Şimdi Ara

DOKUNMATİK ASUS X202E ViVOBOOK 11.6' KULLANICILARI GENEL KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
8
Favori
46.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben teknomarketlerde bayağı inceledim vivobookları. 11.6 çok küçük geldi netbook tarzı gibi gittim 13.3 inclik seriden olan s300ca aldım... x202e ve s400ca kadar bilinmiyor internette de incelemelerine rastlamadım ama çok güzel şık bir cihaz... zaten bir ultrabook için en uygun boyut bence 13.3 inc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 10 Nisan 2013; 15:39:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2y

ben teknomarketlerde bayağı inceledim vivobookları. 11.6 çok küçük geldi netbook tarzı gibi gittim 13.3 inclik seriden olan s300ca aldım... x202e ve s400ca kadar bilinmiyor internette de incelemelerine rastlamadım ama çok güzel şık bir cihaz... zaten bir ultrabook için en uygun boyut bence 13.3 inc

hayırlı olsun güle güle kullan cihazı. ekran boyutu tercih meselesi. ben özellikle küçük olsun istiyorum mesela. her yere sığsın, diz üstüne tam otursun. kullanımı ve taşıması kolay olsun diye. kimisine göre ekranın büyük olması avantaj. Sen hangi modelini aldın s300 ün? bizimkilerle ekran dışında farkı var mı? memnun musun? yorumlarını bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

Orijinalden alıntı: x2y

ben teknomarketlerde bayağı inceledim vivobookları. 11.6 çok küçük geldi netbook tarzı gibi gittim 13.3 inclik seriden olan s300ca aldım... x202e ve s400ca kadar bilinmiyor internette de incelemelerine rastlamadım ama çok güzel şık bir cihaz... zaten bir ultrabook için en uygun boyut bence 13.3 inc

hayırlı olsun güle güle kullan cihazı. ekran boyutu tercih meselesi. ben özellikle küçük olsun istiyorum mesela. her yere sığsın, diz üstüne tam otursun. kullanımı ve taşıması kolay olsun diye. kimisine göre ekranın büyük olması avantaj. Sen hangi modelini aldın s300 ün? bizimkilerle ekran dışında farkı var mı? memnun musun? yorumlarını bekliyoruz...

S300CA-C1004H. i3 olanı. cihazdan memnunum işimi görüyor, eski laptobuma göre şık ve taşınabilir. fazla bir farkı yok x202e den.. ekran dışında klavyenin kasaya yerleşimi farklı gibi bir de pili 3 hücreli.. tabi ağırlığı da x202 e göre fazla

DOKUNMATİK ASUS X202E ViVOBOOK 11.6' KULLANICILARI GENEL KONU

acaba bu win 8 dokunmatik cihazlar için özel kalemler ve el yazısını tanıyan programlar varmı? galaxy note2 in o özelliği harikaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 14 Nisan 2013; 1:44:18 >

• Ürüne yaptığınız değişiklikler var mı? mesela start tuşu ekleyeniniz oldu mu?
    Ben ürünü kız kardeşime aldım ama 1 haftadır kurcalıyorum henüz vermedim, acaba windows start tuşu eklesem mi diye düşünüyorum? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yasiraktas

Ürüne yaptığınız değişiklikler var mı? mesela start tuşu ekleyeniniz oldu mu?
    Ben ürünü kız kardeşime aldım ama 1 haftadır kurcalıyorum henüz vermedim, acaba windows start tuşu eklesem mi diye düşünüyorum? :)

dokunmatik ekran olduğu için metro (modern) arayüzü bence daha kullanışlı. şu ana kadar normal başlat kurmayı hiç düşünmedim..
  • Merhaba...
    ben mediamarkttan Asus X202E-CT011H aldım. fiyatı 820 tl idi. aynı gün vatan ve diğer bir iki markette daha 200 tl pahalıya gördüğüm cihazı tek kaldığından pek düşünmedim ve aldım. ayrıca kasko da yaptırdım. yani 920 ye gelmiş oldu.

11.6" + 1.4 kg çok kullanışlı olduğundan tercih ettim. hem taşıma hem de hdmi ile tv ye bağlama seçimimi netleştirdi. yanına da 100 tl ye logitech2in k400 touchpad li mini klavyesini aldım. tv için özel üretilmiş bir kablosuz kalvye. mouse olmadan çok rahat kullanabiliyorsunuz. vatanda ise 80 tl. sonradan gördüm malesef.

dokunmatiği gayet başarılı. yoğun dokunmatik kullanan biriyim. cep telefonum üst segment cihazlar ve tabletim de ipad 4 olduğundan deneyim açısından bir sıkıntı yaşamadım. hali hazırda evde satılığa çıkardığım samsung ativ smart pc de var ve ikisinin dokunmatiği hemen hemen benziyor diyebilirim size.

hdmi dan görüntünün aktarımı çok başarılı. çoğu insan farktemez belki ama cihazdan cihaza görüntü farkediyor. yalnız yükleme yaparken 720 p ve 1080 p filmleri oynatma da sıkıntı oldu. takılmalar yaşadı. stabil yani boşta çalışırken bu dıkıntı kalktı. 1080 p 7,5 gb lord of the rings videosunu sorunusz oynatabildi.

ciklet klavye tercih sebeplerimden biridir. metalik kasanin klavye bölümüne elinzile bastırdığınızda içe göçme yok. 2000 tl üstü sonylerde bile bu durum görülebiliyor. bu kalvye ile yazı yazmak müthiş. deneyimlememiş biri için anlaşılması zor.

şimdilik bu kadar.

• almadan çektiğim fotoğrafı.
     DOKUNMATİK ASUS X202E ViVOBOOK 11.6' KULLANICILARI GENEL KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahuluer

Merhaba...
    ben mediamarkttan Asus X202E-CT011H aldım. fiyatı 820 tl idi. aynı gün vatan ve diğer bir iki markette daha 200 tl pahalıya gördüğüm cihazı tek kaldığından pek düşünmedim ve aldım. ayrıca kasko da yaptırdım. yani 920 ye gelmiş oldu.

11.6" + 1.4 kg çok kullanışlı olduğundan tercih ettim. hem taşıma hem de hdmi ile tv ye bağlama seçimimi netleştirdi. yanına da 100 tl ye logitech2in k400 touchpad li mini klavyesini aldım. tv için özel üretilmiş bir kablosuz kalvye. mouse olmadan çok rahat kullanabiliyorsunuz. vatanda ise 80 tl. sonradan gördüm malesef.

dokunmatiği gayet başarılı. yoğun dokunmatik kullanan biriyim. cep telefonum üst segment cihazlar ve tabletim de ipad 4 olduğundan deneyim açısından bir sıkıntı yaşamadım. hali hazırda evde satılığa çıkardığım samsung ativ smart pc de var ve ikisinin dokunmatiği hemen hemen benziyor diyebilirim size.

hdmi dan görüntünün aktarımı çok başarılı. çoğu insan farktemez belki ama cihazdan cihaza görüntü farkediyor. yalnız yükleme yaparken 720 p ve 1080 p filmleri oynatma da sıkıntı oldu. takılmalar yaşadı. stabil yani boşta çalışırken bu dıkıntı kalktı. 1080 p 7,5 gb lord of the rings videosunu sorunusz oynatabildi.

ciklet klavye tercih sebeplerimden biridir. metalik kasanin klavye bölümüne elinzile bastırdığınızda içe göçme yok. 2000 tl üstü sonylerde bile bu durum görülebiliyor. bu kalvye ile yazı yazmak müthiş. deneyimlememiş biri için anlaşılması zor.

şimdilik bu kadar.

Yükleme esnasında sıkıntı oldu derken hangi yüklemeden bahsediyorsunuz? İlk çalışma esnasında mı sorun oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcaa

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-x202e-ct011h-intel-celeron-847-11ghz-4gb-500gb-116-dokunmatik-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd600157&categoryId=98&navq=fh_eds%253d%2525c3%25259f%2526categoryid%253d98%2526fh_view_size%253d12%2526fh_sort_by%253d-order_stock_attribute_pl%25252c-max_createddate_pl%2526fh_secondid%253dbd600157%2526fh_lister_pos%253d2%2526fh_location%253d%25252f%25252fcatalog01%25252ftr_TR%25252f750.0%25253cactual_price%25253c1000.0%25252fcategories%25253c%25257bcatalog01_2147483646%25257d%25252fcategories%25253c%25257bcatalog01_2147483646_3000500%25257d%25252fcategories%25253c%25257bcatalog01_2147483646_3000500_98%25257d%2526fh_refview%253dlister

Bu modelde intel celeron 847 var. Bu modeli alıp kullanan oldu mu? i3 ile 300 tl fark var ama 1000 tl yi de geçmek istemiyorum. Sizce bunu alsam pişman olur muyum? Oyun oynamayı düşünmüyorum.

Daha önce öğretmen laptobu kampanyası ile aşağıdaki laptobu almıştım. Bunun işlemcisi intel centrino 1.7 ghz. Bu cihazı bana aratır mı sizce?
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/toshiba-l10-205-ogretmen-laptopu-67554146

Celeron ile i3 arasındaki far ancak çok performans isteyen işlemlerde belli olacaktır. Render yapan işlemler, oyunlar video işleme vs. ama günlük internet, ofis ve video izleme gibi olaylarda farkı hissetmek zor. ben önce 987 dual core modelini aldım. oyun dışında i3 ile performansı aynı gibiydi.celeron olanı da mediamarkette kullandım. onda da fark yoktu. bence eski laptopunu bi daha hiç aramayacaksın. mebin verdiği laptoptan çok daha üstün bi cihaz bu..(oyun oynamak dışında)

• quote:

Merhaba...

şimdilik bu kadar.

Hayırlı , uğurlu olsun, hoşgeldin aramıza seni de kullanıcı listemize ekliyorum. yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyoruz...

• quote:

quote:

Merhaba...

şimdilik bu kadar.

Yükleme esnasında sıkıntı oldu derken hangi yüklemeden bahsediyorsunuz? İlk çalışma esnasında mı sorun oluyor?

windows deneme sürümü. ve diğer indirdiğim programlar falan yüklenirken film de izledim.

• öncelikle tekrar merhaba...
    bugün yukarıda bahsettiğim celeron işlemcili ürünü mediamarkta iade etmiş bulunuyorum.
    sebebi sadece internetten hd video izlerken gecikmeler olması.
    eğer teknikten anlıyorsanız cihazı tavsiye ediyorum. daha fazla para vereceğinize bunu alır ve ssd vs. eklemelerle hızlandırır, daha kullanışlı programları yükler ve stabil bir ortam yaratabilirseniz sorun yok. denedim oluyor ama aldığım şahıs bununla uğraşacak kimse olmadığından hediyeyi geri götürdüm ve ücret iadesi aldım. media markt sorun çıkarmadan da aldı. o yüzden cihaz alışverişi yaptığınız yer parasından önemli.
    sanalpazardan 1055 tl vererek kullanılmamış bir acer s3-391 i5 3317u 20 gb ssd+500 gb hdd 4 gb ram olan modelden sipariş verdim. onu da deneyeceğim. amaç 11.6" idi ama 1,350 gr ağırlık ve 2,5 cm incelikte olur.
    sorusu olan olursa cevap vermeye devam ederim.
    kolay gelsin hepinize.
  • quote:

öncelikle tekrar merhaba...
    bugün yukarıda bahsettiğim celeron işlemcili ürünü mediamarkta iade etmiş bulunuyorum.
    sebebi sadece internetten hd video izlerken gecikmeler olması.
    eğer teknikten anlıyorsanız cihazı tavsiye ediyorum. daha fazla para vereceğinize bunu alır ve ssd vs. eklemelerle hızlandırır, daha kullanışlı programları yükler ve stabil bir ortam yaratabilirseniz sorun yok. denedim oluyor ama aldığım şahıs bununla uğraşacak kimse olmadığından hediyeyi geri götürdüm ve ücret iadesi aldım. media markt sorun çıkarmadan da aldı. o yüzden cihaz alışverişi yaptığınız yer parasından önemli.
    sanalpazardan 1055 tl vererek kullanılmamış bir acer s3-391 i5 3317u 20 gb ssd+500 gb hdd 4 gb ram olan modelden sipariş verdim. onu da deneyeceğim. amaç 11.6" idi ama 1,350 gr ağırlık ve 2,5 cm incelikte olur.
    sorusu olan olursa cevap vermeye devam ederim.
    kolay gelsin hepinize.

güle güle kullan yenicihazını. acerın o modelleri de oldukça şık aletler... dokunmatik yok diye biliyorum sadece. bu arada celeron işlemcili modelde yutubedan full hd klip açmıştım. takılmıyordu. acaba sen mcafeee yi kaldırmadın mı. o baya performansı sömürüyordu. etkisi olmuş olabilirdi...

• Arkadaşlar bende yeni aldım teknosada bu hafta sonu 900tl ye düşmüştü fiyat pentium 987li modeli,güzel bir cihaz sizlere bir kaç sorum olucak;
    masaüstü pclere aşinayızda bu cihaza nasıl format atılır bunun windowsu nerede seriali nerede :)
    misal elimde fazla bir ssd var 120gb sandisk bunu takmayı düşünüyorum sonrasında nasıl windows kurulumu yapacağız bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkusdogan1

Arkadaşlar bende yeni aldım teknosada bu hafta sonu 900tl ye düşmüştü fiyat pentium 987li modeli,güzel bir cihaz sizlere bir kaç sorum olucak;
    masaüstü pclere aşinayızda bu cihaza nasıl format atılır bunun windowsu nerede seriali nerede :)
    misal elimde fazla bir ssd var 120gb sandisk bunu takmayı düşünüyorum sonrasında nasıl windows kurulumu yapacağız bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza güle güle kullan cihazını.

bunların seriali yazmıyor. yani Windows 8 key cihazın atındaki bandrolde bulamıyorsun. bulan programlar vardır belki. ancak kendi yedekleme sistemi mevcut. windowsu kendisi formatlayıp sıfırlayabiliyor kendini ama harici olarak da yapılabilir diye düşünüyorum. ilk sayfada bios ekranına erişimi anlatmıştım. biosa eriştikten sonra hdd clon programları ile hdd deki sistemi ssd ye yedekleyip açabilirsiniz diye düşünüyorum ama denemedim. eğer başarılı olursanız bize de yazın paylaşalım ilk mesajda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsakingss -- 22 Nisan 2013; 12:57:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mkusdogan1

Arkadaşlar bende yeni aldım teknosada bu hafta sonu 900tl ye düşmüştü fiyat pentium 987li modeli,güzel bir cihaz sizlere bir kaç sorum olucak;

ben onu denedim, bir programla hdd yi ssd ye clonladım. ssd de iken önce hata verdi bootrec /rebuildbcd ile baştan efi sistemini kurdu bir problem yok.

ama dikkat: hdd ki kurtarma bölümlerini kesinlikle silmeyin. ben harici bir dvd ile taktığım ssd ye win8 pro kurayım dedim, elinizde key olsa bile bilgisayarın biosunda gömülü key nedeniyle kurmuyor. windows anahtarlar artık değişik biçimde bilgisayarda yer alıyor...

o yüzden yukarıda dediğim gibi hdd nin direkt clonunu alacaksınız ssd ye. önce sorunsuz çalışacak ama f8 falan işe yaramayacak mavi ekran hatası olacak. ondan sonra bir usb belleğe kurtarma bilgilerini yükleyip, onunla başlatacaksınız kurtarma seçeneklerinden kod bölümüne bootrec /rebuildbcd yazılacak. ssd ile windows sorunsuz çalışacak.
    windowsun kendi sistem imajını kurtarma, yedekleme yazılımı işe yaramıyor...

temiz kurulum yapılacaksa da win8 single language iso sunu bulmak lazım ama yokmuş. bunu bulunca gömülü keyi bir program okutup girerek veya sanırım hiçbir key girmeden windows 8 kurulabilir... ama win8 pro temiz kurulumu elinizde dvd olsa bile mümkün değil.

ben s300ca kullanıyorum ama vivoobookların tümünde böyle, çok araştırdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 22 Nisan 2013; 14:30:58 >

• quote:

hocam şu yazdığın mesajdaki linki düzeltsen, sayfa kayıyor...
  • Bu bilgisayarı en uygun nerede bulabilirim?
    720p 1080p performansı
    4 hücreli pil performansını meak ediyorum.
    Tecrübenizi paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Bu bilgisayarı en uygun nerede bulabilirim?
    720p 1080p performansı
    4 hücreli pil performansını meak ediyorum.
    Tecrübenizi paylaşabilir misiniz?

720p ve 1080p sorun yok. bence 2k 4k videoları da sorunsuz oynatacaktır ilerde. pili 2 hücreli ancak sürekli kullanımda 4 saat gidiyor. oyun oynarsan daha az gidiyor tabiki de. ama öyle 2 saatte kapanmaz merak etme. ilk mesjda video incelemesi yaptım koydum. onu izleyebilirsiniz. almışken i3 işlemcili modelini tavsiye ederim. fiyat olarak 1150-1200 ü aşmayan yerleri tercih edin. ben antalyadan tvt.com.tr den sipariş verdim. 1 gün sonra bursada elimdeydi cihaz. 1150 tl ye geldi kargo dahil.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.