Şimdi Ara

DOKUNMATİK ASUS X202E ViVOBOOK 11.6' KULLANICILARI GENEL KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
8
Favori
46.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  DOKUNMATİK ASUS X202E ViVOBOOK 11.6' KULLANICILARI GENEL KONU

Asus x202e-Ct006h Vivobook Ön inceleme unboxing - first look part 1

Asus x202e-Ct009h Öninceleme Unboxing

Asus x202e-Ct009h Oyun ,İnternet ve Video Oynatma Performansı İncelemesi YENİ!!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------
    Marka-Model : ASUS X202E-CT009H
    İşlemci Tipi : Intel Core i3
    Işlemci : 3217U
    İşlemci Hızı : 1.80 GHz
    İşlemci Aralığı (GHz) : 1.70 ile 1.90 Arası
    Işlemci Cache : 3MB L3
    Bellek (Ram) : 4 GB
    Bellek Tipi : DDR3
    Bellek Hızı : 1333 MHz
    Maximum Bellek :
    Ekran Boyutu : 11.6
    Ekran Aralığı (inç) : 12 ve Daha Düşük
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768
    Ekran Kartı :
    Ekran Kartı : Dahili Ekran Kartı
    Disk Kapasitesi : 500 Gb
    Disk Aralığı (GB) : 400 GB ve 500 GB Arası
    Sabit Disk Hızı : 5400 Rpm
    İşletim Sistemi : Windows 8
    Bluetooth : Var
    Wireless : Wireless 802.11b/g/n
    HDMI : Var
    Ethernet : Fast Ethernet
    Dahili Kamera : Var
    Numerik Klavye : Yok
    Optik Sürücü : Yok
    Usb Sayısı : 1xUsb 3.0 + 2xUsb 2.0
    Yüz Tanıma : Yok
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Pil Süresi : 2 Hücreli
    Ağırlık : 1.30 Kg
    Garanti : 24 Ay Asus Türkiye

Özellikleri
    İşletim Sistemi : Windows 8
    Anakart Chip Set (Yonga Kümesi) : Intel HM76 Express
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Hızı (GHz) : 1,8
    İşlemci Modeli : i3-3217U
    İşlemci Ön Bellek : 3 MB
    İşlemci Sınıfı : Intel Core i3
    Hafıza (RAM) : 4 GB
    Depolama
    Hard Disk Kapasitesi : 500 GB
    Optik Sürücü : Yok
    Ekran
    Ekran Boyutu : 11,6"
    Ekran Tipi : HD LED
    Ekran Kartı Markası : Intel
    Ekran Kartı Çipseti : Intel HD Graphics
    Ekran Kartı Kapasitesi : Paylaşımlı
    Çözünürlük : 1366 x 768
    Ağ & İletişim
    Kablolu Ethernet LAN : 10/100 BASE-T Ethernet LAN
    Wi-Fi : 802.11 b/g/n
    Bluetooth : Bluetooth 4.0
    Bağlantılar
    HDMI : Evet
    VGA: Evet
    USB : 1 x USB 3.0; 2 x USB 2.0
    Kart Okuyucu : 4'ü Bir Arada (SD, SDHC, SDXC, MMC)
    Diğer Özellikler
    Webcam :720p HD Webcam
    Fiziksel Özellikler
    Ağırlık : 1,3 kg
    Boyutlar (GxDxY): 302 x 199 x 21,84 mm
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    KULLANICI LİSTESİ

1. Salsakingss
    2. ahmet_sevdam
    3. luc.
    4. Telvis
    5. yasiraktas
    6. mkusdogan1
    7. muratti_999
    8. umityasar
    9. blueenvoy
    10. tarihci20
    11. firati
    12. ikara1981
    13. coopur
    14. Nogay_Han
    15. vuralkan
    16. detone333
    17. burakk
    18. bozcaa
    19. violiniist
    20. boylum
    21. deukalion
    22. qeep
    23. ibrahim_koparal
    24. mtan
    25. dülger
    26. ossssy

(CT009H, CT006H, CT090H, CT001H, CT010H) sırasıyla i3, p987 pentium dual core ve 847e celeron işlemcili modellerini kullanan arkadaşları bekliyoruz.

Son zamanlarda Asus x202e modelleri Türkiye'de birçok elektromarket ve internet sitesinde satılmaya başladı ve stoklar da hızla tükenmeye başladı. Ben de Electroworldden 1039TL ye 987 pentimum işlemcili modelini aldım, yarın elimde olacak cihaz. ayrıntılı yorumları o zaman yapabileceğim.

Sitede x202e modelleri hakkında birkaç konu açılmasına rağmen bu ürünü almayı düşünenlerin bir takım sorularının (2 hücreli pili olması, dokunmatik ekran, oyun performansı, genel kullanım vb.) havada kaldığını ya da cevaplanmadığını gördüm.

Zaman ilerledikçe bende kendi ürünüm hakkında detaylı video inceleme, performans ve kullanım deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Bu ürünü tercih etme sebebim taşınabilirlik, düşük fiyat ve yüksek malzeme kalitesi. Mediamarkt da incelediğimde kullandığım cihaz celeron işlemcili modeli olmasına rağmen çok hızlı çalışıyordu, dokunmatik ekran çok akıcıydı. yekpare alüminyum kasa çok şık duruyordu. pil tam dolu iken şarjdan çektiğimizde 4 saat kalan süre yazıyordu. tabi kullandıkça bu konularda daha güzel fikirler sahibi olacağız.

Ürün(Asus Vivobook x202e-ct006h) bu sabah elime geçti unboxing videosu yaptım. youtuba yükleyip buarada paylaşacağım. beklediğimden iyi çıktı laptop. öncelikle görünümü harika, dokunmatiği de aynen öyle. günlük işlerde web, kopyalama vb. kesinlikle kasma yapmıyor. çok keyifli kullanım sunuyor. cihaz ful şarjlı geliyor. bugün şarj denemem sonrasında sürekli kullanımda 3 saat dayandı. Şu an mesajı da laptoptan yazıyorum. Kötü yön olarak şu ana kadar tek gördüğüm şarj olma süresi epey fazla. 4 saattir şarj olurken kullanıyorum %53 doldu. belki kapalı halde iken daha çabuk dolacaktır. sıcaklık kendini hissettirse de aşırı değil.
    Cihazın fan çıkışı ekran altına yerleştirildiğinden diz üstü kullanımında ısınma sorunu olmuyor ancak fan sesi diğer marka ve modellere göre biraz daha fazla duyuluyor.

BİOS EKRANINA GİRİŞ:

Bios ekranına normal bilgisayarlar gibi girilmiyor F2, Del yada Esc tuşları açılışta etkin değil. Biosa Girmek için:
    1. Windows ekranından yada masaüstünden ayarlar ve kapata geliyoruz (windows tuşu +C)
    2.Yeniden başlata Shift Tuşu ile birlikte basıyoruz.
    3. Gelen Ekrandan Diğer Ayarlara Tıklıyoruz.
    4. UEFI Firmware Settings seçeneğini seçiyoruz.

Performansı arttırmak için:
    Default olarak gelen McAfee İnternet security programını kaldırdım. bu program mütemadiyen tarama yapmaya başlıyor. Hem işlemciyi hem de HDD yi çok fazla kullanıyor ve bu da pil süresini azaltıyor yada daha geç şarj olmasına sebep oluyor cihazın. ben de bu programı kaldırdım ve yerine Avast free Edition version 8 i kurdum. şimdi hdd kullanımı ve cpu kullanımı oldukça düştü. Mcafee varken sürekli performans modunda çalışan cihaz şimdi hep battery saving modunda hem de performans kaybı olmadan...

SSD Upgrade için Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Öncelikle takılacak SSD nin 7 mm kalınlıkta olması gerekli.
    Başka Siteden inceleme yapan arkadaşlar SSD upgrade yaparken acronis ile harddisk klonlama yapmışlar.
    Ancak UEFI bios ve secure boot özelliğinden dolayı şu an için denemeden bişey diyemiyorum. SSD alırsam takıp, nasıl yapıldığını da ayrıntıları ile yazacağım.
    Cihaz ile alakalı inceleme videsu için buraya tıklayabilirsiniz.

SSD UPGRADE

1) Mevcut sistemin yedeğini almak için ASUS Backtracker Programını kullanıyoruz. Program linki için TIKLAYINIZ.

2) Asus Backtracker programını bilgisayarımıza kurup çalıştırıyoruz. "Back up the factory recovery image" butonuna tıklıyoruz.

3) En az 16GB lık bir Flash diskimizin olması gerekli yedekler için. uygun bir flash diski bilgisayara takıyoruz.

4) Yönergeleri takip ettiğimizde en son kurulum tamamlandı "Image creation is completed." ekranı geliyor. Bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürüyor.

5) Sonrasında bilgisayarı kapatıyoruz. Arka kapağın vidalarını söküp kredi kartı yardımıyla zarar vermeden tırnaklarını kaldırıp açıyoruz. HDDnin üzeindeki koruyucu jelatini (siyah renkli) çıkarıyoruz ve HDDyi tutan 3 vida var onları söküp slotundan ayırıyoruz ve SSD yi takıyoruz. 7mm kalınlığında olması lazım SSD nin.

6) oluşturduğumuz flash diski takıp cihazın power tuşuna basıyoruz. Flashı otomatik tanıyıp tekrar ASUS backtracker programı geliyor. Yönergeleri takip ettiğimizde kurulum başlıyor. Yaklaşık 1 saat kadar sürüyor bu işlem de..

7)Bilgisayar ilk aldığınız gün gibi açılıyor, yani windows 8 kurulu halde, harddisk 2 ye bölünmüş C ve d diye.Siz dik yönetiminden birleştirebiliyorsunuz yer kazanmak için. ancak tek kötü tarafı sizin tüm updateleri yapma durumunuz. Çünkü bende tam 127 adet update 2,17 gb indirdi ve sonrasında windows 8.1 için de 3 gb indirdi kurdu. Biraz zaman alıyor güncelleştirmeler ama orjinal bir sisteme sahip oluyorsunuz.

8) Recovery partitionu tekrar oluşturulduğu için istediğim zaman fabrika ayarlarına alabiliyorum. Bir kez aldım updateleri yapmadan, denemek için

Temiz format denemedim ama Aida programı ile Windows serialine ulaşabiliyorsunuz. ilerde lazım olur yaparsam, onu da anlatacağım.

SSD upgrade öncesi ve sonrası test sonuçları:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 14 Aralık 2014; 12:17:31 >

• Sabah gelen cihazın kutusunu açıp videoya kaydettim ilk mesajda bulabilirsiniz...
  • Tam şarjlı olması ilginç geldi. Benim aldığım i3'lü olan tamamen sıfır şarjlı idi.
    Ekranın köşelerini kontrol edin bu arada. Bastırdığınızda içeri doğru oynamaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daemonville

Tam şarjlı olması ilginç geldi. Benim aldığım i3'lü olan tamamen sıfır şarjlı idi.
    Ekranın köşelerini kontrol edin bu arada. Bastırdığınızda içeri doğru oynamaması lazım.

ekran köşelerinde problem yok. yaklaşık 20 dk şarda tuttum açmadan. bilmiyordum şarjlı olduğunu, belkide 20 dk da doldu bilemiyorum...
  • ekran kartının rami 64mb olarak geliyor standart olarak. bunu artırmak için biosa girmek istedim ama normal yollarla girmek mümkün değil. ilk mesaja ekledim nasıl olduğunu. Race driver grid, Most wanted 2012 ve halflife2 oyunları incelemem yakında... yorumlarınızı yazın arkadaşlar, canlı tutalım konumuzu...
  • hayırlı olsun güzel ürün bende i3 lüsünü almayı düşünüyorum internette filan kullanırken pil süresi ne kadar gidiyor birde ekran boyutu sıkıntı yaşatıyormu yani keşke biraz daha büyük olsaydı dediğiniz oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslantepe_1905

hayırlı olsun güzel ürün bende i3 lüsünü almayı düşünüyorum internette filan kullanırken pil süresi ne kadar gidiyor birde ekran boyutu sıkıntı yaşatıyormu yani keşke biraz daha büyük olsaydı dediğiniz oluyormu?

teşekkürler , 4 gündür kullanıyorum vivobooku. işlemci yetmez diye düşünürken beni epey şaşırttı doğrusu. webde gezerken 30 sekme filan açmışımdır 2 ayrı explorerda ve bunlarda ileri geri her türlü işlem yaptım. kasma hiç yok. nasıl bir optimizasyon yapmışlar anlamadım ama harika olmuş. i3 lüsü uçacaktır eminim. 11.6 inç bana her şekilde yetiyor. eski netbookum 10.1 inç idi bu onun yanında çok iyi zaten önemli olan çözünürlük. 1366x768 sana her şekilde yeter. Ancak daha büyük olsaydı daha iyi olurdu diyen arkadaşlar da oldu. ama gören herkesin ortak görüşü muhteşem :) şaşırmayan görmedim dokunmatik ekrana. logitech m325 almıştım ama Mouse kullanmayı unuttum bu cihazla.

Pili 3-4 saat gidiyor ancak bugün okulda tüm gün yetti bana sabah 8 akşam 5e kadar. 5 sn de kendine geliyor cihaz uykudayken nete filan girebiliyosun anında. bu benim işimi çok kolaylaştırdı. zaman kaybı olmadı hiç. marketlerde incele istersen.

beni şu an düşündüren hdd biraz sesli çalışıyor. benim kulağım çok hassas sanki tık tık 5snde bir ses yapıyo. acaba kafa mı vuruyor diye hd tune kurdum denedim. hdd de sorun yok gözüküyor herşey ok çıktı 85 mb/sn avarage hızı. sonuç olarak ben gayet memnunum.

• Hocam çok tesekkurler verdigin bilgiler icin gercekten faydali oldu bende ogrenciyim fazla oyun oynayan biri degilim mobilite benim icin daha onemli oraya buraya gotururum diye dusunuyorum sanırım secimim bundan yana olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslantepe_1905

Hocam çok tesekkurler verdigin bilgiler icin gercekten faydali oldu bende ogrenciyim fazla oyun oynayan biri degilim mobilite benim icin daha onemli oraya buraya gotururum diye dusunuyorum sanırım secimim bundan yana olucak

alırsan haber ver ve yorum yap ki seni de ekleyip grubumuzu oluşturalım. hayırlısı olsun şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.enes92

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v5-171-323c4g50ass-v5-171-core-i3-2375m-24ghz-4gb-500gb--116-hdcam-win8/productdetails.aspx?I_ID=64851#allImages
    su ürünle kiyaslarsak hangisi daha ii dir arkadaslar

ben bu cihazı görmeden önce kafayı takmıştım acer v5 alacaktım. taki mediamarkette bu cihazın 847 celeron işlemcili olanı gördüm fikrim değişti. yanyana incelemen lazım. asus 1 sınıf üst gibi duruyor yanyana iken. kasa çok şık alüminyum. acer ise daha basit duruyor. bilmiyorum ben pek pişman değilim. kağıt üzerinde acer daha iyi duruyor. ama bu cihazın optimizasyonu çok iyi. takılmıyor hiç.
    acerın artıları: i3 işlemci, arttırılabilir bellek olmasıram değiştirebilirsin, düşük fiyat
    Asus artıları: dokunmatik ekran, şık kasa ve malzeme kalitesi, daha ince
    Asusuun eksisi: ram lehimli değişmiyor ama 1333Mhz, biraz daha pahalı.

• Boyut olarak cihaz tam istediğim gibi. Ekranının büyüklüğü ağırlığı..vs.

Kötü yanları pilinin az gitmesi ve SSD olmaması.

Bunların yanında alırsam i3lü modelini düşünüyorum fakat, bu işletim sistemi,

MATLAB
    Office programı
    internet
    birkaç pdf
    edit: bir de winamp açık oluyor - öldü bilgisayar sanırım.
    bunlar genelde aynı anda açık oluyor.

zaman zaman photoshop
    zaman zaman catia - çizim programı. sürekli kullanmayacağım tabi ama ufak yerler düzeltilmesi gerektiğinde kullanmam şart.

tabi bir de arkada her zaman çalışan antivirüs ama kasmayanlardan MSE ayarında.

Sizce bunu alsam i7li n61jq var ben de onu mumla arar mıyım performans bakımından?
    yani farkı biliyorum fakat üstekilerle çok mu kasar? (benimkini tam performanslı kullanmadığımı düşünüyorum da.) Fakat boyut olarak çok mükemmel bu tam istediğim gibi.
    Bir fikriniz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aras1905 -- 15 Mart 2013; 23:31:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aras1905

Boyut olarak cihaz tam istediğim gibi. Ekranının büyüklüğü ağırlığı..vs.

MATLAB
    Office programı
    internet
    birkaç pdf

zaman zaman photoshop
    zaman zaman catia - çizim programı. sürekli kullanmayacağım tabi ama ufak yerler düzeltilmesi gerektiğinde kullanmam şart.

Sizce bunu alsam i7li n61jq var ben de onu mumla arar mıyım performans bakımından?
    yani farkı biliyorum fakat üstekilerle çok mu kasar? (benimkini tam performanslı kullanmadığımı düşünüyorum da.) Fakat boyut olarak çok mükemmel bu tam istediğim gibi.

yazdığın laptop ile bunun arasında çok fark var, özellik olarak Asus n61 çok daha iyi. ancak tabiri caizze köpek ölüsü gibi. 2.9kg ne yahu...
    eğer mobil olsun diyosan ve bütçen sınırlı ise x202e güzel bir seçim olacaktır. biraz daha koyayım dersen acer s3 var ssdli ultabook 1400 civarına.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-s3-391-33214g52add-s3-391-core-i3-3217u-18ghz-4gb-500gb+20gb-ssd-133-intel-cam-win8/productdetails.aspx?I_ID=63214

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 15 Mart 2013; 23:38:17 >

• ben ilk acer aspıre one ao725 aldm iade ettm cok kasiyordu. bunun i3 lüsünü yada acer v5 in i3 lüsü arasinda ciddi celiski icerisindeyim aralarinda 200 tl gibi fark var ne kadar deger kararsizim. ama dediginiz gibi incelicem . tesekkür ettim yorumunuz icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

MATLAB
    Office programı
    internet
    birkaç pdf

zaman zaman photoshop

yazdığın laptop ile bunun arasında çok fark var, özellik olarak Asus n61 çok daha iyi. ancak tabiri caizze köpek ölüsü gibi. 2.9kg ne yahu...
    eğer mobil olsun diyosan ve bütçen sınırlı ise x202e güzel bir seçim olacaktır. biraz daha koyayım dersen acer s3 var ssdli ultabook 1400 civarına.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-s3-391-33214g52add-s3-391-core-i3-3217u-18ghz-4gb-500gb+20gb-ssd-133-intel-cam-win8/productdetails.aspx?I_ID=63214

Düşük olduğunu biliyorum aslında söylediğim şeyler o kadar problem çıkartacak şeyler değil. Matlab sürekli işlem yapmıyor sonuçta.

Peki film izlemeyi kıyaslarsak mesela iyi bir tablet - nexus- galaxy note ile x202e'yi fark var mıdır? Hangisi daha iyidir mesela? Kendi ekranından ya da tvye bağlayıp hdmi ile izlesem hangisinde daha iyi verim alırım?

Yani bana gidin bunları istiyorsan pahalı bir ultrabook alın demeyin, ben sadece ne yapıp ne yapamayacağımı bilmek istiyorum. Üstelik acerin de işlemcisi aynı, dokunmatik ekran değil ssd si var ama bizim asusa takılmaz mı sonradan tümleşik mi ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aras1905 -- 16 Mart 2013; 23:02:13 >

• Tasarımı cok hos bir cihaz..batarya sanırsam cihazdan ayrılmıyor ? birde klavyede we caps lock ta ufak bi aydınlatma war mı ? En uygun fiyata tasınabilir cihaz we tasarım için bence çok iyi model..

• quote:

quote:

quote:

MATLAB
    Office programı
    internet
    birkaç pdf

zaman zaman photoshop

Düşük olduğunu biliyorum aslında söylediğim şeyler o kadar problem çıkartacak şeyler değil. Matlab sürekli işlem yapmıyor sonuçta.

Peki film izlemeyi kıyaslarsak mesela iyi bir tablet - nexus- galaxy note ile x202e'yi fark var mıdır? Hangisi daha iyidir mesela? Kendi ekranından ya da tvye bağlayıp hdmi ile izlesem hangisinde daha iyi verim alırım?

Yani bana gidin bunları istiyorsan pahalı bir ultrabook alın demeyin, ben sadece ne yapıp ne yapamayacağımı bilmek istiyorum. Üstelik acerin de işlemcisi aynı, dokunmatik ekran değil ssd si var ama bizim asusa takılmaz mı sonradan tümleşik mi ki?

günlük işlerde hiç bir sıkıntı yok 1080p hiç kasmadan izleyebiliyosun. tv ye çok canlı renklerde aktarım yapıyor. eşimin toshiba notebooku var ati ekran kartlı ondan daha güzel görüntü. oyun haricinde herşey çok güzel biraz fanı ses yapıyor. sessiz bir ortamda duyuluyor o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

Tasarımı cok hos bir cihaz..batarya sanırsam cihazdan ayrılmıyor ? birde klavyede we caps lock ta ufak bi aydınlatma war mı ? En uygun fiyata tasınabilir cihaz we tasarım için bence çok iyi model..

batarya ayrılmıyor yekpare tasarım zaten ultrabookların hepsi bu şekilde lithum polimer batarya var. caplock için ışıklı aydınlatma ledi var wireless yanında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

Tasarımı cok hos bir cihaz..batarya sanırsam cihazdan ayrılmıyor ? birde klavyede we caps lock ta ufak bi aydınlatma war mı ? En uygun fiyata tasınabilir cihaz we tasarım için bence çok iyi model..

batarya ayrılmıyor yekpare tasarım zaten ultrabookların hepsi bu şekilde lithum polimer batarya var. caplock için ışıklı aydınlatma ledi var wireless yanında.

Bilgi ve ss için teşekkürler

• Windows 8 derecelendirme puanı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.