Şimdi Ara

DOLAR MAĞDURLARI | 18 AYDIR ÇEKİLEN ÇİLE (ANA KONUSU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
11
Favori
54.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih KARAHAN

Şu anda milletin parasını millete satıp doları baskılıyorlar,hükümet mb na ne yaparsan yap doları belli seviyede tut diye talimat verdi.Doları olanlar gidip dolarlarını çekse ülke batar bu kadar net
    olay budur.
  • "Dolar alıp artmasını bekleyenler için yazıyorum"

Olum siz şaka mısınız yoksa deli misiniz? Dolar artsın diye elinizden gelse kendinizi de altın tepside USA'ya da satarsınız herhalde

Devlet hepimizin devleti, hükümeti sevmeyiz severiz ayrı mesela ama devlete sahip çıkmak ZORUNDAYIZ. Kimse sizi 5000-10000 dolarınız var diye mülteci olarak alıp adam yerine koymaz. Saçma sapan işler yapıp durmayın. Sonuçta dolar almak demek kazanmak demek olduğu kadar kaybetmek demekte. Madem kaybetmeyi göze alamıyorsunuz gidin kaybettirmeyecek yatırımlar yapın yada paranızı vadeli hesaba yatırın.

Saçma sapan işler için devletin kötülüğünü isteyen kim varsa istediği kötülüğün iki katını Allah onlara versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolarla alakam yok ama malum şahıs gidecekse dolarda patlasın ekonomide çöksün umurumda olmaz. Elektrik %60 zam yemiş, eve et girmiyor, markette her şey 3 katına çıkmış hala çıkmış kanal diyor diğerleride alkışlıyor..

Bu kadar vatandaşın üzerinden geçinen hükümet olabilir mi? her üründe hizmet de fahiş bir vergi var ne zaman uyanacak bu ülkenin insanları acaba !! Zaten çökmüş ekonomi tam çöksün ne değişecek ama belki halk uykudan uyanır..

Zamlı çayımı içip vergili sigaramı tüttürürken doların patlamasını keyifle izlerim bir gün elbet Malum partiye oy verenler boş beleş alıntılamasın muhattabım değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 19 Ocak 2020; 23:41:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    şey reisin kankası değil mi o ? Amerika ya tatile yolladı hoca efendisinin yanına.
  • Günah çıkarmaya gitti. Aslında cezası buydu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabır yakındır güneşli günler.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Hadi ya günahı bizim reis çıkaramaz mıydı vardır yetkisi yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

TL BİR İLİZYONDUR !!

Dolar alip yaaa dolar neden cikmiyor zarardayim diyenler varsa onlara sozum şu;

elinizde ki paranin amerikada ki alim gucu DEĞİSMİYOR.

gidip catir catir yersiniz !!!!

// erdogan fed e dua etsin faiz dusurdu

erdogan hic bir zaman ben yuksek dolar kuruna karsiyim DEMEDİ DEMEZ !
    Zeka sorunu olmak boyle bir sey iste.

1) Dolarin sa enflasyonu var.

2) elinde 30 bin TL var sen bunla 6 liradan dolar alirsan 5 bin dolarin olur, bekleyip yada oncesinde dogru zamanda 5 liradan aldiysan 6 bin dolarin olur.

Sonuç: TL'ni ne zaman bozdurup dolar aldigin senin ABD'deki alim gucunu de gayet etkiler.

Bu zekayla bu millet cok fazla ayakta duramaz.

• 6 küsürlerden dolar alırım da ülke ekonomisinde zarar yazar ben 8-10 iken satacağım diyenlere 1 cent kadar değer vermem!
    Dolar artması demek ekmeğimizin zamlanması demek halbuki bunlar fakir fukara düşmanları oh olsun dolar 4 lere düşşün (düşmez ama belki ya düşerse asıl o zaman daha güleceğim)

• Bir yandas tarafindan acildigindan emin oldugum konuya soyle bir yorum yapayim.
    En son tum parami 3.40 tan dolara cevirmistim. O zaman da senin gibiler bik bik bik konusuyordu.
    Sonuc ne oldu? Senin gibiler hala konusuyor.
    Siz konusa durun, biz isimize bakalim.

Not: parasina dovize cevirenlerin cogu dolar alip satan insanlar degil, parasinin degerinin kaybolmasini istemeyen insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 19 Ocak 2020; 23:47:19 >
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Trol değilsen Allah yardımcın olsun.bu kafayla yaşaman zor

• Herkese dolar soyle ucacak boyle ucacak diyip dolar aldiran sozde ekonomi profesoru sahis gelmis buraya konu acmis aglama duvari yapsinlar diye.

Egitilin once.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 20 Ocak 2020; 0:33:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

İşte ben de yıllardır bunu anlatamadım buradakilere. Doların geleceğini her zaman biz belirledik biz belirleyeceğiz. Bazen yükseltir ihracatçımızı zengin eder duasını alırız. Bazen de çakılmasını sağlayıp ithalatçımıza yardımcı oluruz. Her zaman bir denge ve kurallar içinde yönetiriz. Ama bunu bilmeyen cahiller, yok ABD ambargo uyguladı, yok rahip yüzünden anamızı ağlattılar ondan böyle zanneder. Yahu ABD daha kendi ekonomisini düzeltemedi. Korkudan İran'a bir cacık yapamıyor, bizim kaya gibi sağlam ekonomimizi mi batıracak? Buna kargalar bile güler. Öyle olsaydı şimdi niye bir cacık yapamıyorlar? S400'leri aldık mı aldık. Trump'a adam ol çektik mi çektik. Faizleri yerin dibine soktuk mu soktuk. MB başkanını görevden aldık mı aldık. Ekrem'in seçimini iptal ettik mi ettik. Peki geçen sene osurukla artan dolar şimdi s*çmakla bile niye artmıyor? Neden anlıyor musunuz? Anlayamazsınız, çünkü vatan hainisiniz. Bizim kudretimizin ulaştığı yerlere, onların hayalleri bile ulaşamaz.
    Çok gördüm ama bu kadar bilmeden sallayan görmedim.

• Keşke doları 3.5 tan alıp 7 den satıp, 1 sene vadeliye koyup sonra 2. el araç alıp satsaydım. Bu işlerde bir nevi kumar. Aynı maç bittikten sonra keşke 1 den 2, +7 verseydim demek gibi.
  • 2012 den beri usd topladım hiç zarar etmedim.Müteahhitlerin 2 3 yıl önce 750 binden çaktıkları evlerden 1 ini bu yıl yarı fiyatına aldım.Şimdi bu evi elimde tutuyorum kira getirisi getiriyor piyasa düzelince min 750 den ben çakacağım.Mal gibi araba alsam bir ton ötv,servis parası,Benzin parası, muayene,sigorta masrafları fln her ay ekstra cebimden para çıkacaktı ayrıca satamıcaktım ve satamadığım süre içinde araç eskiyip değer kaybedicekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmms -- 20 Ocak 2020; 0:56:36 >
  • dolallr 10 tl olacak dıyen sosyal medya caklllarnın holtasına atlayan sazan kardeş sanada iyi aksamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmms

2012 den beri usd topladım hiç zarar etmedim.Müteahhitlerin 2 3 yıl önce 750 binden çaktıkları evlerden 1 ini bu yıl yarı fiyatına aldım.Şimdi bu evi elimde tutuyorum kira getirisi getiriyor piyasa düzelince min 750 den ben çakacağım.Mal gibi araba alsam bir ton ötv,servis parası,Benzin parası, muayene,sigorta masrafları fln her ay ekstra cebimden para çıkacaktı ayrıca satamıcaktım ve satamadığım süre içinde araç eskiyip değer kaybedicekti.
    Araba konusunda haksızsınız çünkü 2-3 ay önce 2. elde 170 bin tl olan bmw 520i bugün 230-240'a satılıyor. Dünya üzerinde herhangi bir yatırımdan sanmıyorumki bu kadar zamanda bu kadar kar yapılsın. Ama bu alsat işininde patlaması yakındır.
  • bu işlerde ben ekonomistlere hiç inanmam
    2001 öncesi her gün çıkıp ekonomi süper ,hükümetin uygulamaları çok doğru diyorlardı ama kısa süre sonra ülke battı

ben zaten bu işlere hiç girmem ama geçen aylarda kızıp çok düşük miktarlarda girdim ve dedim bakın istesem nasıl kazanıyorum
    yaklaşık 1,5 ay gibi bir sürede 2 defa alım satım yaptım ve bu kadar kar bana yeter deyip olayı kapattım

yani bu işte sağlam bir sezme gücünüzün olması yada işin tam içinde olmanız ,yani bir yerlerden sağlam haberler almanız gerekiyor
    20 gr. altından çok kısa sürede 160 tl. kazandım ,ha biraz daha beklesem 400 tl. kadar kazanacaktım (daha büyük miktarda alım istesem de yapamam ,yok çünkü) önceki 10 gr. dan da 50 tl. kazandım
    toplamda 1,5 ayda 210 tl. kazanmışsın çok mu yani diyenler olabilir ,benim için hiç fena para değil ,banka kampanyalarından 50-100 kazanmak için kaç takla atıyoruz

düşünün birde bunun çok büyük miktarlarda yapıldığını ?
    bu ülkede paradan para kazanma olayı korkunç seviyelerde

şimdi ise borsada bazı gariplikler hissediyorum ,umarım düşündüğüm gibi bir durum olmaz
    burada bir şeyler söylesem spekülatör derler ,neme lazım :)

döviz içinde bir tahminim var ama söylemem :)

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Aklınızda olsun spekülatör bir çok anlamda borsa için olumludur da. Kağıt biriktiren kişi demektir. Örnekse Türkiye’de en büyük spekülatör devlettir. Elinde daha fazla kağıt bulunduran yok çünkü. Sadece Türkiye’de doğal olarak küçük yatırımcıyı mahvetmeye çalışan, çok fazla manipülasyon yapan spekülatör olduğu için biraz kötü algısı vardır fakat asıl kötü olan manipülatördür spekülatör değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yani bende aynı görüşteyim muhalif olabilirsin tayyipten akp den nefret ediyor olabilirsin saygı duyarım, ama abd ülkeyi batırsın ağzına etsin diye isteğe çıkmak muhaliflikten evrilmiş düpedüz hainlikhe batsakta hepimiz zorluk yokluk çekicez sanki akpli chpli mhpli ipli diye ayrılcaz kafaları beyin kanseri cidden..

Alıntıları Göster
    Aynen yazdıklarınıza katılıyorum. Hastalıklı bir zihniyet...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.