Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14401441144214431444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: destroyeremrah

Arkadaşlar konudaki pek çok cevabı okudum,piyasadaki 2-3 firma ile görüştüm kafam iyice karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Ev ankara/keçiörende 115m2 net ara kat sıfır bina yalıtımlı. batı-kuzey-güney cepheli
    Petek boyları
    Salon 200x60 ve 200x60, Oturma odası 130x60, Çocuk odası 110x60, Yatak odası 150x60, Koridor 90x60, Mutfak 100x60 ve banyo havlupan
    Salon kuzey ve batı 42m2 ,Mutfak Batı 20m2 ,Odalardan ikisi kuzey Biri doğu cepheli herbiri ortalama 20 m2
    Peteklere düz plastik boru gidiyor.Kombi altındada 4tane plastik boru var kollektörlü sistem değil.
    Kombi mutfagın içine batı cepheli duvara montajlanıp bacası direkt dışarı çıkacak.
    Petekler için demirdökümplus panel düşünüyorum.
    Asıl kafamı kurcalayan kombi yoğuşmalı mı olacak hermetrik mi?
    piyasadaki danıştığım firmalar abi 160 m2 üstü ve 55-60 derece sıcaklıkta anca yoğuşma olur boşuna parana yazık etme düz kombi al dediler.
    Genelde viesmann ve buderus önerdiler başka marka söyleyen olmadı.
    yoguşmalı olarak buderus gb072'e 2450,gb042'e 2150 vitodens 100'e 2550 verildi
    düz kombi olarak buderus u042'e 1300, u052'e 1550 vitopend 100'e 1700 verildi.
    Petek için metresine 125 tl talep ettiler.
    toplamda 3950-3250 aralıgında fiyat aldım. Kafam allak bullak oldu. Bu işlerdende çok anlamam.
    Bu konuda bilgi sahibi olan Arkadaşlar yardımcı olur yön gösterirlerse sevinirim.
    Kombi nasıl olacak fiyatları nedir? oda termostadı gerekirmi? vanalar nasıl olmalı? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar...

dd plus metresi 125lire uygun fiyat
    yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,söylenen yalanlara inanmayın,üstelik eviniz yalıtımlı premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin derim
    yazdığınız kombilerden
    buderus gb72 kaliteli ama pahalı premix yoğuşmalı
    viessmann vitodens malzeme kalitesi premix yoğuşmalı ama modülasyon aralığı geniş değil:%33 - %100
    düz kombi buderus u42:tek eşanjörlü ve sıcak su verimi 2 yıldız bosch'taki eşdeğer kombisi bosc classic plus,buderus u42 çok donanımsız asla önermem
    viessmann vitopend,10 yıl öncesinin kombisi,modülasyon aralığı çok dar:%43 - %100 bu kombiyi asla önermem

kombi olarak öncelikle:f/p premix yoğuşmalı kombi (modülasyon aralığı geniş) 1500-1600 lira civarında baymak falke condense ve baymak duo tec her iki cihaz premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı çok geniştir:%19,5 - %100
    alternatif olarak:eca confeo premix ve bosch classic condense
    yazdığım 4 kombide premix yoğuşmalı ve yerli üretimdir.4 kombide malzeme kalitesi iyidir
    baymak falke condense ve baymak duo tec ambalajsız net 44 kilo
    eca confeo premix s:42,6 kilo,bosch classic condens 44 kilo

kafanız karışmasın
    tasarruf istiyorsanız & iyi bir sistem istiyorsanız

1) f/p premix yoğuşmalı kombi (modülasyon aralığı geniş)
    2) kaliteli radyatör markası: dd plus,vairad,airfel
    3) 1 havlupan 1 radyatör hariç her radyatöre kaliteli termostatik vanalar: danfoss ra 2000 (gaz sensörlü)
    4) kombi mümkünse evin içine monte edilmeli
    5) radyatör metrajı evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek metrajda tutulmalıdır

bunların yanında:
    a) iyi işçilik
    b) sizi yarı yolda bırakmayacak,kaypak olmayan sağlam bir doğalgaz taahhütçüsü

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglesss

Merhaba arkadaşlar , ankara 'da ki evimize kombi ve petek taktırcaz bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.
    7 katlı binanın 5. katı güney cehpe sıfır bina, yalıtımı dıs cehpesinde montalaması falan yapılmıs , 125 metrakare ev 9 metrakare petek boyu var , mutfak tam ortada kalıyor salon ve bir oda onde , mutfak ortada , yatak odası ve dıger oda seklınde sıralanyor, bütçemiz 3000 ile 3500 civarı olcak , onerileriinizi beklıyorum şimdiden tesekkur ediyorum iyi forumlar.

binada yalıtım varsa premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    kombi f/p premix yoğuşmalı:modülasyon aralığı geniş baymak duo tec,baymak falke condense öneririm
    radyatör markası: demirdöküm plus,vairad ve airfel
    3 markada çinko fosfat kaplama ve kataforez boya tekniği ile korozyona karşı dayanıklı ve ısıl değeri yüksektir
    havlupan markası:sanpan
    radyatör vanası:eca rv1 veya eca rv2
    termostatik vana:danfoss ra 2000 (gaz sensörlü)
    oda kumandası kullanmak istiyorsanız alacağınız kombiye göre marka model öneririz

• quote:

Orijinalden alıntı: seferzafer

Arkadaşlar, bir konuda danışmak istiyorum. Ankarada 3. kat en üst, 3+1 100 m2 yeni bir dairemiz var (babamın), yalıtım yok büyük ihtimalle. şimdi buraya radyatör ve kombi takılacak. ev kiraya verilecek.

9 m radyatör kullanılacak ölçü aldırdım dd plus düşünüyorum.
    kombi ne almalıyım hernetik olacak?
    tüm malzemeleri aldığımda taktırmak için ne kadar işçilik öderim?

kombi tercihinin önemli olduğunu biliyorum, o nedenle dayanıklı sağlam ugun fiyatlı bir kombiye ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum.

evde ısı kayıpları hesaplandıysa yoğuşmalı kombi için radyatör metrajı evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek metrajda tutulmalıdır
    9metre radyatör ile ankarada en üst kat ve yalıtımsız bir dairede kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabileceğinizi düşünüyorsanız
    f/p premix yoğuşmalı kombi alabilirsiniz,ankara koşullarında konvansiyonel kombi de alsanız evde ısı kayıpları fazla ise kombiyi kış sezonunda genelde 60c kazan sıcaklığında kullanabilirsiniz.kış başlangıç ve bitiş dönemleri hariç (ekim-kasım mart sonu-nisan ayları)
    ister yoğuşmalı ister yoğuşmasız kombi alsanız bile 55c kazan sıcaklığından yukarda bir derecede tüketim artar.kombiler 55-56-57c kazan sıcaklığından sonra tüketimleri artar
    kombi olarak sağlam/verimli/modülasyon aralığı geniş:1500lira civarında baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm
    her iki cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapar:%19,5 - %100

yoğuşmasız kombi olarak:
    1250-1300lira civarında ferroli domitech ve ferroli divatech öneririm.her iki cihaz diğer yoğuşmasız kombilere göre modülasyon aralığı geniştir:%30 - %100çok donanımlı cihazlardır ve ferroli kombiler 5 yıl garantilidir

yalıtımsız evlerde bunun önüne geçmek ve evde sıcaklığın daha homojen dağılması için termostatik vana kullanımı şart
    bence kombi yanında termostatik vanalar da taktırın:kombiye en uzak 1 radyatör ve banyodaki havlupan hariç bütün radyatörlere kaliteli termostatik vanalar:gaz sensörlü danfoss ra 2000
    yalıtımsız evlerde termostatik vanalar bana göre şart

(kafa+gövde) şeklinde piyasada tanesi genelde 31-33lira civarında satılır

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba arkadaşlar , ankara 'da ki evimize kombi ve petek taktırcaz bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.
    7 katlı binanın 5. katı güney cehpe sıfır bina, yalıtımı dıs cehpesinde montalaması falan yapılmıs , 125 metrakare ev 9 metrakare petek boyu var , mutfak tam ortada kalıyor salon ve bir oda onde , mutfak ortada , yatak odası ve dıger oda seklınde sıralanyor, bütçemiz 3000 ile 3500 civarı olcak , onerileriinizi beklıyorum şimdiden tesekkur ediyorum iyi forumlar.

binada yalıtım varsa premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    kombi f/p premix yoğuşmalı:modülasyon aralığı geniş baymak duo tec,baymak falke condense öneririm
    radyatör markası: demirdöküm plus,vairad ve airfel
    3 markada çinko fosfat kaplama ve kataforez boya tekniği ile korozyona karşı dayanıklı ve ısıl değeri yüksektir
    havlupan markası:sanpan
    radyatör vanası:eca rv1 veya eca rv2
    termostatik vana:danfoss ra 2000 (gaz sensörlü)
    oda kumandası kullanmak istiyorsanız alacağınız kombiye göre marka model öneririz

oda kumandası tam olarak ne işe yarıyor bilmıyorum , ama kombi sürekli çalışcak kışın , ısı yalıtımı yapılmıs 125metrakere ev e kaçlık kombi takmalıyız tam verim alabılmek için , termostatik vana danfoss ra 2000 ısı yalıtımı olan evler için de şartmıdır. tesekkur ederim.

• quote:

oda kumandası tam olarak ne işe yarıyor bilmıyorum , ama kombi sürekli çalışcak kışın , ısı yalıtımı yapılmıs 125metrakere ev e kaçlık kombi takmalıyız tam verim alabılmek için , termostatik vana danfoss ra 2000 ısı yalıtımı olan evler için de şartmıdır. tesekkur ederim.

125m2 ev için standart kapasitede 20000kcal (24kw) premix yoğuşmalı kombi yeterli
    kombi sürekli çalışacaksa oda kumandasına (oda termostatı) gerek yok
    banyodaki havlupan (veya radyatör) + kombiye en uzak 1 radyatör hariç
    kalan radyatörlerin hepsine radyatörün durumuna göre (köşe tip veya yatay köşe) danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktırmanızı öneririm

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

eviniz yalıtımlı danfoss ra 2000 termostatik vanalardan tam verim alırsınız,danfoss ra 2000 termostatik vanalar gaz sensörlüdür.tepki süresi kısadır:13dakika.piyasadaki diğer termostatik vanalar sıvı sensörlüdür ve tepki süresi daha uzundur:20-22dk

danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar,radyatörün konumuna göre YATAY KÖŞE veya KÖŞE TİP

danfoss ra 2000 "gaz sensörlü" KÖŞE TİP :

danfoss ra 2000 "gaz sensörlü" YATAY KÖŞE (uk tip):

• Tavsiye edilen ferroli kombiyi bugün kurdurdum 3 adet dann fross gaz sensörlü termostta takıldı öncelikle kombi d4 arızası verdi neden olabilir ? ayrıca bu senörlü termostatları kullanmayın biraz detaylı açıklarmısnız , paketin üstünde yazanlardan tam anlayamadım teşekkürler.
  • bugün akşam itibariyle arsiton genus premium evo kombim servis tarafından açılmış bulunmaktadır. kombiye ilave dış ısı sensörü+sensys modilasyonlu oda termostatı da takıldı. kullanım suyu konforu olarak çok hoşuma gitti su basıncı düşse de eskim hermetik kombim gibi haşlama yapmadı. kombi parametrelerinden max ısıtma suyu sıcaklığını 55C yaptım. auto modunu açınca 58C gösterdi ama çalışınca 55C düşürdü ama sevmediğim bir nokta çıktı karşıma kombi ekranında alev modülasyonunu 5 kademe olarak görebilsem de kullanım suyu ve petek derecelerinin sıcaklığını anlık olarak göremedim parametre menüsünden de bu seçimler çıkmıyor sadece set değeri çıkıyor bunun bir çözümü var mı acaba??? oysa dayımın genus premiumda bu sıcaklıklar gözüküyordu acaba oda termostatı taktırmamla bir alakası olabilir mi??? bence olmaması lazım ama yine de bilemedim. ayrıca kombiyi ısıma kısmında biraz çalıştırdım (bu havada kombi mi çalışır delimisin demeyin merak işte) ısıtma pompası aşırı çalışma diye hata verdi bekledi o esnada trv lerden 2 si kapalıydı (280cm) 2 petek(240cm) açıktı sonra trvleri de açınca devreye girdi buna anlam veremedim trvli 2 petek kapatınca kombi pompa sesi değişti zorlandığını hissettim yani ama yanlış değilsem menüden modülasyonlu pompa olarak seçiliydi bunun sebebi nedir? bunun önüne nasıl geçebilirim? kışın kombiyle ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden erken önlem almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

Tavsiye edilen ferroli kombiyi bugün kurdurdum 3 adet dann fross gaz sensörlü termostta takıldı öncelikle kombi d4 arızası verdi neden olabilir ? ayrıca bu senörlü termostatları kullanmayın biraz detaylı açıklarmısnız , paketin üstünde yazanlardan tam anlayamadım teşekkürler.

biraz araştırdım fakat d4 diye bir arıza kodu göremedim.

Ferroli Kombi A01 hata kodu: Alev yok
    Ferroli Kombi A02 hata kodu: Düzensiz alev
    Ferroli Kombi A03 hata kodu: Eşanjör koruma
    Ferroli Kombi F04 hata kodu: Baca termostatı arızası
    Ferroli Kombi F05 hata kodu: Prosestat arızası
    Ferroli Kombi A06 hata kodu: 4 dakikada 5 defa alev eksikliği
    Ferroli Kombi F08 hata kodu: Eşanjör aşırı
    Ferroli Kombi F10 hata kodu: NTC kalorifer sensörü bozuk
    Ferroli Kombi F11 hata kodu: NTC su sensörü bozuk
    Ferroli Kombi F14 hata kodu: NTC emniyet sensörü bozuk
    Ferroli Kombi F34 hata kodu: Besleme gerilim arızası
    Ferroli Kombi F35 hata kodu: Frekans arızası
    Ferroli Kombi F37 hata kodu: Tesisat basıncı yetersiz
    Ferroli Kombi F39 hata kodu: Harici NTC sensörü bozuk
    Ferroli Kombi F40 hata kodu: Tesisat basıncı yüksek
    Ferroli Kombi A41 hata kodu: Sensör koruması bağlı değil
    Ferroli Kombi F42 hata kodu: İkili sensör okuma farkı nedeniyle koruma
    Ferroli Kombi F43 hata kodu: Eşanjör koruması
    Ferroli Kombi F47 hata kodu: Basınç sensörü koruması bağlı değil
    Ferroli Kombi F50 hata kodu: Moduleg bağlı değil

• kullanım kitabında da yazıyor bekleme süresi boyunca d3 d4 yazar diyor a 51 yazıyor birde şimdi buldum uygunsuz yanma arızası imiş bacayı kontrol lazım diyor . Yardım için teşekkürler.
  • bugün akşam itibariyle arsiton genus premium evo kombim servis tarafından açılmış bulunmaktadır. kombiye ilave dış ısı sensörü+sensys modilasyonlu oda termostatı da takıldı. kullanım suyu konforu olarak çok hoşuma gitti su basıncı düşse de eskim hermetik kombim gibi haşlama yapmadı. kombi parametrelerinden max ısıtma suyu sıcaklığını 55C yaptım. auto modunu açınca 58C gösterdi ama çalışınca 55C düşürdü ama sevmediğim bir nokta çıktı karşıma kombi ekranında alev modülasyonunu 5 kademe olarak görebilsem de kullanım suyu ve petek derecelerinin sıcaklığını anlık olarak göremedim parametre menüsünden de bu seçimler çıkmıyor sadece set değeri çıkıyor bunun bir çözümü var mı acaba??? oysa dayımın genus premiumda bu sıcaklıklar gözüküyordu acaba oda termostatı taktırmamla bir alakası olabilir mi??? bence olmaması lazım ama yine de bilemedim. ayrıca kombiyi ısıma kısmında biraz çalıştırdım (bu havada kombi mi çalışır delimisin demeyin merak işte) ısıtma pompası aşırı çalışma diye hata verdi bekledi o esnada trv lerden 2 si kapalıydı (280cm) 2 petek(240cm) açıktı sonra trvleri de açınca devreye girdi buna anlam veremedim trvli 2 petek kapatınca kombi pompa sesi değişti zorlandığını hissettim yani ama yanlış değilsem menüden modülasyonlu pompa olarak seçiliydi bunun sebebi nedir? bunun önüne nasıl geçebilirim? kışın kombiyle ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden erken önlem almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: halils2

bugün akşam itibariyle arsiton genus premium evo kombim servis tarafından açılmış bulunmaktadır. kombiye ilave dış ısı sensörü+sensys modilasyonlu oda termostatı da takıldı. kullanım suyu konforu olarak çok hoşuma gitti su basıncı düşse de eskim hermetik kombim gibi haşlama yapmadı. kombi parametrelerinden max ısıtma suyu sıcaklığını 55C yaptım. auto modunu açınca 58C gösterdi ama çalışınca 55C düşürdü ama sevmediğim bir nokta çıktı karşıma kombi ekranında alev modülasyonunu 5 kademe olarak görebilsem de kullanım suyu ve petek derecelerinin sıcaklığını anlık olarak göremedim parametre menüsünden de bu seçimler çıkmıyor sadece set değeri çıkıyor bunun bir çözümü var mı acaba??? oysa dayımın genus premiumda bu sıcaklıklar gözüküyordu acaba oda termostatı taktırmamla bir alakası olabilir mi??? bence olmaması lazım ama yine de bilemedim. ayrıca kombiyi ısıma kısmında biraz çalıştırdım (bu havada kombi mi çalışır delimisin demeyin merak işte) ısıtma pompası aşırı çalışma diye hata verdi bekledi o esnada trv lerden 2 si kapalıydı (280cm) 2 petek(240cm) açıktı sonra trvleri de açınca devreye girdi buna anlam veremedim trvli 2 petek kapatınca kombi pompa sesi değişti zorlandığını hissettim yani ama yanlış değilsem menüden modülasyonlu pompa olarak seçiliydi bunun sebebi nedir? bunun önüne nasıl geçebilirim? kışın kombiyle ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden erken önlem almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

trv dediğiniz vanalar yazın 5 de BIRAKILMAK ZORUNDADIR ki bozulmadan uzun süre kullanılsın, hava sıcaklıklarının 35 derece olduğu şu günlerde 5 bile KAPALI dır, yani sen trv nın kapalı olmasını SIFIR olduğunu sanma 5 de yazın kapalı olabilir, bu nedenle pompa suyu basacak bir yer bulamazsa MUHTEŞEM EVO, pompası bozuk EVO ya dönüşebilir. Ariston gibi Paneli oldukça karmaşık makinayı kullanmak zor, set sıcaklıkları genelde sıcak suda modülasyonu pek göstermiyor ama 55 zaten anlamsız bir değer 45 derecelik sıcaksu bile bence fazla, tabi ısı kaybın veya boruların çok darsa su yavaşlayıp soğuyacağı için yakıt parasını arttırmak pahasına 55 lere almak mümkün, keza aynı olay BÜTÜN PLASTİK BORU SİSTEMLERİNİN, ve dahi BALKONLARDA altı açık ve boruları SOKAĞA BAKAN tesisatların ANA SORUNU, bir de yarım veya çeyrek geçişli METAL veya PLASTİK alt elamanlar kullanıldığında KOMBİ ile PETEK arasında muazzam sıcaklık farkları 70-50 gibi oluşabiliyor, yoğ.kombilerde genel olarak çıkış sıcaklığı 55 derecenin altında olursa max. verim elde ediliyor,elbette kötü tesisatlarda 70 e alınan kombilerde dönüş suyu 30 lara düşerse de yoğuşma oluyor ama , amaç yoğ.nın yanında max. verim almak ve az yakıt yakmaksa, kombinin yoğuşmalı olup olmadığına bakılmaksızın 55 in altında kullanılması ŞARTTIR. yıllarca istanbulda 400-500 fatura geldi diye kombileri odun sobasına çevirenleri gördük halbuki 55 in altında 200 ü geçen pek olmuyordu, aynı olaylar şu an İZMİR de bile 400-550 tl ayda fatura ödeyen binlerce insanı gösteriyor bizlere..
    Makinan hayırlı olsun , bu konuda az çok tavsiye eden arkadaşlarımızın fikirlerini almanızda yarar var, zira ben müşteri tepkileri doğrultusunda yıllar evvel Ariston takmayı durdurdum, saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 12 Temmuz 2013; 4:30:52 >

• quote:

bugün akşam itibariyle arsiton genus premium evo kombim servis tarafından açılmış bulunmaktadır. kombiye ilave dış ısı sensörü+sensys modilasyonlu oda termostatı da takıldı. kullanım suyu konforu olarak çok hoşuma gitti su basıncı düşse de eskim hermetik kombim gibi haşlama yapmadı. kombi parametrelerinden max ısıtma suyu sıcaklığını 55C yaptım. auto modunu açınca 58C gösterdi ama çalışınca 55C düşürdü ama sevmediğim bir nokta çıktı karşıma kombi ekranında alev modülasyonunu 5 kademe olarak görebilsem de kullanım suyu ve petek derecelerinin sıcaklığını anlık olarak göremedim parametre menüsünden de bu seçimler çıkmıyor sadece set değeri çıkıyor bunun bir çözümü var mı acaba??? oysa dayımın genus premiumda bu sıcaklıklar gözüküyordu acaba oda termostatı taktırmamla bir alakası olabilir mi??? bence olmaması lazım ama yine de bilemedim. ayrıca kombiyi ısıma kısmında biraz çalıştırdım (bu havada kombi mi çalışır delimisin demeyin merak işte) ısıtma pompası aşırı çalışma diye hata verdi bekledi o esnada trv lerden 2 si kapalıydı (280cm) 2 petek(240cm) açıktı sonra trvleri de açınca devreye girdi buna anlam veremedim trvli 2 petek kapatınca kombi pompa sesi değişti zorlandığını hissettim yani ama yanlış değilsem menüden modülasyonlu pompa olarak seçiliydi bunun sebebi nedir? bunun önüne nasıl geçebilirim? kışın kombiyle ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden erken önlem almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

halils2 hayırlı olsun. oda kumandasından sıcaklığı kaç seçtin bu denemeyi yaparken? birde kullanım suyu ve petek suyunun derecesine oda termostatından bakmayı denedinmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drezin -- 12 Temmuz 2013; 9:22:15 >

• drezin D kullanıcısına yanıt
    oda termostatından baktım sadece sed değerleri gözüküyor. oda termostatından dereceyi 30C yaptık. teşekkür ederim.
  • Duşsuyu sıcaklığını 37 C yaptım, su debisi düştüğü halde sıcaklığını çok güzel ayarlayarak ilk halindeki değerini korudu. 55 c max. değere ayarladığım peteklerin sıcaklığıydı. kışın oda sıcaklığı değeri trv yi kapatırsa yine aynı sorunla karşılaşacağımı düşünüyorum. bunun için pompa modülasyonu yok mu?

Merak ettim müşterilerinizin aristona karşı tepkileri nedir ki siz aristondan vazgeçtiniz? Bilgi verirseniz sevinirim..
  • quote:

ariston genus premium evo'da sirkülasyon pompası fabrika ayarlarında modülasyonlu pompa ayarında gelmiş olabilir
    eski seri ariston genus premium ve ariston clas premiumda sirkülasyon pompası 3 ayarlıydı: birinci kademe,ikinci kademe,modülasyonlu pompa şeklinde

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

ariston genus premium evo'da sirkülasyon pompası fabrika ayarlarında modülasyonlu pompa ayarında gelmiş olabilir
    eski seri ariston genus premium ve ariston clas premiumda sirkülasyon pompası 3 ayarlıydı: birinci kademe,ikinci kademe,modülasyonlu pompa şeklinde

ariston genus premium evo'da sirkülasyon pompası fabrika ayarlarında modülasyonlu pompa ayarında gelmiş olabilir demişsiniz bu pompa akan suyun miktar ve sıcaklığına göre hızı arttırılıp azaltılmıyor mu yani petek boyuna ya da geçen suya göre mesela 1 petek kapalı hızı biraz kısmıyor mu? onu tam anlayamadım??? yani atıyorum 2 petek yanıyor pompa%40 3petek %50vs örnekleyecek olursak bu şekilde çalışmıyor mu? tam olarak çalışma prensibi nedir bu cihazın???

bu sabah menüyü biraz daha kurcaladım pompa mod min ayarı diye bir parametre vardı %40tı ben de 20 yaptım ama denemedim kısmetse akşama denerim artık. ayrıca başka bir menüde kombinin kw ayarının değiştiğini gördüm ayar 24kwtı ama değiştirmedim 15kwa kadar indim geri çıktım değiştirmedim yani bunun gibi birkaç menü daha vardı ama zamanım olmadığından kurcalamadım fazla. dünkü kullanım suyu denememden sonra eğer ısıtma da bu şekilde olursa ve cihazla ilgili sıkıntı yaşamazsam %100 memnun kalacağım kanısındayım her ne kadar anlık olarak geçen suyun (duş+petek) sıcaklığını göremesem de faturam geçen seneye göre m3 bazında düşüş oldu mu çok da dert değil diğer özelliklerin olup olmaması. şuan sadece kafama takılan trvler kapadıktan sonra pompaya binen yük çıkan sesten bariz olarak pompanın zorlandığı belli eğer yaptığım ayar doğruysa sorun kalmaz sanırım. ilginize temşekkür ederim

• quote:

ariston genus premium evo'da sirkülasyon pompası fabrika ayarlarında modülasyonlu pompa ayarında gelmiş olabilir demişsiniz bu pompa akan suyun miktar ve sıcaklığına göre hızı arttırılıp azaltılmıyor mu yani petek boyuna ya da geçen suya göre mesela 1 petek kapalı hızı biraz kısmıyor mu? onu tam anlayamadım??? yani atıyorum 2 petek yanıyor pompa%40 3petek %50vs örnekleyecek olursak bu şekilde çalışmıyor mu? tam olarak çalışma prensibi nedir bu cihazın???

bu sabah menüyü biraz daha kurcaladım pompa mod min ayarı diye bir parametre vardı %40tı ben de 20 yaptım ama denemedim kısmetse akşama denerim artık. ayrıca başka bir menüde kombinin kw ayarının değiştiğini gördüm ayar 24kwtı ama değiştirmedim 15kwa kadar indim geri çıktım değiştirmedim yani bunun gibi birkaç menü daha vardı ama zamanım olmadığından kurcalamadım fazla. dünkü kullanım suyu denememden sonra eğer ısıtma da bu şekilde olursa ve cihazla ilgili sıkıntı yaşamazsam %100 memnun kalacağım kanısındayım her ne kadar anlık olarak geçen suyun (duş+petek) sıcaklığını göremesem de faturam geçen seneye göre m3 bazında düşüş oldu mu çok da dert değil diğer özelliklerin olup olmaması. şuan sadece kafama takılan trvler kapadıktan sonra pompaya binen yük çıkan sesten bariz olarak pompanın zorlandığı belli eğer yaptığım ayar doğruysa sorun kalmaz sanırım. ilginize temşekkür ederim

modülasyonlu pompanın esas görevi:(dB) düşük ses+az elektrik tüketimi
    tesisatların büyüküğü+radyatör metrajına göre seçmeniz gereken 3 ayar var.az radyatör metrajı varsa birinci kademe

• halils2 H kullanıcısına yanıt
    Aristo markası MTSgrup diye bir firmaya ait,( MerloniTermo Santiari)gibi bişey İtalya Ancona da fabrikaları 1998 de ziyaret etmiştim, yazın 2 ay kapalı yani yazın üretim yapmıyordu, o zamanlar Genus adında iyi bir modeli vardı, ancak bakır borulu hiçbir kombi 14-15 yıldan evvel büyük arıza yapmazken , sözleşmiş gibi bu genuslar 10. yılda topluca arıza apmaya başladılar ve çoğu değişti. bu yüzden bu marakaya karşı tepki aldık, çünkü aynı binadaki baretta,demiirdöküm ve vaillantlar hatta Auer ler bile 15 yaşını geçti %1 i ancak değişti gerisi kullanmaya devam ediyor, durum bu, pompası Grundfoss ise üzerinde ayar anahtarı var onu 2 ye getirebilirsiniz, normalde 45-50 ye ayarlayın makinanızı, eğer ısıtmazsa,
    1-önce vanaları
    2-sonra petekleri değiştirin,
    sakın 70 lere almayın makinayı 6-7 yılda atarsınız..

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 12 Temmuz 2013; 15:12:47 >
  • quote:

kullanım kitabında da yazıyor bekleme süresi boyunca d3 d4 yazar diyor a 51 yazıyor birde şimdi buldum uygunsuz yanma arızası imiş bacayı kontrol lazım diyor . Yardım için teşekkürler.

Bu gün servis geldi baca hatalı takılmış söküp en baştan kurdu ücret istemedi ben birşeyler verdim ama ferroli servis olarak çok iyi tavsiye ederim . Yanlız alırken 5 sene garanti yazıyordu kombi ile beraber turuncu bir kağıt gelmesi gerekiyormuş onunla 5 sene oluyormuş şimdi o kağıt olmadığından servis 3 sene garanti verdi bir de ferroli tekzene mal vermiyormuş bayilerden spot satım varmış tekzene bana anlattıkları bu malın kodundan hangi bayiide olduğu çıkacak ve ona ceza gelecekmiş .Sonra tekzene mail atacağım bu konu ile ilgili bakalım ne kadar ilgi gösterecekler.
  • quote:

Bu gün servis geldi baca hatalı takılmış söküp en baştan kurdu ücret istemedi ben birşeyler verdim ama ferroli servis olarak çok iyi tavsiye ederim . Yanlız alırken 5 sene garanti yazıyordu kombi ile beraber turuncu bir kağıt gelmesi gerekiyormuş onunla 5 sene oluyormuş şimdi o kağıt olmadığından servis 3 sene garanti verdi bir de ferroli tekzene mal vermiyormuş bayilerden spot satım varmış tekzene bana anlattıkları bu malın kodundan hangi bayiide olduğu çıkacak ve ona ceza gelecekmiş .Sonra tekzene mail atacağım bu konu ile ilgili bakalım ne kadar ilgi gösterecekler.

izmir'de ferroli servisi de çok iyi,geçtiğimiz kış kardeşim pazar günü servise işi düştü,adamlar şubat ayında 1-2 saat içinde hemde "pazar günü" eve geldiler
    ferroli servisi pazar günleri de çalışıyor
    ferroli domiproject'in garanti kitapçığında 3+2 toplam 5 yıl garanti yazmıyor mu?
    geçen kış kardeşime ferroli econcept aldım.kendim de evimde ferroli domicondens yoğuşmalı kombi kullanıyorum.birçok arkadaşa geçmiş yıllarda ferroli domitech aldırdım

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Temmuz 2013; 19:25:29 >

• 
Sayfa: önceki 14401441144214431444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.