DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Diyet yapıyorum Coca Cola Zero Kilo aldırırmı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
47
Cevap
2
Favori
55.445
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Diyet yapıyorum Coca Cola Zero Kilo aldırırmı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      02 Mayıs 2010 19:14:56 Konu Sahibi
      birisi besin kalori ve karbonhidrat değerlerini yazarsa sevinirim çok seviyorum şimdi bile canım çekti ama diyet yapıyorum.zero kilo aldırırmı diyetimi etkilermi?

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:16:02
      bana diyetisyen zero ve light kola içebileceğimi söylemişti, çok düşük kaloriye sahip.

İlklerin Takımı !
    • Yüzbaşı
      751 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:19:20
      0 kalori kendisi aldırmaz ama çok fazla iştah açıyor

• Binbaşı
      1710 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:22:57
      Arkadaşım oksijenle zayıflama tedavisi görüyordu. Doktoru kesinlikle diyet kola içmemesini söylemiş. Meyveli soda falan serbest ama günde 1 tane içebilirsin.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Mayıs 2010 19:24:47 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: @DaY_WaLkeR

Arkadaşım oksijenle zayıflama tedavisi görüyordu. Doktoru kesinlikle diyet kola içmemesini söylemiş. Meyveli soda falan serbest ama günde 1 tane içebilirsin.

ben kola cips abur cubur hastasıyım.zorlada olsa cipse veda ettim diğe abur cuburlara hatta çikolatya.ama kola dan vazgeçemiyorum.diyetede razıyım.ne yani şimdi içemeyecekmiyim bana 1 litre anca yeter

• Binbaşı
      1594 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:26:32
      İçinde aspartam olduğu için kendisi kilo aldırmaz ama vücuttan atılana kadar onunla birlikte bağırsağa giren her şey "şeker" olarak algılanır ve buna göre hormonlar çalışmaya başlar.Bu da diğer besinlerin depo yapılmasına sebep olur.

iPhone 6S 64 GB ∞ Mid-2015 MBP 15'' ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2
    • Teğmen
      211 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:28:18
      ya bende diyetteydim ama öyle kapsamlı felan değil . Kolayla birlikte tüm aburcuburları bıraktım - ki bende senin gii bi kola bağımlısıydım - ancak gözle görülür biçimde bir kilo kaybı oldu . Bence sende bırak kolayı kim nederse desin kilo açısından değil birçok zararı var

02 Mayıs 2010 19:28:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

İçinde aspartam olduğu için kendisi kilo aldırmaz ama vücuttan atılana kadar onunla birlikte bağırsağa giren her şey "şeker" olarak algılanır ve buna göre hormonlar çalışmaya başlar.Bu da diğer besinlerin depo yapılmasına sebep olur.

bu durumda kilo aldırır.anlaşılan kolayadaz veda edeceğim

• Binbaşı
      1594 Mesaj
      02 Mayıs 2010 19:58:57
      Hocam spor yapıyor musun bilmiyorum ama tüm karbondioksit bazlı içecekler vücudunda laktik asit tutar. Yani fanta, sprite, cola, seven up gibi. Bu da senin daha çok yorulmana yol açar. Bu yüzden hiç bir sporcu bu tip şeyler içmez, içmemeli.

Aynı zamanda şekerin bir gramı 4 kalori. Çayı 3 şekerle içerken bunu okuduktan sonra yavaş yavaş şekersize indirdim. Şu an daha iyi geliyor tadı. Ben de diyette olduğum için bu tip şeylere dikkat ediyorum:) İçecek bir şey istersen mesela çayı demle sonra sürahiye koy. Şekersiz içemiyorsan da az ama öz yani doğal şeker koy.İçinde bolca limon sık ve kabuklarını da içine at. Sana doğal buzlu çay. Ya da şekersiz limonata. Bunlar hem ferahlatır hem de zararsızdır.

02 Mayıs 2010 20:02:31 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

Hocam spor yapıyor musun bilmiyorum ama tüm karbondioksit bazlı içecekler vücudunda laktik asit tutar. Yani fanta, sprite, cola, seven up gibi. Bu da senin daha çok yorulmana yol açar. Bu yüzden hiç bir sporcu bu tip şeyler içmez, içmemeli.

Aynı zamanda şekerin bir gramı 4 kalori. Çayı 3 şekerle içerken bunu okuduktan sonra yavaş yavaş şekersize indirdim. Şu an daha iyi geliyor tadı. Ben de diyette olduğum için bu tip şeylere dikkat ediyorum:) İçecek bir şey istersen mesela çayı demle sonra sürahiye koy. Şekersiz içemiyorsan da az ama öz yani doğal şeker koy.İçinde bolca limon sık ve kabuklarını da içine at. Sana doğal buzlu çay. Ya da şekersiz limonata. Bunlar hem ferahlatır hem de zararsızdır.

hocam akşam yemeği öğünü için önerin?

bu akşam mesela 1 dilim beyaz ekmek
      1 tabak yayla çorbası
      yarım tabak türlü(patates,patlıcan,domates,biberli)
      ve de 3 bardak ayran içtim
      bu sizce normalmidir

• Yüzbaşı
      792 Mesaj
      02 Mayıs 2010 20:07:50
      Konu güzel yere gidiyor takipçiyim ben de artık zayıflamak istiyorum..

• Binbaşı
      1533 Mesaj
      02 Mayıs 2010 20:13:30
      ben de bir programda iştah açıcı etkisinin olduğunu duymuştum
      quote:

Orijinalden alıntı: spyae

0 kalori kendisi aldırmaz ama çok fazla iştah açıyor

• Binbaşı
      1518 Mesaj
      02 Mayıs 2010 20:19:38
      bende diyette sayılırım :D. yemeğe gidiyom şu an, gelcem takiba

FIFA 17
      psn: centerback92
    • Binbaşı
      1594 Mesaj
      02 Mayıs 2010 22:40:50
      quote:

Orijinalden alıntı: punisher_69

Alıntıları Göster

hocam akşam yemeği öğünü için önerin?

bu akşam mesela 1 dilim beyaz ekmek
      1 tabak yayla çorbası
      yarım tabak türlü(patates,patlıcan,domates,biberli)
      ve de 3 bardak ayran içtim
      bu sizce normalmidir

2 yıldır diyet yapan birisi olarak artık uzman oldum diyebilirim. Açıkcası akşam öğünlerinde ayran yerine yoğurt daha iyi oluyor. Çünkü biliyorsunuz içinde maya mantarları var ve bunlar sindirim ve bağırsak aktivitesi için çok iyi. Ama ayran da olabilir. Yalnız biraz fazla kaçırmışsınız ayranı. Küçük bir kase veya 200-250 ml ayran olmalı. 2 dilim tam buğday ekmeği(kepek kesinlikle olmasın. Çavdar olabilir ama kepek olmasın) 8-10 kaşık sebze yemeği, sınırsız salata(malzemeleri salatalık,marul gibi yeşil bitkilerden oluşan) yiyebilirsiniz.

Örneğin 1 kase çorba 1 dilim ekmek yerine geçer.3-4 kaşık pilav ve makarna da 1 dilim ekmek eder. Siz buna göre artık dönüşümlerinizi yaparsınız.

Benim tavsiyem sabahları 1 yumurta ve lor ekmeği yanına 2-3-4 dilim tam buğday ekmeği sonra 1-2 porsiyon meyve+ayran, öğlen et yemeği(ben evden 3 hamburger köfteli sandviç yapıyorum kendime) yanında 2 dilim ekmek ve ayran,ikindi de küçük bir tost ve 3-4 adet kuru kayısı akşam ise yukarıda saydıklarım. Tabii yatmadan 2 saat önce de 1 porsiyon meyve. Ama en önemlisi günde 2-2.5 litre suyu içmek.

• Binbaşı
      1080 Mesaj
      02 Mayıs 2010 23:01:32
      Diyeti sağlıklı olmak için yapıyorsun asitli içecek içiyorsun çelişki değil mi sence?Onun içindeki bin bir çeşit katkı maddesi ve asit vücuduna tahmin edemeyeceğin kadar zarar veriyor.

Dört kitaptan başlayalım istersen gel söze
      Orada öyle bir isim var ki
      Kuldan öte kuldan ziyade
      O'nu düşün o'na sığın
      O senden öte benden ziyade
    • Binbaşı
      1398 Mesaj
      04 Ekim 2011 19:54:22
      konu hortlamış oldu ama şunu yazayım..

2.5 ayda 20 kilo verdim

günde 1 saat koştum 10 km bisiklet sürdüm 2 saat top oynadım dinlenmeden

sabah iyi kahvaltı yaptım ama yağsız yumurta bal peynir zeytin domates çay 1 kaşık şekerli çeyrek ekmek

öğlen bişe yemiyorum genelde 1-2 atıştırıyorum buz dolabından tamam :D

akşam bol salata yapıyorum ekmek yiyorum yine beyaz ekmek çeyrek ekmek kadar.. proteinli yemeklerde yiyorum 5-6 kanat tavuk yiyorum ya da 1 tabak kuru fassulye falan

3 günde bir akşamları 1 tabak yeşil ya da kırmızı acı biberi yoğurtla sarımsakla soslayıp ve kızartıp yiyorum.Bağırsakları mükemmel derecede çalıştırıyor.. 1 tabak da 20 tane falan yeşil biber oluyor :)

bazı akşamları 10 tane köfte falan yiyorum ara sıra günde 2 bardak falan kola içiyorum..

yani kolada için en zararlı denilen yemeği de yiyin ama az yiyin herşeyden bünye meselesi falan hikaye arkadaşlar onu diyenler günde 1 litre kolayı anca içiyorlar ;) ondan kola almıyorlar

ben bazı günler 3-4 bakla yediğimide hatırlıyorum :)

ama günde yarım ekmeği geçmiyorum ayrıca 2 bardak koladan fazlada içmiyorum genelde yediklerimde karbonhidrat yok protein var :)

Bizim her eylemimiz emperyalizme karşı bir savaş çağrısı ve insanlığın düşmanı 'Faşizme' ve 'Irkçılığa' karşı halkların birliği için savaş marşıdır.
    • Binbaşı
      1080 Mesaj
      04 Ekim 2011 20:15:47
      O kadar harekete karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir beslenme gerekir.Yani vermiş olduğun kiloların tamamen yağ olması çok zor.

Dört kitaptan başlayalım istersen gel söze
      Orada öyle bir isim var ki
      Kuldan öte kuldan ziyade
      O'nu düşün o'na sığın
      O senden öte benden ziyade
    • Yüzbaşı
      483 Mesaj
      23 Kasım 2012 21:36:15
      quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

O kadar harekete karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir beslenme gerekir.Yani vermiş olduğun kiloların tamamen yağ olması çok zor.

süper kapak yapmışsın tebrik ederim + hort

• Er
      8 Mesaj
      15 Mayıs 2014 21:08:27

Nasıl diyet o ya! Ekmekten başka bir şey yok :))

mrcn[KAL] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Look at the tabela
    • Yarbay
      2507 Mesaj
      20 Mayıs 2014 07:11:52
      Aldirmaz. 1 litre icerim gunde. Hala kilo veriyorum ki ben uykudan kalkinca icerim geceleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.