Şimdi Ara

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.911
Cevap
14
Favori
186.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galiba anlaşamadık dostum, ben constant dosyasının hangi yolu izleyerek nereye yükleneceğini soruyorum, nasıl yükleneceğini değil.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulgun22 -- 15 Ekim 2014; 23:31:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulgun22

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

yaw bazen nefret ediyorum benim cihazdan..
    maci izlerken az ıonce yayın gitti, buyuk ihtimal biss key girdi.

ben normalde cccam kullanıdıgım icin bisskey olayını hic bilmiyordum,

netten inceler hemencecik, mac bitmeden kolayca ogrenir girerim dedim,

ama buna ragmen yok key dosyasıdır , yok usr degil de etcnin içindeki key dosyasımıdır,, cccam.cfg icine bi ton satır.. filan.. trt bisskeyi kac hanelidir gunceli hangisidir..

ben arayıp da nasıl yapılacagını buluncaya kadar maç bitti yayın kendiliginden geldi!!
    ve hala yapabildigime emin degilim o yuzden..

Hem de sonucta bende sonucta cccam .cfg var, plugini yuklu, ftp ile cihaza baglanabiliyorum yani bunları zaten biliyorum, hazır..
    bunlardan anlamayan adam olsa dünya kupası biter ayarlayıncaya kadar....

Malum cccam'da bazı kanalların parametreleri çakışınca cccam açmakta yetersiz kalıyor. Hatta öyleki, dünya kupası maçları kapsamında Oscam ymod bile, TRT 3'ü açarken, TRT 1'i açmıyor. Yani parametre çakışmasına neden oluyor.

Biss key için en en iyisi Btkcam kurmaktır. Tüm biss'li kanallar sorunsuz açılıyor.

Cihaza FlashFXP ile bağlanıp,

usr/key/ altına, biss.cfg dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 644,

usr/bin/ altına, btkcam_mips dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

usr/script/ altına, btkcam_mips_cam.sh dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

yapıyoruz.

Blue panel( mavi tuş ) 'den Btkcam'ı seçip, kaydediyoruz. Sonra cihazı restart ediyoruz.

GP3 image'a göre oluşturulmuş script dosyalı Btkcam sürümü ;
    http://s3.dosya.tc/server25/KjcbZp/Btkcam_090.rar.html

Kullandığınız image farklı ise, script dosyası, o image göre hazırlanmak zorundadır. Bir sonraki aşamada kullandığınız image'ı yazarsanız, script dosyasını temin etmeye çalışırım.

Kolay gelsin.

Serkan Hocam, burada yaptığınız açıklamalar openpli 3.0 yazılım dm 800 hd se için geçerli mi, acemilik sanırım usr var dosyalarını bulamıyorum, cccam kurmalı mıyım, kurarsam hangisi olmalı, yazılanlar kafa karışıklığına yol açıyor, sanırım kullanıcıların çoğu üst düzey anlatımları kavramakta zorlanıyor, şifreli kanalları açamıyorum.
    Saygılarla...

• open pli 4.0 imaj kullanıyorum ve arayüzüm mymetrixhd 220*132 piconlar bu arayüze çok yakışıyor. Fakat bu seferde Oled ekranda gözükmüyor. 100*60 lar da arayüzde bulanık çıkıyor. Anladığım kadarıyla open pli sadece usb/picon dizini içinde yer alan piconları görüyor. peki skin.xml dosyasını atıp picon ve picon_oled olarak oluşturduğumuz dizinlerden picon_oled hiçbir işe yaramıyor mu? oled ekranımızda 220*132 piconları gösterebilir miyiz? Oled ekran kaynağını başka bir adres olarak gösterebiliyor muyuz?

skin.xml dosyasına pat="picon_oled" eklemem işe yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

yaw bazen nefret ediyorum benim cihazdan..
    maci izlerken az ıonce yayın gitti, buyuk ihtimal biss key girdi.

ben normalde cccam kullanıdıgım icin bisskey olayını hic bilmiyordum,

netten inceler hemencecik, mac bitmeden kolayca ogrenir girerim dedim,

ama buna ragmen yok key dosyasıdır , yok usr degil de etcnin içindeki key dosyasımıdır,, cccam.cfg icine bi ton satır.. filan.. trt bisskeyi kac hanelidir gunceli hangisidir..

ben arayıp da nasıl yapılacagını buluncaya kadar maç bitti yayın kendiliginden geldi!!
    ve hala yapabildigime emin degilim o yuzden..

Hem de sonucta bende sonucta cccam .cfg var, plugini yuklu, ftp ile cihaza baglanabiliyorum yani bunları zaten biliyorum, hazır..
    bunlardan anlamayan adam olsa dünya kupası biter ayarlayıncaya kadar....

Malum cccam'da bazı kanalların parametreleri çakışınca cccam açmakta yetersiz kalıyor. Hatta öyleki, dünya kupası maçları kapsamında Oscam ymod bile, TRT 3'ü açarken, TRT 1'i açmıyor. Yani parametre çakışmasına neden oluyor.

Biss key için en en iyisi Btkcam kurmaktır. Tüm biss'li kanallar sorunsuz açılıyor.

Cihaza FlashFXP ile bağlanıp,

usr/key/ altına, biss.cfg dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 644,

usr/bin/ altına, btkcam_mips dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

usr/script/ altına, btkcam_mips_cam.sh dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

yapıyoruz.

Blue panel( mavi tuş ) 'den Btkcam'ı seçip, kaydediyoruz. Sonra cihazı restart ediyoruz.

GP3 image'a göre oluşturulmuş script dosyalı Btkcam sürümü ;
    http://s3.dosya.tc/server25/KjcbZp/Btkcam_090.rar.html

Kullandığınız image farklı ise, script dosyası, o image göre hazırlanmak zorundadır. Bir sonraki aşamada kullandığınız image'ı yazarsanız, script dosyasını temin etmeye çalışırım.

Kolay gelsin.

Serkan Bey burada verdiğiniz Btkcam dosyasının linki ölmüş, linki dm 800 hd se (clone) openpli 3.0 için yenilerseniz çok memnun olurum, saygılar...

• Beyler clon dm800se var bugün eve geldiğimde açılmadığını gördüm önündeki oled ekranda bazen dreambox logosu geliyor bazen gelmiyor ??? içindeki fan da çalışmıyor içindeki image sağlam yani cihaz ekranı hiç açılmıyor sadece içindeki kırmızı ışık yanıyor ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veracocha -- 11 Kasım 2014; 15:39:09 >
  • adaptörden olabileceğini düşünüp 12v 2 amperlik adaptörlede denedim olmadı ? orjinali 12v 3a ancak 2amperlik adaptörlede boot etmesi lazım
  • adaptör sağlamsa imaj at dene..
  • quote:

Orijinalden alıntı: veracocha

Beyler clon dm800se var bugün eve geldiğimde açılmadığını gördüm önündeki oled ekranda bazen dreambox logosu geliyor bazen gelmiyor ??? içindeki fan da çalışmıyor içindeki image sağlam yani cihaz ekranı hiç açılmıyor sadece içindeki kırmızı ışık yanıyor ??

Bir senedir boyle kullanıyorum. AC kapa ac kapa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim cihazlara destek hala güncelliğini koruyor beyler , yalnız son zamanlarda yüklediğim imagelar sağlıklı çalışmıyor en azından internal flash'da ... bilemiyorum çoğu kişi barry allen filan yüklüyor ama ben cihazı aldığımdan beri hep internal flashına yüklerim sağlam ve çakılmayan image bulmak çok önemli , aşağıdaki linkte blackhole'un en son sürümü var indirip deneyiniz daha önceki 2.1.2 sürümü açılmıyordu akşam deneyeceğim bunu

BlackHole-2.1.3-dm800se-ramiMAHER#ssl84D sim 2.01

http://www.mediafire.com/download/lwxq5yvnrnm3r71/BlackHole-2.1.3-dm800se-ramiMAHER.rar

görseller ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 14 Kasım 2014; 17:22:33 >

• Merhaba arkadaşlar,
    http://www.aliexpress.com/store/group/dm800se-V2/205941_251973669.html merak ediyor ve almak istiyorum.Nerden kaça alabilrim?Bu cihazı alan kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Satmak isteyen arkadaşda olursa pm atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 12 Aralık 2014; 19:38:46 >
  • Dreambox 800HD SE almayı palnlayorum. tabi klon alacağım ama neye dikkat etmeliyim. öneriniz nelerdir? yardımlarınıza acil olarak ihtiyacım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 4 Haziran 2015; 22:29:01 >
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Ben hd uydu alıcısı için sizden tavsiye istiyorum. Şu anda dreambox 500s uydu alıcım bulunmakta. Bazı forumlarda ikinci el uydu satışlarını takip etmekteyim. Aklımdan geçen dreamboxa devam etmek. Bir noktada aklım karışıyor orjinal dreambox 800 hd mi alayım yoksa klon dreambox 800 hd se mi? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde bu sim olayları nedir ne işe yarar? Teşekkür eder iyi çalışmalar diliyorum

• furkan_02 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle 800SE modelini tavsiye ederim. 800 HD modeline göre çok daha seri ve sorunsuz bir cihaz...
    DM800SE 400MHz CPU
    DM800HD 300MHz CPU
  • Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır Dreambox 500s kullanıyorum. Tv de eski olduğu için idare ediyordu beni. Tabi ilk zamanlar güzeldi her kanal açık... :-) Şimdi pek bişey kalmadı.

Şimdi tv yi değiştirmek istiyorum. O yüzden HD olan bir uydu alıcısı araştırıyorum. Acaba aradığım uydu alıcısı Dreambox 800HD midir? 500s 80-90 civarındaydı hala da aynı. Fiyat olarak uygun olsun diyorum ama. Acaba 800HD en uygun nereden alabilirim? Gerçi fiyat olarak uygun birşey arıyorum ama.
  • Merhaba arkadaşlar. Cihaz olarak orinal 2. El dreambox 800 hd se aldım. Acaba bu cihazda YouTube pluginini Nasıl çalıştırabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilirler mi

• kanal listesini açıp tıklayınca restart yapıyor. image da mı sıkıntı var deyip yeniden sürekli kullandığım ve stabil çalışan image atıyorum. kurulum bitince kanal aramasında başlayınca pat bir daha yeniden başlatıyor. Baktırabileceğim Karaköy de bir yer biliyor musunuz?
  • DM800HD se ile gerçek DTS sesi dinleyebilen var mı?
    yani amfisi olan arkadaşlar daha iyi anlar. DTS kodekli bir filmi izlerken, ses lezzeti, derinliği veya yüksekliği nasıl?
    Downmix vs yapmayacak ama. sesle oynamadan.

Bunun için bir plugin gerekli midir?

şunun gibi mesela: dreamdts_1.0-r3.0_mipsel.deb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 22 Ocak 2018; 12:25:0 >
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.