Şimdi Ara

Diz Kapağı Kırılması & Yaşadıklarım, Yaşayacaklarım.. Günlük Anlatım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
176
Cevap
7
Favori
114.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Einstein

Geçmiş olsun hocam. Benim de omuzum çıktı 1 ay önce yavaş yavaş eskisi gibi kullanmaya başladım. Gerçekten o acı vb. çok kötü bir şey.

Teşekkür ederim, Size de geçmiş olsun. Gerçekten çok kötü çekilecek çile değil yani.. :(
  • içim ürperdi hocam zor durum allah acil şifa versin
    şükür ediyorum allaha başıma böyle birşey gelmediği için
    inş en kısa sürede iyileşirsin

birde bu kireçlenme babamdada mevct tam tedavisi hakkında birşey söylemişmiydi doktor şu hapları kullan fln
  • quote:

Orijinalden alıntı: nextmaster

içim ürperdi hocam zor durum allah acil şifa versin
    şükür ediyorum allaha başıma böyle birşey gelmediği için
    inş en kısa sürede iyileşirsin

birde bu kireçlenme babamdada mevct tam tedavisi hakkında birşey söylemişmiydi doktor şu hapları kullan fln

1-2 haftadır konuya girmemiştim mesajınızı yeni gördüm. Öncelikle Teşekkür Ederim. Kireçlenme için hiç bir ilaç vermedi. Sadece sıcak su ve o bölgeyi sararak geçeçiğini söylemişti. Ama Eczaneden güzel bir krem aldım ve faydasını çok gördüm. '' Chondurax '' fiyatı 28 Lira olması lazım. Hem ağrıyı azaltıyor hemde o bölgeyi sıcak tutuyor.

Pazartesi günüde kontrolüm vardı. Doktor gelişimi beğendi. Artık hem merdiven inebiliyor hemde çıkabiliyorum. Yürürken çok az aksıyabiliyorum. Onun dışında artık ayağım baldırama değmiyor, bir karışlık mesafa kaldı. Bunların dışında Bacak kaslarım çok güçsüzleştiği için yüzmenin faydası olup olmayacağını sordum ve çok faydasının olacağını söyledi.. 1-2 aya da sanırım eski halime dönebiliceğim. Tekrardan hepinize Teşekkür ederim :)

• geçmiş olsun hocam, babamın bileği kırılmıştı platin taktılar 1 yılı geçti ama yürürken hala aksıyor ayağı, yakın zamanda eskisi gibi olursun umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneinfo

geçmiş olsun hocam, babamın bileği kırılmıştı platin taktılar 1 yılı geçti ama yürürken hala aksıyor ayağı, yakın zamanda eskisi gibi olursun umarım

Teşekkür ederim, Babanıza da çok geçmiş olsun. Umarım hem ben hemde babanız en kısa süre de eski sağlığımıza kavuşuruz.
  • Babyıcey Kardeşim çok geçmiş olsun Dediğin olayı 6 gün önce ağır trafik kazası sonucu bende yaşadım diz kapağım 3 parçaya ayrılıp tendonlarda da sıkıntı var. Kapağa platin taktılar Ayağım kasıktan bileğe kadar alçıda bunalıma gireceğim lütfen yardım
  • Hocam Çok Geçmiş Olsun Allah Acil Şifalar Versin Gerçekten Çok Zor Bir Durum.Yaşayan Bilir Bu Durumu.Bırak Diz Kapağı Kırılması Geçen Sene Düştüm Dizime 3 Dikiş Atıldı Neler Neler Çektim.Tekrardan Geçmiş Olsun İnşallah Eski Sağlığın Bir An Önce Yerine Gelir.Selametle...
  • 2 ay önçe motor kazazı yaptım ve ameliyat oldum tel takdılar ve şimdi çıkardım alçıdan çıkardım 8 gün oldu okullara 1 hafta kalmıştı alçıyı çıkaralı doktora dedimki bana rapor ve okul için ayak kireçleme varmış çok canımı açıtıyo bana dediki bastona gönderin gitsin doktora dedimki fizik tedavilik bir şey varmı yok dedi sahdece ayağını kırıp açsın
  • Baya gec bi yazi olacak fakat Benimde diz kapagim kirilmisti kayakta dustum doktora gittik alel acele kirigim oldugunu soyledi once yarim alciya aldilar sonrada 5 hafta normal alcida kaldi benim basagim bu sali acildi degneklerle rahatca yuruyebiyorum alci ciktigi gun tekrar dustum biraz agrisi acisi oldu ama suan iyiyim dizimi acip kapayabiliyorum ama dizim arkaya gitmiyo ki bu kireclenmeden dolayi doktorun verdigi hareketleri yapiyorum ben kantaron yagi ve biberiye kullaniyorum kesinlikle cok iyi geliyo tavsiye ederim doktora 1 ay sonra gidince fizik tedavi demesinden korktum simdi sizin yazilarinizi okuyunca ben fiizik tedavide okadar aciyacagini dusunmuyordum simdilik evde hareketlerimi yapiyorum haftaya kadar degnekleri birakmayi umuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu sahibi veya diz kapağı kırığı yaşayanlar mesaj atabilir mi

• Biraz alt kısmındaki bir yer kırılmış benimde allah yardımcın olsun
  • Benimde düşme sonucu kırıldı vida takıcaklardı son anda alçı kurtarır dediler 7 hafta alçıda kaldıktan sonra 10 gün önce çıkarıldı alçı. 1 ay daha koltuk değneği kullandıktan sonra fizik tedavi için randevu verdiler. Sol bacağım gibi tam açılmıyor ve 70-75 derece katlanıyordu. Şimdi sıcak su falan bugün 90 dereceyi yakaladım. Biraz artırayım diyorum ama çok ağrı oluyor katlanamıyorum.
    Birde yatarken bacağımı indirip kaldırırken kırığın olduğu yerde keskim bir ağrı oluyor bu normalmidir sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: vedatist

Benimde düşme sonucu kırıldı vida takıcaklardı son anda alçı kurtarır dediler 7 hafta alçıda kaldıktan sonra 10 gün önce çıkarıldı alçı. 1 ay daha koltuk değneği kullandıktan sonra fizik tedavi için randevu verdiler. Sol bacağım gibi tam açılmıyor ve 70-75 derece katlanıyordu. Şimdi sıcak su falan bugün 90 dereceyi yakaladım. Biraz artırayım diyorum ama çok ağrı oluyor katlanamıyorum.
    Birde yatarken bacağımı indirip kaldırırken kırığın olduğu yerde keskim bir ağrı oluyor bu normalmidir sizce?

Öncelik çok geçmiş olsun,

Benim ayağım alçıdan sonra dümdüz kalmıştı ve platin vardı. Kireçlenmeyi açma ve Fizik tedavi süreci baya zorlu ve acılı oluyor. Tabi sonun da normale dönüyorsunuz. Doktorunuza danışırsanız daha iyi olur tabi ama benim de aynı şekilde keskin ağrılarım vardı. Size tavsiyem canınız çok fazla yansada zorlamadan abartmadan devam edin. Bol bol sıcak su ve masaj yapmayı ihmal etmeyin.

geçmiş olsun.

• dostlar bende motosiklet kazasında diz kapağında kırığım oldu platin takılmadı ama yarım alçıya alındı sizce iyilrşme sürecim nasıl olur.
    Herkese geçmiş olsun

• Sıcak suyun yararından bahsedilmiş bir akrabam her sabah termal hamam havuzunda doktorun verdiği hareketleri tekrarlayarak çok kısa sürede kireçlenmeyi açtı doktor bile şaşırdı buna tavsiyem imkanınız varsa çok aşırı sıcak olmayan bir termalde hareketleri yapmanızdır.Söylendiği gibi acıyor diye bu işi bırakmamak lazım azim çok önemli.
  • arkadaşlar düşme sonucu diz kapağımı kırdım 1 ay kadar alçıda kaldı kemikler kaynadı normal hayatıma nasıl döneceğim ben şimdi ?
  • Doktor normal hayata dönebilirsin 10 gün sonra tekrar gel dedi ama ben dizimi bükemiyorum .
  • Ben de bacağımı kırdım iki hafta önce, iki hafta sonra doktora gideceğim, umarım bir ay yeterli olur ve en kısa sürede yürümeye başlarım, çok sıkıldım

• Geçmiş olsun herkese çok zor bi durum bir ay bacağımı hiç bükmedim şimdi bükmek istiyorum olmuyor fizik tedavi nasıl olur bilmiyorum eskisi gibi olurmuyum resmen bunalıma girdim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: elifyavuz

Doktor normal hayata dönebilirsin 10 gün sonra tekrar gel dedi ama ben dizimi bükemiyorum .

Dizinizi bükememenizin sebebi ayağınız alçıda kaldığı sürede hareketsiz olduğundan dolayı kireçlenme yapmış. Bu korkulacak bir şey degil. Aynı süreci bende yaşamıştım(konu sahibiyim). Yavaş yavaş ayağını bükmeyi deneyebilirsin zor olacak ama yapmaya çalış 10-25 gün için de açılacaktır.

Konuyu en başından okursanız yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Çok geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.