilirim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• Öncelikle bu problemi yaşadığın anda, modemin arayüzüne girdiğinde kullanıcı adı ve şifren sıfırlanmış mı oluyor ?

Yani olması gereken kullanıcı adı ve şifre yerinde yok mu ?

Eğer öyleyse sorun modeminde. Duruma göre alıntılarsanız size tavsiyelerde bulunabilirim.

• Teknode kullanıcısına yanıt

Hayır hocam, PPP'de kullanıcı adı da şifre de duruyor. Ancak şifreyi tekrar girip uygula dersem düzeliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Báistídhubh

Hayır hocam, PPP'de kullanıcı adı da şifre de duruyor. Ancak şifreyi tekrar girip uygula dersem düzeliyor.

PM'den ulaş bana.

• Hocam güncelleme varsa bir deneyin
    Ayrıca reset düğmesinden güzel bi reset atın sorun çözülebilir eğer çözülmezse sorun modem kaynaklı ISS'in bir suçu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.