Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1441. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün görüştüğümüz Ariston bayi 24 KV'lık Ariston Gen. Evo ile 20KV'lık Vailant Plus Yoğuşmalı için Vailant bayisi 150-160m2 evlere takıyoruz 13Mt. peteğe kadar besler dediler ne dersiniz.
    EV dubleks 125m2(85-40) Alt katta 8.30Mt., üst katta 2,5Mt olmak üzere toplam 10,80Mt Petek olacak ne dersiniz. Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

bugün görüştüğümüz Ariston bayi 24 KV'lık Ariston Gen. Evo ile 20KV'lık Vailant Plus Yoğuşmalı için Vailant bayisi 150-160m2 evlere takıyoruz 13Mt. peteğe kadar besler dediler ne dersiniz.
    EV dubleks 125m2(85-40) Alt katta 8.30Mt., üst katta 2,5Mt olmak üzere toplam 10,80Mt Petek olacak ne dersiniz. Selamlar...

20kw ve 24kw bir kombinin tesisatın sirkülasyonu (boru çapları+dirsekler) + evdeki ısıkayıplarına (yalıtım) paralel olarak 13metre radyatörü beslemesi çok zor
    ben olsaydım 10,80 yani yuvarlarsak 11metre radyatör mertajı için 28-29kw MODÜLASYON ARALIĞI GENİŞ premix yoğuşmalı kombi tercih ederdim,ayrıca dubleks evde alt kattaki radyatörlerin hepsine termostatik vanalar,üst katta 1-2 radyatöre de termostatik vanalar
    iyi forumlar

• quote:

bugün görüştüğümüz Ariston bayi 24 KV'lık Ariston Gen. Evo ile 20KV'lık Vailant Plus Yoğuşmalı için Vailant bayisi 150-160m2 evlere takıyoruz 13Mt. peteğe kadar besler dediler ne dersiniz.

malzemelerimi güle güle kullan 24 kw altında makina alma, o konuştuğun kişilere bişey yazmıyorum, sonra elaleme laf atmaktan sadece ben ceza yiyorum biliyosun..:)

(artık yardımcı olacağım insanları , normal mi,provakatör mü diye seçmeye çalışıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

malzemelerimi güle güle kullan 24 kw altında makina alma, o konuştuğun kişilere bişey yazmıyorum, sonra elaleme laf atmaktan sadece ben ceza yiyorum biliyosun..:)

(artık yardımcı olacağım insanları , normal mi,provakatör mü diye seçmeye çalışıyorum)

Biray abi haftanin uc gunu tatile gonderiyor bu yonetim seni :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 11 Temmuz 2013; 9:49:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Biray abi haftanin uc gunu tatile gonderiyor bu yonetim seni :D

Çok yoruluyor. Ondandır.
    Bircan bey, Malzemeler içinde teşekkürler, gerçekten kalite kendini belli ediyor.
    Herkese hayırlı Ramazanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

20kw ve 24kw bir kombinin tesisatın sirkülasyonu (boru çapları+dirsekler) + evdeki ısıkayıplarına (yalıtım) paralel olarak 13metre radyatörü beslemesi çok zor
    ben olsaydım 10,80 yani yuvarlarsak 11metre radyatör mertajı için 28-29kw MODÜLASYON ARALIĞI GENİŞ premix yoğuşmalı kombi tercih ederdim,ayrıca dubleks evde alt kattaki radyatörlerin hepsine termostatik vanalar,üst katta 1-2 radyatöre de termostatik vanalar
    iyi forumlar

Bende öyle düşünüyorum, ilginize teşekkürler.

• İyi akşamlar herkese kolay gelsin.
    taşınacagim evde sadece kombi eksik tesisatı hazır. 6 metre petek var, guney kuzey cepheli sifir bir ev, 3+1 net kullanim 118 metrekare. Forumdan ogrendiklerim sonrasi, petek az olduğu için yoğusmali düşünmüyorum. vailant veya viesman kombi alıp termostatik vana kullanmayi dusunuyorum. onerileriniz ve yaklasik piyasa fiyati nedir. Kac kw kombi yeterli olur. Yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix77 -- 10 Temmuz 2013; 22:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix77

İyi akşamlar herkese kolay gelsin.
    taşınacagim evde sadece kombi eksik tesisatı hazır. 6 metre petek var, guney kuzey cepheli sifir bir ev, 3+1 net kullanim 118 metrekare. Forumdan ogrendiklerim sonrasi, petek az olduğu için yoğusmali düşünmüyorum. vailant veya viesman kombi alıp termostatik vana kullanmayi dusunuyorum. onerileriniz ve yaklasik piyasa fiyati nedir. Kac kw kombi yeterli olur. Yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler.

siz karar verin.

6 metre peteğiniz var en soğuk havada 10 kw enerji harcar, normal havada 5 kw yapar.

demirdöküm yoğuşmalı 6 kw dan başlar
    vaillant yoğuşmalı 7.8 kw dan başlar
    viessman yoğuşmasız 10 kw
    demirdöküm yoğuşmasız 7.9 kw
    bosch yoğuşmasız 9 kw

hangi forum üyesi size 5 kw enerjiye 10 kwlık yoğuşmasız kombi önerdi bilemiyorum, ama 2 katı gaz yakmaya razıyım diyorsanız büyük olanları seçin bu yazılanların hepsi 1400-1700 tl arsına satılıyor ama normal havada gazı farklı yakıyorlar, top sizde veya size o fikri verenlerde.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 10 Temmuz 2013; 22:54:15 >

• quote:

İyi akşamlar herkese kolay gelsin.

merhaba
    premix yoğuşmalı kombide önemli olan evde kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında konforlu ısınabilmek,evinizde radyatör metrajı az olsa bile ve yoğuşmasız kombi alsanız bile 55c kazan sıcaklığında ısınamadığınız sürece,60c-65c gibi kazan sıcaklıklarında faturalarınız yüksek gelir
    yoğuşmalı/yoğuşmasız bütün kombilerde kazan sıcaklığı 54c-55c-56c geçtiği zaman tüketim artar
    ayrıca viessmann vitopend gibi verimsiz bir kombiyi 1450-1500liradan aşağıya
    vaillant'ın en basic (donanımsız) 20kw vaillant 202-3 pro modelini 1400liradan aşağıya alamazsınız

eviniz sıfır,yani büyük ihtimalle yalıtımlıdır.
    vaillant ve viessmann markalarının yoğuşmasız kombilerini alacağınıza aynı (1400-1500-1600lira) paraya f/p modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombi alın
    net 118m2 alanda,evinize standart 24kw kapasitede kombi yeterli gelir

tasarruf istiyorsanız:premix yoğuşmalı kombi+2 radyatör veya (1radyatör 1havlupan hariç) kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    hangi şehirdesiniz?,alt ve üst katınızda oturan var mı?
    ayrıca petek boylarını bütün odaların (odalar,salon,koridor,hol,mutfak,banyo) m2'si ve cephesi ile birlikte yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır.örnek:oturma odası 12m2 kuzey cephe petek boyu 100cm..gibi
    belki evinizde radyatör metrajınız düşündüğünüz gibi az değildir.1-2ilave ile pekala düşük kazan sıcaklığında ısınabilirsiniz

• Ev bursa osmsngazi site içinde, petek mesafesi nedeniyle hermatik kullanmışlar, vaillant tercihim de daha önce kullandigim icindi ama tercihlerim değişebilir bu nedenle size danışiyorum. bina 6 katli 5. Kattayim alt kat dolu, ust kat su an icin bos. Kombi kuzey cephedeki balkona konulacak. Kuzey cephe yaklaşık 7 metre eninde salon(30 metrekare) ve mutfak (10 mtr) var, salonda 2.3 mutfakta 0.6 metre petek var. Güney cephede yaklaşık
    7 metre yatak(15 mtr) ve çocuk odası (10 mtr) var, yatak odasında 1.2, çocuk odasında 0.8 metre petek var. Ayrica calisma odasında (15 mtr) 1 metre petek bulunmakta. Alanlari yaklaşık söyledim, banyoda da havlupan var. Sizce hangi marka model kombi kullanmalıyım, bütçem en çok 2 bin lira, yorumlariniz için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix77 -- 11 Temmuz 2013; 3:40:00 >
  • quote:

Ev bursa osmsngazi site içinde, petek mesafesi nedeniyle hermatik kullanmışlar, vaillant tercihim de daha önce kullandigim icindi ama tercihlerim değişebilir bu nedenle size danışiyorum. bina 6 katli 5. Kattayim alt kat dolu, ust kat su an icin bos. Kombi kuzey cephedeki balkona konulacak. Kuzey cephe yaklaşık 7 metre eninde salon(30 metrekare) ve mutfak (10 mtr) var, salonda 2.3 mutfakta 0.6 metre petek var. Güney cephede yaklaşık
    7 metre yatak(15 mtr) ve çocuk odası (10 mtr) var, yatak odasında 1.2, çocuk odasında 0.8 metre petek var. Ayrica calisma odasında (15 mtr) 1 metre petek bulunmakta. Alanlari yaklaşık söyledim, banyoda da havlupan var. Sizce hangi marka model kombi kullanmalıyım, bütçem en çok 2 bin lira, yorumlariniz için teşekkürler

yazdığınız yaklaşık ortalama radyatör metrajları çok az değil,belki bir kaç odada metraj arttırılabilir ve bazı radyatörleri odalar arasında değiştirebilirsiniz o kadar,koridorda radyatör yoksa en yakın odadan sıva üstü hat çektirip buraya radyatör eklettirebilirsiniz
    bir önceki mesajda dediğim gibi 1500liraya vaillant ve viessmann'ın yoğuşmasız kombilerini alacağınıza f/p premix yoğuşmalı kombilere yönelmenizi öneririm
    en ucuz vaillant yoğuşmasız kombi 202-3 pro modeli 1400lira,sıcak su verimi 2 yıldız (3 yıldız değil) önermem
    özellikle viessman vitopend asla önermem,çok verimsiz ve modülasyon aralığı çok dar:%43 - %100

öncelikle yerli üretim 1500-1600lira civarında premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı geniş baymak falke condense ve baymak duo tec,alternatif olarak eca confeo premix,ve 1850lira civarında bosch classic condense öneririm
    4 kombide premix yoğuşmalı ve yerli üretimdir
    eviniz yalıtımlı,tasarruf istiyorsanız:premix yoğuşmalı kombi+radyatörlere termostatik vanalar
    ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın ister yoğuşmalı ister yoğuşmasız balkonlarda kombilerin ısıtma verimi kış sezonunda düşer.
    ayrıca kombi,standart plastik dolapların içinde dış faktörlere maruz kalır.(yağmur,rüzgar,toz,çamur,dolu..vs)
    kombinin ısıtma verimini korumak+kombinin ömrünü uzatmak için ya balkonu çift cam pvc ile kapattırın veya kombinin bağlantı borularını tam kapatacak şekilde çift cam pvc'den muhafaza yaptırın.
    termostatik vana olarak en iyisi "gaz sensörlü" danfoss ra 2000'dir
    banyodaki havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatör hariç kalan radyatörleri hepsine takabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Temmuz 2013; 10:09:46 >

• 46 yıllık Baymak'ın yüzde 100'ü Hollandalı BDR Thermea' ya satılmış. konu daha önce konuşuldumu bilmiyorum. Kaynak (Hürriyet).
  • quote:

Orijinalden alıntı: drezin

46 yıllık Baymak'ın yüzde 100'ü Hollandalı BDR Thermea' ya satılmış. konu daha önce konuşuldumu bilmiyorum. Kaynak (Hürriyet).

birkaç ay önce satış gerçekleşti.bu başlıkta 1-2 mesaj yazmıştım
    zaten baymak'ın %50'si bdr thermea'ya aitti. kalan %50'yi de aldılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drezin

46 yıllık Baymak'ın yüzde 100'ü Hollandalı BDR Thermea' ya satılmış. konu daha önce konuşuldumu bilmiyorum. Kaynak (Hürriyet).

46 YILLIK BAYMAK YAKLAŞIK 8-10 DEFA EL DEĞİŞTİRDİ, EN SON SAHİPLERİ 8-9 YILDIR %50 SİNE SAHİP OLDUKLARI FİRMAYI GELENEKSEL OLARAK SATTILAR, tahminen 10 yıl içinde yine satılır.. :D birilerine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 11 Temmuz 2013; 13:25:46 >
  • Arkadaşlar konudaki pek çok cevabı okudum,piyasadaki 2-3 firma ile görüştüm kafam iyice karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Ev ankara/keçiörende 115m2 net ara kat sıfır bina yalıtımlı. batı-kuzey-güney cepheli
    Petek boyları
    Salon 200x60 ve 200x60, Oturma odası 130x60, Çocuk odası 110x60, Yatak odası 150x60, Koridor 90x60, Mutfak 100x60 ve banyo havlupan
    Salon kuzey ve batı 42m2 ,Mutfak Batı 20m2 ,Odalardan ikisi kuzey Biri doğu cepheli herbiri ortalama 20 m2
    Peteklere düz plastik boru gidiyor.Kombi altındada 4tane plastik boru var kollektörlü sistem değil.
    Kombi mutfagın içine batı cepheli duvara montajlanıp bacası direkt dışarı çıkacak.
    Petekler için demirdökümplus panel düşünüyorum.
    Asıl kafamı kurcalayan kombi yoğuşmalı mı olacak hermetrik mi?
    piyasadaki danıştığım firmalar abi 160 m2 üstü ve 55-60 derece sıcaklıkta anca yoğuşma olur boşuna parana yazık etme düz kombi al dediler.
    Genelde viesmann ve buderus önerdiler başka marka söyleyen olmadı.
    yoguşmalı olarak buderus gb072'e 2450,gb042'e 2150 vitodens 100'e 2550 verildi
    düz kombi olarak buderus u042'e 1300, u052'e 1550 vitopend 100'e 1700 verildi.
    Petek için metresine 125 tl talep ettiler.
    toplamda 3950-3250 aralıgında fiyat aldım. Kafam allak bullak oldu. Bu işlerdende çok anlamam.
    Bu konuda bilgi sahibi olan Arkadaşlar yardımcı olur yön gösterirlerse sevinirim.
    Kombi nasıl olacak fiyatları nedir? oda termostadı gerekirmi? vanalar nasıl olmalı? Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar...

• Arkadaşlar, bir konuda danışmak istiyorum. Ankarada 3. kat en üst, 3+1 100 m2 yeni bir dairemiz var (babamın), yalıtım yok büyük ihtimalle. şimdi buraya radyatör ve kombi takılacak. ev kiraya verilecek.

9 m radyatör kullanılacak ölçü aldırdım dd plus düşünüyorum.
    kombi ne almalıyım hernetik olacak?
    tüm malzemeleri aldığımda taktırmak için ne kadar işçilik öderim?

kombi tercihinin önemli olduğunu biliyorum, o nedenle dayanıklı sağlam ugun fiyatlı bir kombiye ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar , ankara 'da ki evimize kombi ve petek taktırcaz bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.
    7 katlı binanın 5. katı güney cehpe sıfır bina, yalıtımı dıs cehpesinde montalaması falan yapılmıs , 125 metrakare ev 9 metrakare petek boyu var , mutfak tam ortada kalıyor salon ve bir oda onde , mutfak ortada , yatak odası ve dıger oda seklınde sıralanyor, bütçemiz 3000 ile 3500 civarı olcak , onerileriinizi beklıyorum şimdiden tesekkur ediyorum iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seferzafer

Arkadaşlar, bir konuda danışmak istiyorum. Ankarada 3. kat en üst, 3+1 100 m2 yeni bir dairemiz var (babamın), yalıtım yok büyük ihtimalle. şimdi buraya radyatör ve kombi takılacak. ev kiraya verilecek.

9 m radyatör kullanılacak ölçü aldırdım dd plus düşünüyorum.
    kombi ne almalıyım hernetik olacak?
    tüm malzemeleri aldığımda taktırmak için ne kadar işçilik öderim?

kombi tercihinin önemli olduğunu biliyorum, o nedenle dayanıklı sağlam ugun fiyatlı bir kombiye ihtiyacım var. tavsiyelerinizi bekliyorum.

KOMBİ İÇİN NİTROMİX YOĞUŞMALI HERMETİK 1650 TL CİVARI
    MONTAJ MALZEMELERİN TAM GEÇİŞLİ METAL VANALARIN GK VEYA KAZ MARKA OLSUN ECA DA İDARE EDER AMA RVE OLMASIN.. GİDİŞE GİDİŞ DÖNÜŞE DÖNÜŞ VANASI OLSUN.

DOĞALGAZ VARMI YOK MU BİLEMEM AMA 500-700 ARASI O TUTAR
    İŞÇİLİK SADECE MONTAJ İSE 500-600 CİVARI
    MALZEME DERSEN NORMAL VANALI 300 TL CİVARINDA TUTAR.

YERI YOĞ.ALIRSAN DDÖKÜM PROTHERM VEYA BOSH ALIRRSAN 1400-1500 CİVARLARINDA PARA VERİRSİN.

HERÖETİK ALIRSAN DDÖKÜM 1000-1300 ARSI, PROTHERM 800-1100 ARASI TUTAR AMA HEM KİRACIN GAZ PARASINA BELA OKUR,HEM DE KOMBİ 7-8 YILDA MUTLAKA BOZULUR DEĞİŞİR.KARAR SENİN.

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglesss

Merhaba arkadaşlar , ankara 'da ki evimize kombi ve petek taktırcaz bu konuda pek bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.
    7 katlı binanın 5. katı güney cehpe sıfır bina, yalıtımı dıs cehpesinde montalaması falan yapılmıs , 125 metrakare ev 9 metrakare petek boyu var , mutfak tam ortada kalıyor salon ve bir oda onde , mutfak ortada , yatak odası ve dıger oda seklınde sıralanyor, bütçemiz 3000 ile 3500 civarı olcak , onerileriinizi beklıyorum şimdiden tesekkur ediyorum iyi forumlar.

aynı şeyleri takan ve yaşayan biri olarak size de söylerimi piyasadaki her marka senin bütçene uyar ama montajı için kullanılacak olaylar 500 e yakın farklar oluşturabilir ki, zaten kaliteyi bu malzeme belirler...

saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.