Şimdi Ara

Doğuş Grubunun Liste Fiyatı Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Liste fiyatına bakıyorum 248 bin tl. Bayiye gidiyorsun 170 bin tl. Bu ne biçim iştir arkadaş en yakın araç liste fiyatından 50 bin eksik. Madem 170 e satıyosun neden 248 yazarsın? Bunun sebebini bileniniz var mı acaba? Burda çok ST dolanıyo diyorlar. Varsa doğuş grubundan birileri açıklasın Allah aşkına.
    Bu arada vw fiyatları güncelledi. İnanmazsınız belki ama çoğu modelde fiyatlar düşmüş bile. Gelin bir de burdan yakın.

• 2016 aralıkta 84 bine 1.0 a3 satıldı o dönem 1.0 golfler 90 95 bindi o dönem bayiden fiyat alan bayiye giden birçok kişi aldı haberi olmayanlar kafayı duvarlara vurdu
    Şu anda ise aynı golf 135 iken aynı a3 163 bin
    1.0 a3 ün listesi en son baktığımfa 257 bin di bayi 160 a veriyordu
    Fırsatçının biri 2017 1.0 a3 ü 170 binden ilana koymuş açıklamada sıfırı 260 bin yazmış bu üçkağıtçı sıfırının 160 olduğunu bal gibi biliyor amaç 2. Elci şizofrenlere fiyatı yükseltirmek daha fazla sıfır araç satmak
  • Güncellenen liste fiyatına %6.5 iskonto ekleyin şuan ki gerçek fiyatı bulursunuz. Daha önceden indirim siz halini koyuyorlardı o nedenle saçma rakamlarla karşılaşıyorduk. Fakat ÖTV indirimi bittikten sonra şuanlık sadece 6.5 puan iskontoları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsmsk kullanıcısına yanıt
    O zaman güncel liste fiyatı 120 bin olan comfortline Polo bayiilerde 112 bin olur en iyi ihtimalle.

• gayet güzel pazarlama taktiği
  • Doğuşta böyle bir durum var
    Ben zamanında skoda rapid alırken 65 bin den başlıyordu 56 bine aldım özel pazarlık da yapmadım ne yaparsınız son dedim 56 dediler

biri octavia almıştı 75 bin olan liste fiyatı 65 bin vermişlerdi

adamlar kafadan 10 bin düşüyordu demek ki halen aynı kafadalar
  • Hocam mesala Golf de bu dikkatimi çekti 170 kusur 1.6 tdi fiyatı, ama 142 ye bırakıyorlar dediler geçende forumda.

Bence fiyatlar düşecek otomativ sektörü sıkıntıda.
  • adamlar ne yapsın, bayiler de ,distürbitörler de sapıttı ne fiyat diyeceğini. bir gün kur iniyo, öbür gün çıkıyo. bir gün ötv iniyo çıkıyo.
  • Amaç 2.el fiyatlarını yükseğe çekip daha fazla sıfır km araç satmak olabilir.

• 120.000'e polo, 170.000'e golf almakta ne bileyim . O paraya 2.elde gelen araçlar:

Peugeot 3008
    Renault Talisman
    Volvo S60
    BMW 320D
    BMW 520D
    Ford Mondeo
    Peugeot 508
    VW Passat
    Toyota Corolla (sıfırı geliyor)
    Ford Focus (sıfırı geliyor)

Bu araçlar varken buzdolabı renkli fındık motorlu polo almak gerçekten delilik. Doğuş'tan araba almak zaten başlı başlına bir hata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 2 Temmuz 2019; 12:19:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

120.000'e polo, 170.000'e golf almakta ne bileyim . O paraya 2.elde gelen araçlar:

Peugeot 3008
    Renault Talisman
    Volvo S60
    BMW 320D
    BMW 520D
    Ford Mondeo
    Peugeot 508
    VW Passat
    Toyota Corolla (sıfırı geliyor)
    Ford Focus (sıfırı geliyor)

Bu araçlar varken buzdolabı renkli fındık motorlu polo almak gerçekten delilik. Doğuş'tan araba almak zaten başlı başlına bir hata.
    Ayni mantikli miss gibi full 508 aldim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8BCB2414A

Ayni mantikli miss gibi full 508 aldim

Alıntıları Göster
    En iyisini yapmışsınız .Yani şu iki araba zamanında 30.000 50.000TL civarına satılıyordu, benim içim el vermez küçücük poloya golfe o kadar para vermeye

• Aynen hocam dogus insafsiz ulke paramiz degersiz 60 bin tl ye 2016 agustosta sifir jetta almistim hayatimin en buyuk pismanligidir piyasanin bu duruma gelecegini bilmeden 8 ay sonra 70 bine satmistim artik bu paralara 2.ci elini bile alamiyoruz

• Üstat, piyasaların hızı boing uçağından daha hızlı :D
  • pazarlama taktiği...

bayiye gidip 170 bin'e düşürünce ''vay bee ne pazarlık yaptım ama'' gazına gelip araba almayı pek düşünmüyor olsa bile alıp çıkabiliyor insanlar
  • 2016 aralıkta 84 bine 1.0 a3 satıldı o dönem 1.0 golfler 90 95 bindi o dönem bayiden fiyat alan bayiye giden birçok kişi aldı haberi olmayanlar kafayı duvarlara vurdu
    Şu anda ise aynı golf 135 iken aynı a3 163 bin
    1.0 a3 ün listesi en son baktığımfa 257 bin di bayi 160 a veriyordu
    Fırsatçının biri 2017 1.0 a3 ü 170 binden ilana koymuş açıklamada sıfırı 260 bin yazmış bu üçkağıtçı sıfırının 160 olduğunu bal gibi biliyor amaç 2. Elci şizofrenlere fiyatı yükseltirmek daha fazla sıfır araç satmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 3 Temmuz 2019; 7:40:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Liste fiyatını indirir arttırırsanız sürekli bu sefer de insanlar firmalar için fırsatçı,ÖTV indirimini cebe indirdi gibi birçok saçma ithamda bulunabiliyor. O yüzden Doğuş'ta liste fiyatını tahminim değiştirmemeye karar verdi. Gelen zamları ve kur artış-inişlerini yansıtmayıp devlet veya ana firmadan gelen teşviğe göre bunu pazarlık indirimi olarak yansıtıyor.
  • Pejonun eline su dökemez sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liste fiyatı 548bin tl olan 2018 Bmw 420d m paket bayide 400.000 liraydı. Nedenini sordum arada özel fiyatlarla satabiliyoruz dendi.148bin tl indirim nedir arkadaş.Madem bu fiyata satabiliyorsunuz o zaman direk 400.000 yazın

• Liste fiyatı yükselirse kasko bedeli de yukselir. Kasko bedeli yukselirse araca daha yüksek miktarda kredi çıkar, olay bundan ibaret. Kredilendirilebilir tutarı artırmak için yapıyorlar.

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Zaten liste fiyatı üzerinden kasko yapılıyor. Misal ben Passat aldım 128 e ama kasko bedeli 160 civarıydı. Liste fiyatı ile aynı yani. 160 üzerinden kasko yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsmsk -- 4 Temmuz 2019; 23:32:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.