Şimdi Ara

Dragon Age: Inquisition (2014) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.119
Cevap
20
Favori
59.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Origins gibi oyun gelmedi bi daha. Ağzımın suyu aka aka oynamıştım. Her ay bir kere bitiririm oyunu.
    2. oyunu çöpe atsanız çöpe yazık olur direk yakın küllerini lağıma savurun. İnşallah 3'te güzel bişeyler yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğrudur bilmiyorum. Kısaca oyunu 2013 e yetiştirmek istiyorlarmış.

http://thenexusnews.com/the-witcher-3-announcement-intimidates-ea-bioware-and-dragon-age-iii/853568/

Çıkarsa Ekime kadar çıkmazsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğrudur bilmiyorum. Kısaca oyunu 2013 e yetiştirmek istiyorlarmış.

http://thenexusnews.com/the-witcher-3-announcement-intimidates-ea-bioware-and-dragon-age-iii/853568/

Çıkarsa Ekime kadar çıkmazsa...

Çıkmazsa kasıma artık

• Dragon Age 3: Inquisition u Dragon Age 2 yapan ekip mi yapacak bir bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

Morrigan'ın aslını buldum
    The Morrígan
    Morrígan
     Dragon Age: Inquisition (2014) [ANA KONU]

Sol omzundaki şeyin de karga olarak tasvir edildiğini fark edebilirsiniz resimde.

Şu karakteri bir görsek çok güzel olur yahu.

1 çok güzelken 2 vasat bir oyundu. Umarım şavas sistemi 1deki gibi olur.

• İlk oyunu defalarca bitirdim ama ikinci oyunu yorumlara dayanarak oynamadım.Üçüncüsü gelecekse hikaye açısından belki oynayabilirim ikinci oyunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

İlk oyunu defalarca bitirdim ama ikinci oyunu yorumlara dayanarak oynamadım.Üçüncüsü gelecekse hikaye açısından belki oynayabilirim ikinci oyunu.

2. oyun gayet başarılı bir oyun. ilk oyunun gerisinde kaldığı için haklı olarak çok eleştirildi. kesinlikle denemelisin
  • ya şu oyunlara gamepad desteği koymazlar ya adamı deli ederler sırf gamepad desteği yok diye oynamıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

ya şu oyunlara gamepad desteği koymazlar ya adamı deli ederler sırf gamepad desteği yok diye oynamıyorum .

Gamepad ile RYO oynamak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akabeyss

quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

İlk oyunu defalarca bitirdim ama ikinci oyunu yorumlara dayanarak oynamadım.Üçüncüsü gelecekse hikaye açısından belki oynayabilirim ikinci oyunu.

2. oyun gayet başarılı bir oyun. ilk oyunun gerisinde kaldığı için haklı olarak çok eleştirildi. kesinlikle denemelisin

Başarılı? Berbat dövüş animasyonları, basit hikâye, 3-5 yaş arası çocuklara özel "codex", komik yaratık çizimleri, boynuzlu flemeth...

• Birinci oyun çok iyiydi, 10 numaraydı. Ancak yine de daha iyi olabilirdi. Örneğin "herkesi kontrol etmek zorunda" oluşunuz biraz RPG deneyimini bozuyor. Bütün sınıflara, yeteneklere kafa yormak zorunda kalıyorsunuz. Atıyorum, bir warrior seçip "ben büyüyle ilgilenmiyorum" diyemiyorsunuz. Bu da kısıtlayıcı bir durum.

2. oyuna gelirsek, oynarsanız çok şey kaybedersiniz.
  • Dragon age origins tüm serisini oynadım ama dragon age 2 pek begenmedim acıkcası origins belkide 30 kere oynamısımdır cük güzel oyun 3 cıkıcanı duydum cok heycanlandım sabırsızlıkla bekliyorum oynu süper haber eline saglık kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Undercover Man

Dragon Age 2'yi oynamadan bunu oynarsam bişey kaybeder miyim? Bişeyler yazıyo orda ama anlamadım.

dragon age 2 devamı olucak sanırım bu o yüzden 2 oynamanı tavsiye ederim ama genede senbilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan23

Birinci oyun çok iyiydi, 10 numaraydı. Ancak yine de daha iyi olabilirdi. Örneğin "herkesi kontrol etmek zorunda" oluşunuz biraz RPG deneyimini bozuyor. Bütün sınıflara, yeteneklere kafa yormak zorunda kalıyorsunuz. Atıyorum, bir warrior seçip "ben büyüyle ilgilenmiyorum" diyemiyorsunuz. Bu da kısıtlayıcı bir durum.

Kısıtlayıcı bir durum yok bence, aksine aslında daha da güzel bir durum ortaya çıkıyor, AI sayesinde istersen sen komuta etme, kesinlikle işe yarar (bazen de tam tersi) birşey yapıyorlar emir vermediğin karakterler, eğer ki sen ben tek karakteri kontrol edeyim dersen, o zaman oyun tamamen farklı bir hale bürünüyor, şöyleki sen tam güzel bir yeteneği kullanmak için düşmana koşarken ice storm atan AI tarafından baltalanıp daha fazla kafa yormak durumunda, daha taktiksel oynamak durumunda kalabiliyorsun.

Ayrıca roleplay tarafından bakarsak kendi görüşüm olarak her savaşcının büyü hakkında birkaç birşey bilmesi zorunludur, çünkü nerede ne zaman bir büyücü ile karşılaşacağını bilemezsin, karşılaşınca da "E abi bi dakika ama ya!" diyemiyorsun haliyle Zaten oyunda da warriora ağırlık vereceksen karşıdaki karaktere atacağın debuffları ve karşıdan yiyebileceğin debufflara da kafa yormak zorunda kalıyorsun, işte bu noktası beni hep kendine bağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katıksız Manyak!

quote:

Orijinalden alıntı: dogan23

Birinci oyun çok iyiydi, 10 numaraydı. Ancak yine de daha iyi olabilirdi. Örneğin "herkesi kontrol etmek zorunda" oluşunuz biraz RPG deneyimini bozuyor. Bütün sınıflara, yeteneklere kafa yormak zorunda kalıyorsunuz. Atıyorum, bir warrior seçip "ben büyüyle ilgilenmiyorum" diyemiyorsunuz. Bu da kısıtlayıcı bir durum.

Kısıtlayıcı bir durum yok bence, aksine aslında daha da güzel bir durum ortaya çıkıyor, AI sayesinde istersen sen komuta etme, kesinlikle işe yarar (bazen de tam tersi) birşey yapıyorlar emir vermediğin karakterler, eğer ki sen ben tek karakteri kontrol edeyim dersen, o zaman oyun tamamen farklı bir hale bürünüyor, şöyleki sen tam güzel bir yeteneği kullanmak için düşmana koşarken ice storm atan AI tarafından baltalanıp daha fazla kafa yormak durumunda, daha taktiksel oynamak durumunda kalabiliyorsun.

Ayrıca roleplay tarafından bakarsak kendi görüşüm olarak her savaşcının büyü hakkında birkaç birşey bilmesi zorunludur, çünkü nerede ne zaman bir büyücü ile karşılaşacağını bilemezsin, karşılaşınca da "E abi bi dakika ama ya!" diyemiyorsun haliyle Zaten oyunda da warriora ağırlık vereceksen karşıdaki karaktere atacağın debuffları ve karşıdan yiyebileceğin debufflara da kafa yormak zorunda kalıyorsun, işte bu noktası beni hep kendine bağlıyor.

Zevk meselesi diyelim. Ben RPG oyunlarında "party" olarak oynamayı, ve hele partideki adamların item'ini skill'ini kontrol etmeyi sevmem. Tek kişi oynamak daha iyi bir deneyim bence... DA'te parti elemanlarına emir vermemek, hatta yanına hiç adam almamak da mümkün, ama oyunun yapısı gereği böyle oynamak uygun olmuyor.

• Umarım Dragon Age 3 güzel olur. Fazla kurcalamasınlar Dragon Age 1'in izinden gitsinler işte.

Ben de Dragon Age 1'i daha çok sevdim ve zevkle oynadım. Ama Dragon Age 2'ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Başka bir isimle, başka bir firma tarafından çıkarılsa daha iyi tepkiler alırdı bence oyun. Dragon Age 1 gibi bir başyapıtın arkasından gelince İnternetde linç durumu ile karşılaştı oyun.

Ben Dragon Age 2'yi oynadım, bitirdim. Yani oyun en azından oynanabiliyor. Aksiyon, D&D, Cyberpunk, MMORPG vs. türü ne olursa olsun her türlü RPG oyununa sonuna kadar şans veririm. Oyunu 1-2 saat oynayıp, beğenmedim diye Uninstall etmem, hikayesine bakarım, diğer bölgeye geçmeyi beklerim vs. illaki beğeneceğim bir şey ararım, olmazsa öbür gün bir daha açarım. Yine de kendimi zorlamama ve 2-3 şans vermeme rağmen tonla bitiremediğim RPG oyunu vardır, en azından bu oyunu bitirebildim, bu da bir şeydir.

Tür olarak bir şehirde ve etrafında geçen Şehir RPG'si diyebileceğimiz bir türe giriyor Dragon Age 2. Bigisayar oyunu olarak bu tarza yakın kısmen bir de Planescape Torment var, başka da benim yok oynadığım en azından. (Planescape'i oynayalı en az 10 yıl oldu, şehir RPG'si diye aklımda kalmış benim, yanlış da olabilir.) Demek istediğim Dragon Age 2'yi oynayarak en azından şehir RPG'si nedir ki, hiç oynamadım demezsiniz.

Edit: DA2'deki Sakalsız Dwarf karakter Varric süperdir. Yüzüklerin Efendisi'ndeki Gimli de dahil olmak üzere, hiçbir Fantastik kitapta ya da hiçbir RPG oyununda ırk olarak Dwarf karakterleri sevemedim. İlk kez bir Fantastik dünyada bir Dwarf karakteri DA2'de hoşuma gitti.

Bu arada açıkçası Varric'in favori fantastik kitabım/dizim; A Song Of Ice And Fire/Game Of Thrones'dan favori karakterim Tyrion'dan esinlenildiğini düşünüyorum. Bu bile oyunu oynamak için yeterli bir nedendi benim için.

Birde, DA1 çıktığında herkes Morrigan'a hasta olmuştu benim gibi bir azınlık hariç. Hiç de benim tipim değildi açıkçası. Ama DA2'deki Iseballa öylemi. Taş gibiydi valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gundarin -- 14 Mayıs 2013; 16:02:14 >

• 1. oyun bu jenerasyon içinde çıkan en iyi rpglerdendi. İnş onun izinden gider ama hiiiç sanmıyorum. 2deki gibi yaparlarsa rezalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

1. oyun bu jenerasyon içinde çıkan en iyi rpglerdendi. İnş onun izinden gider ama hiiiç sanmıyorum. 2deki gibi yaparlarsa rezalet

2. oyundaki hatalarımızı anladık ve düzelteceğiz ama 3. oyun tarz olarak 2 nin takipçisi olacak diye açıklama yaptılar bile :/ En azından grafikler güzel olacak bu sefer(umarım...) Frostbite 2 motoru ile.
  • Çok ön yargılı olmuşsunuz, izinden gidilcek demiş aynısı olucak dememiş. Yemişim grafikleri millet origins i hikayesi açısından çok sevdi. 2 de aynı yerde dolaşıp duruyorduk ayrıca dövüşler çok seriydi. 3. oyun u çıkardıklarına göre vardır bi bildikleri. 2 gibi fiyasko oyun yapcak kadar aptal değillerdir heralde. Oyuna güzel bi hikaye koyucaklar gibi, arkasına güzel grafik ve efekler, dövüş animasyonları felan. Mükemmel olur. Daha birşey yok ortada hele bi trailer ı gameplayı çıksın. O zaman iyi yada kötü şeyler söylersiniz. Şuanda çok erken. Bekleyip görcez
  • 2. oyun satış açısından fiyasko olmadı aslında. Çoğu insan DA:O ve Awakenings başarısından sonra gözü kapalı ön sipariş vermişti. 18 ay gibi kısa bir sürede yapıldı zaten, güzel de kâr etmişlerdir diye düşünüyorum ama sadece ilk başlarda. İnsanlar oynadıktan sonra çok büyük tepkiler koydular(haklı olarak) ve DLCleri bile almadılar, ki ana oyundan daha iyiydi her iki büyük DLC de. Sırf bu yüzden 3.DLC iptal edildi ve direkt 3. oyuna yöneldiler.

Bioware'e gereğinden fazla şans tanıdım ben şahsen. DA2 yi de ME3 ü de ön siparişle alan saflardan biriyim ben. DA2 nin demosunu oynadıktan sonra bile, oyun için umudum vardı ama olmadı. Güzel bir hikaye varken ellerinde bunu gerektiği gibi anlatamadılar. Birbirinden kopuk olaylar zinciri halinde gelişti DA2, bunun üstüne adım başı tabur tabur, yavan düşmanlarla savaşmak gelince benim için olay koptu. Sınıfların özellikleri ve Varric, Arishok dışında DA2 benim için çok büyük bir fiyaskodur.(CoD severleri tarafımıza çekmek istiyoruz dediklerinde kıllanmazsan böyle olur...) İşin komiği daha da büyük hayal kırıklığını ME3 te yaşadım... Sırf tek kişilik senaryosu için aldığım oyunu, çok oyunculu modu için oynadım sadece...

Şu an yoğurda yangın söndürücüsüyle yaklaşıyorum anlayacağınız. Bir RPG den en son beklentim teknik özelliklerin iyi olmasıdır, hala 93-94 yapımı GoldBox oyunlarını oynayan bir deliyim sonuçta ve DA3 teki tek iyi bulacağım yanın grafik/müzik/seslendirme olacağını düşünüyorum. Bioware'in beni şaşırtacak bir yapımla çıkacağını sanmıyorum, beklentim sıfırın altında. Bu seferde Skyrim severleri tarafımıza çekmek istiyoruz dediler, en azından gezecek tozacak mekan çok olur, DA2 deki gibi "açık alan koridorlarında" dolaşmayız.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.