Şimdi Ara

Dizel araca egzoz takılınca güzel ses verirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
43.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e92 3.25d yada c280 cdi gibi araçlara komple egzoz yaptırsak güzel ve verimli ses alabilirmiyiz ?

Yoksa ses için illaki benzinlimi alıcaz ?

Deneyen varmı ? Yada gören duyan bilen.

• ses motor tipinden cikar. ister benzinli ister gazli ister dizel olsun guzel motor sesini sirali 4 silindir motordan alamazsin.
  • Sakın deneme dostum .internette bir tane araba gördüm taktırmıştı Dobloya hemde Traktör gibi sesi vardı dizelin sesini kalınlaştırmış denemeye değmez.Dizel Araçların sesi motordan çıkar benzinlinin ise egzoz kısmından o yüzden dızel araclarla bu işe kalkışmayın derim http://www.izlesene.com/video/doblo-dizel-abarth-egzoz/2816489 AL VİDEOSUDA BU TAKTIRMADAN ÖNCE İZLE SONRA KENDIN KARAR VERIRSIN.
  • Dizel olarak ele alırsak bana fena gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Dizel olarak ele alırsak bana fena gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-323E4D72D -- 18 Temmuz 2012; 21:03:49 >

• Eski ford kamyonlar gibi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Dizel olarak ele alırsak bana fena gelmedi

Bu işlere vericek güzel bir paranız varsa işin ehlisine götürün egsostaki ayarlarla oynuyor anlamam o işlerden ama bi tane şeyi devre dışı bırakıp sesi azaltıyordu normalde o pejonun kara duman atmaması gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CakirAkinSen

Sakın deneme dostum .internette bir tane araba gördüm taktırmıştı Dobloya hemde Traktör gibi sesi vardı dizelin sesini kalınlaştırmış denemeye değmez.Dizel Araçların sesi motordan çıkar benzinlinin ise egzoz kısmından o yüzden dızel araclarla bu işe kalkışmayın derim http://www.izlesene.com/video/doblo-dizel-abarth-egzoz/2816489 AL VİDEOSUDA BU TAKTIRMADAN ÖNCE İZLE SONRA KENDIN KARAR VERIRSIN.

arkadasim tum motor sesleri motordan cikar. dizelin boguk sesli cikmasinin nedeni yuksek basinc farklari arasinda calismasindan dolayi.

• Dizel araçların sesleri iğrenç oluyor, 3.35d bile olsa bu böyle maalesef. Güzel bir motor sesi istiyorsanız benzinli araç alacaksınız.
  • hocam söylediğim araçlar FİAT yada PEUGEOT değil sonuçta 6 cylinder BMW-MERCEDES yani FİAT'la aynı sesi beklemek mantıksız ?
  • Yukarıdaki videoyu göremiyorum eğer ki mavi 307'yse dizelde karsilastigim en iyi ornek, ses imprezayi andırıyor, garanti engeli olmasaydı coktan yaptirmistim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maydonoz Lastigi

hocam söylediğim araçlar FİAT yada PEUGEOT değil sonuçta 6 cylinder BMW-MERCEDES yani FİAT'la aynı sesi beklemek mantıksız ?

Genel olarak dizel araçlarda aynı sesi alırsın diye biliyorum. ama bilemediğim bir ayarıyla oynuyorlarmış o zaman ses güzel çıkıyormuş pejodaki olduğu gibi fakat o zamanda araç kara duman atıyormuş.
  • quote:

quote:

hocam söylediğim araçlar FİAT yada PEUGEOT değil sonuçta 6 cylinder BMW-MERCEDES yani FİAT'la aynı sesi beklemek mantıksız ?

Genel olarak dizel araçlarda aynı sesi alırsın diye biliyorum. ama bilemediğim bir ayarıyla oynuyorlarmış o zaman ses güzel çıkıyormuş pejodaki olduğu gibi fakat o zamanda araç kara duman atıyormuş.

Biri kıymetlisinden sallamış sadece. Öyle bir ayar yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

quote:

Biri kıymetlisinden sallamış sadece. Öyle bir ayar yok.

İnternette bir yazıda okumuştum .

• olsa ben yaptırırdım önce zaten. hatta bununla ilgili japonyadan body kit ve komple egsoz satan bir yere mail atmıştım ama sonuç olumsuzdu. benim aracın orj motor sesi de fena değil. yüklenince hafiften gürlemesi hoşuma gidiyor.
  • İstanbul buluşmalarına katılın, 1.5 dizel aracına egzoz modifiyesi yapmış bir arkadaş var
    Sesi dinler kendiniz karar verirsiniz.

• Görüldüğü gibi verimli bir ses değil. 335d durum aynı olur sanırım.
  • 3.20d kullanan arkadasimda bir egsoz var sesi gayet hosuma gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsini geçersek bu tarz uygulamaları yaptırabileceğimiz tecrübeli usta önerebilecek var mı İstanbul/Avrupa'da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Canyılmaz

Hepsini geçersek bu tarz uygulamaları yaptırabileceğimiz tecrübeli usta önerebilecek var mı İstanbul/Avrupa'da?

maslak sanayide iskender usta vardı. halada vardır herhalde. bende s2000 varken bir kaç kez uğramıştım yanına. işi bilen herkes bu adamı önerir. ben bursadan kalkıp gitmiştim mesela.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.