Şimdi Ara

Dota 2 Abaddon Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

ultisi açık iken yemiyor, fakat ulti 2 ve 3 level olduğu zaman kill threshold'u 450 ve 625 olduğu için ulti açılmadan öldürebiliyor.
    abad ile carry gidileceği zaman tercihim her zaman offlane oluyor. kaçma mekanizması olmayabilir fakat dayanıklı olması ve sadece exp alması yeterli bir hero. genelde 6-7 level olduğunda fazla fazla deny yapılıp expine engel olunmadıysa level avantajı ile çok rahat kill çıkartabiliyor.hard carry olarak picklemeye bende karşıyım, latede diğer hard carrylere oranla epey geride kalıyor.
    abad carryi genellikle yüksek skill damage potansiyeli olan takımlara karşı pickliyorum. wd,sky,cm,lich,luna,juggernaut gibi picklerin karşısında ölmeyecek naix harici tek hero diyebiliriz.hatta jug ve lunaya karşı mükemmel oluyor.tüm hasarı üstünde topluyor.
    abad-weaver olayınıda üç defa yaptık, üçüde şanşa all randomda denk geldi. bir tarafta yakalaması zor olan bir carry, diğer yanda yakalandığında tek skill ile kurtarıp heal ve shield ile hayatta tutabilecek aynı zamanda hasar verebilecek bir support. sadece bu ikili bile lanedeki ikiliye eziyet çektirebiliyor.

Axe Abaddon'u Borrowed Time açıkken Culling Blade'le öldürebilir. Dota'da Borrowed Time açıkken Abad'ı öldürebilecek tek hero Axe'dır, başka kimse öldüremez.

ilk mesajda ultinin hp çok dibe inmeden elle açılması gerektiğini yazmışım değil mi?
    400de otomatik açılan ultiye aynı saniyede axe'in ulti atması gerekiyor, arada 226 hasar aldığı anda öldüremez. o yüzden ultiyi 600hp civari elle açtığın zaman axe'in free kill diye kafana oturttuğu skill cdye girip tamamen çöp hale geliyor...

• quote:

quote:

quote:

ultisi açık iken yemiyor, fakat ulti 2 ve 3 level olduğu zaman kill threshold'u 450 ve 625 olduğu için ulti açılmadan öldürebiliyor.
    abad ile carry gidileceği zaman tercihim her zaman offlane oluyor. kaçma mekanizması olmayabilir fakat dayanıklı olması ve sadece exp alması yeterli bir hero. genelde 6-7 level olduğunda fazla fazla deny yapılıp expine engel olunmadıysa level avantajı ile çok rahat kill çıkartabiliyor.hard carry olarak picklemeye bende karşıyım, latede diğer hard carrylere oranla epey geride kalıyor.
    abad carryi genellikle yüksek skill damage potansiyeli olan takımlara karşı pickliyorum. wd,sky,cm,lich,luna,juggernaut gibi picklerin karşısında ölmeyecek naix harici tek hero diyebiliriz.hatta jug ve lunaya karşı mükemmel oluyor.tüm hasarı üstünde topluyor.
    abad-weaver olayınıda üç defa yaptık, üçüde şanşa all randomda denk geldi. bir tarafta yakalaması zor olan bir carry, diğer yanda yakalandığında tek skill ile kurtarıp heal ve shield ile hayatta tutabilecek aynı zamanda hasar verebilecek bir support. sadece bu ikili bile lanedeki ikiliye eziyet çektirebiliyor.

Axe Abaddon'u Borrowed Time açıkken Culling Blade'le öldürebilir. Dota'da Borrowed Time açıkken Abad'ı öldürebilecek tek hero Axe'dır, başka kimse öldüremez.

ilk mesajda ultinin hp çok dibe inmeden elle açılması gerektiğini yazmışım değil mi?
    400de otomatik açılan ultiye aynı saniyede axe'in ulti atması gerekiyor, arada 226 hasar aldığı anda öldüremez. o yüzden ultiyi 600hp civari elle açtığın zaman axe'in free kill diye kafana oturttuğu skill cdye girip tamamen çöp hale geliyor...

Alıntıladığım mesajında ultisi açıkken ölmez ulti açmadan öldürebilir dedin değil mi? Yanlış bilgiydi onu düzelttim ilk mesajında ne yazıyor ben ne biliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vlad sy bkb pt skadi skullbasher gg
  • Ben bu heroyu bilmezken bloodseekerla karşısına geçmiştim. Ultiyi atıyordum koşuyordu herif allah allah niye ölüyorum herifin canı doluyor falan diye merak ediyordum.
  • Kendi carry buildimin haricinde bugün direk senin buildi denedim, gerçekten başarılı build ama bir iteme itirazım var: Blade Mail. Bence Blade Mail çıkmamak lazım çünkü başkasına focuslanıyorlar sen BM açınca, öyle olunca takıma zarar veriyosun. BM aldım ama birkaç kere beni bırakıp Veno, CM gibi supportlarıma focuslandıklarını görünce açmadım bir daha. Her türlü damage'i Abad'ın yemesi daha iyi takıma faydası inanılmaz oluyor öyle olunca. BM 6 armor veriyor ve Abad'ın armora ihtiyacı var gerçekten, BM'yi armor veren başka bir itemle değiştirirsen rehberin çok daha iyi olur bence. Bir de Armlet mi MoM mu daha iyi Abad için karar verebilmiş değilim, genelde MoM alıyorum ultiyle birlikte çok iyi iş çıkarıyorlar ama Armlet'in verdiği stat katkısı çok iyi, bence Armlet ve MoM opsiyonel olmalı ikisinden biri şeklinde.
  • quote:

Kendi carry buildimin haricinde bugün direk senin buildi denedim, gerçekten başarılı build ama bir iteme itirazım var: Blade Mail. Bence Blade Mail çıkmamak lazım çünkü başkasına focuslanıyorlar sen BM açınca, öyle olunca takıma zarar veriyosun. BM aldım ama birkaç kere beni bırakıp Veno, CM gibi supportlarıma focuslandıklarını görünce açmadım bir daha. Her türlü damage'i Abad'ın yemesi daha iyi takıma faydası inanılmaz oluyor öyle olunca. BM 6 armor veriyor ve Abad'ın armora ihtiyacı var gerçekten, BM'yi armor veren başka bir itemle değiştirirsen rehberin çok daha iyi olur bence. Bir de Armlet mi MoM mu daha iyi Abad için karar verebilmiş değilim, genelde MoM alıyorum ultiyle birlikte çok iyi iş çıkarıyorlar ama Armlet'in verdiği stat katkısı çok iyi, bence Armlet ve MoM opsiyonel olmalı ikisinden biri şeklinde.

abad ile yaptığım 84 maçın sadece 10 tanesinde blade mail çıkmışım. yeterli atağa ulaştıktan sonra takım çok çabuk eriyorsa işleri tek başına halletmek için güzel bir item. abad zaten focuslanılmaması gereken bir hero olduğu için blade mail açıldığında focus verilmemesi gayet normal tek güzel yanı focus yemediğin için takım ölmeden slow veya farklı disablelarla hayatta kalmayı başarırsa combatta epey uzun süre kalıp güzel hasarlar verilebiliyor.
    mom buildini 1 defa bile denemedim, armlet ile yeterince atack speede ulaşabiliyorum zaten. mom aşırı kırılgan hale getiriyor. kalkan ve ultiye rağmen bile 2 saniye içinde eriyip ulti bittikten sonra gene 2 saniye içinde ölmeni sağlar. armlet hp bonus ile ultiyi geciktirip, ardından güzel bir toggle ile ulti sonrası fazladan 400hpye sahip olarak ayakta tutmaya yarıyor. ayrıca ultinin hasar limiti 400de olduğu için oyunda 400 vuran pek skill olmamasına karşın mom basıldığında 400den fazla vuracak bir çok skill var. kısaca Armlet iyidir

• quote:

quote:

Kendi carry buildimin haricinde bugün direk senin buildi denedim, gerçekten başarılı build ama bir iteme itirazım var: Blade Mail. Bence Blade Mail çıkmamak lazım çünkü başkasına focuslanıyorlar sen BM açınca, öyle olunca takıma zarar veriyosun. BM aldım ama birkaç kere beni bırakıp Veno, CM gibi supportlarıma focuslandıklarını görünce açmadım bir daha. Her türlü damage'i Abad'ın yemesi daha iyi takıma faydası inanılmaz oluyor öyle olunca. BM 6 armor veriyor ve Abad'ın armora ihtiyacı var gerçekten, BM'yi armor veren başka bir itemle değiştirirsen rehberin çok daha iyi olur bence. Bir de Armlet mi MoM mu daha iyi Abad için karar verebilmiş değilim, genelde MoM alıyorum ultiyle birlikte çok iyi iş çıkarıyorlar ama Armlet'in verdiği stat katkısı çok iyi, bence Armlet ve MoM opsiyonel olmalı ikisinden biri şeklinde.

abad ile yaptığım 84 maçın sadece 10 tanesinde blade mail çıkmışım. yeterli atağa ulaştıktan sonra takım çok çabuk eriyorsa işleri tek başına halletmek için güzel bir item. abad zaten focuslanılmaması gereken bir hero olduğu için blade mail açıldığında focus verilmemesi gayet normal tek güzel yanı focus yemediğin için takım ölmeden slow veya farklı disablelarla hayatta kalmayı başarırsa combatta epey uzun süre kalıp güzel hasarlar verilebiliyor.
    mom buildini 1 defa bile denemedim, armlet ile yeterince atack speede ulaşabiliyorum zaten. mom aşırı kırılgan hale getiriyor. kalkan ve ultiye rağmen bile 2 saniye içinde eriyip ulti bittikten sonra gene 2 saniye içinde ölmeni sağlar. armlet hp bonus ile ultiyi geciktirip, ardından güzel bir toggle ile ulti sonrası fazladan 400hpye sahip olarak ayakta tutmaya yarıyor. ayrıca ultinin hasar limiti 400de olduğu için oyunda 400 vuran pek skill olmamasına karşın mom basıldığında 400den fazla vuracak bir çok skill var. kısaca Armlet iyidir

84 maçın 10 tanesinde BM çıkmışsın ama rehberde söylediğin bot hariç 4 itemden biri olunca core olarak anlaşılıyor. Bana göre karşı takımın elindeki her şeyi Abaddon'a atması olabilecek en iyi senaryo olduğundan BM'nin yanlış bir item olduğunu düşünüyorum, neyse tabi.

MoM da iyidir, canın 400'e yaklaşınca açarsan karşı takımın ultinin açıldığını görüp atağı kesmeye başlayacağı o 1-2 saniyelik sürede canının dolmasına ciddi yardım eder, verdiği çılgın atak hızıyla ve lifesteal'la da kesin doldurursun canını.

• Cok guzel olmus hocam begendim

• Güzel olmuş eline sağlık. Genelde support oynuyorum carry hiç denemedim.
  • onu bunu bilmem ben ister saçma diyin ister şu bu diyin abaddon solo gider ilk pasifi fuller q ye vermez w - pasif gider ikisi full oluncaya kadar orb of venom da alırsanız lanede çok rahat döversiniz tek başınıza phase de kasın döversiniz çok rahat bir şekilde lanede. sonra medallion of courage ardınan mom çıkın medallionu slowla birlitke kullanın eritirsiniz rakibi... lateye de heart sy abyssal
  • hocam merak ettiğim bir soru var.bildiğiniz gibi abaddon'un ultisi can belli bir yere gelince eğer biz açmazsak kendi kendine açılıyor.sorumsa şöyle;

canımızın büyük bir bölümü gitti fakat ultinin kendi kendine açılmasını bekliyoruz tam o sırada birisi bizim canımızdan daha çok hasar verdi bu durumda abaddon ölüyor mu?hocam bu konudan beni haberdar edersen sevaba girersin gereksiz ama merak ettiğim birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: enahbor

hocam merak ettiğim bir soru var.bildiğiniz gibi abaddon'un ultisi can belli bir yere gelince eğer biz açmazsak kendi kendine açılıyor.sorumsa şöyle;

canımızın büyük bir bölümü gitti fakat ultinin kendi kendine açılmasını bekliyoruz tam o sırada birisi bizim canımızdan daha çok hasar verdi bu durumda abaddon ölüyor mu?hocam bu konudan beni haberdar edersen sevaba girersin gereksiz ama merak ettiğim birşey

Evet 400hp varsa sana 600dmglik ulti attiginda ultin calismadan olursun zaten rehberdede yaziyor altlarda.
    Onerilen itemlerde meka, supp itemlerini goruncd sasirdim d1 de abadona sup kasani hic gormemistim tank cary daha etkili

• enahbor E kullanıcısına yanıt
    düz bir mantık ile kendinde sonucu çıkartabilirdin
    400 hp ve altına düştüğünde otomatik açılıyor. 401 hp varken, 402 vuran birisi varsa ulti açılmadan ölüyorsun. bu yüzden phantom assasin çok büyük sıkıntı çıkartıyor. bu tarz yüksek hasar potansiyeline sahip herolara karşı yapılacak en iyi şey ultiyi kendin aktif etmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DotacıKURABİYE

onu bunu bilmem ben ister saçma diyin ister şu bu diyin abaddon solo gider ilk pasifi fuller q ye vermez w - pasif gider ikisi full oluncaya kadar orb of venom da alırsanız lanede çok rahat döversiniz tek başınıza phase de kasın döversiniz çok rahat bir şekilde lanede. sonra medallion of courage ardınan mom çıkın medallionu slowla birlitke kullanın eritirsiniz rakibi... lateye de heart sy abyssal

Orb her zaman alıyorum, çok doğru bir tavsiye. Yalnız Medallion bence olmaz, Abaddon zaten armor fakiri bir hero, karşıdakiler de Abad gibi armor fakiri olmadığı sürece ters tepebilir. Skill buildimi de dedigin gibi W-E yapıyorum artık, ama Q'ya hiç vermiyorum vermek zorunda kalana kadar, stat gidiyorum Q yerine stat daha iyi oluyor bence. Phase-Drum-MoM çıkıyorum earlyde aldığım killerle, sonra tekme tokat dövüyosun zaten karşıyı.

Abad'a önceden AC kesin kasardım artık pek kasmıyorum oyun late gitmediği sürece. AC yerine Heart kasmak daha iyi oluyor Abad'ın armoru yetersiz olmasına rağmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    bu heronun en aptal skili q dür bana göre oyun başı vs hicbi işe yaramaz fakat medallionu şundan söyledim ben 6 olur olmaz dalarım kule altına lanede sürekli rakip range olursa olsun 2 3 lvlden itibaren gider vururum ağzına ağzına hicbi şey de yapamaz 6 olduktan sonra medallionla kule altına dal ultin de açılınca rahat kesersin adamı mana yenilenmesi de cabası
  • BlackVnM kullanıcısına yanıt
    hocam can eksildiği yere kadar eksildi geri kalanınıda ultiden dolayı üstüne ekliyor diye düşünen bi adamda mantık arayamazsın
  • Emegine saglik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.