Şimdi Ara

DSG Şanzıman (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.702
Cevap
66
Favori
132.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendi facebookumda şimdi paylaşıyorumo belgeyi. skoda da bizden uzak dursun o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler Bugatti Veyron'da da DSG vardı değil mi?

Normal DSG'ler Amerikan "Borg Warner" üretimi.

Bugatti'deki DSG ise İngiliz "Ricardo" üretimi.
  • millet bu arabaları almak için 7 ay sıra bekliyor.yazık insanlarada ama bile bile alıyorlarsa demekki göze almışlar bu sorunları
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

millet bu arabaları almak için 7 ay sıra bekliyor.yazık insanlarada ama bile bile alıyorlarsa demekki göze almışlar bu sorunları

Ben onlara Mazohist diyorum kısaca... parasıyla rezil olanlar veya acı çekenler gurubu...

• quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

kaynak? Borg wagnerin ürettiğinden eminmisiniz? ilk başlangıç yıllarında onda idi üretim sonra vw aldı.

benim bildiğim DSG ler vw nin kendi bünyesindeki Kassel fabrikasında ve sonradan açılan çindeki fabrikada üretiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı uğurlu olsun.DSG arızası giderilememiş olabilir.Markanın ayıbı olabilir.Ancak burda distiribütör'ün ayıbı markanın ayıbından büyük.Tehdit etmek nedir?Sen kimsin de müşterini tehdit ediyorsun.Yolu doğuş otoya uğrayacak hiç bir araç aldırmam bu saatten sonra.
  • tüüüüü rezilliğe bak. dsg'nin garantisi zaten bizde 2 yıl olup yurt dışında 10 yıl değil miydi? almayın kardeşim o zaman.

2-4 yılda böyle duruma düşüyorsanız 6-8 yıllık şansımanlar insanın başına ne iş açar acaba?
  • Çin hükümeti kadar olamadık , vatandaşı soymak serbest
  • O değilde "DSG şanzımanlara 5000-10000 TL ödeniyor denmesi şehir efsanesi." diye saçmalayan arkadaşlar nerede ? Bu konuda bile 2 tane arkadaş var astronomik rakamlar ödeyen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

quote:

kaynak? Borg wagnerin ürettiğinden eminmisiniz? ilk başlangıç yıllarında onda idi üretim sonra vw aldı.

benim bildiğim DSG ler vw nin kendi bünyesindeki Kassel fabrikasında ve sonradan açılan çindeki fabrikada üretiliyor.

"Üretimi" kelimesinden kastım geliştirilmesi.Yanlış ifade olmuş biraz.

DSG, Borg Warner tarafından geliştirilip daha sonra VAG tarafından lisansı alınmış.

Üretim yeri hakkında bir bilgim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

Doğuş otonun bana imzalattırdığı belge

DSG Şanzıman

Skandal. Bu sözleşme anayasaya aykırı.
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dual_clutch_transmission

Alt kısımda çalışılan firmalar var VW almış enteresan olan şu kısım;

''Porsche AG teklifler bir dizi üretim[41] iki yeni boyuna yüklü, ZF Friedrichshafen AG tasarlanan ve inşa edilen Porsche ile[42][45] "7DT" ıslak debriyaj sürümleri''

''ZF Friedrichshafen AG designed and build with Porsche the two different variants[41] of the Porsche Doppelkupplungsgetriebe (PDK) seven-speed '7DT' dual wet multi-plate clutch transmission.[41][42][43][44][45]''

http://en.wikipedia.org/wiki/Dual_clutch_transmission

Geçenlerde burada bir Panamera testi vardı şanzımanın ZF olduğu söyendi bir arkadaşımızda ben onu PDK biliyordum dedi üstteki yazıya bakılırsa PDK ZF yapımı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 18 Şubat 2014; 18:31:55 >

• Geçmiş olsun doğuş oto bu yapar Allah beterinden saklasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

Doğuş otonun bana imzalattırdığı belge

DSG Şanzıman

Skandal. Bu sözleşme anayasaya aykırı.

Yasalardaki karşılığı "haksız şart"tır.
    Böyle bir belge imzalatmaya hakkı yok.
    Aracı teslim ederken falan imzalatmışlardır veya indirim karşılığında.
    Ama böyle bir şart ürmeleri yasal değil.

Bankaların kredi kullandırırken imzalattıkları ve bizim ödediğimiz dosya masrafı, hayat sigortası vs ile aynı.
    O yüzden, ödemeyi kabul ettiğimiz halde, dosya masraflarını geri alabiliyoruz.

@by_mercure
    Bu belgeden dolayı mahkemeye verirlerse bil ki "haksız şart" öne sürmüşler.

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Linkte yazana göre öyle görünüyor abi.Dizayn ZF'nin, üretim Porsche'nin diyor PDK için.
  • quote:

Linkte yazana göre öyle görünüyor abi.Dizayn ZF'nin, üretim Porsche'nin diyor PDK için.

• İmzalattırılan Belgeyi VW Türkiye FACEBOOK sayfasında paylaşın bakın neler oluyor :)
  • Ayrıca belgelere bi göz gezdirdikten sonra tepkim şu oldu aynen;

DSG Şanzıman
  • Bu kadar sikinti cekiliyor neden tv ye cikip haber olmuyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoppala..BU nasıl belge..Esas paylaşılması gereken bir belge.Hukuk devletinde geçersiz bir belge olması lazım ama burası hukuk devleti olmadığı için umarım arkadaşın başı ağrımaz..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.