Şimdi Ara

Dota 2 Abaddon Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chilianrose

Hocam senden daha fazla rehber bekliyoruz özelliklede slark çok iyi olur item buildden çok oynanış tarzı etkili oluyor

işte sorun burada, bu rehberlerle item buildi önerilebilir, oynayış tarzı önerilebilir fakat item ve skill buildi ne kadar aynı yaparsanız yapın oynayış tarzı olarak tam olarak istenilen şekilde bir açıklama getirilemiyor.
    slark örneğinde, karşıdaki herolara göre offlane bile oynasan agresif bir oyun tarzına sahip olup 6 level olduğun anda kill çıkartabilirsin, fakat aynı şekilde mecburen pasif kalıp, gang gelmediği sürece sadece exp ile de idare etmen gerekebilir... tüm herolar için ayrı ayrı yazılması gerekirken araya birde karşıdaki oyuncunun seviyesi ve oyun tarzı devreye giriyor.

forum üyeleri ile yaptığımız maçta slark oynarken karşı takımdaki blood'u sen oynuyordun diye hatırlıyorum, blood slarkın ultisinin pasifini engellediği için güzel counterlarından birisi, epey sorun çıkartabiliyor fakat lanede karşılıklı iken pasif davranman, üzerimde Q kullanmamandan ötürü safe kalıp exp beklemek yerine tide pull yapmaya gittiğinde invonun sunstrike'i ile fazla zorlanmadan öldürebilmiştik. aynı laneyi farklı oyuncular ile wardım olmadığı için tide pull yapmaya gider gibi yapıp pounce + dark pact kombomun ardından Q ile kaçmamı engelleyip tide ile slow + damage azaltma yaparak çok rahat kill alabilirdiniz. İşte bunları bir rehberde açıklama ihtimali pek bulunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

quote:

Orijinalden alıntı: Chilianrose

Hocam senden daha fazla rehber bekliyoruz özelliklede slark çok iyi olur item buildden çok oynanış tarzı etkili oluyor

işte sorun burada, bu rehberlerle item buildi önerilebilir, oynayış tarzı önerilebilir fakat item ve skill buildi ne kadar aynı yaparsanız yapın oynayış tarzı olarak tam olarak istenilen şekilde bir açıklama getirilemiyor.
    slark örneğinde, karşıdaki herolara göre offlane bile oynasan agresif bir oyun tarzına sahip olup 6 level olduğun anda kill çıkartabilirsin, fakat aynı şekilde mecburen pasif kalıp, gang gelmediği sürece sadece exp ile de idare etmen gerekebilir... tüm herolar için ayrı ayrı yazılması gerekirken araya birde karşıdaki oyuncunun seviyesi ve oyun tarzı devreye giriyor.

forum üyeleri ile yaptığımız maçta slark oynarken karşı takımdaki blood'u sen oynuyordun diye hatırlıyorum, blood slarkın ultisinin pasifini engellediği için güzel counterlarından birisi, epey sorun çıkartabiliyor fakat lanede karşılıklı iken pasif davranman, üzerimde Q kullanmamandan ötürü safe kalıp exp beklemek yerine tide pull yapmaya gittiğinde invonun sunstrike'i ile fazla zorlanmadan öldürebilmiştik. aynı laneyi farklı oyuncular ile wardım olmadığı için tide pull yapmaya gider gibi yapıp pounce + dark pact kombomun ardından Q ile kaçmamı engelleyip tide ile slow + damage azaltma yaparak çok rahat kill alabilirdiniz. İşte bunları bir rehberde açıklama ihtimali pek bulunmuyor.

Ne demek istediğini çok iyi anladım teşekkürler.O maçta takımda kimse 1 kelime konuşmuyordu pub gamede daha iyi iletişim kuruyorum takımla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulti hazır sanıp salakça yerlere girdim Divine düşürdüm, sonra maçı kaybettik herkes sövdü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Hocam takım kötü oldumu bende oynayamiyorum ya support olduğunu unutmamak lazım carry oynamaya kalktığım zamanda biraz aksaklıklar yaşıyorum amatörlugumden dolayı oynaması kolay ama başarıli olmak zor bir hero bence

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Ulti hazır sanıp salakça yerlere girdim Divine düşürdüm, sonra maçı kaybettik herkes sövdü

o tarz durumlar için blade mail deneyebilirsin,kombata girerken açtığın blade mail sana dokunmamalarını sağlıyor, saldırırsalarda sana en ufak zararı dokunmayacağı için önemli değil. blade mail varken vurmamayı tercih ederlersede fazladan 5 saniye kazanmış oluyorsun, sana saldırmaya karar verdikleri zamanda ultiden dolayı 5 saniye kazanmış olacaksın. eğer kombat biraz uzun sürerse blade mail cooldownu dolduğunda tekrar açabileceksin. iki ucu boklu değnek gibi bir durum oluyor.
    abad'ın en büyük sorunu hard carrylere göre zayıf kalıyor ki earlydeki kuvveti, skilleri tanklayabilmesi ile tank - carry gibi düşünülebileceğinden ikinci carry rolüne daha uygun..

• Eline sağlık mükemmel olmuş.
  • quote:

quote:

Ulti hazır sanıp salakça yerlere girdim Divine düşürdüm, sonra maçı kaybettik herkes sövdü

o tarz durumlar için blade mail deneyebilirsin,kombata girerken açtığın blade mail sana dokunmamalarını sağlıyor, saldırırsalarda sana en ufak zararı dokunmayacağı için önemli değil. blade mail varken vurmamayı tercih ederlersede fazladan 5 saniye kazanmış oluyorsun, sana saldırmaya karar verdikleri zamanda ultiden dolayı 5 saniye kazanmış olacaksın. eğer kombat biraz uzun sürerse blade mail cooldownu dolduğunda tekrar açabileceksin. iki ucu boklu değnek gibi bir durum oluyor.
    abad'ın en büyük sorunu hard carrylere göre zayıf kalıyor ki earlydeki kuvveti, skilleri tanklayabilmesi ile tank - carry gibi düşünülebileceğinden ikinci carry rolüne daha uygun..

Açıkçası rehberden sonra baya denedim Abaddon bence supp hero, carry kapasitesi oldukça düşük. Support oynadığımda başarılı olabildim ancak.

Blade mail dediğin gibi etkili olur Abaddon'da Divine'dan sonra keşke kassaydım. Sange Yasha, Vlad, Daedalus ve Skadi kasmışım, senin buildi değil de başka bir build denedim.

@nickbaron

Katılıyorum hocam Abaddon carry oynanmıyor pek supp olarak çok daha yararlı oluyor, carry denediğimde ne kadar çabaladıysam da işler yolunda gitmiyor supp oynadığımda daha yararlı oluyorum.

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası rehberden sonra baya denedim Abaddon bence supp hero, carry kapasitesi oldukça düşük. Support oynadığımda başarılı olabildim ancak.

Blade mail dediğin gibi etkili olur Abaddon'da Divine'dan sonra keşke kassaydım. Sange Yasha, Vlad, Daedalus ve Skadi kasmışım, senin buildi değil de başka bir build denedim.

@nickbaron

Katılıyorum hocam Abaddon carry oynanmıyor pek supp olarak çok daha yararlı oluyor, carry denediğimde ne kadar çabaladıysam da işler yolunda gitmiyor supp oynadığımda daha yararlı oluyorum.

oyun tarzı ile alakalı bir durum...
    genelde earlyde kuvvetli herolar ile oynuyorum, abadda early game'in en sağlam herolarından birisi. supp oynandığı taktirde bile early gamede başa çıkması zor bir karakter. bu gücünü early gamede karşıyı ezmek için kullanıp item ve level farkı açtığı için takımına inanilmaz katkı sağlıyor. supp hero oynamayı sevmeyip, hard carry gibi koruma ihtiyacı duymayan carryler ile oyun taşımayı sevdiğim için abad carry epey sevdiğim bir stil.

• Abad kesinlikle sup oynanmayacak bir herodur eğer nasıl oynanması gerektiğini bilirsen carry olarak karşı takım güçlü olsabile oyunu rahatlıkla alabilirsin. Şaun oyuna giremediğim için oynadığım maç ıd lerini veremiyorum ama abad ile rahat 20 kill alırsınız 30-35 kill aldığım çok oyun oldu güçlü takımlara karşı. oyun başında abad ile kasması kolay olduğu için iyi farm yapabilirsiniz. phsboot,mom, crit küçük, basher, mkb,oyun gg kimse alamaz kolay kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanete

Abad kesinlikle sup oynanmayacak bir herodur eğer nasıl oynanması gerektiğini bilirsen carry olarak karşı takım güçlü olsabile oyunu rahatlıkla alabilirsin. Şaun oyuna giremediğim için oynadığım maç ıd lerini veremiyorum ama abad ile rahat 20 kill alırsınız 30-35 kill aldığım çok oyun oldu güçlü takımlara karşı. oyun başında abad ile kasması kolay olduğu için iyi farm yapabilirsiniz. phsboot,mom, crit küçük, basher, mkb,oyun gg kimse alamaz kolay kolay

Tek bir od pickine bakıyor :)
    Sırf atack build gitmeyi sevmiyorum, earlyde mom ile atak hızı iyi oluyor fakat atack düşük olduğu için efektif değil ve çok çabuk eritiyorlar.geçenlerde maelstormlu bir build deniyim dedim botlara karşı bile atak az olduğu için zorlanılıyor.

• lanete L kullanıcısına yanıt
    Mom yerine armlet daha mantikli degilmi mom %30 fazla hasar aliyor abadinda.bir yakin saldiri kahramani oldugu dusunulurse

• quote:

Orijinalden alıntı: nickbaron

Mom yerine armlet daha mantikli degilmi mom %30 fazla hasar aliyor abadinda.bir yakin saldiri kahramani oldugu dusunulurse

Yerine göre faydalı olabilir, atak speed yanında verdiği move speedde epey faydalı oluyor. Armlet verdiği hp bonus ve atak ile tank - carry oyun stili için daha uygun. Kombat başlatabilme potansiyeli fazladan hp ile çok üst düzeye çıkıyor. Ultisi sayesindede risksiz biçimde aç kapa ile yapılabilen hp boost ile armlet vazgeçilmezim.

• quote:

mom +100 atack speed ve %30 ms veriyor, %30 daha fazla damage alıyosun ama ultin varken çok da önemli değil.oyun başlarında mom ve critiği bitirdiğin anda E skilinle birlikte kimse kaçamaz ve %30 fazla aldığın hasarı hp steal özelliği ile rahatlıkla kapatırsın. Sizlerin oyun taktiğini bilmiyorum ama oyun taktiğini tam olarak anlatamıyorsunuz oyun taktiğini maç izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz. Armlet de kullanılabilir (birkaç oyunda denedim) fakat MOMun ms ve atack speedi + hp steali daha ağır basıyo benim oyun stilime göre
    Hocam mom phase skul barsher aghanaim assault aldım kazandık ama bu heroda bi eksik var ya 1. Skil asist almaya yada canı Cok az olan bir adamı.öldürmeye işe yarıyor 2. Skil yerine keşke vurmali ursa benzeri yada sersemletici.bir.özellik olsaymis. Carry olmak i için item gerekiyorda gercek carry itemsiz bile late.gamede oynayabilmeli. Takım kursam tank olarak alacağım bir hero bence güzel.iş.görüyor 10 kill 30 asisit yaptım Cok ks yiyor ayrıca :D invoker sağolsun

• quote:

Hocam mom phase skul barsher aghanaim assault aldım kazandık ama bu heroda bi eksik var ya 1. Skil asist almaya yada canı Cok az olan bir adamı.öldürmeye işe yarıyor 2. Skil yerine keşke vurmali ursa benzeri yada sersemletici.bir.özellik olsaymis. Carry olmak i için item gerekiyorda gercek carry itemsiz bile late.gamede oynayabilmeli. Takım kursam tank olarak alacağım bir hero bence güzel.iş.görüyor 10 kill 30 asisit yaptım Cok ks yiyor ayrıca :D invoker sağolsun

aganim ve assault yerine krirtik ve mkb gibi iyi damage veren item kasarsan ozaman göreceksin combatta tıkır tıkır nasıl adam aldığını.
    Hocam mkb kasamadim ama kritik kastim memnun kaldım. Mom denedim 2-3 maç güçlü takımlara karşı çabuk eridim birde ben axe oyalarken gidip lich saldırmak yerine axe yüklenen mal ruslar olmasa.

• öncelikle konuyu açan arkadaşla undy ve necro huskarı antilermi konusunda anlaşamadık ama ben hala çok doğru söylediğimi iddia ediyorum neyse :D başlık güzel olmuş gerçekten emeğe saygı bi de arada aptal saptal cevap yazan troller olmasa çok daha iyi olacak.

ben abadı support oynayan ve turnuvalarda başarılar elde etmiş bir takımın taktiğe göre support veya offlane oyuncusu olarak nacizane fikirlerimi paylaşayım. fikirlerimi paylaşmadan önce de başlığı açan arkadaşa bir soru soracağım sonra yazacağım birşeyler:

soru: abad ulti açıkken axe ultiyi yiyor mu? hiç karşılaşmadım bu durumla ama dazzle ın gravi falan yediğine göre abadın ultiyi de yiyebilir diye düşündüm bundan tam emin değilim cevabını bekliyorum ?

gelelim yorumlarıma:

abadı carry oynatmak çok çok mantıklı değil açıkçası, ne yaparsan yap ileri dakikalarda az da para kasınca abad zaten baya bi damage vuruyor yani direk 3lane carry yerine agresif support başlat zaten ilerde iyi kasıyor. baştaki her takımın support ihtiyacını çok güzel karşılıyor ileri dakikalarda da damage vurmaya başlıyor üstüne zaten takımınızda bir carry oluyor. yani demem o ki abadı carry yapmakla uğraşma heronun base statsları ve stats accelerationu baya iyi bide ultisi var zaten az gold yapabiliyosan ilerde abadın ölüsü iş yapar abadın yürüdüğü yollara bastığı taşlara kurban olayım. abad carry oynatılmaz demiyorum bal gibi oynatılır ama support gitse takım adına daha faydalı olur yani en azından carry olarak başka birşey alma şansınız olur.

abad oyunda visage dan sonra en agresif supporttur. özellikle agresif yani ters lane gidiyorsan offa 3 rakibin 3lü laneine karşı 3lü gidiyosan abad candır canandır. özellikle warlock chen wisp gibi oyun basında aşırı defansif ve hiç bir halta yaramayan herolar olduğunda (dakika 10a kadar bu herolar bir halta yaramaz) agresif lane gidilir çok rahat. bizim en sevdiğimiz taktik böyle karşı 3lane defansifse yapacagın sey ya visage lı ya abadlı 3lane yapıp karşıyı mahvetmek. özellikle cm + abad + weaver 3lüsü agresif lane de karşının carrysini oyundan direk düşürüyor ve genel olarak diger arkadaşlarınız da pek batırmadıysa oyun 10-15 dakika da gg oluyor. cm skilleri 2-3 abad 1-2 gidecek weaver 2yi fulleyecek tabiki, sonra cm tutacak weaver içinden geçecek abad shildi weavera atıp patlattıracak üstüne abad ilk skili atcka adam ya ölür ya haşat olur, abad skilleri çok mana da istemiyor zaten cm nin aurası var aynı olayı sadece 30-40 saniye sonra bir daha yapıyorsunuz ve fb geliyor.

şöyle bir taktik de vardır eğer karşı trilane çok agresif değil normalse, sf li bir taktik yapabilirsiniz tabi bunun için önce sf için banlar yapmak gerekiyor. sf li 3lane de şöyle birşey vardırki lvl3 ten sonra sf den last hit alabilecek ve sf nin easy laneini bozabilecek 112 hero arasında hero yoktur. sf lvl3 olana kadar supportlar yanında kalır lvl3 te supportlar lanei terkedebilir çünkü sf tek başına yeter. hal böyle olunca sf nin yanındaki diğer supportu agresif ve semi-support oynayabilecek supportlar yani abaddon,mirana,barat, alchemist,luna,naga gibi ilerde zaten kendiliğinden carrye dönüşen aşırı agresif supportlar değerlendirilebilir böylece takımda hem early gamei taşıyan supportunuz hemde ileride +1carry niz olur ama tabi bunu yapabilmek için dediğim gibi karşı trilane çok agresif olmayacak olursa adamlar ters lane yani agresif lane gelip sıkıntı çıkarabilir ayrıca diğer support kesin stunı olan ve dedicated 5 numara support olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidinberkay -- 26 Mayıs 2014; 10:12:01 >

• abidinberkay A kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi değilim axe.ile abad ulti açıldığında ben ulti vurdum abad öldü bir önceki oyunumda oldu. Bir amatör.olarak supp oynadım olmadı carry desem beceremedim takımlada alakalı olabilirdi . Ne oldugu.belli değil ama hala cok.fazla sempatim var

• abidinberkay A kullanıcısına yanıt
    ultisi açık iken yemiyor, fakat ulti 2 ve 3 level olduğu zaman kill threshold'u 450 ve 625 olduğu için ulti açılmadan öldürebiliyor.
    abad ile carry gidileceği zaman tercihim her zaman offlane oluyor. kaçma mekanizması olmayabilir fakat dayanıklı olması ve sadece exp alması yeterli bir hero. genelde 6-7 level olduğunda fazla fazla deny yapılıp expine engel olunmadıysa level avantajı ile çok rahat kill çıkartabiliyor.hard carry olarak picklemeye bende karşıyım, latede diğer hard carrylere oranla epey geride kalıyor.
    abad carryi genellikle yüksek skill damage potansiyeli olan takımlara karşı pickliyorum. wd,sky,cm,lich,luna,juggernaut gibi picklerin karşısında ölmeyecek naix harici tek hero diyebiliriz.hatta jug ve lunaya karşı mükemmel oluyor.tüm hasarı üstünde topluyor.
    abad-weaver olayınıda üç defa yaptık, üçüde şanşa all randomda denk geldi. bir tarafta yakalaması zor olan bir carry, diğer yanda yakalandığında tek skill ile kurtarıp heal ve shield ile hayatta tutabilecek aynı zamanda hasar verebilecek bir support. sadece bu ikili bile lanedeki ikiliye eziyet çektirebiliyor.

• quote:

ultisi açık iken yemiyor, fakat ulti 2 ve 3 level olduğu zaman kill threshold'u 450 ve 625 olduğu için ulti açılmadan öldürebiliyor.
    abad ile carry gidileceği zaman tercihim her zaman offlane oluyor. kaçma mekanizması olmayabilir fakat dayanıklı olması ve sadece exp alması yeterli bir hero. genelde 6-7 level olduğunda fazla fazla deny yapılıp expine engel olunmadıysa level avantajı ile çok rahat kill çıkartabiliyor.hard carry olarak picklemeye bende karşıyım, latede diğer hard carrylere oranla epey geride kalıyor.
    abad carryi genellikle yüksek skill damage potansiyeli olan takımlara karşı pickliyorum. wd,sky,cm,lich,luna,juggernaut gibi picklerin karşısında ölmeyecek naix harici tek hero diyebiliriz.hatta jug ve lunaya karşı mükemmel oluyor.tüm hasarı üstünde topluyor.
    abad-weaver olayınıda üç defa yaptık, üçüde şanşa all randomda denk geldi. bir tarafta yakalaması zor olan bir carry, diğer yanda yakalandığında tek skill ile kurtarıp heal ve shield ile hayatta tutabilecek aynı zamanda hasar verebilecek bir support. sadece bu ikili bile lanedeki ikiliye eziyet çektirebiliyor.

Axe Abaddon'u Borrowed Time açıkken Culling Blade'le öldürebilir. Dota'da Borrowed Time açıkken Abad'ı öldürebilecek tek hero Axe'dır, başka kimse öldüremez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.