Şimdi Ara

Hızlı Cila Nasıl Yapılır? (Ss'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum yaz geliyor.ARaç yıkama parlatma dönemi başladı. İnternette araştırmalarım sonucu aracı yıkadıktan sonra ıslakken hızlı cila ile parlatmak iyi sonuçlar veriyormuş. En azından 10-15gün gidiyormuş. Ben de denemek için sonax hızlı cila aldım. Ancak neyle uygulayacağım bilemiyorum. Üstübü diyen var pamukla yap diyen var. En sağlıklı nasıl yapılır? Aracı çizmeden hareler oluşturmadan? Daha önce uygulayan varsa öğrenelim biz de yapalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonidas26 -- 2 Mayıs 2015; 17:57:55 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hızlı Cila Nasıl Yapılır?

Hızlı cila, arabanızın görünümünü iyileştirmek ve korumak için kullanabileceğiniz etkili bir araçtır. Uygulaması kolaydır ve arabanıza kısa sürede ışıltılı bir görünüm kazandırabilir.

Hızlı Cila Nasıl Uygulanır:

1. Arabanızı yıkayın ve kurulayın: Hızlı cila uygulamadan önce arabanızın temiz ve kuru olduğundan emin olun.
    2. Cilalı bez veya süngeri kullanın: Hızlı cilayı bir cilalı bez veya sünger üzerine uygulayın.
    3. Düz bir şekilde sürün: Cilalı bez veya süngeri arabanızın yüzeyine düz bir şekilde sürün. Fazla bastırmamaya özen gösterin.
    4. Küçük bölümlerde uygulayın: Arabanızı küçük bölümlere ayırın ve hızlı cilayı her bölüme ayrı ayrı uygulayın.
    5. Kurumasını bekleyin: Hızlı cilalı bölümlerin kurumasını birkaç dakika bekleyin.
    6. Temiz bir bezle silin: Kuruyan bölümleri temiz bir bezle silerek fazlalıkları giderin.

Hızlı Cila Nasıl Kullanılır:

• Arabaların dış yüzeyini parlatmak ve korumak için hızlı cila kullanılabilir.
    • Ayrıca hafif çizikleri ve kusurları gidermek için de kullanılabilir.
    • Hızlı cila, arabanızın görünümünü iyileştirmenin ve değerini korumanın uygun maliyetli bir yoludur.

Evde Hızlı Cila Yapımı:

Evde hızlı cila yapmak mümkündür ancak ticari olarak üretilen hızlı cila kadar etkili olmayabilir. Evde hızlı cila yapmak için şu malzemeleri kullanabilirsiniz:

• 1 bardak su
    • 1/2 bardak beyaz sirke
    • 1/4 bardak zeytinyağı veya keten tohumu yağı

Malzemeleri bir sprey şişesinde karıştırın ve iyice çalkalayın. Arabanızın temiz ve kuru yüzeyine püskürtün ve yukarıda belirtilen adımları izleyerek uygulayın.

Bu metin, aşağıdaki anahtar kelimeleri içermektedir:

• hızlı cila nasıl uygulanır
    • hızlı cila nasıl yapılır
    • hızlı cila nasıl kullanılır
    • evde hızlı cila yapımı
    • hızlı cila ne işe yarar
    • arabaya hızlı cila nasıl yapılır
    • cila nasıl uygulanır
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Git bime orda 5li cok guzel mikrofiber bez var. Arabayi yika. Sulari suzulsun biraz. Sonra nemliyken spreyle ve kurula. Cok basit
  • üstüpü ile cila yorgunluktan öldürür
    şarjlı vidalama makineleri için cila aparatları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BatuKır -- 2 Mayıs 2015; 17:56:55 >
  • Hocam hızlı cila için özel bir şeye gerek yok. Sonax ve turtle waxın hızlı cilalarını kullandım bende. Aracı yıkadıktan sonra ıslakken kaportaya sıkıp kurulamak için kullandığınız (tercihen mikrofiber) bezle kuruluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

Hocam hızlı cila için özel bir şeye gerek yok. Sonax ve turtle waxın hızlı cilalarını kullandım bende. Aracı yıkadıktan sonra ıslakken kaportaya sıkıp kurulamak için kullandığınız (tercihen mikrofiber) bezle kuruluyorsunuz.
    bimden aldığım microfiber bezleriyle siliyorum aslında araba yıkayınca. ama cila için başka aparatlar gerekir daha sağlık olur şeklinde yazanlar olmuş forumda. malum yaz da geliyor. herkesin kullanabileceği pratik birşey hızlı cila. tam verimli nasıl kullanılır öğrenirsek bayağı faydalı olur diye düşünüyorum. güzelcene cilalayınca yağmur su tutmuyormuş diyorlar doğru mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

bimden aldığım microfiber bezleriyle siliyorum aslında araba yıkayınca. ama cila için başka aparatlar gerekir daha sağlık olur şeklinde yazanlar olmuş forumda. malum yaz da geliyor. herkesin kullanabileceği pratik birşey hızlı cila. tam verimli nasıl kullanılır öğrenirsek bayağı faydalı olur diye düşünüyorum. güzelcene cilalayınca yağmur su tutmuyormuş diyorlar doğru mu acaba?

Alıntıları Göster
    almış ve kullanmış biri olarak bu hızlı cila işi boş.
  • Spirited kullanıcısına yanıt
    deme hocam niye öyle olsun? hiç mi fayda vermez?
  • Ben de aynı üründen alacağım ama gerçekten işe yarıyor mu merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: JuzDirty

Ben de aynı üründen alacağım ama gerçekten işe yarıyor mu merak ediyorum
    her yıkamadan sonra kullanıyorum en azından yıkadıktan sonra aracın üzerinde kalan kireç lekesini yok ediyor cam gibi parlıyor araba
  • Hızlı cilaların çeşitleri var bazıları araç ıslakken kullanılıyo bazıları kuruysen ıslakken kullanılan sıkılıp daha sonra araç durulanıyo diğerinde kuru iken panel panel sıkılıp kurutuluyo.
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    kullanmış biri olarak ve normal cila yapanda biri olarak, normal cilanın yanından geçemez derim.Boşuna para vermeyin.normal cila alın arabayı yıkayın silin uygulayın.
  • Adamlar 100 bin liralık arabaya biniyo ama bimden bez alıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

deme hocam niye öyle olsun? hiç mi fayda vermez?

Sonax iyidir. Bidahaki yikamaya kdar belirgin parlak kaliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Adamlar 100 bin liralık arabaya biniyo ama bimden bez alıyo

Iyi bezde aldim begenmedim. Bimin bezleri guzel
  • Sonax'ın aynı hızlı cilasından bende de vardı. Uygulanışını hala tam bilmiyorum. Sıkıp üzerinden bezle geçince parlaması gerekirken buğulu donuk bir tabaka bırakıyor. Sizce hata nerede?

Bir de tarihi geçmiş birkaç yıllık ürünü kullanarak araca zarar verir mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Mayıs 2020; 13:8:47 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    cilayı sıkıp bezle gecip yaydıktan sonra bugulu donuk tabaka kalması normal. ustunden başka temiz kuru bir bezle daha gecin o zaman parlar. O buğu cila iyi yedirilip kuru bezle silinmezse oluyor. bir de cilayı ıslak yuzeye değil, yıkayıp tamamen kuruladıktan sonra uygulayın arabaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephalem

cilayı sıkıp bezle gecip yaydıktan sonra bugulu donuk tabaka kalması normal. ustunden başka temiz kuru bir bezle daha gecin o zaman parlar. O buğu cila iyi yedirilip kuru bezle silinmezse oluyor. bir de cilayı ıslak yuzeye değil, yıkayıp tamamen kuruladıktan sonra uygulayın arabaya.
    Hocam teşekkürler. Yalnız son dediğiniz cümlede hata olabilir. Bu ürün için forumda ve ürün şişesinin üzerinde yüzey nemli ve ıslak iken uygulayın mutlaka yazıyor?

Bendeki ürün bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Mayıs 2020; 15:9:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam teşekkürler. Yalnız son dediğiniz cümlede hata olabilir. Bu ürün için forumda ve ürün şişesinin üzerinde yüzey nemli ve ıslak iken uygulayın mutlaka yazıyor?

Bendeki ürün bu.

Alıntıları Göster
    Yukarıda ki arkadaşın dediği de doğru. Islak iken sıkıp kurulayabilirsiniz, ya da araç tamamen kuruyken sıkıp da yapabilirsiniz. Ben de 2 tane hızlı cila var, Sonax ın Brilliant Shine araç yıkanıp kuruladıktan sonra kullanıyorum gayet iyi, bir de yerli malı cila var Newmiks markası onu araç ıslakken uyguluyorum o da çok başarılı sonuç veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Sonax'ın aynı hızlı cilasından bende de vardı. Uygulanışını hala tam bilmiyorum. Sıkıp üzerinden bezle geçince parlaması gerekirken buğulu donuk bir tabaka bırakıyor. Sizce hata nerede?

Bir de tarihi geçmiş birkaç yıllık ürünü kullanarak araca zarar verir mi sizce?
    sonax ın aynı ürününü ben de kullandım
    dediğiniz gibi yapıyor hatta kaporta üzerinde mum tabakası bırakıyor
  • Mum tabaka kalsa ne olur boyayı yakar mı mesela?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.