Şimdi Ara

Dişe Dolgu Yaptırmak Acıtır mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
147.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cekirge17

Konuyu biraz hortlattım kusura bakmayın :) Bugün dişçiye gittim ve dolgu yaptırdım ama şu an nefes aldığımda dolgu olan yerde hafif bi sızı hissediyorum, su içerkende aynı şey oluyor. Sanırım dolguyu tam yapamadı ne dersiniz bu konuda ? Önümüzdeki hafta yeniden gitmeyi düşünüyorum. Sizce sorun nedir, ne gibi tedavi uygulanır ? Veya doktora gitmeden bir kaç güne geçme durumu var mıdır ?

İlk bir kaç gün sızı olması normal, eğer haftaya kadar geçmezse tekrar gidin. Tedavisi ise dolgu sökülecek altına ısıyı daha az geçiren bir madde koyulup tekrar dolgu yapılacak kısa bir işlem
  • hazan la sen beline pilot kalem sapladım diyen degilmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seF[o]

quote:

Konuyu biraz hortlattım kusura bakmayın :) Bugün dişçiye gittim ve dolgu yaptırdım ama şu an nefes aldığımda dolgu olan yerde hafif bi sızı hissediyorum, su içerkende aynı şey oluyor. Sanırım dolguyu tam yapamadı ne dersiniz bu konuda ? Önümüzdeki hafta yeniden gitmeyi düşünüyorum. Sizce sorun nedir, ne gibi tedavi uygulanır ? Veya doktora gitmeden bir kaç güne geçme durumu var mıdır ?

1 hafta içinde geçmez ise sızlama bir sorun var demektir ama dolgudan itibaren 1 hafta içinde geçerse bi problem yoktur.Genelde olur böyle sızlama

Acaba dolguda sorun mu oldu diye düşünüyordum. Gün boyuna nefes alırken, su içerken hafif bi sızı yapıyordu. Az önce kahve içtim, şimdi nefes alırken su içerken sorun yok :) Bakalım umarım sorun yoktur , yeniden uğraşmam gerekmez . Teşekkürler cevabın için

• quote:

Orijinalden alıntı: Topal Yılan

Yok be yaa

bi fısfıs belki iğne sonra bi vızz sesi ardından ağzında biraz toz sonra hafif basınç sonra tükür bittiii...
    hiçbiride acıtmıyor merak etme fısfıs uyuşturup yapılacak iğnenin acınısı alıyor iğne diş matkabının acısını alıyor basınç yapılırken hafif bir şekilde hissediliyor malum dişinize baskı uygulandığından zaten parmağınla bastırsan daha çok basınç hissedersin toz ve tükürme zaten acıtmaz ama ardından uyuşuk ağızla su içmeye çalışırken arkadaşlara rezil olmak acıtabilir

avatarındaki sen isen yılanı topallatırsın valla

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

quote:

İlk bir kaç gün sızı olması normal, eğer haftaya kadar geçmezse tekrar gidin. Tedavisi ise dolgu sökülecek altına ısıyı daha az geçiren bir madde koyulup tekrar dolgu yapılacak kısa bir işlem

Bekleyelim bakalım, gidebileceğim müsait olduğum gün Salı günü. O zamana kadar ağrı olursa giderim. Teşekkürler cevabın için

• az önce böyle bi konu açmayı düşünüyordum...
    şu an ağzımın sağ tarafında elma büyüklüğünde bi şişme var çürük baya bi büyük çektirsem acı olur mu birde diş en arkadan ikinci yemek yerken falan bi sorun cıkarır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: devvran

az önce böyle bi konu açmayı düşünüyordum...
    şu an ağzımın sağ tarafında elma büyüklüğünde bi şişme var çürük baya bi büyük çektirsem acı olur mu birde diş en arkadan ikinci yemek yerken falan bi sorun cıkarır mı

muhtemelen kanal tedavi yapılır ama diş hekimine gitmenizde fayda var bence. çektirirken acı olmaz ama bir kaç gün yemek yerken acıyabilir zaten çekim en son yapılacak iş önce diğer tedavi yöntemleri denenir.
  • bugün anestezisiz dolgu yaptırdım ön dişe bazı noktalara değdiği anda acıdı beynimin farklı farklı yerleri. kimseye önermem uyuşturmadan dolgu yaptırmayı..

ama uyuşturmak için iğneyi batırdıgında daha çok acıyo mudur bilemem her türlü kötü ya ne diye çürür ki bu dişler
  • 3 tane 20.lik diş 2 adet dolgu yaptırmış biri olarak diyebilirim ki dolgu bana göre çok sancılı oldu.20.lik dişlerim cerrahi operasyonla alındı damak yarıldı biraz uzun sürdü ama canım hiç acımadan halloldu.bu sabah dişime dolgu yaptırmaya gittim şansıma da tecrübesiz stajyer dişçiler çıktı.uyuşturmadan dolgu yapmaya kalktılar,anesteizi yapın dedim,neyse yaptılar bu sefer 10 dk bekledim uyuşukluk hisetmedim dedim ben kalkmak istiyorum ve koltuktan kalktım :) hemen gittim hastanede çalışan bir personel tanıdığım vardı .saolsun hemen uzman bir hekime götürdü ve metalik bir dolgu yapıldı..inanın bana çok sıkıntılı ya gerçi benim dişimde baya çürümüş derin çürük varmış.kanal tedavisi yapabiliriz dedi hatta önce ama sonradan vazgeçti stajyerler.sonradan öğrendim ki kanaltedavisi daha berbatmış.ben ağzımı açarken çok zorlanıyorum ya uzun süre açamıyorum allah bir daha dişçiye düşürmesin beni ve kimseyi ya çok lanet bişi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peter Hammill

bugün anestezisiz dolgu yaptırdım ön dişe bazı noktalara değdiği anda acıdı beynimin farklı farklı yerleri. kimseye önermem uyuşturmadan dolgu yaptırmayı..

ama uyuşturmak için iğneyi batırdıgında daha çok acıyo mudur bilemem her türlü kötü ya ne diye çürür ki bu dişler

aynen katiliorm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün devlet hastanesinde aslında hafif dişlerimde sorun olduğu düşünmeye bağladığım için kontrole gittim ve doktor çok nazik bir bayandı 3 hafif çürük olduğunu dolgu yapacağını söyledi ve 3 dolgu yaptırdım (En ufak ağrım bile yokken). Sanırım 3 dolgu baya sürdü gibi geldi bana. Çürükler ufak olduğu için anestezisiz yaptı ilk 2 dişte sorun yoktu taki alt çenedeki en ufak çürüğe gelinceye kadar. Allah belasını versin bu alt çenenin hassas dişin dedi o dedi bu dedi dolgudan sonra lavaboda bi bakayım dedim dolguda bol bol kan var madem hassas ve çürük bu kan nereden geldi zaten çektiğim acı başka bişey. Dolguyu yaptırdıktıktan sonra 7 8 saat oldu o hassas diş dediği yer dolgu yaptırdıktan sonra ağrı yapıyor iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum ağrımayan dişlerimi ağrıttım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.