Şimdi Ara

DSG Şanzıman (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.701
Cevap
66
Favori
132.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Madem konuyu acmissiniz bu andan sonra geri adim atmayin. Su anki durumunuzda olsam o belgeyi ne kadar gazete, dergi, sosyal paylasim sitesi,mail grubu varsa paylasirim. Vw bayii civarindaki otobus duraklarina yapistiririm. Almanya medyasina bile yayarim.

Cok sinirim bozuldu. Adamlardaki cürrete bak dag basimi burasi? Parayla rezil olmanin net bir örnegi.

O belgeyi hiçbir basın yayın organı paylaşmaz. Doğuş Otomotiv gibi reklam alacağı bi firmayı kim karşısına alır.
    Arabamı sattım diye üzülüyordum ama iyi ki satmışım. O imzalatılan belge rezalet resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Lastiği

quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

Doğuş otonun bana imzalattırdığı belge

DSG Şanzıman

Skandal. Bu sözleşme anayasaya aykırı.

Yasalardaki karşılığı "haksız şart"tır.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Kurumsal olduğunu zannedebileceğimiz büyük bir kuruluşun böylesine amatörce bir hatası beni gerçekten şaşırttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: zagapos

İmzalattırılan Belgeyi VW Türkiye FACEBOOK sayfasında paylaşın bakın neler oluyor :)

Bunu yapın ! Kesinlikle boşvermeyin, ertelemeyin hakkınızı arayın. Facebook'tan çok daha büyük kitlelere ulaşabilir, hatta ödediğiniz 5000 Tl zararınızı karşılatabilirsiniz.

Ama önce bir avukatla görüşmenizde fayda var bence. Kendinizi garantiye alın, ben olsam öyle yapardım.

@by_mercure
  • Tek kelime ile rezillik. Peki şimdi ne olacak? Arkadaş sadece mevcut olanları sileceğine dair değil yeni konular açmayacağına dair de imza atmış. Bir sıkıntı olur mu onun adına? Gerçi anayasaya aykırı diyor bazı arkadaşlar.

Bu konuyu başka forumlarda veya sosyal medyada paylaştınız mı acaba
  • İmzalattırılan belgenin hukuki bir geçerliliği yoktur, sizin düşünce özgürlüğünüz TC yasaları altında korunuyor(en azından öyle yazılmış anayasaya) hiçbir sözleşme yasalara aykırı olamaz, yasalara aykırı olan sözleşmenin hukuki bir geçerliliği yoktur, bu sizin fikir özgürlüğünüz. Bu konu bence üst konu olmalı!
  • yuh be rezillik resmen.

edit: biri şu resimde yazanı ingilizce ve almanca olarak çevirsin, vw ninhttps://www.facebook.com/VolkswagenDE Almanya vehttps://www.facebook.com/VW Amerika sayfalarında paylaşalım da görsünler Türkiyede'ki vw nin halini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur801 -- 18 Şubat 2014; 19:07:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Az önce vw Amerika sitesine baktım .

7 ileri dsg 1-2 araçta var yok o da hibrit falan.

Ya 6 ileri tork konvertörlü şanzıman var
    Ya 6 ileri yağ içinde çalışan sorunsuz olan DSG var
    En üst modellerde 8 ileri ZF şanzımanı var.
    Teknoloji harikasi 7 ileri DSG Amerika gibi büyük bir pazarda satılamıyor efendim.

Anlamsız laf sokmaya gerek yok.

7-DSG'nin kaldıracağı tork belli. Onun üzerinde zaten kullanılmıyor.

Bunun ABD ile alakası yok, Avrupa'da da böyle.

Ayrıca 2.0 TDI modeline bakın Passat'ın, 7-DSG yoktur.

----------------------------------------

Konuya gelirsek,

VAG'ı ne kadar seviyorsam, Doğuş Oto'dan da o kadar nefret ediyorum. Logosunu görünce midem bulanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: zagapos

İmzalattırılan Belgeyi VW Türkiye FACEBOOK sayfasında paylaşın bakın neler oluyor :)

Bunu yapın ! Kesinlikle boşvermeyin, ertelemeyin hakkınızı arayın. Facebook'tan çok daha büyük kitlelere ulaşabilir, hatta ödediğiniz 5000 Tl zararınızı karşılatabilirsiniz.

Ama önce bir avukatla görüşmenizde fayda var bence. Kendinizi garantiye alın, ben olsam öyle yapardım.

@by_mercure

Sadece VW Türkiye sayfasında paylaşmanın bir anlamı yok kaldırılacağı kesin, Almanya sayfasında da paylaşılmalı ki paylaşım kaldırılsa bile en azından adamların Türkiye'de dönen rezillikten haberi olur ve belki bu şekilde Doğuş Oto'nun kulağı iyice çekilir. Hatta Almancası veya İngilizcesi iyi olan birinden yardım alınıp paylaşımın altına tercümesi de yapılabilir.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Selamlar...

Sizce kronik kavrama arızası tork ile mi alakalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Selamlar...

Sizce kronik kavrama arızası tork ile mi alakalı?

Bunu kimse bilemez bu forumdan.

Fakat VW'nin 250 tork üzerindeki araçlarında 7-DSG kullanmamasının tek mantıklı sebebi bu.

Yüksek torklu modellerinde ZF şanzıman kullanıyor (Touareg-Amarok)
    2.0 TDI mertebesinde ise 6-DSG kullanıyor.

Bunları herkes biliyor zaten sanırım.
  • arkadaşın verdiği belge ve tehditler büyük rezillik.kesinlikle ve kesinlikle bu gruptan araba almam ve aldırmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: ex-kuzey

bu belge tam bir skandal. nasıl bir ülke burası. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Muz cumhuriyeti diyorum inanmıyorlar. Sizce bu tür kuruluşlar bu kağıdı sunma cesaretini kimden alıyorlar? İpucu vereyim: Mhp genel başkanının adı ile aynı. :)

Aynen. Belgeye baktıkça kanım donuyor resmen. Insanlar hala şanzımanı savunma derdinde.

• Ben doğuş otonun yerinde olsam adı geçen şirketten bayiliği hiç düşünmeden alırım. Kurumsal bir firma profesyonel şekilde hareket edecekse eğer hamlesi bu olmalı. Özür olarak da müşteriden alınan ödemeyi iade ederim.
  • Oha Oha Oha.!!! Belge tam bir skandal niteliğinde.
  • Tam bi rezillik , kabul edilir hiç bi yanı yok , herkesin her koldan bu işi yayması ve hadlerini bildirmesi.

Doğuş kadar vw grubuda suçludur , bu kadar sıkıntılı , baş ağrıtan bi şanzıman halen nasıl piyasada olabiliyor ?
  • Rezilliğin belgesi bu olsa gerek!!!

• Bir Avrupa ülkesinde böyle bir belge distribütör firmanın sonu olabilir ama bizim ülkemizde insanlar bu adamlardan araç alabilmek için sıraya giriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O belge ne öyle gözlerime inanamadım, yuh diyecem hafif kalacak..
  • https://www.facebook.com/vwturkiye de paylaştım fotoyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

https://www.facebook.com/vwturkiye de paylaştım fotoyu

Hatta elimle kalp yapıp paylaşsaydım daha tatlı olurdu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.