Şimdi Ara

Dolmabahçe yasaklanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://onedio.com/haber/tartisma-yaratacak-duzenleme-ilkokul-ogrencilerinin-toplu-halde-dolmabahce-ye-girisi-yasaklansin-771681
    Akplilerin son icraatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicksizayı -- 27 Mayıs 2017; 0:44:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu bilip bilmeden her işe Akpliler'in işi vs. demeyin. Bu tip yerler standart müzeler gibi değildir; saraylar gibi yerlere toplu olarak girilmesi, özellikle de ilkokul gruplarının dalması normal ve olması gereken şey falan değildir. Keşke Topkapı'ya da bir düzenleme getirseler de büyük turist kafileleri, başında tek bir öğretmenin durduğu büyük öğrenci grupları falan kafasına göre giremese. Bu tip şeyler, her şeyden önce yapıya zarar verir.

Topkapı için daha önce defalarca İlber Ortaylı ve Filiz Çağman gibi orayı en iyi bilenlerin isyanı oldu; şu giriş çıkışlara bir düzenleme getirilsin, büyük kafileler, özellikle de büyük öğrenci grupları bu şekilde alınmasın dendi. Müzeciliğin en ciddi yapıldığı Rusya veya Fransa gibi yerlerde bu tip şeyler yoktur...
  • İsabetli bir karar. Vızır vızır ayak altında oluyorlar hep ve çok gürültü yapıyorlar. Küçük çocuğun kafası eserlere, liderlere basmaz zaten
  • Bir kenara yazin, baskanlik sonrasi dolmabahce sarayi resmi yerleske ilan edilecek. ankaradaki mevcut aksaray, bakanlar kurulunun olacak, reyizimiz dolmabahceyi alacak ustune.
  • REV0 R kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen yurt dışında yaşıyorsun git gavurların forumlarında mesaj yaz. Sana ne dolmabahçeden, reisden? Sen kendini kurtar orda
  • Halka açık kamu alanları her geçen gün kısıtlanıyor. Bunu yaparken bahaneler bulacaklar. Bu sefer de öğrenciler merdivenleri çıkamıyor diye bir bahane bulmuşlar. Daha gerçekçi bahane bulmaları gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kraven kullanıcısına yanıt
    Ben inandım

• Grup şeklinde liseliler de alınmamalı asıl tehlike o ergenler. Bu kural bütün müzelerde geçerli olmalı.
    Hermitage müzesi içeri girmem 2 saatimi almıştı sene 2009 neden? Kalabalık öğrenci ve turist guruplarından, önündeki meydana kadar sıra vardı. Sene 2015 Louvre içeri girmem 2 saate yakın zamanımı aldı bunun temiz 1.5 saati piramit önünde kalanına altında gişelerinden önünde. Hermitage müzesi de Louvre da Dolmabahçe den eski yapılar. Gitmedim ama giden arkadaşlarımdan biliyorum ki The British Museum girişi içinde en az 1.5 saat dediler. Lütfen böyle saçmalıkları savunmayın önce bayramlarımız gitti elden şimdi çocuklarımız için müzelerimiz mi? Peki neden arkeoloji müzesine giden gruplara laf yok orası daha mı az değerli?

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Hermitage müzesi içeri girmem 2 saatimi almıştı sene 2009 neden? Kalabalık öğrenci ve turist guruplarından, önündeki meydana kadar sıra vardı. Sene 2015 Louvre içeri girmem 2 saate yakın zamanımı aldı bunun temiz 1.5 saati piramit önünde kalanına altında gişelerinden önünde. Hermitage müzesi de Louvre da Dolmabahçe den eski yapılar. Gitmedim ama giden arkadaşlarımdan biliyorum ki The British Museum girişi içinde en az 1.5 saat dediler. Lütfen böyle saçmalıkları savunmayın önce bayramlarımız gitti elden şimdi çocuklarımız için müzelerimiz mi? Peki neden arkeoloji müzesine giden gruplara laf yok orası daha mı az değerli?

Birisi müze diğeri saray...

Her yapının kendine has bazı şartları vardır. Hareme niye günlük belli bir ziyaretçi sayısından fazla kişi alınmıyor ? Hadi alınsın bakalım... 3 ay sonra o harem çökmeye başlar. Topkapı'da kaç tane mermer ayak taşı vardır biliyor musun ? Sırf o kalabalık gruplar yüzünden, o yüzlerce yıllık mermer ayak taşları aşınmış durumda. Her yerin kendine özel şartları vardır. Topkapı veya Dolmabahçe gibi yerler müze olmaya, yüzlerce kişilik grupların bir arada girip gezmesine uygun yerler değildir; önlem alınmazsa o çocuklar gezecek Topkapı veya Dolmabahçe bulamayacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 27 Mayıs 2017; 17:7:13 >

• yalnız merdüven nedeni biraz saçma ve komik olmuş veledler benden daha iyi çıkıyordur valla...üstteki arkadaş gibi bir neden türetseler okeyde....bu neden her noktaya çekilcek türden olmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Mayıs 2017; 17:12:8 >
    Yanlış lütfen araştırın Hermitage müzesi nin en ünlü kısmı Çarın taht odasıdır. Hermitage saraydır ve son çar dahil tüm çarlara ev sahipliği yapmış bir saray. Yanlış Louvre taa 1190 yılından beri Fransız kralların sarayı olagelmişlerdir buyrunuz link

http://www.louvre.fr/en/histoirelouvres/history-louvre/periode-2

Lütfen inceleyin yanıldığımızı göreceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Yanlış lütfen araştırın Hermitage müzesi nin en ünlü kısmı Çarın taht odasıdır. Hermitage saraydır ve son çar dahil tüm çarlara ev sahipliği yapmış bir saray. Yanlış Louvre taa 1190 yılından beri Fransız kralların sarayı olagelmişlerdir buyrunuz link

http://www.louvre.fr/en/histoirelouvres/history-louvre/periode-2

Lütfen inceleyin yanıldığımızı göreceksiniz.

Yahu ben ondan bahsetmiyorum. Birisi müzedir, çünkü müze olmaya elverişli bir yapıdır. Diğeri ise değildir, bu kadar basit. Hadi ben bilmiyorum, ömürleri sarayda geçmiş, sarayı herkesten iyi bilen Çağman, Ortaylı, Atasoy gibi isimler de mi yanlış biliyor... Biz yanlış biliyoruz; o nedenle Topkapı'nın bir tarafı tadilat görürken diğer tarafı çöküyor değil mi ?

• Bu ne biçim başlık lan? haber sayfalarındaki "son dakika" haberlerine benziyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.