Şimdi Ara

Distopik İstanbul’u ele alan ManMade oyunu Kickstarter yolunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent'te bulunan Cbilab Studios tarafından geliştirilen distopik dünya oyunu ManMade, Kickstarter’dan fon toplayacak.

Çok sayıda platform için geliştirilen ve sanal gerçeklik platformlarına da çıkışını gerçekleştirecek olan ManMade’in senaryosu 2050 yılının İstanbul sokaklarında geçiyor. Yapay zekâ tarafından yönetilen ve robot, drone gibi yüksek teknolojilerin hâkim olduğu evrende iki adet oynanabilir karakterimiz olacak.

Sinematik fragmanda ana karakter olarak gördüğümüz William Kaan Roberts, 2017 yılında New York'ta doğan ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (M.I.T.) yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir mühendis olarak oyunda bulunacak. Kendine yeni bir hayat kurmak isteyen Kaan, İstanbul’a taşınır ve siber güvenlik firmasında işe başlar.

Bir diğer karakterimiz olan Anika ise 2012 doğumludur. Hindistan'lı olan Anika ise Stanford Üniversitesi'nde yapay zekâ üzerine öğrenim görmüştür. Hikaye'de birbirlerine âşık olan Kaan ve Anika'yı öne süren yapımcılar, muhtemelen bu ikilinin üzerinden senaryoyu yürütecekler.

Oyun hakkındaki daha fazla detaya buradan ulaşabilir ve ücretsiz beta programına kaydolabilirsiniz. Oyun PC, PS4, Oculus, HTC Vive ve PS VR platformlarına geliştiriliyor.

• başrol buysa olmamış. çevre ve grafikler güzel. güzel İstanbul :)

• İstanbul yeterince distopik bir yer değil mi zaten daha ne kötü yapmış olabilirler ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğenmedim kokoreç öylemi olur,izmir usulü iri kesim olacak kekik de koyacak
  • Grafikler atmosfer iyi duruyor ama başrol bu elemansa olmamış bence. Tipsiz kalmış.

Hafiften detroit havası ve bladerunner atmosferi var.

Bakalım iyi birşey çıkacakmı.

• Son yıllarda Türkiye oyun sektöründe bi kıpırdanma var desteklemek lazım. Sonuçta Call of Duty, Battlefield gibi oyunlar bir günde ortaya çıkmadı.Bu işler yavaş yavaş oluyor ve her oyun sektöre yapımcılara bize birşeyler katacaktır muhakkak...

• Desteği hakediyorlar Kickstarter başladığında destek olabilirim.
  • Grafikler hoş görünüyor, bence olur gibi bu oyun. Umarım üzerine düşerler de, güzel bir iş çıkar ortaya biz de övünürüz işte şehrimizle...

• Kabus 22'den beri gerçek bir oyun bekliyorum.

• Madem Türkler geliştiriyor oyunu fragman neden Türkçe değil? Kendi dilimizi korumak ne kadar zor olabilir ki? Madem Türkiye'de geçecek bari Türkçe'ye sahip çıkın. Ondan sonra da diğer oyunlara neden Türkçe altyazı çıkmıyor diyoruz. En büyük sebebi de bu bence. Bu da haklı olarak gösterdiğim benim eleştirim. Fragman Türkçe olsaydı bağışda bulunabilirdim.

Oyunu destekler ile Türkçe çıkaracaksın ki yabancılar kendi dilinde oynamak için imza kampanyası yapacak.

• zack06 kullanıcısına yanıt
    O zaman da Türkiye dışından kimse destekte bulunmazdı oyuna. Türkiye oyun şirketlerine çok fazla para kazandıran bir şirket değil, tanıdığım herkes krek krek krek diyor hala. Ha ben de acaba Türkçe mi diye PC'nin kapalı olan sesini açtım ama...
  • En azından tabelalar Türkçe olsaydı. İstanbul sokakları değil de New York sokakları gibi olmuş. Bir tek kokoreç yapan bir robotun olması yeterli değil.

• Oyunun yapımcısı başrole kendini modellemiş sanırım
  • Burun modellemesi direk türk tip , başarılı buldum.

• dys-topia, sentez (yunancadan δυς + τόπος) olumsuz, korkutucu topluluk veya toplum.

güzel, başarılı !
  • Haha bu ne lan Alişan gibi tipi var adamın ahaha

• başrolün tipsiz olması iyi bence hep tipli olacak diye bir şey mi var?
    ama textureler çöp gördüğüm kadarıyla

• Türk yapımı ve İstanbul'da geçen bir oyunda Türk karakter olmaması ilginç olmuş. William Kaan Roberts.

• Yeni bir video yayınlanmış.

• İstanbul'un var olan halini koysalar bile iyi bir distopya olurdu.

Ama gene emeğe sağlık. Potansiyeli olan bir oyun olacak gibi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.