Şimdi Ara

Doom'un Steam Fiyatına Zam Geldi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
2.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bethesda 60 dolardan 80 dolara yükseltti oyunun fiyatını sırf bizde olan bir olay değil
  • Yeni nesil ile konsol oyunlarının pc ye çıkması sevindirici bir gelişme oldu. Özellikle bir pc oyuncusu olarak çoğu oyunun artık pc ye de eş zamanlı çıkması güzel fakat fark ettiyseniz olay bundan sona patlak verdi ve sanki aradaki farkı dengelemek ister gibi pc oyun fiyatları gittikçe artıyor. Yakın zamanda demez miydik ulan bir oyuna 250 tl fiyatlar verilir mi diye. Alın işte biz pc oyuncuları da yakın zamanda konsol oyunlarında en çok eleştirdiğimiz sorunu yaşıyor olacağız ki yaşamaya başladık sanırım. Ve ne dağıtım ne kutu, içerik vs hiçbir şey yokken oluyor bu fiyatlar. Dolar falan hikaye ayrıca. Almayın aldırmayın arkadaşlar.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Bethesda 60 dolardan 80 dolara yükseltti oyunun fiyatını sırf bizde olan bir olay değil

Dedi ARAL'da çalışan bir bebe....
    Rusya'da 30 dolara satılan oyun bizde 73 dolara geliyor.
  • quote:

Bethesda 60 dolardan 80 dolara yükseltti oyunun fiyatını sırf bizde olan bir olay değil

Sen öyle sen , her yerde 60 dolar hala oyun boş yapma

• Hayırlı döşemeler beyler :D

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Bethesdanin_Turkiyedeki_Dagitimcisi_Aral_Game_Oldu-77842.htm

• Konsol oyun fiyatlarına laf ediliyor ama genel anlamda her platformda oyun fiyatları cep yakıyor. Bilgisayarda 2. el oyun satışı da olmadığından çok çok daha pahalıya geliyor malesef. Konsol oyunları da pahalı ama en azından kardeşlik yaparak veya kutulu oyunları takaslayarak sürekli bir döngü yaratılabiliyor. Vala Cd Projekt Red'e ne kadar teşekkür etsek az. Umarım onlarda oyuncu dostu felsefelerini kaybetmezler...

• quote:

Tam tersi sadece bizde olan bir olay. Oyun normalde 60 dolar ancak türkiye ye gelince 73 doları dayamışlar. Dünya'da en pahalı satılan üçüncü ülkeyiz. Çin ve Rusya'da oyun 30 dolar. Yazmadan önce git bi steamdb ye falan bak be adam.

• https://www.youtube.com/watch?v=R49aLG9tdXA

bi anda bu video aklıma geldi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commando_xr -- 13 Mayıs 2016; 16:56:23 >
  • Güzelmiş.

• Aral'ın gelmişini geçmişini ta yedi ceddini şey edeyim.

• Anal game konsolları sömürdüğü yetmedi pcyi de sömürüyor.

Gerçi kaç kişi alır bilemem. Konsollarda us-rus hesap ve pcde de g2a gibi siteler varken alınmaz buradan. Bunlar yüzünden başka yerlerden alıyoruz oyunu sonra ülkemizde satılmıyor görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "BSC" yapılanması olarak "DH" işbirliğiyle beraber Türk oyun piyasasına yumruk vurularak karanlıklar aydınlığa çıkarılmalı. Ben gücünüz ve yeteneğinizdeki bu potansiyeli görebiliyorum. Beyin takımını bir odaya toplayıp bunu bir düşünün bence. Aklı başında olan Türk oyuncular neden oyun piyasasında Türkçe içerik yapılmadığı konusunu kolaylıkla analiz edebilirler. Steam hesabınızda istek listenize girin ve rastgele oyunlar seçerek mağza sayfalarında görünen desteklenen diller bölümlerine bir bakın. Seslendirmeler, arayüzler, altyazılar... Cacık cacık dillere seslendirmeler dahi varken, Türkçe'ye ne arayüz, ne de altyazı... Türkiye'de bunu yapabilecek adam mı yok? Var. Öyleyse bunu kendi içimizde bir sorgulamalıyız. Bize uzun yıllardır böyle işkence ettiren en büyük suçlu ve sorumluyu hepimiz biliyoruz. Allah onları ıslah etsin.

• ben sahsen bu oyunu almayacagim yada cok ucuzlarsa alacam ,,,,,eski doomlardan eser yok adamlar uniroyal yapmislar kos zipla vur , oysa daha önceki doomlarda biz yavas yürüdük korkduk ve 5-10 metre hoplayip ziplamadik

• Chrome'da şöyle bir eklenti var. Bu eklenti ile oyun fiyatının ülkelere göre farkını görebiliyoruz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/enhanced-steam/okadibdjfemgnhjiembecghcbfknbfhg?hl=tr

• alkan abi koyduğun resimler güzelmiş :D

• Daha dun PC oyunlari ucuz 229TL PS4 oyunlari diyene link`leri ile beraber amazon.com`dan Uncharted 4 oyunu`nu Sound Track bonusu ile beraber 186TL`ye aldigimi gosterdim. Kaldi ki oyun cikisi Mayis 10 ben oyunu Mayis 11 aksami oynamaya basladim 1 gun sonra elimdeydi resmi cikisindan.

Psn uzerinde veya spot dedigimiz vergisiz gittigidiyor gibi sitelerde oyunu 160TL`ye kadar bulabiliyorsunuz. Oyun hem Turkce hemde 160TL hakedecek kadar muhtesem bir oyun. PC tarafinda bana 1-2 senelik oyunlarin 40TL`lik fiyatlarini gosteriyordu o arkadas alsin iste bunu kullansin guzel guzel bu haberi.
    Oyun fiyatlari ulkemizdeki ekonomi ve vergi ile alakali canim ufak yastaki kardeslerim. Yani Amerika`da fiyat ayni avrupada ayni ama senin ulkede 1 Amerikan dolari 3 Turk lirasi yapiyorsa o senin ulkenin sorunu, senin sorunun senin devletinin sorunu.

He tabi birde bizde bazi ARAL gibi ya da baska teknosa gibi D&R gibi dolandirici kilikli firmalarda var 180TL`ye satacagi oyunu 230TL`ye satan ama onlara kizmiyorum cunku 230TL verip oyunu alanlar o kadar cok ki! Zengin bebeleri inanilmaz. Benim 150-180 liraya ilk gunden aldigim oyuna adam 230-250TL veriyor ve umursamiyor. Ee sonuc bu adam yuzunden bizde madur oluyoruz. Boyle adamlari dovmek mi lazim ne yapmak lazim anlamadim.

• Devlet herhangi bir fiyat sınırı koymadıkça bu böyle artar gider. Sözde soruşturma başlamıştı ama yalan oldu muhtemelen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gesso

Chrome'da şöyle bir eklenti var. Bu eklenti ile oyun fiyatının ülkelere göre farkını görebiliyoruz.

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=116839106&url=https://chrome.google.com/webstore/detail/enhanced-steam/okadibdjfemgnhjiembecghcbfknbfhg?hl=tr" data-href="https://chrome.google.com/webstore/detail/enhanced-steam/okadibdjfemgnhjiembecghcbfknbfhg?hl=tr">https://chrome.google.com/webstore/detail/enhanced-steam/okadibdjfemgnhjiembecghcbfknbfhg?hl=tr</a>

Teşekkürler

• Steam'in böyle fiyat artırmasına anlam veremiyorum. 60 dolar 178 TL , 60 euro 201 TL. Oyunu niye bizlere üstüne fiyat bindirerek satıyorsun? Diğer ülkelerde yapmadığını niye bize yapıyorsun?
  • Sanki almak zorundaymışız gibi alternatif siteler, VPN'ler öneriliyor. Almayın kardeşim size bu fiyatı sunanlara siz de cevap olarak almayın. Anlamıyorum ki her çıkan oyunu herkes hemen oynamak zorundaymış gibi davranılıyor.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.