Şimdi Ara

Dpf Sorunu SS Eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizel partikül filtresi sorunu yaşayanlar sorunu nasıl çözüyorsunuz hangi sıralama ile sorunu çözüyorsunuz başına gelen arkadaşlar öncelikle

rejenerasyon yaparak'mı bunu bilgisayara bağlatip yaparak'mı yolda yüksek devir sürerek'mi

Yada söktürüp ilaç ile yıkama ilemi bursa'da bir yerde kuru sistem temizleme yapan bir yer var burda yapan oldumu ?

Doluluk oranı ne düzeyde bilmiyorum sanayide oksijen sensörü arızası denildi doğuşta partikül filtresi tıkalı cihaza bağlayıp rejenerasyon yapılıcak geçmez ise ariza aranmaya devam edilecek denildi tecrübesi olanlar yardımcı olabilirmi

Araçta sarı motor lambası işareti yanıyor sarı dpf ışığı hic yanmadı, araç 2.0 tdi

İptal ettirmek istemiyorum,içini boşaltmak istemiyorum,satıp benzinli almak istemiyorum, boş soğuk espiri yapanlara direk cevabım

Edit: şuan cihaza bağlandı ariza kodları bu sekil
    Dpf Sorunu SS Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 20 Ekim 2021; 13:7:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• bu sorunu henüz yaşamadım ama liqui moly'nin dpf ürünlerini bir dene bence.

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    Emmii sen iptal ettirmemişmiydin zaten

• İlk adım yüksek devirli uzun yol

İkinci adım Liqui Moly'nin DPF temizleyici katkısını mazot geri dönüşünden doğrudan verip + manuel rejenerasyon başlatmak

Üçüncü adım söküp kimyasal ile temizlettirmek

Dördüncü adım para var ise yeni DPF peteği almak para yoksa DPF peteklerini ortadan deldirmek suretiyle iptalini yapmak ve yazılımsal olarak iptal etmek

İptal ettirmek dışında olan diğer yollar kesin çözüm değil.

DPF'nin sık sık dolması aracın şehir içi devirsiz ve sürekli dur kalk trafikte kullanılmasından kaynaklıdır

özetle sizin dizel araca ihtiyacınızın olmadığının bir göstergesidir. Benzinli Bazzat almak daha mantıklı olur.

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

yok yeğenim iptal ettirmedim. arabam şu an 30bin km'de. ama sanırım 100bin'de dpf tıkanır. çünkü modifiyeli 200 hp bir araç.

• Arıza ışığını söndürüp yüksek devirli yol yapıcam tekrar yanar ise ışık bilgisayara bağlatip rejenerasyon yaptıyim ama su katki işlerini ısınamadım bir türlü söktürüp temizleme icin önerdiğiniz bir yer varmı direk söktürüp temizlemekte mantıklı geliyor

ankarada isen volkan egzoz var. diğer iller için de instagram ve fbooktan arama yapmanı öneririm. hatta kimyasal kullanmadan temizleyen birisi var, bursada. videosu da

Dpf Sorunu SS EklendiDPF BURSA OTOMOTİVyoutube
    OĞUZ USTA KİMYASALSIZ THERMAL ŞOKLAMA İLE PARTİKÜL ( DPF ) VE KATALİZÖR TEMİZLİĞİ YAPIYOR. TÜRKİYE DE BİR İLK.... İrtibat No : 0 546 442 50 51
    https://www.youtube.com/watch?v=62_tCeKARwo
    İstanbuldayım, bursada'ki ustayi dün izledim mantıklısi bu ama uzak söküp kargo ile yollayabilirmisiniz diyor ama kargoya güvenip veremem

madem kargoya güvenmiyorsun, dpf'i söktür otobüsle bursaya git, otobüs garajında dpf'i götür. veya arabanla bursaya git, bir gün otelde kal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 19 Ekim 2021; 15:44:51 >
  • Arkadastan gayet net cevap gelmis. Katiliyorum.

Görüştüm ustayla ilgendi sağolsun,cihaza baglatıp ölçtürücem miktarına göre rejanasyon ile geçermi geçmezmi söylicek ona göre devam edicez

• shell vpower dan başka yakıt almıyorum, motor ısınınca devirli kullanıyorum, motor yağının dpf uyumlu olmasına özen gösteriyorum, nadirde olsa rölantide fanı açıp rejenerasyona girince bekliyorum

• https://www.youtube.com/watch?v=FLMWQqSHuvM&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    İstanbulda şu işlemi hakkıyla yapabilicek önerebileceğiniz bir usta varmı ?

Bursa'da yaşıyorum hocam, İstanbul için bilgim yok maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Bugün götürüp bir ölçtürücem kül oranını rejenerasyon ile geçmez ise direk söktürüp bursaya yollicam artık,parasını verip hizmeti eksik yada bilgisiz kişilerden almak insanın zoruna gidiyor açıkçası şu videoda'ki ustaysa bizim burdakiler ne anlamıyorum

• Araç sürekli dpf ışığı yakıyor ve duman atıyorsa tamire gitmeden önce boş yol yada otoban bulun 4. vites 3.000 devir sabit bir süre gidin 10-15 dk tıkanma çok aşırı değilse içeridekini yakacaktır.

• Dpf Sorunu SS Eklendi

Arıza kodları bu şekil

• Çözümü çok basit. Arada yüksek devirli uzun yol yapacaksın. Bu kadar basit

DPF sorunu sadece dizel alıp, uzun yol yapmayan ve şehir içi kullananlarda oluyor. Düzenli uzun yol yapmadığınız sürece hep DPF ile uğraşırsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.