Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peteklerde 2 adet vana sadece 1 tanesi bu gaz sensörlü ile değişecek değil mi ?
  • KESINLIKLE VAİLLANT 5 YILDIR BU İŞTEYIM TOPLASAN 5 KERE ZOR ARIZASINA GITTIM BANA INANIN VİESSMANN VE BUDERUS DAN DAHA KALITELI CIHAZZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

peteklerde 2 adet vana sadece 1 tanesi bu gaz sensörlü ile değişecek değil mi ?

Petege giris vanasi termostatik vana ile degisecek. Donus vanasi ayni kalacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Teşekkürler.
  • Merhaba 1+1 ev alacağım. İstanbulda yeni bina yüksek giriş veya bahçe katı zemin 60m2 ısı yalıtımı var. Nasıl bir kombi almam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzman_kg

Merhaba 1+1 ev alacağım. İstanbulda yeni bina yüksek giriş veya bahçe katı zemin 60m2 ısı yalıtımı var. Nasıl bir kombi almam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

1500lira civarında f/p modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm,kendimden örnek vermek gerekirse
    geçen yıl ailemin (yalıtımlı) 1+1 net 60m2 stüdyo dairesine premix yoğuşmalı baymak duo tec aldım.koridordaki radyatör ve banyodaki havlupan hariç kalan radyatörlere de danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar taktırdım

1+1 net 60m2 stüdyo dairesine premix yoğuşmalı baymak duo tec kombi uygulaması örneği:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

benim de merak ettiğim bişey var,
    hem giriş hem çıkışı termostatik vana yapsak bi sorun olur mu ?
    yapılırsa bir avantajı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: riseof

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

benim de merak ettiğim bişey var,
    hem giriş hem çıkışı termostatik vana yapsak bi sorun olur mu ?
    yapılırsa bir avantajı olur mu ?

hiçbir avantajı olmaz. aksine sistem bozulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: dilemma_07

herkese kolay gelsin...
    evimin cephesi doğu ve batı bitişik nizam olmak üzere güney kuzey cepheli. balkonlar dahil net 110 metre kare
    evde net 10,5 metre kare petek var. peteklerin markası demirdöküm. petek boyu 60 cm. borular hakan pex-al-pex pipe 16x2 95 C pn 10
    5 yıllık bina. kombi yeri hazır. kombi güney cephe balkona yerleştirilecek. balkon cam balkon şeklinde. kombi için ahşap dolap var. binada mantolama yok.

dün 2 ayrı doğalgazcı çağırdım birisi 4000 tl diğeri 3500 tl fiyat verdi.
    3500 tl fiyat veren:
    kolon bağımsız bölüm başına 250 tl
    daire içi 750 tl
    Baymak Duo Tec 2250 tl. kablosuz termostat 250 tl fiyat verdi.

4000 tl diyen ise
    kolon bağımsız bölüm başı 300 tl
    daire içi 950 tl
    viessman yoğuşmalı kombi modelini hatırlamıyorum 2750 tl

bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz kombi yoğuşmalı mı olmalı. önerilen baymak kombi iyi midir? başka kombi önerisi verebilir misiniz? evin durumuna göre tavsiyenizi öğrenebilir miyim? teşekkürler.

Not: burdur ilinde yaşıyorum kışları hava sıcaklığı -10 dereceye kadar düşüyor.

baymak duo tec kombilerini en yakınlarım dahil bir çok tanıdık/eş dost/arkadaşımın evlerine montaj yaptırmış,bu kombiyi bilen birisi olarak kesinlikle öneririm
    baymak duo tec modülasyon aralığı çok geniştir:%19,5 - %100,cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapar.
    ayrıca cihazın malzeme kalitesi iyidir cihaz net 44 kilodur.
    viessman vitodens ise malzeme kalitesi olarak iyidir ama bu cihazın modülasyon aralığı geniş değildir:%33 - %100

yalnız evinizde radyatör metrajı 10,5m ve binanızda mantolama yok.24kw kapasitede kombi tesisatın sirkülasyonuna bağlı da olarak sınır değerde kalabilir,böyle bir olasılık var
    10,5mt radyatör+mantolamasız bina için 28-29kw kapasite kombi daha uygun olur
    ayrıca kombiye en uzak 1 radyatör ve banyodaki radyatör/havlupan hariç (veya koridorda radyatör varsa buradaki radyatör+banyodaki havlupan/radyatör hariç)
    kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar taktırmanızı öneririm:danfoss ra2000 (gaz sensörlü) "yatay köşe/uk tip"

a) bu sayede kombiye yakın radyatörlerde ideal sıcaklığa gelecek odalarda,termo vana radyatörü kapatacağı için hem kapalı devre tesisat suyu tam ısınamamış odalara yönlenecek
    b) ayrıca ısınan oda/ısınmayan oda olmayacağı için sıcaklık evde daha homojen dağılacak
    c) hemde daha az radyatör aktif olarak çalışacağı için kombiye daha az yük binecek

bugün başka bir doğalgazcı ile görüştüm bana iki marka önerdi tesisat dahil yoğuşmalı ariston kombi dahil 2750 tl fiyat verdi. immergas olursa 3250 tl olur dedi. bu ariston ve immergas baymak duo tec'e göre nasıldır?tavsiye edermisiniz? elimde bütün markalar var dedi. ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dilemma_07

bugün başka bir doğalgazcı ile görüştüm bana iki marka önerdi tesisat dahil yoğuşmalı ariston kombi dahil 2750 tl fiyat verdi. immergas olursa 3250 tl olur dedi. bu ariston ve immergas baymak duo tec'e göre nasıldır?tavsiye edermisiniz? elimde bütün markalar var dedi. ne dersiniz?

immergas victrix ve ariston'un premix yoğuşmalı kombileri ariston genus premium evo ve ariston clas premium evo kaliteli & tasarruflu cihazlardır öneririm
    baymak duo tec aynı şekilde kaliteli ve tasarruflu+modülasyon aralığı geniştir.
    baymak duo tec, yerli üretim olduğu için+yetkili servis ağı türkiye çapında çok geniş olduğu için uzun vadede yedek parça açısından sıkıntı yaşamazsınız
  • Teşekkürler. Yarın 2 doğalgazcıyla daha görüşeceğim. Sonra karar vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,

65-70 metrekare 2+1 yalıtımlı yeni daireme kombi araştıryorum; evin içine petekler için tesisat hazır ama petek yok;
    kombi mutfaga bitişik balkona konulacak;evin içinde toplam doğalgaz borusu döşencek uzunluk 6-7 metre
    bir süredir forumları takip ettiğimden tercihimi yoğuşmalı olmasından yana kullandım..

aldığım fiyatlar toplam 5 metre eca petek (havlupan yok) + eca Confeo Premix yoğuşmalı+kombi dolap+iki termostatik vana+vrt40 manuel oda termostatı=3900 tl
    vaillant 226-3 yoğuşmalı olursa =4200 tl
    demirdöküm nitromix yoğuşmalı olursa=3700tl

sizlerin değerli önerileri olursa memnuniyet duyarım,
    iyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: myunusg

merhabalar,

65-70 metrekare 2+1 yalıtımlı yeni daireme kombi araştıryorum; evin içine petekler için tesisat hazır ama petek yok;
    kombi mutfaga bitişik balkona konulacak;evin içinde toplam doğalgaz borusu döşencek uzunluk 6-7 metre
    bir süredir forumları takip ettiğimden tercihimi yoğuşmalı olmasından yana kullandım..

aldığım fiyatlar toplam 5 metre eca petek (havlupan yok) + eca Confeo Premix yoğuşmalı+kombi dolap+iki termostatik vana+vrt40 manuel oda termostatı=3900 tl
    vaillant 226-3 yoğuşmalı olursa =4200 tl
    demirdöküm nitromix yoğuşmalı olursa=3700tl

sizlerin değerli önerileri olursa memnuniyet duyarım,
    iyi akşamlar...

eca radyatör yerine demirdöküm plus radyatör öneririm,dd plus radyatör ısıl değer yüksek+çinko fosfat kaplama+kataforez boya tekniği var.yani korozyona karşı daha dayanıklıdır
    vrt40 manuel oda termostatı yerine kombiye en uzak 2 radyatör haricinde kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    eca confeo premix gibi kaliteli bir kombiye hassasiyeti 1c on/off manuel OT almayın,bu kombiye yazık
    illaki OT kullanmak istiyorsanız:eca confeo premix+lago fb ot modülasyonlu oda kumandası+kombiye en yakın(mutfak)1-2radyatöre danfoss ra2000
    eca confeo premix için en uygun OT: lago fb ot
    ayrıca yaptırabiliyorsanız balkonu kapattırın,veya kombiyi tam kapatacak şekilde çift cam pvc'den cam muhafaza yaptırın.balkonda kışın standart dolapların içinde kombinin verimi düşer

• Ariston Genus Premium Evo Hermatik Yoğuşmalı Kombi kullanan arkadaşlar, bu kombiden memnunmusunuz, yakıt, durumu, ev içi kullanımda ses durumu, sıcak su kullanımı gibi özellikleri nasıldır. Oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor mu. Hangi termostatı önerirsiniz. Keşke Bu kombiyi almasaydım da şu kombiyi alsaydım diyormusunuz. Herkese iyi Ramazanlar.
  • DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

Ariston Genus Premium Evo Hermatik Yoğuşmalı Kombi kullanan arkadaşlar, bu kombiden memnunmusunuz, yakıt, durumu, ev içi kullanımda ses durumu, sıcak su kullanımı gibi özellikleri nasıldır. Oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor mu. Hangi termostatı önerirsiniz. Keşke Bu kombiyi almasaydım da şu kombiyi alsaydım diyormusunuz. Herkese iyi Ramazanlar.

bence boşver evo yu mevoyu, Bosch CC. oldukça sessiz, tabi benim kullandığım Nitromix de sessiz sayılacak kadar sessiz, Samsun a servis organizasyonuna bak, hangisi iyiyse ona yönlen, bak İzmirdeki Ariston Bornova servisi evine Viesman taktırdı, adama şöyle böyle dedim, negatif konuştu,
    (zaten sonrada iş değiştirdi LG servisi oldu)

saygılar, selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 9 Temmuz 2013; 13:01:59 >
  • Herkese merhaba;
    Ordu ilinde deniz kenarına 1km mesafede oturuyorum. Evim zemin hariç 6 katlı bir binada ara kat(2. kat). 140metre kare net kullanım alanı var. Ön ve arka cepheler 9 metre(doğu-batı istikameti), yan cephe 16 metre(güney yönünde). Diğer yan cephe bina içi şeklinde. Arka cephede üç oda(iki odada 1,5*1,5 metrelik birer pencere, diğerinde 3 metrelik bir camlı balkon sistemi) var. Ön cephede 3 metrelik bir gömme açık balkon ve yaklaşık 5,5*2,5metrelik bir cam cephe(4 parçalık, iki parçası açılabilir kanat sisteminde) var. Yan cephede tek bir oda da olmak üzere 2 adet 1,5*1,5 metrelik iki pencere var. Ön cephede yaklaşık 65 metrelik bir tek bölüm(mutfak ve salon birarada) mevcut. Evdeki bütün camlar çift cam pimapen şeklinde. Evin yalıtım uygulaması(dıştan olacak şekilde) yeni yapıldı.
    Site, merkezi sistem kömürden bireysel sistem doğalgaza geçme kararı aldı. İnternetten okuduklarım üzerine bazı ürünler belirledim. Bu ürünler arasından tercih yapmam konusunda yardımcı olursanız veya başka önerileriniz olursa çok sevinirim. Ürünleri fiyatına göre yüksekten düşüğe göre sıralıyorum.

1- Buderus Logamax GB072 24kw - 2630TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/buderus-logamax-gb072-24k-konforplus-hermetik-yogusmali-kombi-20468kcal-h-23,8kw-10422.html

2- Viessmann Vitodens 100-W 26kw - 2500TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/viessmann-vitodens-100-w-hermetik-yogusmali-kombi-22360kcal-h-26kw-94.html

3- Buderus Logamaz GB042 22kw - 2310TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/buderus-logamax-gb042-22k-ecoplus-hermetik-yogusmali-kombi-18748kcal-h-21,8kw-160.html

4- Vaillant ecoTec pro 226/3-3 19,1kw - 2100TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/vaillant-ecotec-pro-vuw-tr-226-3-3-hermetik-yogusmali-kombi-16426kcal-h-19,1kw-10591.html

5- Baymak DuoTec Premix 240 24kw - 1950TL - 7 yıl garanti http://www.kombi.com/baymak-duo-tec-premix-240-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-10505.html

6- Bosch Classic Condense 21,6kw - 1900TL - 3 yıl garanti http://www.kombi.com/bosch-classic-condense-hermetik-yogusmali-kombi-18576kcal-h-21,6kw-236.html

7- E.C.A Confeo Premix 24kw - 1750TL - 3 yıl garanti http://www.kombi.com/e.c.a-confeo-premix-s-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-32.html

8- Ariston Genus Premium Evo 24kw - 1750TL - 5 yıl garanti http://www.kombi.com/ariston-genus-premium-evo-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-10546.html

9- Baymak Falke Condense 24 24kw - 1650TL - 7 yıl garanti http://www.kombi.com/baymak-falke-condense-24-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-214.html

Bildiğim kadarıyla bu ürünlerin tamamı premix özellikli. Ürünleri 0-160metre kare özellikli olanlardan seçmeye çalıştım. Yukarıdaki ürünlerin çoğu 0-160metre kare içindir. Bu alan özelliği yeterli midir?

Okuduğum bir başka yazıda yoğuşmalı kombi alımında gözönüne alınması gereken kriterleri şöyle sıralıyorlardı.

1- Minimum ısıl güç tüketimi(düşük)
    2- Modülasyon aralığı(geniş)
    3- Elektrik tüketimi(düşük)
    4- Verimi(yüksek)
    5- Fiyatı()

Bu kriterlere göre Ariston modeli ön plana çıkıyor sanki. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: LexSteele

Herkese merhaba;
    Ordu ilinde deniz kenarına 1km mesafede oturuyorum. Evim zemin hariç 6 katlı bir binada ara kat(2. kat). 140metre kare net kullanım alanı var. Ön ve arka cepheler 9 metre(doğu-batı istikameti), yan cephe 16 metre(güney yönünde). Diğer yan cephe bina içi şeklinde. Arka cephede üç oda(iki odada 1,5*1,5 metrelik birer pencere, diğerinde 3 metrelik bir camlı balkon sistemi) var. Ön cephede 3 metrelik bir gömme açık balkon ve yaklaşık 5,5*2,5metrelik bir cam cephe(4 parçalık, iki parçası açılabilir kanat sisteminde) var. Yan cephede tek bir oda da olmak üzere 2 adet 1,5*1,5 metrelik iki pencere var. Ön cephede yaklaşık 65 metrelik bir tek bölüm(mutfak ve salon birarada) mevcut. Evdeki bütün camlar çift cam pimapen şeklinde. Evin yalıtım uygulaması(dıştan olacak şekilde) yeni yapıldı.
    Site, merkezi sistem kömürden bireysel sistem doğalgaza geçme kararı aldı. İnternetten okuduklarım üzerine bazı ürünler belirledim. Bu ürünler arasından tercih yapmam konusunda yardımcı olursanız veya başka önerileriniz olursa çok sevinirim. Ürünleri fiyatına göre yüksekten düşüğe göre sıralıyorum.

1- Buderus Logamax GB072 24kw - 2630TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/buderus-logamax-gb072-24k-konforplus-hermetik-yogusmali-kombi-20468kcal-h-23,8kw-10422.html

2- Viessmann Vitodens 100-W 26kw - 2500TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/viessmann-vitodens-100-w-hermetik-yogusmali-kombi-22360kcal-h-26kw-94.html

3- Buderus Logamaz GB042 22kw - 2310TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/buderus-logamax-gb042-22k-ecoplus-hermetik-yogusmali-kombi-18748kcal-h-21,8kw-160.html

4- Vaillant ecoTec pro 226/3-3 19,1kw - 2100TL - 2 yıl garanti http://www.kombi.com/vaillant-ecotec-pro-vuw-tr-226-3-3-hermetik-yogusmali-kombi-16426kcal-h-19,1kw-10591.html

5- Baymak DuoTec Premix 240 24kw - 1950TL - 7 yıl garanti http://www.kombi.com/baymak-duo-tec-premix-240-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-10505.html

6- Bosch Classic Condense 21,6kw - 1900TL - 3 yıl garanti http://www.kombi.com/bosch-classic-condense-hermetik-yogusmali-kombi-18576kcal-h-21,6kw-236.html

7- E.C.A Confeo Premix 24kw - 1750TL - 3 yıl garanti http://www.kombi.com/e.c.a-confeo-premix-s-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-32.html

8- Ariston Genus Premium Evo 24kw - 1750TL - 5 yıl garanti http://www.kombi.com/ariston-genus-premium-evo-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-10546.html

9- Baymak Falke Condense 24 24kw - 1650TL - 7 yıl garanti http://www.kombi.com/baymak-falke-condense-24-hermetik-yogusmali-kombi-20640kcal-h-24kw-214.html

Bildiğim kadarıyla bu ürünlerin tamamı premix özellikli. Ürünleri 0-160metre kare özellikli olanlardan seçmeye çalıştım. Yukarıdaki ürünlerin çoğu 0-160metre kare içindir. Bu alan özelliği yeterli midir?

Okuduğum bir başka yazıda yoğuşmalı kombi alımında gözönüne alınması gereken kriterleri şöyle sıralıyorlardı.

4- Verimi(yüksek)
    5- Fiyatı()

öncelikle kombi kapasitesi, ev metrekaresine göre seçilmez. tesisat uzunluğuna, radyatör uzunluğuna göre seçilir.

140 metrekare net hacimli yalıtımlı evinize tahminen 11-12 metre radyatör olduğunu düşünürsek 24 kw kapasitedeki kombiler tam sınırda kalıyor. sürekli çalışma durumu olabilir. 28 kw lık kombilere yönelin.

önerim, demirdöküm nitromix, eca confeo premix s, baymak falke condense. ariston genus premium evo güzel cihaz fakat servis durumu vs sıkıntılı bana göre.

• LexSteele L kullanıcısına yanıt
    SAYDIĞINIZ KRİTERLERE EN UYGUN KOMBİ YAZMADIĞINIZ DDÖKÜM NİTROMİX 24 KW-5100 KCAL MİN.TÜKETİM İLEDİR.
    vaillant malzemelerinin Türkiyede montajıdır, 3 yıldır arıza vermeden çalışmıştır, binadaki tüm saydığınız kombilerden fazla gaz yakamaz, bilakis yazmadığınız iyi veya kötü malzemelerle bağlanırsa yakıtta %25 fark yaratabilir.

saygılar... @LexSteele
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexSteele

Herkese merhaba;

4- Verimi(yüksek)
    5- Fiyatı()

evde ısıtılacak net alan 140m2
    binada yalıtım var mı?
    radyatör metrajı kaç metre?
    merkezi sistemde genellikle 75c-60c ve benzeri işletmeler seçildiği için radyatör metrajları kısa tutulmuştur
    kombi tercihi kadar evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek radyatör metrajı da önemli.yoksa kombiyi kış boyunca 60c civarında kullanabilirsiniz bu da yoğuşmanın verimini düşürür
    bütün odaların,koridor,hol banyo ve mutfağın m2'sini cephesi ve radyatör metrajıyla yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    kombi tercih ederken aynı zamanda bölgenizde servis durumunu da araştırın.hangisi evinize daha yakın hangisi pazar günü çalışıyor/çalşmıyor
    hangi el değiştirmiş hangisi uzun vadeli çalışıyor

yazdığınız 8 kombiden 3 ve 6. kombi %90 oranında aynı kombi, 5. ve 9.kombi %100 aynı kombidir

yazdığınız kombiler arasında modülasyon aralığı en geniş kombiler
    ariston genus premium evo: %11 - %100
    baymak falke condense ve baymak duo tec: %19,5 - %100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Temmuz 2013; 21:10:09 >

• 
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.