Şimdi Ara

Dreambox 800HD se (Clone) - Image - E2 Eklenti - Donanım Sorunları (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.911
Cevap
14
Favori
186.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende dream box hd 800 se almak istiyorum bu cihazla neler yapabilirim hiçbir bilgim yok evimde internetimde mevcut ..yardımcı olacak arkadaşlar varsa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınxx -- 20 Temmuz 2014; 0:17:10 >
  • OPENPLİ4.0-2014-08-15- ESTAR-SİM 3 (iptv ok) (clone)

http://forum.donanimhaber.com/m_87181212/f_//tm.htm#96121300
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulli_55

OPENPLİ4.0-2014-08-15- ESTAR-SİM 3 (iptv ok) (clone)

http://forum.donanimhaber.com/m_87181212/f_//tm.htm#96121300

Super imajdir ama Sim 2.1 için olani olsaydi hemen kapardim. Emeğine Saglik hocam herşeyi halletmissin. E star sim i olan arkadaşlara sadece kurup kullanmaları kalmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dm 800hd pvr cihazım için ntvspor biss sorunu olmayan bir image yok mudur open pli yüklü mavi tuştan mgcamd cccam oscam aktif ediyorum ama hiçbiri açmıyor ayrıca openpli hazır kanal listesi de kabul etmiyor sürekli hata veriyor
    öyle bir image olsun ki kanallar TÜRKSAT spor haber vs gibi byketlere ayrılmış olsun bir biss sorunu olması bana yeter
  • bisskey nasıl giricez,
    merlin 3
    off maç biticek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 9 Eylül 2014; 22:29:08 >
  • dreambox 800 hd se biss key kumandadan nasıl giriliyor?
  • Turksat yeni uydu taramasını yapan var mıdır? Mevcut kanal listelerimizi tamamen temizlemek mi gerekiyor?
    Ayrıca hangi aralıkta aratmak daha sağlıklı? Turksat için yapılan açıklamadaki verilen aralıkta çoğu kanalı bulamayanlar var çünkü.
  • ilk aramam sabah 08.00 da 400 küsür kanal şimdi bi daha aratayım dedim. Fox tv8 hd kanallar atv hd ler gitti 200 küsür kanala düştü. Dreambox güzel ama çok uğraştırıyor işte. Open pli dm800se clone sim 2.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

alıntıdır hazır kanal listesi

http://www.dosya.tc/server35/tIkNiy/E2KanalSettings46-42-19-13-7E377.rar.html

Hocam bende Dm800hd hd kullanıyorum bunu nasıl yapıyoruz?

• indirdiğin dosyadaki DreamboxEdit tıkla kanallar klasörü göster yukarda drema gönder tuşuna bas enigma restart buketleri aç izleyeceğin kanalı tıkla.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Saol hocam deneyeceğim...

• openpli 3.0 imaj kullanıyorum dm 800 hd se cihazda, ısrarla söylenen var/key dosyasının yerini bulamadım, güncel biss keyleri giremiyorum, basit bir anlatımla yardımcı olursanız sevinirim, dm 800 he se' ye nasıl dosya yüklendiğini de anlatırsanız daha da makbule geçer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulgun22

openpli 3.0 imaj kullanıyorum dm 800 hd se cihazda, ısrarla söylenen var/key dosyasının yerini bulamadım, güncel biss keyleri giremiyorum, basit bir anlatımla yardımcı olursanız sevinirim, dm 800 he se' ye nasıl dosya yüklendiğini de anlatırsanız daha da makbule geçer...

Constant.CW dosyasi paylasiliyor nette bunu ilgili klasore atarsaniz sorununuz bitecek.

• bu aletin flash hafızasını 64 mb sanırım, taktığımız usb(falsh) disk veya hard disk ile genişletebiliyor muyuz? Yani yeni indirdiğimiz uygulamaları falan direk taktığımız disklere atılabiliyor mu? oluyorsa nasıl yaparız?
  • Herkesin bahsettiği bu var dosyasını bulamıyorum önce hangi eklenti nereye kurulacak kısaca anlatırsan sevinirim, yoksa constant dosyasını buldum ama bir şey yapamıyorum, cahillik işte.
    Saygılarla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

yaw bazen nefret ediyorum benim cihazdan..
    maci izlerken az ıonce yayın gitti, buyuk ihtimal biss key girdi.

ben normalde cccam kullanıdıgım icin bisskey olayını hic bilmiyordum,

netten inceler hemencecik, mac bitmeden kolayca ogrenir girerim dedim,

ama buna ragmen yok key dosyasıdır , yok usr degil de etcnin içindeki key dosyasımıdır,, cccam.cfg icine bi ton satır.. filan.. trt bisskeyi kac hanelidir gunceli hangisidir..

ben arayıp da nasıl yapılacagını buluncaya kadar maç bitti yayın kendiliginden geldi!!
    ve hala yapabildigime emin degilim o yuzden..

Hem de sonucta bende sonucta cccam .cfg var, plugini yuklu, ftp ile cihaza baglanabiliyorum yani bunları zaten biliyorum, hazır..
    bunlardan anlamayan adam olsa dünya kupası biter ayarlayıncaya kadar....

Malum cccam'da bazı kanalların parametreleri çakışınca cccam açmakta yetersiz kalıyor. Hatta öyleki, dünya kupası maçları kapsamında Oscam ymod bile, TRT 3'ü açarken, TRT 1'i açmıyor. Yani parametre çakışmasına neden oluyor.

Biss key için en en iyisi Btkcam kurmaktır. Tüm biss'li kanallar sorunsuz açılıyor.

Cihaza FlashFXP ile bağlanıp,

usr/key/ altına, biss.cfg dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 644,

usr/bin/ altına, btkcam_mips dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

usr/script/ altına, btkcam_mips_cam.sh dosyasını atıp, sağ klik CHMOD 755,

yapıyoruz.

Blue panel( mavi tuş ) 'den Btkcam'ı seçip, kaydediyoruz. Sonra cihazı restart ediyoruz.

GP3 image'a göre oluşturulmuş script dosyalı Btkcam sürümü ;
    http://s3.dosya.tc/server25/KjcbZp/Btkcam_090.rar.html

Kullandığınız image farklı ise, script dosyası, o image göre hazırlanmak zorundadır. Bir sonraki aşamada kullandığınız image'ı yazarsanız, script dosyasını temin etmeye çalışırım.

Kolay gelsin.

Serkan Hocam, burada yaptığınız açıklamalar openpli 3.0 yazılım dm 800 hd se için geçerli mi, acemilik sanırım usr var dosyalarını bulamıyorum, cccam kurmalı mıyım, kurarsam hangisi olmalı, yazılanlar kafa karışıklığına yol açıyor, sanırım kullanıcıların çoğu üst düzey anlatımları kavramakta zorlanıyor, şifreli kanalları açamıyorum.
    Saygılarla...
  • quote:

Herkesin bahsettiği bu var dosyasını bulamıyorum önce hangi eklenti nereye kurulacak kısaca anlatırsan sevinirim, yoksa constant dosyasını buldum ama bir şey yapamıyorum, cahillik işte.
    Saygılarla...

Menüden eklentilerle gel yeşil tuşa basarak eklenti paketlerini bulmasini sagla. Buradan cccam 2.3 paketini bul ve kurmasi için tamam a bas. Dreambox a FTP sen bağlan ve var klasörü icinde Keys klasorunun içine Constantin i at. Bu kadar...

• Bu dosya ortam oynatıcı (play back media files)/ internal flash/var/keys yolunu izleyerek mi yükleniyor, çok oldum galiba ama.
    Saygılarla...
  • quote:

Bu dosya ortam oynatıcı (play back media files)/ internal flash/var/keys yolunu izleyerek mi yükleniyor, çok oldum galiba ama.
    Saygılarla...

Dreambox a FTP ile nasil baglanildigi ve dosyaların nasil atildigini ilk sayfalari okuyarak yapabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.