Şimdi Ara

VodafoneNet Fiber Ping Sorunu (CGN?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 15 gün önce bağlattım.
    Ping değerleri çok yüksek, google'a ping atınca 50ms veriyor.
    League of legends'da 100 civarı alıyorum. Hiçbir online oyun oynayamıyorum. Hızda sıkıntı yok ama.

Müşteri hizmetlerini aradığımda yoğunluktan kaynaklı olduğunu yapacakları bir şeyin olmadığını söylediler. Daha sonra modemden birtakım ayarlar yaptı görevli ve düzeldi mi sorusuna hayır cevabını verince direkt yüzüme kapattı teleefonu.

Ne yapabilirim?

Bu arada speedtest kullanamıyorum sunucu bulamıyor.

Edit: CGN ile alakalı bir problem sanırım. Müşteri hizmetlerini aradığımda 188li ip bloğuna geçmek istedim ama sabit ip hizmeti satın almadan bunun imkansız olduğunu söylediler.

yaklaşık 1 yıl sonra edit:
    1 ay sabit ip hizmeti kullandım ve 15-20 olması gerekirken 60 olan ping değerlerim sadece 55'e düştü yani neredeyse fark yok

aklınızda bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merle Dixon -- 7 Ağustos 2021; 18:46:44 >

• Bir İspanyol atasözü der ki; Ölmüş inek sağılmaz.

quote:

Müşteri hizmetlerini aradığımda yoğunluktan kaynaklı olduğunu yapacakları bir şeyin olmadığını söylediler. Daha sonra modemden birtakım ayarlar yaptı görevli ve düzeldi mi sorusuna hayır cevabını verince direkt yüzüme kapattı teleefonu.

quote:

Müşteri hizmetlerini aradığımda 188li ip bloğuna geçmek istedim ama sabit ip hizmeti satın almadan bunun imkansız olduğunu söylediler.

Ping ve modem ayarları. Siz de makaraya alın. İmkansız diye birşey yoktur deyin.

• güncelleme: 1 ay sabit ip hizmeti kullandım ve 15-20 olması gerekirken 60 olan ping değerlerim sadece 55'e düştü yani neredeyse fark yok

aklınızda bulunsun

• Merle Dixon kullanıcısına yanıt

Altyapınız ne hocam sizin? Vodafone'un kendi altyapısı mı, SuperOnline üstünden Vodafone fiber falan mı? Vodafone'un kendi altyapısındayım, bir sorun yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.