Şimdi Ara

Dişe Dolgu Yaptırmak Acıtır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
2
Favori
147.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onceden onlem icin dolgu yaptırtmayı düşünüyorum. Acı çekermiyim dişçi koltuğunda yoksa basit, acısız, kansız bir şekilde oluyor mu?

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 31 Aralık 2010; 14:06:03 >

• Çok Acıdığını Hatırlamıyorum ZzzzzzzzzzzZzZZzzZzzzzZzz Diye Bi Ses Duyuyodum Hala Öyle mi Bilmiyorum :D Asıl Çektirmek Acıtır mı ?
  • 2 kanal tedavisi , 4 tane 20'lik diş çekimi, 3 tane dolgu yaptırdım.dolgu oldukça basit.sadece biraz vııyyççç diye bir ses geliyor.korkmana gerek yok. relax ;)

benimde ağız yamulmuş harbi.yazınca fazla geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: -genjuro-

2 kanal tedavisi , 4 tane 20'lik diş çekimi, 3 tane dolgu yaptırdım.dolgu oldukça basit.sadece biraz vııyyççç diye bir ses geliyor.korkmana gerek yok. relax ;)

bi makina haric acitmio bole vizzzzz yapio ama resmen adam disini zimparalio sanki bi tek o makinadan nefret ediyorum b uarada dolgu porselen dolgumu olcak acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -genjuro-

2 kanal tedavisi , 4 tane 20'lik diş çekimi, 3 tane dolgu yaptırdım.dolgu oldukça basit.sadece biraz vııyyççç diye bir ses geliyor.korkmana gerek yok. relax ;)

Yok be yaa

bi fısfıs belki iğne sonra bi vızz sesi ardından ağzında biraz toz sonra hafif basınç sonra tükür bittiii...
    hiçbiride acıtmıyor merak etme fısfıs uyuşturup yapılacak iğnenin acınısı alıyor iğne diş matkabının acısını alıyor basınç yapılırken hafif bir şekilde hissediliyor malum dişinize baskı uygulandığından zaten parmağınla bastırsan daha çok basınç hissedersin toz ve tükürme zaten acıtmaz ama ardından uyuşuk ağızla su içmeye çalışırken arkadaşlara rezil olmak acıtabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Topal Yılan

Yok be yaa

bi fısfıs belki iğne sonra bi vızz sesi ardından ağzında biraz toz sonra hafif basınç sonra tükür bittiii...
    hiçbiride acıtmıyor merak etme fısfıs uyuşturup yapılacak iğnenin acınısı alıyor iğne diş matkabının acısını alıyor basınç yapılırken hafif bir şekilde hissediliyor malum dişinize baskı uygulandığından zaten parmağınla bastırsan daha çok basınç hissedersin toz ve tükürme zaten acıtmaz ama ardından uyuşuk ağızla su içmeye çalışırken arkadaşlara rezil olmak acıtabilir

Alıntıları Göster
    ağzımda 4 dolgu var 3 acımadı birinde bayıldım geri gedim gibi birşey oldu iğneyle uyuşmasına rağmen
    dişe bağlı ne kadar çürük

• quote:

Orijinalden alıntı: Electi

ağzımda 4 dolgu var 3 acımadı birinde bayıldım geri gedim gibi birşey oldu iğneyle uyuşmasına rağmen

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mrcopper

Fazla değil, %15-20.

Kaç sene gider bu dolgular???

Porselen olanlar pahalımıdır, onların ömürleri daha mı uzun, ne açıdan normal dolgulardan ayrı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazan -- 31 Aralık 2010; 14:06:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

quote:

Fazla değil, %15-20.

Porselen olanlar pahalımıdır, onların ömürleri daha mı uzun, ne açıdan normal dolgulardan ayrı ??

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Hazan

quote:

Fazla değil, %15-20.

Bu arada 3 taneymiş çürük

bende 4 tane var porselen 3 sene fln oluyr hic dusme fln olmadi
    yapciaksan porselen yaptir
    fiyati 60 ytl felandi yanlis hatirlamiyosam ama bilemiycem

• quote:

Orijinalden alıntı: Næccm

quote:

quote:

Fazla değil, %15-20.

Alıntıları Göster
    o vızz sesı var ya dısı oyuyolar ya acayıp kıl oluyorum

aklıma geldı tuylerım dıken dıken oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: .IsTanBul.

o vızz sesı var ya dısı oyuyolar ya acayıp kıl oluyorum

aklıma geldı tuylerım dıken dıken oldu

Alıntıları Göster
    lazerli yapıyolardı o işlemleri kalktımı artık ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Næccm

quote:

quote:

Fazla değil, %15-20.

Alıntıları Göster
    http://www.dentcare.com.tr/porselen_dolgu.html

Vay iyiymiş ya, en yakın zamanda yaptırmam lazım :((

Dolgu yaptıktan sonra pamuk mamuk koyuyomuyuz yani hiç kan varmı bu işte ????

• quote:

http://www.dentcare.com.tr/porselen_dolgu.html

Vay iyiymiş ya, en yakın zamanda yaptırmam lazım :((

Dolgu yaptıktan sonra pamuk mamuk koyuyomuyuz yani hiç kan varmı bu işte ????

Alıntıları Göster
    Ağzımdan 7 tane dolgu var. Uyuşturmasını iste sadece damarlardan cırt cırt geçe geçe acıtarak iğneyi yapar sonrası rahat. Lazerli dolgu oldu zaten heryerde hemen hemen

Ekleme:

@Hazan

Ben 7kere dolgu oldum 3-4 tanesinde uyuşturmuştu o uyuşukluk geçene kadar 3-4 saat birşey yemezsien iyi olur çünkü dilini damağını ısırıp hatı hutur yiyebiliyorsun farkında olmadan.

Onun dışında dolguyu ol çık dışarı yemek ye su iç felan. Kan zaten çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Werner Heisenberg -- 8 Ekim 2008; 0:12:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Ağzımdan 7 tane dolgu var. Uyuşturmasını iste sadece damarlardan cırt cırt geçe geçe acıtarak iğneyi yapar sonrası rahat. Lazerli dolgu oldu zaten heryerde hemen hemen

Ekleme:

@Hazan

Ben 7kere dolgu oldum 3-4 tanesinde uyuşturmuştu o uyuşukluk geçene kadar 3-4 saat birşey yemezsien iyi olur çünkü dilini damağını ısırıp hatı hutur yiyebiliyorsun farkında olmadan.

Alıntıları Göster
    Ben geçen sene yaptırmıştım hiç acımıyo.
    Fısfıs yapıyolar önce.Sonra böle delici bi aletle vızzzz diye çürüğü temizliyo.Ondan sonra ilacı koyup dolguyla kapatıyo.Korkucak bişi yok ben bi 11 bide 8 yaşımda yaptırdım
    Edit:En sonda porselen dolguyu yapıp bitiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Half Man Half Amazing -- 8 Ekim 2008; 0:21:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

Ekleme:

@Hazan

Alıntıları Göster
    Anladım teşekkür ederim

Porselen dolgu yaptırayım o zaman, özel bi kliniğe gideyim lazer felan güzelce yapsınlar

İğneye karşı aşırı derece fobim var, daha önce dişte çektirdim iğne vurdu tabii, zar zor iğne vurdurdum ama. Bakalım Allah yardım eder umarım =)

3 dolgu = 70den hesap edersek; 70x3 = 210 lira eder. İyi paraymış

• quote:

Anladım teşekkür ederim

Porselen dolgu yaptırayım o zaman, özel bi kliniğe gideyim lazer felan güzelce yapsınlar

İğneye karşı aşırı derece fobim var, daha önce dişte çektirdim iğne vurdu tabii, zar zor iğne vurdurdum ama. Bakalım Allah yardım eder umarım =)

3 dolgu = 70den hesap edersek; 70x3 = 210 lira eder. İyi paraymış

Alıntıları Göster
    derinse eğer çürük çok acıtır
    değilse de az acıtır
    dolgu çok acıtır sonuçda dişle ilgili olan her şey çok acıtır

ama kanal tedavisi kadar iğrenci yok yani dolgu yanında hiç bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: meq@deth

değilse de az acıtır

Alıntıları Göster
    Kanal tedavisi neden yapılır? çürük çok derinde old. zaman mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meq@deth

değilse de az acıtır

Alıntıları Göster
    yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3A899E719

yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

Alıntıları Göster
    @matrix_neo

yok hocam azı dişlerinde benim çürükler diğerleri pırıl pırıl maşallah :)

ilerde kaybetmek istemiyorum dişlerimi şimdiden önlem almalıyım. :(

• quote:

Kanal tedavisi neden yapılır? çürük çok derinde old. zaman mı?

Alıntıları Göster
    Diş hekimi önce dişine iğne yapacak (bazıları iğneden önce fısfıs sıkıyor ama çok bi etkisi olmuyor.)
    İğneyi yaparken kendini kasmazsan acımaz.

Diş dolgusu çok kolay bi işlem, dişini hafif bi şekilde oyacak oyarken su da kullanıyorlar bazen. Su ağzına dolduğu için, eline bi hortum veriyolar onla ağzındaki suyu çekiyosun
    Ses ve titreşim biraz rahatsız edebilir, ama çürük küçükse kesinlikle acı hissetmezsin. Çürük küçükse, Kanama gibi bi olay da dolgu sırasında olmaz.

Diş çektirmek acıtır mı deseydin evet derdim, ama dolguda herhangi bi acı sorunu olmuyor.

--------------------------------------------------------

Kanal tedavisi çürük derinde olduğu zaman yapılır. Genelde diş çekilmeden önceki son çaredir. Genelde 3 seansta uygulanır.

• dişini temizlerken büyük bi çürük varsa,pek iyi şeyler yaşanmaz...

ama öyle büyük bi sorun yoksa koaly geçer bi ses çıkar insana değişik bir hava verir,sonrası basit.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.