Şimdi Ara

Dota 2 Abaddon Rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Willy Willie

quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

en güçlü şampiyon hangisi bu oyunda? daha fazla bilmiyorum da lolde techies vardı bonbalıyodu burada onun gibi bir şey var mı??

ben de yeniyim de bi tane şampiyon var tüfekli falan onla oynuyom ben çok iyi,hele yanımda ashe gibi olan şampiyondan varsa çok iyi oluyo ikimiz kombo vombo yapıyoz

bu arkadaşlarla benim kombo vombo videosu
    abone olup favorilere eklersen sevinirim devamı gelecek
    (biraz fazla bağırdım videoda xd)

• metada yerinin olup olmaması pek birşeyi değiştirmiyor diye düşünüyorum, sonuçta burada hangimiz competive arenalarda maça çıkıyor? Hepsini geçtim, rehber okuyan competive oyuncusu varsa yol yakınken bıraksın gitsin :D
    internationalda picklenmeyen 45-50 tane hero var, direkt olarak heronun metada yeri yok,silelim gitsin diyemeyiz, ama publarda gayet işe yarıyorlar ki oyunun zevki bu şekilde çıkıyor, bazılarına nadir denk gelinse de tüm heroların picklendiği pub ortamı daha zevkli.
  • Başka bir rehber yapacak olursam aklımda slark veya juggernaut bulunuyor, özellikle juggernaut yeni başlayan oyuncular için epey sorun teşkil ediyor, blade fury vermeyip önce critic skillini fullediğini gördüğüm bir arkadaşım vardı, bu kararı vermemde büyük etkisi dokundu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackVnM

metada yerinin olup olmaması pek birşeyi değiştirmiyor diye düşünüyorum, sonuçta burada hangimiz competive arenalarda maça çıkıyor? Hepsini geçtim, rehber okuyan competive oyuncusu varsa yol yakınken bıraksın gitsin :D
    internationalda picklenmeyen 45-50 tane hero var, direkt olarak heronun metada yeri yok,silelim gitsin diyemeyiz, ama publarda gayet işe yarıyorlar ki oyunun zevki bu şekilde çıkıyor, bazılarına nadir denk gelinse de tüm heroların picklendiği pub ortamı daha zevkli.

publar tryhard dolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Başka bir rehber yapacak olursam aklımda slark veya juggernaut bulunuyor, özellikle juggernaut yeni başlayan oyuncular için epey sorun teşkil ediyor, blade fury vermeyip önce critic skillini fullediğini gördüğüm bir arkadaşım vardı, bu kararı vermemde büyük etkisi dokundu :)

ben heal ward gördüm adam trolledimi maçı anlamadık ama kazanmıştık
  • ranked sistemi geldiğinden beri oyun o şekilde ilerliyor, o şekilde tryhard pickler için alışılmışın dışında alınan herolar daha etkili oluyor... en basiti bir centaur pick'i tam yakaladık adamlar öldü derken ulti sayesinde adamların kaçıp olayın farkında oldukları için keklik gibi ortaya çıkan takımı avlamalarını sağlıyor...
    ulti comboları üstüne kurulan takımlara karşı genelde abaddon pickleyip sürekli ofansif oynayarak ansızın baskın yememek veya enigma hariç tüm combolardan ulti kurtulabildiği için abad pick'i ile basher sayesinde chancelling'li ultileri bozmak üzerine oynuyorum..
  • quote:

ranked sistemi geldiğinden beri oyun o şekilde ilerliyor, o şekilde tryhard pickler için alışılmışın dışında alınan herolar daha etkili oluyor... en basiti bir centaur pick'i tam yakaladık adamlar öldü derken ulti sayesinde adamların kaçıp olayın farkında oldukları için keklik gibi ortaya çıkan takımı avlamalarını sağlıyor...
    ulti comboları üstüne kurulan takımlara karşı genelde abaddon pickleyip sürekli ofansif oynayarak ansızın baskın yememek veya enigma hariç tüm combolardan ulti kurtulabildiği için abad pick'i ile basher sayesinde chancelling'li ultileri bozmak üzerine oynuyorum..

+1 rank artsın diye 5 kişi pt girip tüm pickleri combo alıp gg easy yapıp çıkıyolar. Madem o kadar ciddi oynayacaksın takım kur cm gir yani. Gelip fun game in içine ediyorlar.

@elzora blade furry ward en etkili build zaten. Juggerda early crit gereksiz 1 tane vermek yeterli, o da ulti için. Bir kaç saniye içinde full seviye wardla rahat can fulleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fura -- 1 Şubat 2014; 0:52:36 >

• Fura kullanıcısına yanıt
    birde 5 kişi girip random atıp, ehehehehe kanka herolara bak kaybettik diyen tipler var :)
    Abaddon'a benzer şekilde bir juggernaut buildi hazırlıyorum, orada skiller için gerekli açıklamayı yaparım...
  • quote:

ranked sistemi geldiğinden beri oyun o şekilde ilerliyor, o şekilde tryhard pickler için alışılmışın dışında alınan herolar daha etkili oluyor... en basiti bir centaur pick'i tam yakaladık adamlar öldü derken ulti sayesinde adamların kaçıp olayın farkında oldukları için keklik gibi ortaya çıkan takımı avlamalarını sağlıyor...

tabi anladım dediğini ama mesela 30dk kasmış abadla 30dk kasmış diğer baba carryler bir olamıcak
    abad mid gamede siler süpürür zaten

• aynen öyle, oyunun ilk 20 dakikası abad'a üstün oynayacak bir hard carry bulunmuyor. early ve midde takıma sağladığı katkı ile birlikte düşünüldüğünde baba hard carrylere yılanın başını küçükken ezmek niyeti ile kurulan takımlar için çok iyi bir üye. zaten early ve mid gamede takım ile birlikte karşı carryleri ezdiğinizde oyun %70 sizde oluyor...
  • quote:

birde 5 kişi girip random atıp, ehehehehe kanka herolara bak kaybettik diyen tipler var :)
    Abaddon'a benzer şekilde bir juggernaut buildi hazırlıyorum, orada skiller için gerekli açıklamayı yaparım...

Tabii ki pickler tamamen random atılsın veya saçma alınsın demiyorum. Ama es enigma tide kunkka pub oyun için fazla ciddi.
  • quote:

aynen öyle, oyunun ilk 20 dakikası abad'a üstün oynayacak bir hard carry bulunmuyor. early ve midde takıma sağladığı katkı ile birlikte düşünüldüğünde baba hard carrylere yılanın başını küçükken ezmek niyeti ile kurulan takımlar için çok iyi bir üye. zaten early ve mid gamede takım ile birlikte karşı carryleri ezdiğinizde oyun %70 sizde oluyor...

belki domi yasha kasmis bi teror kapisir abadla 20dkda

• Abaddon yalayan biri olarak söylüyorum ki yemeyin içmeyin, Mjöllnirsiz gezmeyin.

Edit: Phase bot, Mjöllnir, Vlad, Tarasque, Daedalus gibi build ile yaklaşık %85-90 winrate'ım var. Tabiki her oyunda bu kadar farm yapamazsınız, uzamaz o zaman da Mjöllnir yerine Maelstorm, Daedalus yerine Crystalys gidersiniz. Karşıya göre Vlad yerine Mom, Tarasque yerine Assault Cuirass opsiyonları da mevcut. Tabi çok ezerseniz Radiance da seçeneklerde mevcut, Mjöllnir ve Radiance ile birlikte alana iyice tecavüz ediyorsunuz. Sıkıntılı nokta oyun başında ve hatta sonunda defansınızın yerlerde sürünmesi , nereye girip çıkacağınızı bildikten sonra da sorun kalmıyor
    Edit 2: Skull Basher' unutmuşum, Crystalys ile birlikte iyi farm yapamadığınız oyunlarda yarmak için maelstorm veya mjöllnir takviyesiyle yeterlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Of Avernus -- 28 Nisan 2014; 8:03:57 >

• Abad bana göre oyunun en iyi herosu tabi item build ve kasmayı bilirsen. abad sup oynanacak bir hero değildir. Abad temelinde carry yatmasada saf kan bir carry build gerektirir. kısaca oyun başında mid yada lane de rahatlıkla solo kasılıp karşıda kim olursa olsun ağır ezecek bir herodur. Eğer abadla oynuyorsam 1 yada 2 leaver olsa bile oyunu alma ihtimalizmiz yüksektir. hatta solo kastıysam imkansız o oyunun 5 v5 de kaybetmemiz. skill buildim w,e,w,e,w,r,w,e,e,stat,r,stat,stat,... q skiline hiç vermem ve q skilinin lüzümsuz olduğunu düşünüyorum (adam zaten kacamaz sizden oyunun başlarında yapılan mom ve phsboot zaten ms nizi 522 yapar E skilinizlede 1 kere dokunmaz rakibi yavalatacaktır nasıl kaçabilecek sizden bu adam antimage void olsa yine kacamaz oyun boyunca belki 1 kill alabilirim diye +8 statınızı boşa harcamayın abad için q yerine stat'a vermek oyun ortalarında str,agi,int ı +8 yapar buda çok büyük bir avantaj sağlar size. İtem buildim oyun başında SOUL RİNG tamamlayıp durmaksızın w skili ile atarlı oynamak sonra phase boot , MOM, crit,bash, (oyun burda biter, eğer düşük bir ihtimalle bitmez ise) büyük crit, mkb, büyük bash hiçbir takımın hiçbir strateji sizi alt edemez takımınızda oyunu bilen 2 kişi daha varsa.

• Güzel rehber olmuş emeğine sağlık.

Aganimde düşünülebilir. hem statsları arttırmak hemde ultiyi 2 sn. uzatmak için.
  • Çok lanet bir hero, bir kere takımdaki elemanlar bana ciddi kızmıştı ulti açınca attack yaptım diye, olayı bilmiyordum

• Son patch ile birlikte daha bir aghanim rush support oldu sanki.

• Hocam senden daha fazla rehber bekliyoruz özelliklede slark çok iyi olur item buildden çok oynanış tarzı etkili oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni patchle bir update atmalısın bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.