Şimdi Ara

Dişe Dolgu Yaptırmak Acıtır mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
147.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam aklımdaki tüm soruların cevabını aldm.

Cok teşekkür ediyorm herkese.
  • çürüğün büyüklüğüne göre derinliğine göre iş değişir.
    çok küçük çürük varsa uyuşturmadan bile yapılır hiç acı hissetmezsin.

senin gibi dişçi koltuğuna yabancılar için uyuştururlar orayı.

ağzına güzel kokulu uyuşturucu bir sprey yapıyorlar ondan sonra hiç birşey hissetmiyor o bölge .

orayı oyuyor içine çimentoyu kumu suyu karıştırıp harcı o oyuğa döküp mala ile pürüzleri alıyor.

artık eskisi gibi değil lazer diye birşey var lazer dolgu lazer dolgu dedikleri meşhur şey işte.

oda bu çimentoyu hemen kurutuyor 5 dk sonra normal yiyip içebilirsin.

tabi herşey doktor da bitiyor doktordan doktora fark var
    kimisi hiç hissettirmeden acıtmadan problemli dişini tedavi ediyor kimiside sağlam dişini bozuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: matrix_neo

yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

harbiden ya kesici dişime yaptırdım ben de.resmen doktor deldikçe beynimde hissettim zonklamayı.demekki diğer dişler daha kolay arkadaşların dediğine göre..

• acıtmaz yalnız sinirlere yaklaşınca çok kötü bir his oluşuyor.
    Agrıdan daha kötü. :))
  • Ben bu arada implant diş düşünüyorum arkada yer alan 1 dişim kayıp
     Dişe Dolgu Yaptırmak Acıtır mı ?

• Benim de birkaç çürüğüm var gibi ama şu ara dişçiye gidemem, ertelemek durumundayım umarım çok ilerlemezler :D. Çok ağrı vermeyen çürüklerse pek birşey hissetmiyorsun ama o aletin oyarken çıkardığı ses çok uyuz gerçekten. Bir de yeni farklı bir yöntem varmış, çok az yer yapıyormuş nasıl birşeydi tam hatırlamıyorum diş kendiliğinden dolguyu atıyormuş falan diye muhabbeti geçmişti bir ara, bilen veya deneyen var mı bunu ? öyle birşey varsa şahane yav
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

Ben bu arada implant diş düşünüyorum arkada yer alan 1 dişim kayıp

o ne ya ilk defa görüyorum korktum valla

bu arada bendede çürük başlangıcı vardı tam çürük değildi yani 2 tane dolgu yaptı ama ben o insanı sinir eden vıjj diye ses çıkaran makineyi ağzıma yaklastırmadım onun elle yapılanı var onunla yaptı sesten dolayı kıl oldum o makinaya dolgu sırasında hiç bi acıma kanama olmadı hatta verdiği uyuşturucu sprey de tarçınlıydı sadece tarçın tadı aldım bide dolguyu yapmadan önce biraz delmişti temizlemek için o zaman ağzımdan nefes aldığımda o boşluğa hava giriyodu o biraz acıttı sadece nefes alma yeter(ağzından)

• Şimdi bu resmi gördü dişciye hiç gitmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

Şimdi bu resmi gördü dişciye hiç gitmez

(smileyler gözükmediği için önüme gelene bastım)
  • implant ta yaptırdım onu yaptırmak çok zor resmen ameliyata alıyorlar.

ameliatın olduğu gün zor geçiyor sonrası rahat.

boş olan diş takılacak yyeri klima takan elemanların duvardan kalın kablo geçirmek için duvarı deldikler makkabın minyatürü ile orayı deliyorlar

oraya bi dübel yerleştirip dikiyorlar.
    2-3 ay sonra gel dişi takalım diyorlar.

baya pahalı birşeydir buda.
    1000 dolar 1000 euro artık doktoruna göre değişiyor.
  • dolgum düştü haftaya gidicem allahım sana geliyorum iyi uyuşturmazsa oyle bi acıtıyki sorma bana 3 kez uyuşturucu iğne yaptı acı hissetmeye devam ettiğimde sinirini yakıcam bida bişe hissetmezsin dedi haklı çıktı
  • Eski sistemde ( yani yeni bi şekli çıkmadıysa) benim yaptırdığım seneler önce olanı çok acıtmıştı o delen alet matkap gibi acıtır.
  • Aslında 1000 dolar birşey değil, sonuçta o diş sana ömrünün sonuna kadar bakacak.
    Ama açıksa anlattığın şu montaj olayında biraz tırstım.
  • implantı iyi bir diş kliniğinde yaptırınca iyi olur . az acı çekip sağlam iş yapılıyor.

sağlam bi yere işinin ehline yaptırmak önemli. ben hiiç acı çekmedim .
  • benim 3 tane kanal tedavisi vardı.1 ini yaptırdım diğer ikisine gitmedim.Resmen gözümden yaş gelecekti.Hele dişin içine küçük bi iğne sokup çıkarıyo o çok acıtıyo.Bide bunu 4 günde bir hep yapıyoDiğer 2 dişimide yaptırmayı düşünmüyorum.Eğer çok sızlarsa çektiririm biter
  • Dolgu yaparken tam uyuşturmuyor nedense bu yüzden oyma işlemi sırasında o oyan makinene(ismi herneyse)sinirlere değdimi müthiş bir acı ile karşılaşıyor insan
  • ilk defa gitmiştim bu doktora, sorunlu bi dişim vardı ya yine kanal tedavisi yapılcaktı yada çekilcekti, bende hangisinde acı yoksa onu yapalım dedim, ikisindede yok dedi, ama kanal tedavi yaparsak yine böyle ağrı yapabilir dedi, bende ondan çektirdim, acımadı, biara gidip diş taktırcam, muayene ortamıda baya iyidi, doktorda şansıma metalci çıktı, ya led zeppelin yada pink floyd eşliğinde çekmişti dişimi, bugunlerdede sol üst dişim ağrıyo geçmezse gidicem, geçsede gidicem, sonra gitmeyince daha büyüyo dişi kaybediyoruz, şuaralar uygun değilim ondan nese, yani gittiğin yer kaliteyse bence acıma ihtimali çok az, diş çok sorunlu bişeyse arada acıyabilir
  • yaaw bendede war dolguda pek bişi olmuorr hele eli hafif bir dr varsa çeksede acımıo benim gibi ,iki dişini uyuşturmadan çeken bi dr gidersen yandın
  • quote:

Orjinalden alıntı: matrix_neo

yazılanları okuyunca kendime yapılan işkenceyi hatırladım baylıyodum az daha burda.eğer öndeki 2 dişe uygulanıcaksa iş çok zor.bana olduğu gibi.doktorun dedğine göre en zor bölge öndeki o kesici dişlermiş.hatırlamak istemiyorum ama diğerleri çok kolay.sesleri duyma burnunu tıka çünkü acayip bi koku geliyo acı falan yok yani

ya böyle dedin tırstım şimdi. yarın dişçiye gidip önde 2 tane dişe dolgu yaptırıcam. 2 kök dişim çekildi geçen hafta. 6-7 yıl öncede kanal tedavisi oldum. dişlerin neredeyse tamamı çürük.. dolgu yapılacak öndeki 2 üst dişe

• yok ya hiç acımıyo.bundan 5-6 sene önce,yani 11-12 yaşlarındayken gittim.o yaşta bile korkmamıştım.önce bi fısfıs sıkıyo o uyuşturuyo.sonra iğne yapıyo ama fısfısın etkisiyle hiçbişey hissetmiosun.hani kürdan kullanırken biraz batırınca diş etine az bişey hissedersin ya,o kadar hissediyosun yani.ya da dişinin arasına bişey sıkışmış gibi diyelim.sonrası basit zaten.sen hiçbişey hissetmiyosun.hissetmediğin için ağzın kayıyo.sonra da doktor gelip o bahsedilen aletle oyuyo.içine bade koyuyo ısır diyo ısırıyosun.sonra 2-3 saat bişey yeme ve içme diyo.o kadar yani.korkulacak hiçbişey yok aşı olmaktan çok daha kolay
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.