Şimdi Ara

Doğru Kablolama (Ev sinema_Receiver_LCD TV) - HDMI ile..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır forumları takip ediyorum ve gerçekten sizlerden çok şeyler öğrendim. Hepinize teşekkürler.

Yakın bir zamanda sizlerden edindiğim bilgilerinde yardımıyla aşağıdaki sistemleri almayı düşünüyorum. Sony KDL 32 S 3000 LCD, Sony DAV DZ 231 DVD'li ev sinema seti, Crea CR-U1000 HD uydu receiver.

Receiver ile LCD TV'yi HDMI kablo, ev sinema sistemi ile LCD'yi yine HDMI kablo ile birbirine bağlamayı düşünüyorum. Bu durumda TV seyrederken ev sinema sistemin'den ses alabilirmiyim?. Yoksa receiver ile ev sinema sistemini birbirine aux veya diğer bir bağlantı ile bağlamalımıyım?. (Bu durumda receiver - LCD HDMI , LCD-ses sistemi HDMI ve ses sitemi - receiver aux veya diğer bir bağlantı ile birbirlerine bağlı olacak). Gerçekten kusura bakmayın belki çok komik sorular soruyorum ama bu konuda cahilim.
    Belki saçma ama ev sinema sistemini HDMI ile LCD'ye bağlarken aynı anda başka bir bağlantı ile receivere bağladığımda ses sistemine zarar verirmiyim?

Cihazların bağlantıları şöyle;

CREA U1000 HD RECEIVER
    Video Çözünürlüğü 1920x1080i, 1280x720p, 720x576p @ 50/60Hz
    Video Görüntü formatı PAL/NTSC/480p/576p/720p/1080i 50/60Hz desteği
    PCMCIA 2 adet DVB CI modül girişi
    TV Standartı PAL BG/I/Dk, NTSC
    Görüntü Özellikleri MPEG-4 Part10 AVC/H.264 HD HP@L4.0 1920x1080 @ 50H
    Görüntü Özellikleri MPEG-2 HP@HL.MPEG-4 Part10 AVC/H.264 HD MP@L4.0
    RF Modülatör Görüntü Çıkışı Entegre OFDM Tuner
    Frekans 470 to 860MHz
    Ekran Oranı 4:3 - 16:9
    Giriş Oranı Maksimum 90Mb/s
    Uydu Standartı DVB-S/S2 uydu standartına tam uyumlu
    Çıkışlar Component Görüntü Çıkışı
    HDMI HDMI Çıkış
    Ekran /Menü Renkli VFD Ekran /Türkçe menü
    Ses Dekoderi Dolby Digital, MPEG-1 Layer 1,2, MPEG 2/4 AAC
    Ses Modu Mono, Sol, Sağ, Stereo, Dolby Digital
    Giriş Voltajı AC 90-250V ~ 50/60Hz

KDL-32S3000 LCD
    Konektörler
    HDMI™
    VAR
    HDMI™ 2 VAR
    HDMI™ 3 VAR
    Bilgisayar Girişi (15 pin D-Sub) + Audio Girişi VAR
    Komponent VAR
    4 Pin (Y/C) Giriş VAR
    MiniJack (Kulaklık) (mm) 3,5
    PCMCIA Kart Yuvası VAR
    RCA Ses Çıkışı VAR
    RCA AV Girişi VAR
    RF Girişi VAR
    SCART 1 VAR
    SCART 2 VAR

DAV-DZ230 EV SİNEMA SETİ

Giriş / Çıkış
    Audio Line GİRİŞİ (Analog) -
    Audio Line GİRİŞİ (Optik) 0
    Audio Girişi (Ön, mini) 1
    Audio Line GİRİŞİ (Koaksiyel) 0
    D.C.A.C. (Otomatik Kalibrasyon) VAR (bronz)
    Kulaklık Jakı (3.5mm / 6.3 mm) 3,5mm
    SCART(COMPOSITE çıkışı/RGB çıkışı) 1
    SCART(TV audio girişi) 1
    Hoparlör Terminali (Ön/Orta/Surround/Sub Woofer) VAR / VAR / VAR / VAR
    Video Signal ÇIKIŞI (HDMI™) DVD için Upscale720p/1080i 1

• Arkadaşlar, yardımcı olacak kimse yokmu
  • Sinema sistemini hdmi değil scartla bile bağlasan tv'den ses alırsın bir sorun çıkmaz :) ek olarak alıcıya bağlamana gerek yok.Sony'nin ayarları nasıl bilmiyorum ama philipste tv'den ses almak için tv moduna getirmen gerekiyor cihazı sonyde de böyle bişi varsa ona dikkat et.
  • Yani bu durumda uydu-lcd hdmi ile lcd-ev sinema sistemi yine hdmi ile bağlı olduğunda ve ev sinema sistemi açık olduğunda tv seyrederken sinema sisteminden ses alabiliyorum doğrumu
  • --------------------------------------------------------------------------------

Yani bu durumda uydu-lcd hdmi ile lcd-ev sinema sistemi yine hdmi ile bağlı olduğunda ve ev sinema sistemi açık olduğunda tv seyrederken sinema sisteminden ses alabiliyorum doğrumu

Çok özür diliyorum yanlışlıkla tamama bastım şunu ilave edecektim. LCD de hdmi giriş var yani çıkış yokki?? yada benmi yanlış biliyorum.bu durumda ev sinema sisteminden tv seyrederken nasıl ses alırımki.
  • Üstad merhabalar,

benimde bi 32P3000 SONY LCDim var. Ses siteminde kararsızım.

Acaba SONY DAV DZ 230 nasıl? tipi fln çok hoşuma gitti.

Ama sen nasıl, alt yazı olayı nasıl? Herkes Divx filmlerde çok küçük kalıyo diyorlar. + her divxi açmıomuş dogrumu?
    Bi aydınlatırsan sevinirim, philipsie fln bakmayayım sony alayım gitsin.
  • Crea ile TV arasına HDMI bağlantı Görüntüyü taşırsın . Sesi de tV'den alırsın.

DAV300 ile tv arasına HDMI bağlantı Görüntüyü taşırsın sesi DAV300 'den alırsın.

Crea'nin Analog Audio out'undan DAV300 'ün ön girişlerindeki Audio input girişine RCA to Stereo minijack ile girebilir ve crea'nın sesini DAV-300'e aktarabilirsin.

Tek yol budur.

• hi-def-man, çok sağol kardeşim. düşündüğüm gibi. Peki uyduyu ses sinama sistemine bağladığımızda, lcd ve ev sinema sistemi arasındaki hdmi bağlantı kalacakmı, yoksa sadece dvd,divx seyretmek istediğimiz zamanmı bağlıyacağız. saygılar
  • LCD'de 2 tane HDMI giriş olduğundan ikisini de aynı anda kullanabilirsin.

DVD Seyrederken TV'den HDMI 1 seçersin (DAV Çalışır)
    UYDU seyrederken TV'den HDMI 2 seçersin (crea çalışır) ve DAV üzerinden AUX seçersen sesi de DAV verir.
    quote:

Orjinalden alıntı: og_ozturk

hi-def-man, çok sağol kardeşim. düşündüğüm gibi. Peki uyduyu ses sinama sistemine bağladığımızda, lcd ve ev sinema sistemi arasındaki hdmi bağlantı kalacakmı, yoksa sadece dvd,divx seyretmek istediğimiz zamanmı bağlıyacağız. saygılar
  • sağol kardeş, bu aux ile 5+1 ses alamıyoruz galiba, 5+1 almak için yapabilecek bir şey varmı. scart-scart v.s
  • kardeş mail attım sana

quote:

Orjinalden alıntı: celiker

Üstad merhabalar,

benimde bi 32P3000 SONY LCDim var. Ses siteminde kararsızım.

Acaba SONY DAV DZ 230 nasıl? tipi fln çok hoşuma gitti.

Ama sen nasıl, alt yazı olayı nasıl? Herkes Divx filmlerde çok küçük kalıyo diyorlar. + her divxi açmıomuş dogrumu?
    Bi aydınlatırsan sevinirim, philipsie fln bakmayayım sony alayım gitsin.
  • DAV'ın prologic IIx modunu seçersen 5+1 ses alabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: og_ozturk

sağol kardeş, bu aux ile 5+1 ses alamıyoruz galiba, 5+1 almak için yapabilecek bir şey varmı. scart-scart v.s
  • Daha iyi ses almak için aux hariç bağlantı alternatifim varmı. (ses - receiver için). Ayrıca receiver ile ses sistemi ve lcd bağlı iken ses sistemi - lcd bağlantısı yapmak problem olurmu ben hala birşey anlamadım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.